2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
İyi geceler hanımlar ne güzel isim arayışlarına geçmiş herkes. Biz isimleri çoktan belirledik ama eşimle kimseye soylememe kararı aldık insanların yorumlarindan etkilenmek istemiyoruz çünkü orjinal olsun istedik.Biliyorum meraklandirdim ama şimdilik durum bu :anneadayı: isim fikri degisirmi bilmiyorum ama biz kesinlikle tek isim koycaz. İki isim birlikte herzaman zor oluyor.iki isimli olup da memnun olan duymadım. Ben bu yüzden tek isimde kararliyim.Tabi bunlar ikinci önemli şeyler. Öncelikle hepimizin sağlıklı bebekleri olsun da İsim kolay. Gece gündüz tek duam zekasi iyi olsun.gözleri görsün kulakları duysun, elleri ayakları sağlıklı olsun.iç organları ağzı burnu yüzü teni herseyi sağlıklı olsun. :anneadayı: Allah bu güzel mucizelerimize sağlık versin.Tabi cinsiyetini de çok merak ediyorum :KK48: kızım yada oğlum diye sevmek istiyorum

Kızımın ismi zeynep oğlumun adı mehmet musab bu seferki oglan olursa türk ismi koyalım diyor eşim . Manasının guzel olması önwmli olan. Alparslan ertugrul mete atabey gıbı ısımler aklımızda ama henüz anlamlarına bakmadık.
Benim 22 aylik oglum var adi alparslan esim cok istedigi icin koyduk..ama duyan herkes alparslan türkeş diyip dalga geciyor..uyuz oluyorum

Benim doktorum test sonuçlarımında bi kopyasını verdi, ilk 3 ay da kayıt olman gerek aile hekimine dedi. Aile hekimi, hemşire de kayıt alıp tetenos aşısı için gün verdi...

Aile hekimine bildirmek zorundasin canim yoksa cezasi var. saniyorum ilk dort ay icinde bildirmen lazim.
Teşekkürler kızlar :) en kısa sürede aile hekimine gideyim ben :KK66:

Kızlar merhabalar,
Aranızda istifra şeklinde sadece gaz çıkaranız var mı ? İçimden büyük bir basınç çıkıo resmen istifra etmekten daha beter bişey. Buna bir çözümü olan var mı ?
Canim benimde pek bulantim olmuyo ama bulandigi zamanda ogururken tansiyonum dusuyor elim ayagim titriyor.
Kesinlikle istifra edemiyorum ogurmelerle birlikte cok afedersiniz geğirti seklinde gaz cikariyorum. Keske istifra edebilsem boylesi cok daha zorlayici oluyor

selamlar kizlar gunaydinlar hayirli bir gun olur insallah haepimizee,

ben dun aksam cok fenalardaydim surekli kustum gecede 3 den itibaren saat basi kalktim suanddada bel agrisi cekiyorum ve mide bulantim hafif hafif basladi oyle aksam sinirlendim kendime bi yandan kustum bi yandan agladim beni disari cikartmadi gezmeye diye esime kizdim bide yazik adamcazinda bisey yaptigi yok surekli napayim diye etrafimda geziyor simariklik gibi oldu biliyorum ama disarda aciliyorum mide bulantim olmuyor olsada kusmuyorum ondan esimde yorgunmus kiyamam ya onca laf soledim surekli kusma pskolojisiyle kustuktan sonra yemek borum resmen yandi mide asiti fln heralde ayy o beni maf etti saatlerce sonra dalmisim oyle yani :KK64:

Biz bgn öglen dra gitcez kontrole insallah bebegim iyidir sagliklidir nolur dua edin kizlar guxel haberlerle doneyim nohut tanemi 3haftadr gormuyorumher gece ruyamda dr gidiyorum kalp atislarini duyayim rahatlayayim diye drlarda hep beni oraya buraya yonlendiriyor sonra uyaniyorum bebegimi ozledim insallah saglikla beni bekliyordur melegimm :KK36::nazar::KK200::anneadayı:

Kızlar çok güzel isim önerileriniz var, ben bu konuda kararsızm, dinimize uygun isimler olmalı mahşerde çağrılırken diye. Nereden duyduğumu okuduğumu hatırlamıyorum. Kuranda olan yada ehlibeytte olan kullanımı kolay isimler genelde çevremizde çoğu insan tarafından kullanıliyor. Geriye kalan çok isimde telaffuzu çok zor geliyor bana, ben istiyorum ki anlamı söyleyisi güzel olsun ama işin diğer kısmına uymazsa birsey olur mu diye isim bakmak istemiyorm mesela :KK43: bi yakınım kızının adını kulağına elif Beyza okudu ama kimlikte tek isim çıkarttı Beyza diye.tabi biz Beyza diyoruz hep. Olur mu acaba öyle.

Gunaydin kizlarr dua edin artik esimle kavusayim 3 ay oldu cok ozledim cizrede sokaga cikma yasagi ilan edildi tekrar insallah bi an once sag saglim kavusurum kocisimee:KK61:
Inşallah canım üzme tatlı canını, Allaha emanetler, bebeğinede sana da kavuşsun inşallah tez zamanda, Rabbim dayanma gücü versin, kolay değil anlıyorum seni, ağlama nolur :KK43:

Günaydın arkadaşlar iyi olmadığım için yazamıyorum size :KK61: Mide bulantılarım hadsafhada ne yesem çıkarıyorum, 5 haftadır hayatım kusmak ve bitkin düşerek bi yerlerde uzanmak ile geçiyor. Yorumlara bakıyorum da bu problemi yaşayan çok kişi yok sanırım :KK61: kızlar yaa ne zaman geçecek bu durum :KK61::KK61:

Günaydın arkadaşlar iyi olmadığım için yazamıyorum size :KK61: Mide bulantılarım hadsafhada ne yesem çıkarıyorum, 5 haftadır hayatım kusmak ve bitkin düşerek bi yerlerde uzanmak ile geçiyor. Yorumlara bakıyorum da bu problemi yaşayan çok kişi yok sanırım :KK61: kızlar yaa ne zaman geçecek bu durum :KK61::KK61:
Yok mu tatlım ben Varım neredeyse her hafta bir iki kez acile gidiyorum resmen bittim 3 haftadır yatıyorum annemde ile falan gidemiyorum 5 kilo verdim die sürekli serum takılıyor 24 saat kusuyorum neredeyse 10+3 üm senin ne kadar Dr bana 14-15. Haftalarda birden kesilir dedi

dmlaa123 dmlaa123 kuzum Rabbim kavuştursun size. Sokağa çıkma yasağı kalkti sabah. Bizim bile aklımız çıkıyor değil ki senin hele de bu hassas doneminde. Rabbim mukafatlandirsin sizi cektiklerinize karsiHoppa
Kızlar ya P perdecan için endişelenmeye başladım dunden beri bakıyorum yok yazmıyor. Önce hurremsultan sonra seydaamasya nesraz sonra da cnn59 vetombikk... Artık bir kayba daha tahammülümüz yok. Lütfen güzel haberlerle bir an önce dön aramiza:KK43:

biz türkçe isim diyoruz. islama uygun diye isimler koyuluyor ancak peygamber efendimiz insanlara isim koyarken "güzel, süs, ziynet, hoş" vs anlamına gelen isimler koydu hep çevresinde. önemli olan anlamı hoş olması. yoksa o zaman kimsenin isminin anlamı "cennette ilk bir şey tanesi vs" değil.

bizim önceliğimiz tek isim, anlamı güzel ve okunuşu kolay olması

Kızlar çok güzel isim önerileriniz var, ben bu konuda kararsızm, dinimize uygun isimler olmalı mahşerde çağrılırken diye. Nereden duyduğumu okuduğumu hatırlamıyorum. Kuranda olan yada ehlibeytte olan kullanımı kolay isimler genelde çevremizde çoğu insan tarafından kullanıliyor. Geriye kalan çok isimde telaffuzu çok zor geliyor bana, ben istiyorum ki anlamı söyleyisi güzel olsun ama işin diğer kısmına uymazsa birsey olur mu diye isim bakmak istemiyorm mesela :KK43: bi yakınım kızının adını kulağına elif Beyza okudu ama kimlikte tek isim çıkarttı Beyza diye.tabi biz Beyza diyoruz hep. Olur mu acaba öyle.
Dinimizde isim koymanin basit bir kuralı var, anlamı kötü, dalga geçilebilecek, anlamsız, birilerini aşağılayan isimler olmayacak. Yoksa illa Ali osman, elif, amine vb koymak gerekmiyor. Yani illa dini olması lazım değil. Ama mesela Aleyna koymak da pek hoş değil. Üzerinize demek aleyna. Anlamsız yani. Sadece söylemesi güzel. Hâlbuki Aleyna kuran-i kerimde geçer.

günaydın kızlar. ben bu gece bir gram uyuyamadım ya :KK43: bir rüyalar gördüm anlatamam size gözümü kapatıyorum ikili testler üçlü testler havalarda uçuşuyor. forumdan yazışmalarımız, bebekler, cinsiyetleri falan.. döndüm durdum yatakta. midem bulanmadı ilk defa gece ama uykusuzluktan o kdr yorgun düşmüşüm ki acayip halsizim, üstüne bir de burnum tıkandı heralde grip oluyorum :110:

X