2016 üçüz anneleri :)

Ya kızdığım nokta şu kendine 3 tane gönlek aldı bu ay 450 lira para verdi gömleklere o gözüne gelmiyor çocuklarına harcadığı para gözüne geliyor ya pes diyorum. Bu çocuklara tekde bakılabilir doğru ama böyle giderse ağlamaktan bu çocuklar ilerde asi olur ya bişey olursa o zmn bunun hesabını kim verecek işte o zaman hepsinin kafasını kırarım. Aynen benim kayınvalidem de öle zeytinyağ gibi üste çıkmayı çok iyi başarır. Eşim konultu heralde bana diyo sinirini bozacak bişey dememiş ki annem nie böle küçük şeyleri kafana takıyorsun. Bende dedim ne demek küçük şeyler hem faydaları yok bide bana ahkam kesiyolar. Çok biliyolarsa bakaydılar dedim. Sesi kesti bişi diyemedi. Bu gün bi kadın gelec k görüşmeye bakalım inşallah içe sine birisi olurda başlar. Tırnağın varsa başını kaşıycan bu devirde yoksa kimseden medet ummamak lazım. Gerçi hoş yardımcı olsa ne olcaktı sanki beni iice sinir ederdi belki bölesi daha iyi. Bizede yatılı kadın geldiğinde biz bu kadının parasını nası vericez olaylar yüzünden dolarda fırladı piyasada para yok vs beynimi yemişti. Gerçi kadında onparayo haketmiyodu o ayrı.
Bizim bakicimiz o kadar pozitif bi insan ki anlatamam
Tum sinirimi aliyo kadin:)cok iyi anlasiyoruz
Allahim senin de karsina iyi bi insan cikarsin da inşallah mutlu mutlu buyutesin yavrularini

Valla ben iyilikle halletmeye çalıştım olmadı bağırdım çağırdım olmadı boşuycam seni dedim gene olmadı. Hasbam kendine o kadar çok güveniyo ki. Boşanırsan boşan diyo bana kadın mı yok dio sanki sırada onu bekliyolar artık neye güveniyosa. Ben gibi enayi herzaman çıkmaz diorum bidaha evlenceğimi kim söylemiş dio. Çok fena onla laf yarışına girilmez.
3 cocukla karisini bosayan adama kim gelecekmis acaba.
Seninki de fenaymis

3 cocukla karisini bosayan adama kim gelecekmis acaba.
Seninki de fenaymis
Onda laf çok canım hayatta toz kondurmaz kendine. Çok gururludur. Valla öyle insanlar varki artık bu devirde herşey olur. Allahım gene mutluluğumuzu huzurumuzu evlerimizden eksik etmesin inşallah. Geçenlerde diyo bizim 5 çocuğumuz olcakmış bende dediğim bu saatten sonra bana 3 tane yeter. O zaman başkasından olcak heralde ikisi diye beni kızdırıyor :z

27 haftalık oldum ne çocukların nede kendime bişey almadım kafam karışık kuvez deyken bolca vakit oluyo ozamn alırsın diyolar zaten agirlastim dükkan dükkan gezemem e bebek ten falan sipariş vereceğim ama neyden kaçtane alayım bilemedim
Canım lohusaykende ağrı sızı oluyor vücud çocukların çıkasıya ancak toparlıyor.

Kizlar 3uz annelerinin kvleri hepsi ayni galiba:))))
Teselli verin kendi ize hepsi ayniymis diye:))gerçekten tinlamayin sizden ve yavrunuzdan otesi boş. Onlara kizinca insan yavrularina da tahammulsuz oluyo.
ayy yaşadıklarınızı eşime sesli okuyup senin anandan da korkuom bakacam dio da zoru görünxe kaççak gibi dedim.. sağlıklı doğsunlarda ben doğuda 5 yıl kalırım bakıcı tutarız dio.. o da bilio anasının ne olduğunu.. ben napım tek başıma 5 yıl.. neyse önce bi sağlıklı sıhhatli doğsunlarda inş.. Allah büyük..

Kizlar simdi okudumda yazdiklarinizi 1 tane de yuzu gulenimiz yok mu dedim maalesef bizde de var ayni kv sorunu esimi ariyorlar annesi aglar eder olur bizim icin guya tatilde bile 3-5 gun gittigimizde demedik laf kalmaz o zaman bide tek cocuktu dusunun oglum su an 34 aylik yani tatile falan yanlarina gittigimizde cok daha kucuk bir cocuktan bahsediyorum ne terbiyesizligi kaliyor ne yaramazligi yok komsulara diyormus 1haftaligina geldiler gidecekler daha neler neler ne zaman gitsek hep kavga ediyoruz Allah muhtac etmesin diye hep dua ediyorum ama bu dr kontrol trafigi boyle devam ederse sanirim cocuklarla gidip bir sure kvlerde kalmak zorunda kalacagim :KK43:
Bizimkilerin gobekleride ayni o resimdeki gibi dr prematureler boyle oluyor ilerde duzelecek dedi
Cocuklar acliktan agliyormus meger mama verdigimden beri daha az agliyorlar cok sukur ve emzik sorunu bizde de var maalesef tutamiyorlar henuz dustukce koyuyorum geri agizlarina
Ben uzun suredir zorunlu gunler haric konusmuyorum esimin tarafiyla ama sanki tel duymamisim isim varmis vs gibi gecistirmeli davrandim bence ne olursa olsun arayida tamamen bozmamak lazim ipleri tamamen koparmadan ama kendini de yipratmadan bir sekilde heryeri idare etmek lazim ne biliyim esiniz evdeyken aradilar ve konusmak istemiyormusunuz farkettirmeden hemen banyoya falan girin slm yollayin ben ararim diyin sonra vs ne olursa olsun herkesin annesi kendine kiymetlidir o yuzden karsilikli gelmemek lazim

Kusma sorunu bizde de var gerci benim ilk cocukta asiri kusardi ama bunlar premature olunca insan daha bir korkuyor agzindan burnundan geliyordu bende hasta diye dr a goturdum prematureler cok kusarmis diger bebeklere gore onlarin gelisimleri daha zor oluyormus bide yukseltme yapin dedi mutlaka sadece bas degil ama bas diyafram vs yastik koyuyoruz artik biz kucuk 1er tane hem mama yerken hem uyurken tamamen tabiki bitmedi ama azalma oldu ve en onemlisi gaz sanirim gaz cikarsa daha az kusuyorlar
Bu arada dr bir cok test yapti ben telaslanip goturunce temiz cikti sonuclar yani kusma normalmis cok takilmayin azaltici yontemleri bir deneyin umarim ise yarar :)
Bu erkekler ne kadar rahat insanlar boyle hem cocuk iste hem de hic umursama :KK43:

ayyy kızlar yaaa yaşadıklarınız çok üzücü evet ama acaip özeniyorum ikiz,üçüz bebekli annelere:21::KK68::KK68::KK68:
büyüdüklerinde boy boy ne güzeller Allahımm yaaaa:KK61:
keşke benim de süpriz çoğul gebeliğim olsa :anneadayı:
Rabbim sağlıklı ömürler versin hepinize ve minnoşlarınıza:KK68:

Slm kizlar iyi geceler desem daha dogru aslinda bebislerim 18/08 dogdular 32+3 aslinda durumlari iyiydi 36 haftaya gelir demisti doktorum ama son kotrolde seni iyi
Görmüyorum dedi ve dogum gerceklesti cok sükür hepside cok iyi hastanemizde 6 gün kaldik sonra hep beraber baska hastaneye gectik Burda yanlarinda kalma imkanim var günde 6 ögünümüz var 4 Saat arayla 11.30 yine mesayi basliyor hemsire gözetiminde altlarini tenizle yedir gaz cikar ki bu günler iyi günlerim 4 hafta burdayiz bugün fuzyoterapi yaptilar ne ise yariyomus anlatamam haftada üc kere yapilacak sonrasi ben evde yapicam herkese bol sabir kizlar üstesinden gelicez bir sekilde

Selam kızlar,artık buraları geniş geniş okumak imkansız şöyle kabaca baktım acmila hayırlı olsun canım güle güle büyüt,başka doğuran varmı bilmiyorum herkes eşinden ve kv den şikayetçi yalnız değilmişim sevindim bizim sıkıntımız biraz daha farklı kv hakkını yemiyim bakıyor üçüzlere benim kadar oda yorgun ve uykusuz eşimde elinden geldiğince yardım ediyor ama bana onun annesinin yaptıkları batıyor ona benimkilerin babam adam gelmiş 60 küsür yaşına ne anlar prematüreden öpmek koklamak istiyor haklı olarak herkesin içinde adama söyleniyor onun anneside çocukların anası gibi davranıyor sinir oluyorum benden daha çok düşünecek sanki yok üşür giydir yok ağladı dayanamam zart zurt başlarına gidip bütün düzenimi bozdu şimdi hepsi kucak istiyo annem diye seviyo çocukları ağlayınca bakıcam, sen dur ben bakarım sen dur ben yediririm sen ver ben uyuturum eşiminde elinden almaya çalışıyor o da sinirleniyor,bizimkilere ters yapınca eşime bende dedim en sonunda 3 çocukla biyere gidemem sanma boşanırım,annesinin yaptıklarından şikayet edince kadın düzenini bozup burda kalıyor diyor,övünmeyi biliyolar ama onlar bizim soyadımızı taşıyor diye ayy çok birikmiş :)
Buarada kızımda rop çıktı ağlamaktan helak olduk iğne yapıldı kontrollere gidicez bize dua edin doktor olumlu şeyler söyledi ama zamanla belli olacak inş düzelir Allahın izniyle

Slm kizlar iyi geceler desem daha dogru aslinda bebislerim 18/08 dogdular 32+3 aslinda durumlari iyiydi 36 haftaya gelir demisti doktorum ama son kotrolde seni iyi
Görmüyorum dedi ve dogum gerceklesti cok sükür hepside cok iyi hastanemizde 6 gün kaldik sonra hep beraber baska hastaneye gectik Burda yanlarinda kalma imkanim var günde 6 ögünümüz var 4 Saat arayla 11.30 yine mesayi basliyor hemsire gözetiminde altlarini tenizle yedir gaz cikar ki bu günler iyi günlerim 4 hafta burdayiz bugün fuzyoterapi yaptilar ne ise yariyomus anlatamam haftada üc kere yapilacak sonrasi ben evde yapicam herkese bol sabir kizlar üstesinden gelicez bir sekilde
Sag salim doğmuşlar şükür inşallah sağlıkla da evinize gecersiniz kaç kg doğdular bebisler özel bi hastanedemisiniz allah yardımcınız olsun

Selam kızlar,artık buraları geniş geniş okumak imkansız şöyle kabaca baktım acmila hayırlı olsun canım güle güle büyüt,başka doğuran varmı bilmiyorum herkes eşinden ve kv den şikayetçi yalnız değilmişim sevindim bizim sıkıntımız biraz daha farklı kv hakkını yemiyim bakıyor üçüzlere benim kadar oda yorgun ve uykusuz eşimde elinden geldiğince yardım ediyor ama bana onun annesinin yaptıkları batıyor ona benimkilerin babam adam gelmiş 60 küsür yaşına ne anlar prematüreden öpmek koklamak istiyor haklı olarak herkesin içinde adama söyleniyor onun anneside çocukların anası gibi davranıyor sinir oluyorum benden daha çok düşünecek sanki yok üşür giydir yok ağladı dayanamam zart zurt başlarına gidip bütün düzenimi bozdu şimdi hepsi kucak istiyo annem diye seviyo çocukları ağlayınca bakıcam, sen dur ben bakarım sen dur ben yediririm sen ver ben uyuturum eşiminde elinden almaya çalışıyor o da sinirleniyor,bizimkilere ters yapınca eşime bende dedim en sonunda 3 çocukla biyere gidemem sanma boşanırım,annesinin yaptıklarından şikayet edince kadın düzenini bozup burda kalıyor diyor,övünmeyi biliyolar ama onlar bizim soyadımızı taşıyor diye ayy çok birikmiş :)
Buarada kızımda rop çıktı ağlamaktan helak olduk iğne yapıldı kontrollere gidicez bize dua edin doktor olumlu şeyler söyledi ama zamanla belli olacak inş düzelir Allahın izniyle
R0p ne oluyor allah acil şifalar versin inşallah sen çocuklarına odaklan herkes gelip geçici bu hayatta

Kizlar simdi okudumda yazdiklarinizi 1 tane de yuzu gulenimiz yok mu dedim maalesef bizde de var ayni kv sorunu esimi ariyorlar annesi aglar eder olur bizim icin guya tatilde bile 3-5 gun gittigimizde demedik laf kalmaz o zaman bide tek cocuktu dusunun oglum su an 34 aylik yani tatile falan yanlarina gittigimizde cok daha kucuk bir cocuktan bahsediyorum ne terbiyesizligi kaliyor ne yaramazligi yok komsulara diyormus 1haftaligina geldiler gidecekler daha neler neler ne zaman gitsek hep kavga ediyoruz Allah muhtac etmesin diye hep dua ediyorum ama bu dr kontrol trafigi boyle devam ederse sanirim cocuklarla gidip bir sure kvlerde kalmak zorunda kalacagim :KK43:
Bizimkilerin gobekleride ayni o resimdeki gibi dr prematureler boyle oluyor ilerde duzelecek dedi
Cocuklar acliktan agliyormus meger mama verdigimden beri daha az agliyorlar cok sukur ve emzik sorunu bizde de var maalesef tutamiyorlar henuz dustukce koyuyorum geri agizlarina
Ben uzun suredir zorunlu gunler haric konusmuyorum esimin tarafiyla ama sanki tel duymamisim isim varmis vs gibi gecistirmeli davrandim bence ne olursa olsun arayida tamamen bozmamak lazim ipleri tamamen koparmadan ama kendini de yipratmadan bir sekilde heryeri idare etmek lazim ne biliyim esiniz evdeyken aradilar ve konusmak istemiyormusunuz farkettirmeden hemen banyoya falan girin slm yollayin ben ararim diyin sonra vs ne olursa olsun herkesin annesi kendine kiymetlidir o yuzden karsilikli gelmemek lazim
Öyle tabiki bende zaten kvye kırıcı bişey demedim Allah biliyor. Sadece öle konuşmasına çok kırıldım ve üzüldüm. Ona bişey diyemediğimden de eşimden çıkartmış oldum hıncımı :KK43: Allah için hamileliğimde 2,5 ay baktı bana yardımlarını es geçemem çocuklar doğduktan sonra tek başıma kala kaldım. O da ikiz annesi olarak bir çok şey yaşamış biri olarak bana destek olmak yerine köstek olunca kızdım açıkcası. 2 çocuğa bakmakla 3 çocuğa bakmak aynı şey değil ki. İnsanlar çok kolay zannediyolar. Hele bu aralar psikolojim o kadar bozulmuş durumda ki kendimi ve yuvamı nasıl toparlayacağımı bilmiyorum. Herşey düzelmek yerine sanki daha da sarpa sarıyor :KK43:
Mama olmayınca olmuyor canım ya keşke sütümüz hepsine birden yetebilse banada dr diyo ki eskiden mamı vardı ama üçüz gebelijler vardı onlar nasıl besleniyolar sanıyorsun anne sütüyle anne sütü yeter diyo ama sağıyorum birine bile zor yetecek kadar çıkıyor. Bende akşamları çocuklar ciyak ciyak ağlardı gaz ağrısı zannediyodum meğerse açlıktan ağlıyolarmış akşamları 2 saatte 1 vermeye başlayınca baktım çocuklar sustu mışıl mışıl uyuyor

Kusma sorunu bizde de var gerci benim ilk cocukta asiri kusardi ama bunlar premature olunca insan daha bir korkuyor agzindan burnundan geliyordu bende hasta diye dr a goturdum prematureler cok kusarmis diger bebeklere gore onlarin gelisimleri daha zor oluyormus bide yukseltme yapin dedi mutlaka sadece bas degil ama bas diyafram vs yastik koyuyoruz artik biz kucuk 1er tane hem mama yerken hem uyurken tamamen tabiki bitmedi ama azalma oldu ve en onemlisi gaz sanirim gaz cikarsa daha az kusuyorlar
Bu arada dr bir cok test yapti ben telaslanip goturunce temiz cikti sonuclar yani kusma normalmis cok takilmayin azaltici yontemleri bir deneyin umarim ise yarar :)
Bu erkekler ne kadar rahat insanlar boyle hem cocuk iste hem de hic umursama :KK43:
Bizim drda baş kısmını yüksekte tutmamızı söyledi. Yastık kesinlikle kullanmayın yatağın altından hafif eğimli olsun dedi. Gazı çıkarttıklarında da kusuyor benimkiler hatta bu aralar ara ara fışkırır tarzda kusmaya başladı

ayyy kızlar yaaa yaşadıklarınız çok üzücü evet ama acaip özeniyorum ikiz,üçüz bebekli annelere:21::KK68::KK68::KK68:
büyüdüklerinde boy boy ne güzeller Allahımm yaaaa:KK61:
keşke benim de süpriz çoğul gebeliğim olsa :anneadayı:
Rabbim sağlıklı ömürler versin hepinize ve minnoşlarınıza:KK68:
Uzaktan görünen köy kulağa hoş gelirmiş :) bende senin gibi düşünüyordum ama gerçekten çok zor göründüğü gibi değil hem madden hemde manen insanı gerçekten çok zorluyor. Rabbim ne verirse hayırlısını versin. Kümseye kaldıramayacağı tük vermesin inş. Sizinde gönlünüze göre olsun herşey

Kızlar sizi çok iyi anlıyorum. Aileyi boş verin eşten deste lazım. Benimkide biraz önce kim dedi sana üç tane yap diye diyor şaka ama gerçekte
Benimkide aynı şeyi söylüo sen istedin diyorum ben bitane istedim kim sana üç tane yap dedi dio sanki benim seçme şansım varmış gibi. Eşin desteği çok önemli gerçekten ben o konuda da şanssızım sanırım. Ben çocuğu severken benim ses kaydımı almış. Çok ağladığında şakasına suus bakiim susmadsan camdan aşağı atarım seni demiştim. Tabiki ciddi demedim şakasına söylenmiş bişeydi hatta fotoğraflarda da kare kare yapıolar bapcan sokağamı atcan çöpemi atcan vs diye görmüşsünüzdür. Eşimlede çocuk olmadan önce ben çocuk istiyorum dediğimde sen camdan aşağı atarsın çocuğu demişti bana ben şaka yapıo sanmıştım ama adam gerçekten ciddi ciddi atabilceğimi düşünüyo sanırım. Bugün telefonuna bakim dedim bi baktım benim sesimi kaydetmiş. Ben şok oldum. Amacı ne acaba çok öerak ediyorum. Benden boşanmayı düşünüyo sanırım kensile delil mi topluo çocukları kendim alıyım diye bu nedemek şimdi kızlar bu kadar mı güvensiz bana karşı çok kırılmış durumdayım :KK43:

Canım çok geçmiş olsun inşallah şifa olsun. Erkekler çok tuhaf anlayamıyorum ben. Benim eşim hamileliğimden bu yana çok değişti. Aileme karşıda bana karşıda davranışları eskisi gibi değil. Heralde üç çocukla onları bırakıp gidemeyiz diye düşünüyolar yada sorumluluk almak istemiyolar.

Benimkide aynı şeyi söylüo sen istedin diyorum ben bitane istedim kim sana üç tane yap dedi dio sanki benim seçme şansım varmış gibi. Eşin desteği çok önemli gerçekten ben o konuda da şanssızım sanırım. Ben çocuğu severken benim ses kaydımı almış. Çok ağladığında şakasına suus bakiim susmadsan camdan aşağı atarım seni demiştim. Tabiki ciddi demedim şakasına söylenmiş bişeydi hatta fotoğraflarda da kare kare yapıolar bapcan sokağamı atcan çöpemi atcan vs diye görmüşsünüzdür. Eşimlede çocuk olmadan önce ben çocuk istiyorum dediğimde sen camdan aşağı atarsın çocuğu demişti bana ben şaka yapıo sanmıştım ama adam gerçekten ciddi ciddi atabilceğimi düşünüyo sanırım. Bugün telefonuna bakim dedim bi baktım benim sesimi kaydetmiş. Ben şok oldum. Amacı ne acaba çok öerak ediyorum. Benden boşanmayı düşünüyo sanırım kensile delil mi topluo çocukları kendim alıyım diye bu nedemek şimdi kızlar bu kadar mı güvensiz bana karşı çok kırılmış durumdayım :KK43:
canım senin eşinle ciddi bir şekilde karşılıklı konuşma zamanın gelmiş birbirinizi suçlamadan konuşun guven cok onemli niyetini anlarsın canım inşallah sandığın gibi birşey değildir dualarım seninle

X