2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Yeni yerçekimsiznortamda muz yerken çilek tadı alacak ... bnce istediği tam olarak bu :KK70: abine saygılar :)
Kızlar bu alerji muhabbeti yüzünden eşimle birbirimize giriyorduk.. yarın dr a gidiyorum artık ne olacak bakalım :)
Canıııım arkadaşlar bnm gibi kafayı kırıp bu yaz tatil düşünen var mı? Bn daha aralıkta rezervasyon yaptırmıştım da :KK70:

ayyy vaaaar hem de kibris a biz esimle cooook severiz kibrisin sicagini ve denizini bayram sonrasi onemli bi kontrolumuz var eger orda bisey cikmazsa kafa dagitmaya gidecegiz siz nereye gitmeyi planliyorsunuz?

Yeni yerçekimsiznortamda muz yerken çilek tadı alacak ... bnce istediği tam olarak bu :KK70: abine saygılar :)
Kızlar bu alerji muhabbeti yüzünden eşimle birbirimize giriyorduk.. yarın dr a gidiyorum artık ne olacak bakalım :)
Canıııım arkadaşlar bnm gibi kafayı kırıp bu yaz tatil düşünen var mı? Bn daha aralıkta rezervasyon yaptırmıştım da :KK70:

Valla biz varız. Daha doğrusu eşim birden tatile gidelim bir kaç günlüğüne dedi ama yakın bir yer istiyoruz, uzağa cesaretimiz yok :)

ayyy vaaaar hem de kibris a biz esimle cooook severiz kibrisin sicagini ve denizini bayram sonrasi onemli bi kontrolumuz var eger orda bisey cikmazsa kafa dagitmaya gidecegiz siz nereye gitmeyi planliyorsunuz?
Ay inşallah bi şey çıkmaz da şöyle güzeeel bi tatil yaparsınız? Biz anlatyadayız ağustosun ilk haftası bakalım nasıl olacak :)

Valla biz varız. Daha doğrusu eşim birden tatile gidelim bir kaç günlüğüne dedi ama yakın bir yer istiyoruz, uzağa cesaretimiz yok :)
Yaaa bnmde yok aslında ama biz çok kalabalık gidiyoruz bu yaz herkesin kucağında 10 dk gezse bana gelmez dedim :KK70: şimdi de bnde hem kalabalık stresi var hem çocuk :KK70: siz nereye gidiyorsunuz

benim koca da öyle...pilava neden arpa değil de yıldız şehriye koymuşmuşum, yemekte neden biber değil de domates salçası var?yemeğin biberleri ya da soğanları ince kıyılmamışmış...adam bir kez bile eline sağlık demez.oturur masaya, ne kulp takayım diye düşünür.daha yemeden eleştiriye başlar...ben de b.k ye der, tabağı önünden alırım.onun yüzünden yemek pişirme fobim çıktı.oğlum da sebzenin girdiği yemeği yemez...of, bide yemek işkence.
Allah sabır versin her gün hergün bizde oğlan seçici esim ne pişirdiysem onu yer kıyamam uzatmaz oğlana hususi yemekler yapılır sanırım bir uyuz adam ben yetiştiriyorum çok seçici

:))) doğru valla insanlar tıp tıp işte garip bi varlığız... niye birbirinize bize giriyonuz dr a beraber gidin duysun ben izmire gitmek istiyorum ama çok imkansız gibi ama biraz çocuğun kişiliğine bağlı çocuk var varlığı yokluğu bir çocuk var insanı çıldırtır güveniyorsan kendine git tabi biz ikitaneyle dr a gittik bebeği pusetle aldım arabadan eşim arabayı açıyordu büyüğü bağlamamış biz uğraşırken çıktı arabadan yolun ortasında ödümüz koptu allahtan yavaş yavaş ileriyi millet park ercek diye eşim bagrıyo bunlarla biyere gidilmez diye adam sıkıntıya gelmiyo çıkcaz problem yaşamadan döncez...

Yaaa bnmde yok aslında ama biz çok kalabalık gidiyoruz bu yaz herkesin kucağında 10 dk gezse bana gelmez dedim :KK70: şimdi de bnde hem kalabalık stresi var hem çocuk :KK70: siz nereye gidiyorsunuz
Kalabalıksa hiç düşünme takıl peşlerine:)) Bi çocuğa bakamicaklarmi bi kafanı dinle ben öyle kalabalık olsa 2 siyle giderim :))

Mutluluktan napcagimi sasirdim size yaziim dedim hemen :))
Benim kiz buyume atagi gecirdi yakinda, o zamana kadar gece en az 4-5 saat kesintisiz uyuyan cocuk 2 saatte bir kalkmaya basladi. Hem oluyorum sacma sapan uyumaktan hem sut yetistiremiyorum. Neyse atak gecti ama uykusu kaldi. En son gecen gece 1,5 saatte bir kalkip ustune bir de 2:30tan 4:30a kadar gule oynaya oturunca yok artik dedim ve arastirmaci kisiligimle bilg basina gectim. :)) Diyorlar ki: gece nasil alistirirsan artik acikmasa bile aliskanliktan o saatte kalkar ve yer. Normalde her vigirdandiginda aglamadan memeyi basardim aglayana kadar beklersem uykusu acilir diye. Dun 8de yatti, 10da vigirdaninca verdim emzigi, actim beyaz gurultuyu, hafiften salladim besigi veee... Aninda uykuya daldi. Sonra da 3,5 saat daha uyudu. Resmen benim yuzumden yiyomus cocuk o kadar. Yedirdim yatti bi 4 saat daha uyudu. Sabah da 1 saat kadar uyanik kalip 2,5 saat daha uyudu. O da acmis kesintisiz uykuya garibim :)
Bunu bilenleriniz vardir mutlaka ama boyle sahit olunca paylasayim dedim :KK66:

Işık ve tv merakı her geçen gün artıyor ☺️
ne zaman dökülmeye başlıyor

Eskiler bebek anneyi tanıyınca derler :)) ama tabi doğru değil de, sanırım 2-3 ay civarı başlıyor. Benim oğlum 10 mart doğumlu, geçen hafta başladı dökülme, bu hafta coştu.

Ay kalabalık varsa hiç düşünme, aslında şu an bence en rahat zaman. Daha yürüme yok, ek gıda yok vs. Arabayı da seviyorsa mis :) biz karsr vermedik zaten açıkçası temmuz, ağustos da gitmek istemiyorum ben, sakinlesin istiyorum ama İstanbul yakınlarında nereleri var araştırcaz ona göre karar vercez artık :)

Bugun resmen aydinlanmalar yasiyorum. :)) Sabah sabah yine bilmedigim bisey ogrendim onu da paylasicam musadenizle :KK66:
Alti temiz, karni tok, uykusunu almis, gazi yok ve bildiginiz baska derdi (alerji vs) olmayan cocuk neden aglar? Soyle sebepleri olabilirmis bu huzursuzluklarin: (Kimisini zaten biliyoruz ama bazilari aklima gelmemisti daha once)
Hala daha minnak olduklari ve koca dunyaya yeni yeni alistiklari icin cevrelerindeki kalabalik ve gurultu hem gorsel hem isitsel olarak fazla yorucu geliyor olabilir. Bebegin sakinlige ihtiyaci olabilir.
Gereginden hafifce daha sicak veya soguk olabilir vucudu. Bel civarina bakin deniyor bunun icin.
Bizi pek cok sevdikleri icin yakinligimizi ozlemis olabilir.
Sadece sikilmis olabilir. Herhangi bir oyuncak bile is gorebilir o sirada
Disleri daha cikmaya baslamamis bile olsa, damagin hazirlanma sureci de rahatsizlik verirmis.
Hayatlarinin en hizli buyudukleri doneminde olduklarindan, kemikler bu hizla buyurken agri yapabiliyormus. (en cok buna sasirdim yazik yavruma benim)
Bi de tabi surekli aglama ates vs durumlarda baska saglik problemleri olma olasiligi var ama benim baktigim gundelik arada sirada olan aglamalar

bizim ev saç yumağı sanki benim doğum sonrası dökülmesi ayrı bebeğin ayrı dökülüyor ortanca kızında habire saç tarıyor aynanın karşına geçip dakikalarca saciyla uğraşıyor her yer saç hergün süpürge açıyorum

Kusura bakmayın kızlar:KK43: alerjiden mi acaba
mukuslu cnm rota aşısıda böyle etki edebiliyormuş bi kaka tahlili yaptır istersen

Valla anca yetiyo insan ben bazen direk kurutmaya atıyorum napayım asmaya bile vakit olmuyo eşin yemek ayırıyo heralde amaan benim abim öyledir karısı ne yapcağını sasırırdı şimdi boşandılar gerçi yumurta kırmak bile sıkıntı bi sucuklu yumurta istiyodu bakarken benden sucuklar ince kesilcek az salça koyulcak 1 yumurta tam 2 sinin sadece sarısı bide iyi ölecek ama ekmekte banabilcek :))))
aynen ayırıyo ama onu yemen değil yersem şöyle şöyle olucak der tek çeşit sevmez yemese bile bikaç çeşit olucak ayy dikkat ediyorum da sadece güzel yemek yediğinde mutlu oluyor erkeğin kalbine giden yol miğdesinden geçer diye boşuna dememişler :)). Benimde abim aşırı yemek seçerdi ama karısı be yapsa yedi evlenince :))

benim koca da öyle...pilava neden arpa değil de yıldız şehriye koymuşmuşum, yemekte neden biber değil de domates salçası var?yemeğin biberleri ya da soğanları ince kıyılmamışmış...adam bir kez bile eline sağlık demez.oturur masaya, ne kulp takayım diye düşünür.daha yemeden eleştiriye başlar...ben de b.k ye der, tabağı önünden alırım.onun yüzünden yemek pişirme fobim çıktı.oğlum da sebzenin girdiği yemeği yemez...of, bide yemek işkence.
Ay daha hiç öyle tepki koymadım gerçimdaha 2 buçuk yıllık evliyim :). Ama insan çok bozuluyor anlayış olmayınca
tatilmi oda neeee ben kandırılıp balayına bile götürülmedim hahahahha :KK70: eşimle sadece geçen bayram beraber gezdik şehir dışını bu sene kalmalı değilde günü birlik bikaç yere gitmeyi düşünüyorum burda ıhlara vadisi var göksu şelalesi var 1,2 piknik stres attırır artık herhalde belki birde yatılı olarak kaplıca yaparız

Mutluluktan napcagimi sasirdim size yaziim dedim hemen :))
Benim kiz buyume atagi gecirdi yakinda, o zamana kadar gece en az 4-5 saat kesintisiz uyuyan cocuk 2 saatte bir kalkmaya basladi. Hem oluyorum sacma sapan uyumaktan hem sut yetistiremiyorum. Neyse atak gecti ama uykusu kaldi. En son gecen gece 1,5 saatte bir kalkip ustune bir de 2:30tan 4:30a kadar gule oynaya oturunca yok artik dedim ve arastirmaci kisiligimle bilg basina gectim. :)) Diyorlar ki: gece nasil alistirirsan artik acikmasa bile aliskanliktan o saatte kalkar ve yer. Normalde her vigirdandiginda aglamadan memeyi basardim aglayana kadar beklersem uykusu acilir diye. Dun 8de yatti, 10da vigirdaninca verdim emzigi, actim beyaz gurultuyu, hafiften salladim besigi veee... Aninda uykuya daldi. Sonra da 3,5 saat daha uyudu. Resmen benim yuzumden yiyomus cocuk o kadar. Yedirdim yatti bi 4 saat daha uyudu. Sabah da 1 saat kadar uyanik kalip 2,5 saat daha uyudu. O da acmis kesintisiz uykuya garibim :)
Bunu bilenleriniz vardir mutlaka ama boyle sahit olunca paylasayim dedim :KK66:
Kilo alımı iyiyse süper olmuş benimki gündüz adam akıllı emseydi bende gece 1 e düşürücektim emzirmeyi ama şimdi 2 buçuk saatte bir uyanıyor
Bugun resmen aydinlanmalar yasiyorum. :)) Sabah sabah yine bilmedigim bisey ogrendim onu da paylasicam musadenizle :KK66:
Alti temiz, karni tok, uykusunu almis, gazi yok ve bildiginiz baska derdi (alerji vs) olmayan cocuk neden aglar? Soyle sebepleri olabilirmis bu huzursuzluklarin: (Kimisini zaten biliyoruz ama bazilari aklima gelmemisti daha once)
Hala daha minnak olduklari ve koca dunyaya yeni yeni alistiklari icin cevrelerindeki kalabalik ve gurultu hem gorsel hem isitsel olarak fazla yorucu geliyor olabilir. Bebegin sakinlige ihtiyaci olabilir.
Gereginden hafifce daha sicak veya soguk olabilir vucudu. Bel civarina bakin deniyor bunun icin.
Bizi pek cok sevdikleri icin yakinligimizi ozlemis olabilir.
Sadece sikilmis olabilir. Herhangi bir oyuncak bile is gorebilir o sirada
Disleri daha cikmaya baslamamis bile olsa, damagin hazirlanma sureci de rahatsizlik verirmis.
Hayatlarinin en hizli buyudukleri doneminde olduklarindan, kemikler bu hizla buyurken agri yapabiliyormus. (en cok buna sasirdim yazik yavruma benim)
Bi de tabi surekli aglama ates vs durumlarda baska saglik problemleri olma olasiligi var ama benim baktigim gundelik arada sirada olan aglamalar
yaşam mücadelesi veriyor miniklerimiz kıyamam kuzucuklara sağol bilgiler için :KK66:

Kızlar bebişlerınız arka arkaya gdıo mu?oyun halısına koyuyorum hiç sevmio arka arka bakıorm çıkmş gitmş elini emıo:KK66:

Kızlar primanın 3 numara kilot bezini kullanan var mı?
Cevap verecek pek kişi kalmadık burda benim bebişte sırtüstüyken tekme ata ata ilerlemiş bakıyorum oyun halısı almadım onun yerine etrafı keşfetmesine izin veriyorum tekil oyuncak veriyorum tekil oyuncak olunca baya oynuyup inceliyor onu
Külot bez bende düşünüyorum tutamıyorum bebekimi bi cırtcırını bağlayayım, anlaşılan seninkide baya bi hareketli küçük bir paket denenebilir bence :)

Cevap verecek pek kişi kalmadık burda benim bebişte sırtüstüyken tekme ata ata ilerlemiş bakıyorum oyun halısı almadım onun yerine etrafı keşfetmesine izin veriyorum tekil oyuncak veriyorum tekil oyuncak olunca baya oynuyup inceliyor onu
Külot bez bende düşünüyorum tutamıyorum bebekimi bi cırtcırını bağlayayım, anlaşılan seninkide baya bi hareketli küçük bir paket denenebilir bence :)
Evet canım aslında denemek istiyorum trendyolda gördüm deneme paketi var içinde 26 tane 16.99 tl alıp deniyeceğim. Bu arada oyun halısı geldi az önce kurdum. Oğluşum yatıyor uyAnınca bakalım Nasıl tepki vericek. Bu arada senin oyun halısıda serüven ormanıydı sanırım. Bir tane oyuncağı pille çalışıyor onu bir türlü susturamadım:)) susturmak için basılacak yeri de yok Nasıl susucak bilemedim:)

X