2016 üçüz anneleri :)

Maaşallah canım kiloları gayet iyi bizde iki aylık olduk kiloları 3900-4300 cüvarındalar bende aptamil kullandım kabızlık yaptı bebeklerde bebelac kullandım çok gaz sancıları oldu şimdi hipp kullanıyorum. Doktor sürekli mama değiltirmeyin dedi hippde devam edicez. Bende ğç saatte bir 60-80 civarı besliyorum. Doktor yemeleri gerekwn miktar 65cc demişti bana artı bide emziriyorsan yeterli geliyordur. Benimde 2 bebeğimde ağlamaktan göbeğinde şişlik okultu bizede dr geçer dedi ama bazıları diyo ameliyat olması gerekir ilerde fıtıkdan dolayı çıkıyo diyolar. İnşallah gerek olmaz böle bişeye bende bu hafta randevu alacağım kalça çıkıklığı için bakalım ne Zamana verecekler randevuyu

Göbeğin dışarı çıkıklığıyla fıtığın ilgisi var mı acaba ?

Doktoruna söyle bence
Ve dedigim gibi bol su iç
Kasilma ola bilir Allah korusun
sanırım benim derdim gazdı :) üç tabak nohutlu bamya yediydim.. gene de kontrole gidince söyleyeceğim.. kadında ilaçlarını içiosun dimi dio başka bişiy demio ki.. zatwn gün de mutlaka üç litre içiorum, bugün geçti bile.. süt içince de aynısı oluo ama mecbur iççem onu..

Uykusuzluk çok seni tebrik ederim
Bende süt içince gaz ve geriliyordum sonra laktossuz süt içiyorum şimdi gaz sorunum yok sukur

Uykusuzluk çok seni tebrik ederim

Bende süt içince gaz ve geriliyordum sonra laktossuz süt içiyorum şimdi gaz sorunum yok sukur
günlük süt tüketiyorum o daha sağlıklı die onun laktozsuzu var mı ki ? uht sütte hazır yoğurtta bana plastik gibi gelio artık.. alıştım ev yoğurduna.. nerdeyse bütün gün yoğurtla besleniyorum :)

Göbeğin dışarı çıkıklığıyla fıtığın ilgisi var mı acaba ?
Canim gobek fitigi denen bi şey var o zaman da gobek disari cikiyo
Ama doktorun sorun yok dediyse yoktur
bizimkinin gobegini gören korkuyodu o dereceydi yani doktor sorun yok karin kaslari gelisince geçecek dedi öyle de oldu cok şükür
Allah iyiligini versin angel:)))yeme kiz öyle şeyler :))

Son düzenleme:
Banada dedi kasiklarinin ustunu kontrol et zaten anlarsin fitik olursa bir cikinti olur sislik gibi falan demisti cok ikinma ve aglamadan oluyormus dikkat et dedi
Gobek bizimde korkunc sordum prematurelerde boyle olur sonra duzelecek dedi ama o koskoca cikinti hic gitmeyecek gibi
Maasallah sizin bebeklerin kilolari ne kadar iyi benimkiler cok az kilo aliyor dr surekli mama vermeyecez tamamen anne sutu diyor diye baya ugrastim ama cocuklarr acliktan surekli agliyor bu hafta basladim artik bende hemde baya baya iciyorlar 60 cc icip bide emiyorlar demekki dedim hep acmis yavrucuklar golden goat basladim bende hatta ilk kutu bitti 2.kutudayiz sevdiler sanirim keci sutunden oldugu icinde anne sutune yakin diye icimde biraz rahat 30 agustosu da firsat bilip dr umuz izne ayrildigi icin 5inde gidecegiz bizde kontrole sanirim ilk asilarini da o zaman olacaklar :) artik eskosine gore gun icinde de mama veriyorum diye dr gitmek hic istemiyorum inansn niye veriyorsun diye bir suru soru soracak eminim

İlerleyen zamanlarda geçer dedi dr ama her geçen gün gwçeceğine daha büyüyor gibi benim eşimde ikiz O da diyo benimde göbeğim dışardaydı 8 yaşındayken geçti dio. Bende korkuyorum inşallah ameliyat falan olmaları gerekmez diye Sonradan belli oluomuş sanırım fıtık

Aa senin doktorun da garipmis canim ya
3uz bebek yalnizca anne sutuyle doymaz ki yazik bebeklere
Bence sen mamayi da ver ac kalmalarindan iyidir en azından
Bizde de 2 aylik kontrolde kasikta şişlik vardi
Şimdi yok acaba kilolu oldugundan mi kayboldu bilmiyorum
Bizde doktorun boş gününü bekliyoruz kontrol için
Inşallah kendi kendine geçmiştir

Ya kızlar moralim çok bozuldu üç çocuğa bakmak zaten çok zor bide insanların bilmiş konuşmaları moralimi iyice sıfırlıyor. Dün görümcemle konuştum 1,5 aydır tatilde bebekler doğduğundan beri daha görmedi pazartesi günü tatilden dönecek. Bende bizim ufaklığın birinin resmini göndermiştim. Emziği tutamıyor saniyede düşürüyor sonra ciyak ciyak ağlıyor emziği tekrar istiyo ben tekrar veriyorum bu süreç medcezir gibi devam ediyo bende emziğe alışsın diye yara bandıyla yapıştırıp halasına resim göndermiştim. O yara bandı yapıltırmam olay oldu vay efendim o çocuk boğulurmuş nefes alamazmış şok olmuş bidaha yapmamalıymışım vs. Bu arada şuan mziğe alıştı eskiye nazaran daha iyi kavrıyo emziği. Neyse dedim ses edip bişi demiyim. Bugünde kayınvalidem aradı aynı şeyi söyledi. Bu kez sinirim zıpladı. Açıklıyorum anlamıyolarda sanki sürekli çocuk ağzı bantlı dolaşıyormuş gibi. Göbeği çıktı diyorum ağlamaması gerekiyomuş fıtık olursa ameliyat ediyoşar diyorum. Eşimde ikiz yok dio kayınvalide babasıda öleydi bişey olmaz. Bişey olmaz die ben bu çocuğu zırkl zırıl ağlatıyom mı anlamadım. Çocuklar ele avuca gelene kadar yanlız başıma baktım. Bi Allahın kuluda demiyo ki Maaşallah bu üç çocuğa tek başına bakıyor biraz yardımcı olalım diye. En zor günlerimde tatile gittiler yanımda değildi kimse. Şimdi çok şükür çocuklarım ele avuca gelmeye başladı. Bana dio ben geliyorum bakarım artık çocuklara diye. Bende baksın istemiyorum artık çok kızdım ve çok kırıldım. Ben sizden daha çok düşünüyorum çocuklarımı merak etmeyin hiç bişey olmaz dedim artık sustu ben öle diyince. Eşim benim annem gelsin baksın bana yardımcı olsun dediğimde annen olmaz demişti. Şimdi de ben dicem annenin bakmasını istemiyorum diye. Acil bana yardımcı olacak birini bulmam laızm. Çocuklarıma üzülüyorum başka hüç bişeye değil. Allahım kümseye muhtaç etsimesin bizleri

Bastirinca da su sesi gibi bi ses geliyo mu?
Bizimkisi 5 ayinda gexti
Aynen 2 aylikken böyleydi
Inşallah sizinki de geçer
Evet su sesi geliyor. İlk bu kadar şiş değildi ağladıkça daha da şişiyor korkuyorum göbeği çatlıcak diye inşallah geçer ameliyata gerek kalmaz çocuğum ciyak ciyak durmuyor üç çocuğa bedel merdeyse bide sürekli kusuyor bu göbeğiylemi alakalı bilmiyorum

Amin
Valla ben 3lerden sonra anladim ki zora gelince herkes kaciyo
Kvdeden yana herkes dertli sanirim
Bire bir ayni seyleri yasiyoruz bakmaya gelince topukluyolar akil vermeye gelince dil pabuç
Ben gecen ay koye gittim 2 günlük onda bile kadin bakmaya yardim etmedi zaten aramiz bozuktu
Asagiya bi indim esime beni kotuluyo
Ben de icimde ne var ne yok döktüm
Yaptiklarini bir bir anlattim bi de inkar ediyo kadin
Neyse esim de hak vermis olacak ki hic üstüme gelmedi
7 ayliklar simdiye kadar 4 kere aradi o da soguk soguk
Valla ben saydirdim rahatladim mutluyum,tavsiye ederim:)

Gobegiyle alakali mi bilmiyorum ama biz de ayni bebek fiskirircasina kusuyodu
Kilo alimini etkilemiyosa sorun yok
Su anda en tombigi o:))
Ve hala gece uykusu 0 aglayinca da bi bagiriyo hepsi irkiliyo ruyada

Gobegiyle alakali mi bilmiyorum ama biz de ayni bebek fiskirircasina kusuyodu
Kilo alimini etkilemiyosa sorun yok
Su anda en tombigi o:))
Ve hala gece uykusu 0 aglayinca da bi bagiriyo hepsi irkiliyo ruyada
Çok şükür kilo alıöında bi problem yok ama diğerlerine göre en zayıf olan o ama boyda da en uzun olan o bi şekilde arayı kapatıyor.

Bizimkide ikizi olduğundan kendi tek bakmış istiyo ki bende üçüzlere tek başıma bakayım ne varkiyr getiriyo sinir oluyorum. Çocuklarına bakmış sözüm ona ama iki üç gün emzirmiş sütü kesilivermiş. Bu stresle benimde iice sütüm gidecek bu gidişle aslında onun ön ayak olması gerekirken böyle konuşması çok sinirimi bozuyor. Sonuçta zorluklarını biliyor hiç iki çocukla üç çocuk bir olur mu? Ben olmasam kimsenin umrunda değil. Eşim bile bazen annesinin ağzıyla konuşuo sinir oluyorum. Zaten hamileliğimden beri onunla da aramız pek düzelmiş değil arada bi soğukluk var benden yana hiç yanaşasım bile gelmiyor keza onunda tavrı aynı. Ben üçünü istediğimde eşim birini sonlandıralım diyodu hep doğana kadar nasıl olsa biri yaşamaz gözüyle baktılar ama çok şükür ki Allahıma evladlarımı bana bağışladı şimdi söylediğimde yok biz sana bişi olur çocuklar sakat olur diye korktuk ondan diyolar. O kadar doluyum ki anlatamam stresten kurdeşen dökmeye başladım. Beni de pek düşündüğü yoktu son aylarda kendini belli etti umursamaz tavırlarıyla

Sanırım herkes aynı şeyleri yaşıyo, bizim kayınvalide tarafıda aynı.şuan hamilelik dışnda bazı sıkıntılarda yaşıyorum arayıp boş boş konuşup sinirimi bozmaktan başka bi işe yaramıyolar ama lafa gelince herşeylerini canlarını bile verirler bizim için, sadece boş laf icraat sıfır.baktım onlarla konuşrukça aşırı sinirleniyorum karnım geriliyo çocuklarımada zarar veriyorum artık açmıyorum tellerini hiç biriyle konuşmuyorum.sizi okadar ii anlıyprumki insanlara laf anlatmak kadar zor bişey yok.onları kafaya taktıkça biz yıpranıyoruz evliliğimiz yıpranıyo en iyisi tınlamamk yada konuşmamak belki kötü ni tavsiye ama şuan gerçekten bende rahatım karnımdaki bebeişlerde artık sinirlenmiyorum öyle işte..

Al

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…