2016 üçüz anneleri :)

Bütün yük kadınlarda malesef canım analar çeker yükü lafı çok doğru yalnız bu arada kendini düşünmelisin çünkü sen düşünmezsen başkası hiç düşünmüyor bu eşin bile olsa pes etmemeliyiz senin yanında yardım edecek destek olacak kişi lazım köstek değil o yüzden bi yardımcı tut kendine zaten yorgunluk ve stres duyguları yıpratıyor esinlenerek aranı daha çok açar yuvayida dışı kuş yapıyor biz sağlıklı mutlu olursak eşimizle daha rahat iletişim kurarız huzurlu olmak için bişeyler planlamalisin
Herşey güzel olacak inşallah bebisler de sağlıklı olsunlar bize yeter ama o göbüs meselesi başka bi doktora da götürsen iyi olur oda aynısını derse için rahat lar

Az önce mj yazdım ama gitmedi sanırım.öncelikle allah yardımcın olsun.önce kendime sonra size bi tavsiye.onlar yüzünden eşimizle evliliğimizi yıpratmamalıyız. Eminim onlar olmasa eşinle mutlusunuzdur.biz de öyleyiz hep an büyük tartışmalarımız ailesi yüzünden olmuştur.nasıl bilmiyorum ama buna müsade etmemeliyiz.kendini evlatlarını düşün insan onları kafaya taktıkça hasta oluyo. Sinirini bozuyolarsa konuşma, olan sana olur. İnsanlara laf anlatmak kadar zor bişey varmı ya.ben saldım gitti ne düşünürlerse düşünsünler umrumda değil nasıl olsa beni anlamıcaklar oyüzden sustum artık.sizde kendinizi yıpratmayın bebişlerinizi düşünün..

Çok haklısın biz geriliyoruz hep 4 can taşıyan biziz zaten onlar anca bilmişlik yapıyorlar ama akıllı olup huzurumuzu bozmamak lazım erken doğum sebebimiz olmasınlar daoyuzden kendi kendimize en iyi morali verelim

Merhaba canım, bu bloğu çok seviyorum ve takip ediyorum. Öncelikle bebekler içgüdüsel olarak biz çoğu yetişkinlerden bile doğru nefes alıp verirler, yani nefesi burundan alıp burundan verirler. Ağızdan nefes vermezler. Dolayısıyla öyle boğulma falan da olmaz.
Diğer yazılarını da okudum.
Burada eşim ve annemler de dahil olmak üzere 3 yıldır evlat hasretiyle yanan ve 2 yıllık tedaviden onlarca iğne, ilaç, kürler, narkoz ve bir sürü harcanan para ve emekten sonra olumsuz sonuç alan biri olarak sana tek tavsiyem sadece evlatlarınla ilgilen. Herkesi geride bırak. Emin ol gerisi hiç önemli değil, kim ne yapmış etmiş.
İnşallah eşinle de aran düzelir onun desteği çok önemli.
Annenden yardım alabilirsen al tabi 3 çocuğa bakmak tek başına mümkün değil kim olsa yetişemez.
Sen sadece evlatlarını düşün ki sütün kesilmesin.
Arada nefes egzersizleri ile rahatlamaya çalış, müzik aç 10 dakika da olsa kendine zaman ayır ve sadece şükret canım.
Çok özel bir durum yaşıyorsun, ne mutlu sana bu mucizenin keyfini çıkar. Allaha şükür ki sağlıklılar, Allah sana ve diğer arkadaşlara güç versin, bebeklerinize de sağlık.

Kesinlikle haklısın yeterince zor bir süreç yaşıyoruz hiç bir şey kolay olmuyor ama ne yazık ki insanlar bunu anlayamıyor. Benim evladlarım benim için herşeyden önemli şuanda kim ne derse ne düşünürse düşünsün. Onların yanında olan gene benim bana ihtiyaçları var. Çok şükür bende diyorum Allahım başka dert vermesin onlar sağlıklı olsunda başka ne isterim ki önerini dinleyeceğim arada değişiklik moral oluyor dediğin gibi. Yardımcı birinide bulursam inşallah herşey daha iyi olacak.

Eşimde aynı şeyi dio başı sıkışınca anaları değilmisin sen bakıcan tabi diyo yetemiyorum ben üçüne diyorum anlamıyo. Birini bulduğunda da başlıyo yok çok ğara veriyoruz vs demeye beynimin etini yiyo. Bebeklere günde 1 mama gidio annesine demiş hergün mama alıyorum diye o bile zoruna gidiyo sanırım

Ben bamileliğimin son 2 ayını kayınvalidem de geçirmek zorunda kaldım. Son aylarda artık tahammülüm kalmamaya başlamıştı. Hem eşim hem o iice germişlerdi beni çzelliklede eşim sürekli geç geliyodu. Çok şükür çocuklar doğduktan sonra biraz daha iyi en azından evine gelio geç kalmıo

Benimkiyle de hamileligimin son 1 ayinj geçirdim burda yazmistim
Kadin 6 yasindaki cocukla kavga ediyodu neler neler soyluyodu kizima
Ben de koydeyken soyledim madem bakmadin torununa bari nazini cekseydin 1 ay
Zavalli yavrum babasindan uzak anne zaten yatak döşek yatıyo
Babaane seni korkuluk diye mi koydular oraya
Bana diger halamin(kv halam oluyo ayni zamanda) gelinini ornek gosteriyo
Halam torunlarina bagirinca onun sesi cikmiyomus falan filan
Ben de kadin kiziyosa da essek gibi bakiyo torunlarina,annesi totosunu donup uyuyo tum gece halam odasinda yatiriyo torunlarini,tabi kizmaya da hakki var yeri geldiginde.sen senede 3 gün goruyosun dedim.6 yasi var cocugun ilk defa 1 aylik goz kulak olmani istedim onda da böyle yaptin dedim .kala kaldi beklemiyodu tabi esimin yaninda soylememi
ben 3uzlere bakicaktim sen istemiyosun sandim dedi.kendisi bebekler 3 aylikken benim laf sokmamla zar zor gelio gordu torunlarini bu arada.ben de senin zaten basindan beri bakmak niyetin yoktu yalan soyleme dedim kple konusurken bebekler dogsun onlar evlerine ben evkme demedin mi dedim.hayir demedim diyo bi de.ben de git kpe sor o zaman dedim
Ayy cok doluymusum:))seninki de ayri bi alem.yahu bakmak var bakmak var her dogan buyuyor zaten.kv ikiz bebege kim bilir nasil bakmistir
Benimkisi havuc ver bebeklere uzun boylu olsunlar diyor gecen sefer
Bir oglunun boyu 1.50.cok biliyodun madem ona verseydin ya zamaninda diyesim geldi:)))

Ben farkli sehirde kvle kaldim 1 ay dogum olana kadar
Orda basladik zaten anlasamadik kadin gitmek icin cildirdigindan bana ve kizima etmedigini birakmadi
Bebeklerin hastaneden cikmasini bile beklemeden hemen topukladi
Donunce esime anlattim ben de tamam lutfen uzatma dedi.ben de bana hakveriyor sandim
Ama ben kvle konusmadikca baktim esim soylemiyor ama ben ne söylesem adama batiyor
O yuzden bi sure sogukluk girdi aramiza
Iste yaninda kvye yaptiklarini soyleyince dogru soyledigimi anladi ve su anda yine onlarla mesafeli olmama ragmen aramiz cok iyi

Son düzenleme:
Inanamiyorum ya bire bir ayni seyleri yasamisiz seninle
Benim esimde sirf annesiyle konuşmuyorum diye boyle soyluyodu bana
Kizimi ana okuluna gonderelim bari o konuda biraz rahatliyayim dedim yok masrafi fazlaymis bi de ona para veremezmis falan filan soyluyodu
Kendisi ben dogurana kadar her ay abisine dukkaninin kira parasini yolluyodu
dukkanin kirasini biz oduyoduk yani
Ben de oyle mi masrafin fazla mi,simdi gucun yetiyosa bu evden 1 kuruş baska yere yolla bakalim dedim.bak bakalim nasil kiyameti kopariyorum dedim.anladi tabi 1 ay sonra kizimi okul oncesi egitime yolladi
Bakiciya da yine masraf fazla dedi diye annem ben de yardim ederim parasina demisti
1 ay sonra sakın para vermiyosun anne dedim,kendisi odesjn dedim.gecen bebege bakmak icin yardim istedigimde bakici tuttum ben sana dedi yine.benim de tepemin tasi atti tabi.tabi tutacaksin dedim anam beni size kole diye mi verdi dedim.madem annen milletin kv si gibi gelip bakmiyo sen de bakici tutacaksin tabi dedim.artik laf etmiyo biliyo annesinin suçunu ve artik benim eskisi gibi sakin durmicagimi o yuzden artik iyi gecinmeye calisiyo benle:)kp ve gorumce disinda hic birini aramiyorum.kv sut dokmus kediye dondu en son olaydan sonra
Disini gostermezsen salak yerine koyuyolar insani

Hah bu gec gelme olayinda da cinnet gecirdim de oyle duzeldi:)
4 cocukla ne yapicagimi şaşırıyorum adam disarilarda fink atiyor
Ilk defa agzima bosanmak lafini bile aldim once tamam bosanalim dedi sonra geldi sarildi ozur diledi
Iyilikten anlamıyor bu erkekler

Valla çok doluyuz hepimiz ama boşalmak lazım kendimize zarar tek çocukla depresyona giren var biz 3 çocuk kimimizin 4 çocuğu var işimiz ve yükümüz zor allah hepimizin yardımcısı olsun

Kızlar yardim lutfen doğum yapmış anneler özellikle pramature bebek takımı kaç tane almalıyım ve hastanede kuvez deyken ne gerekli bebislere yani kıyafet giyiyorlar mi

27 haftalık oldum ne çocukların nede kendime bişey almadım kafam karışık kuvez deyken bolca vakit oluyo ozamn alırsın diyolar zaten agirlastim dükkan dükkan gezemem e bebek ten falan sipariş vereceğim ama neyden kaçtane alayım bilemedim

Ya kızdığım nokta şu kendine 3 tane gönlek aldı bu ay 450 lira para verdi gömleklere o gözüne gelmiyor çocuklarına harcadığı para gözüne geliyor ya pes diyorum. Bu çocuklara tekde bakılabilir doğru ama böyle giderse ağlamaktan bu çocuklar ilerde asi olur ya bişey olursa o zmn bunun hesabını kim verecek işte o zaman hepsinin kafasını kırarım. Aynen benim kayınvalidem de öle zeytinyağ gibi üste çıkmayı çok iyi başarır. Eşim konultu heralde bana diyo sinirini bozacak bişey dememiş ki annem nie böle küçük şeyleri kafana takıyorsun. Bende dedim ne demek küçük şeyler hem faydaları yok bide bana ahkam kesiyolar. Çok biliyolarsa bakaydılar dedim. Sesi kesti bişi diyemedi. Bu gün bi kadın gelec k görüşmeye bakalım inşallah içe sine birisi olurda başlar. Tırnağın varsa başını kaşıycan bu devirde yoksa kimseden medet ummamak lazım. Gerçi hoş yardımcı olsa ne olcaktı sanki beni iice sinir ederdi belki bölesi daha iyi. Bizede yatılı kadın geldiğinde biz bu kadının parasını nası vericez olaylar yüzünden dolarda fırladı piyasada para yok vs beynimi yemişti. Gerçi kadında onparayo haketmiyodu o ayrı.

Valla ben iyilikle halletmeye çalıştım olmadı bağırdım çağırdım olmadı boşuycam seni dedim gene olmadı. Hasbam kendine o kadar çok güveniyo ki. Boşanırsan boşan diyo bana kadın mı yok dio sanki sırada onu bekliyolar artık neye güveniyosa. Ben gibi enayi herzaman çıkmaz diorum bidaha evlenceğimi kim söylemiş dio. Çok fena onla laf yarışına girilmez.

Kızlar yardim lutfen doğum yapmış anneler özellikle pramature bebek takımı kaç tane almalıyım ve hastanede kuvez deyken ne gerekli bebislere yani kıyafet giyiyorlar mi
Ben her birine 2 şer gane almıştım canım. Zaten çok cabuk büyüyolar. Yıkayıp giydiriyodum. Birine zaten yenidoğan oluyodu prematüre küçük gelmişti. Sen üçer tane alsan yeter bence küvözdeyken kıyafet istememişlerdi bizden çıkacakları zaman istiyolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…