2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

inşallah canım ben de bu aralar kendimiz deneyelim diye düşünüyorum ama bilemiyorum...

biz kararımızı verdik canım. bu ay kendimiz deneyeceğiz çok kasmadan. ondan sonraki adet döneminde de bakacağız,kendimizi hazır hissedersek başlayacağız,hazır değilsek ondan sonraki ay başlayacağız. bu arada beslenme,spor,akupunktur,kürler (arı sütü bal polen) bunlara yöneleceğiz. gerginlikten boynum sırtım öyle bir tutuldu ki,günlerdir geçmiyor. geceleri derin uykum yok,hep huzursuz,uykusuz. üst üste 2 aşılama,2 tüp çok yordu beni de eşimi de. bir de ben ekstradan iğneleri vurundum. vücut şişti,gaz sancım var,rahatsızım. vücuduma ve kendime biraz zaman vermeliyim.

ben de 32 yaşındayım. haziranda 4 senemiz dolacak. dediğin gibi biz de 2 yıl borçları ödedik,bitirdik.sonra da bikaç ay gezelim,yazın tatile gidelim,dönüşte başlarız demiştik. 1,5 sene oldu çocuk istemeye başlayalı. bunun ilk 10 ayı kendimiz denedik,bu ay olur,sonraki ay olur derken olmadı malesef,sonra da işte aşılama,tüp derken 1,5 sene olmuş. şuandaki aklım olsa hemen yapardım demeyeceğim,sonuçta bilemiyorduk bunlarla karşılaşacağımızı. evlenir evlenmez bu durumumuzu öğrenseydik hemen denerdik. 1,5 sene önce çocuk düşündüğümüzde doktora muayeneye gitmiştik,bir sorunumuz var mı bakalım diye. sadece vajinal muayene yapıp yollamasaydı doktor,bi kan tahlili isteseydi,FSH a baksaydı,daha farklı olabilirdi,daha erken başlardık. ama diyorum ya işte hepsi bir sebep olacak,bebek olmamasına. belki erken başlasaydık yine olmayacaktı bu zamana kadar ama bilemiyosun işte,şöyle yapsaydım,böyle yapsaydım diyosun.

siz ne zamandır çocuk düşünüyorsunuz,uğraşıyorsunuz?

bizim de ilaçları aldıktan sonra aklımıza geldi acaba yazdırabilir miydik diye. demekki oluyormuş dediğin gibi. ama sağolsunlar bize de söylemediler merkezden. neyse bir dahaki tedavide aklımızda olsun.

bizim de ilaçları aldıktan sonra aklımıza geldi acaba yazdırabilir miydik diye. demekki oluyormuş dediğin gibi. ama sağolsunlar bize de söylemediler merkezden. neyse bir dahaki tedavide aklımızda olsun.
aynen canım aklında bulunsun

bizim de dün kesinleşşmişti negatif olduğu,bugün doktora görüşmeye gittik,neden olmuyor diye. embriyologlarla görüşüp,istanbuldaki şubeyle görüşüp ne yapabiliriz konuşup,yeni bir tedavi belirleyip 1 hafta içinde bizi çağıracaklarmış. DOĞAL TÜP BEBEK TEDAVİSİ varmış. onu denemeyi düşünüyorlarmış. o kadar yüksek doz iğneye rağmen yine 2 yumurta yine 2 yumurta ve sadece bir tanesi dölleniyor. bu kadar fazla hormon vermeden,sizin kendi yumurtalarınızla yapacağız dediler. hiç iğne vurunmadan olacakmış tedavi.bakalım neler yapacaklarını anlatsınlar,bir de gidip istanbulda başka yerlerle görüşeceğiz,ondan sonra kararımızı vereceğiz. hayırlısı.

Canım 7. Gün değerin kaçtı ayrıca tek embriyomu yoksa çift embriyomu transfer edilmişti bende 10. Günümdeyim idrar negatif kanda deniyim dedim şansı mı
Canım benim 5. Gün embriosuydu çift transfer yapıldı. Değerim 60 geldi. Senin 5. Gün embriosuysa eğer kanda belli olur . İnşallah pozitifi görürsün

kızlar dün 7 yumurtam döllenmişti.bugün 5 tanesi bölünüyor dedi.yarında durumlarına bakıcaz belki yarın transfer yapabiliriz dedi.yarın olursa 3.gün embiryosu olcak.heralde 5.güne gidemicez.

Canım benim 5. Gün embriosuydu çift transfer yapıldı. Değerim 60 geldi. Senin 5. Gün embriosuysa eğer kanda belli olur . İnşallah pozitifi görürsün
Canım 3. Gün embriyosuydu ama malesef dün kan testi yaptırdım negatif gerçi test günüm yarın ama sıfırdan yükselme ihtimali olmadığını biliyorum oyuzden kabullendim bu başarısız denemeyi

Canım 3. Gün embriyosuydu ama malesef dün kan testi yaptırdım negatif gerçi test günüm yarın ama sıfırdan yükselme ihtimali olmadığını biliyorum oyuzden kabullendim bu başarısız denemeyi

kısmet degılmıs dılerım en kısa surede kavusursun cnm ınsallah kendılıgınden olur ....

Bugün sağlık merkezinden doktora yazdırdım benimde ilaçlarımı devlet karşıladı biten ilaçlarınızı almak için aile hekimine yazdırın ve deneyin, doktor bana karşılamayabilir dedi, karşılamasada siz yazın sorun değil dedim ilaçların toplamı 100 tl yi geçti ve devlet karşılıyor çok sevindim bir yığın masrafdan sonra 100 tl masrafdan kurtulduğuma sevindim iyi mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…