2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Korkulcal birsey yok canim usg ile ensesini olctu sonra olcumleri yazdi o kagitla kan yerine gidip kan verdim haklisin senin korkunum sebebi farkli gönlünü ferah tut canim
cinsiyet tahmini yaptı mı doktorun canım merak ettim de
Ayy yok canim yapmadi oglum sordu daha cok kucuk dedi
Ben 3 ekimde gideceğim doktora 11+4 oluyorum 2'li test için erken mi acaba ya ?
burcucum bugun 11+4 gunluk bebis olcemese gene sonra gel derdi yapilir seninde olcum

Çok şükür canım atlatmışsniz sağlıcakla :)

annen de mi öyle canım yoksa k.v den mi bahsediyosn
Valla annem de kaynanamda aynı canım ben alıştım. Benim imtihanim bir aileler iki dogumlarim bak şu kadarını anlatayım kızım 18 aylık arefe günu nisanım geldi doktor da en gec 2 gune doğum yaparsın yat dedi. Aradım dedim annemi haberiniz olsun yakında doğumum. Bana dediği şu: biz bayram bitmeden misafirlerimizi agirlamadan gelemeyiz hem gelince ne yiyeceğiz ne ikram edeceğiz sen buzluga en az 4 çeşit yemek at kurabiye yap börek yap buzluğa at pişirip gelene gidene ikram edersin demişti. Hem aç aç gelmeyelim bizde. O gün sürekli temizlik yemek derken sancım siklasti ve gece 11 de yatmiştım hastaneye. Sezeryandan çıkana kadar kızım uyumamis.4 de gece Çıkınca hemen onu kucağımda uyutup on dk sonra da küçüğü emzirmistim. Allah herkese kaldirabilecegini verirmiş. Daha yüzlerine bir gün de siz bana şunu yaptınız dememisimdir ama içten içe çok kirginim Rabbim mükafatını verecek suphesiz

allah yardımcın olsun canım. eşin yardım ediyordu sanırım. öyle hatırlıyorum. öyleyse eşinden yüzün gülmüş en azından.

Çatlak kremlerine 3.ayda baslamistim ben de senin gibiydim ergenlikte ic bacaklarimda ve göğsümde catlak olmuştu tahmin ediyordum böyle olacağını. 4.ayda zaten catlamaya başladım çok aglamistim ne hale gelicem kimbilir diye. Ama genetik işte yapacak çok da birsey yok. Doktorum 2.cocugunu da yap sonra tedavi işini konuşuruz demişti ona guveniyorum şimdi :)
Kilo konusunda da 10kilodan sonrasi çok yavaş gidiyor ona göre temkinli olmak lazım. Emzirenler çabuk kilo veriyor derler ama dikkat etmezsen hic de gitmiyor hatta Sütüm olsun diye yediklerinden kilo alanlar da az degildi bizim önceki grupta.

Kesinlikle öyle uzaktayken bile onla konusmak o kadar iyi geliyorki yol gosteriyor rahatlatiyor iyi hissettiriyor... keşke istedigim zaman gorebilecegim kadar yakin olsa...çok sanslisin

• kızlar kedilerim çok yaramazlaştı yaaa evi çok dağıtıp pisletiyorlar. zaten iş yapamıyorum misafir gelecek diye ödüm kopuyor
Benimde iki köpüşüm var.normalde üzrimde tepinip sonrada uyuklamaya bayılırlar.şimdi korkumdan yaklaştıramıyorum ani bi hareket yaparlar karnıma zıplarlar diye.uzaktan sevişiyoruz haftalardır.bu hafta kontrollu olarak yakınlaştık.üzerlerine kuma gelicek haberleri yok yavrularımızın.yazık onlara ya

8 haftalık gittiğimde 6. haftada kalmış görünüyodu bebek. 1o gün önce kontrolüm vardı herşey yolundaydı bayram dönüşü tekrar randevum var pimpirikli olmakta istemiyorum kızımda çok rahattım çok rahat bi hamilelik geçirmiştim kötü bişey düşünmeden tadını çıkarmak lazım ama olmuyo :)

Benim yapımda cok musait catlamaya dedigin gibi kilo alinca bile catlarim iç bacakta kalcada ta evlenmeden vardi.
Ilk hamilelikte gobek buyumeye baslamadan bebe yağı kakao yagi hep surdum gobek buyumeye baslayincada 4 ay gibi zaten kasinmaya basladi kullandiklarim yetmedi basladim lierak mustela gibi kremlere ve ilk catlayan yer enteresan belim oldu :) son ay artik gobek deligimin ustune kadar çıktı catlaklar. Dogum parası kadarda krem parasi verdim birde surmesem nolcakti bilmiyorum.
Bence elinden geleni tabi yap ama catlarsan da hiç üzülme annelik alameti onlar:) cok derinler disinda inceler pek görünmüyor sonradan hiç takma kafana. Bide bir arkadasta demis zaten dogumdan sonra ilk 10 kilo çabucak gidiyor sonrasi birazcik zorluyor. Ben 2 yıl emzirdim emzirirken insan cok acikiyor iyide yiyordum ama kilo almiyordum.ama ne zaman emzirmeyi biraktim yemeye aynen devam iste o zaman aldim kilolari. Bende +5 basladim ama kusmalarla 3 u gitti

Canım benim vallahi ne desek boş.gerçekten hayatta herkesin imtihanı farklı.kimi aile kimi sağlık kimi eş kimi evlat.hepsi olsa iş para.ama en önemlisi evlatlarının ve senin sağlığın.allah sana güç kuvvet versin.

allah yardımcın olsun canım. eşin yardım ediyordu sanırım. öyle hatırlıyorum. öyleyse eşinden yüzün gülmüş en azından.
Aynen canım Allah razı olsun Rabbim bana bir eş vermiş ne kadar sukretsem azdır. Ben yemek yaparım o mutfağı toplar o çocukları yıkar ben giydiririm doyururum evi o supurur ben silerim. Tek çocukken tabi bu kadar değildi. İki çocuk birde 8 2 Çalışınca yardımları arttı. Rabbim herkese yardım eden eş versin.Benım mukafatim o. Acısını göstermesin kimseye Rabbim

Cumlemize canım. Hangimizin derdi yok ki dediğin gibi. Allah herkese güç kuvvet versin. evlatlarimizi hayırlı şekilde yetiştirmeyi nasib etsin sıkıntılar unutulmasa da geçiyor nasilsa. Allah aynı hataları bize yaptiirmasin diye dua ediyorum ben hep

mm bayramdan sonra gösterir belki minik çok heycnlym bu yüzden ilk öğrenecek nisan annşlerindensinz ya sizde bklm nasıl oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…