2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar kokuya karşı hassasiyetin artmıştır demissiniz ama başka kokular kötü gelmiyor kendi ter kokum çok değişti yani daha kadınsı daha ağır kokuyor. Eşime dedim o da evet kokun değişti bence hamilelik hormonlarindan dedi. Yani dışarıyı rahatsız etmiyor özellikle koklamak lazim Allah tan.Eşim almiyorun ben yan yana dururken dedi. Öyle olsa napardim :KK43:

Nasıl yanı canım evde mısın hastanedemisin panık yapma lutfen cok mu kanaman var hemen hastaneye git belki önemsiz bir kanamadır bazı arkadaslarında cok kanaması oldu ama bebeklerı saglam haber ver canım merakta bırakma bızı
evdeyim tuvalete gittiğimde peçetede kırmızı lekeler gördüm şimdi kontrol ediyorum sürekli devam etmiyo gibi zaten yarın 9'da randevum var.doktor her kontrolümde bebek için olumsuz konuştuğu için zaten yarın kendimi kürtaja hazırlamıştım kalp atışını bile duymamıştım daha 2 hafta geri demişti doktor:KK43:

Tamam canım ben duasını yapmadan okurum ıkı tane ama okumaya calısın lutfen illa persembe gününü beklemeyin hafta içi boş bir vaktinizde okuyun yasinlerinizi herkes katılsın istiyorum çünkü

cok saol cnm bu sefer ani bi durum oldugu icin aksadi diger haftalarda bi sikinti cikmaz insallah okurum hayirlisiyla

Kızlaaar bana kitap önerir misiniz anne bebek gebelik hakkında okudugunuz veya okuyacağiniz :KK200::anneadayı::emir_bebek:

ben 9ay 10gun hafta hafta hamilelik diye bi kitap aldim onu okuyorum ama genelde hep ayni surekli internet basinda oldugumuz icin heralde

Benden daha hevesli bir kocam var :KK45:Bugün gelen kargomuz da yeni doğan biberon setimiz :KK43: Keşke 3 ay bittikten sıra almaya başlasa :110::anneadayı:

hayirli olsun cnm gule gule kullanin:) yeni dogandan cok ben 6 aydan sonrasi biberon seti almayi dusunuyorum acikcasi cunku 6 aya kadar anne sutu icecek nasilsa yani olurda emmezse ozmn gidip alirim heralde ya da yedek 1 tane alirim

Kızlar Allah kabul etsin duamızı yaptım herkesın ismini okudum ben herkese güvendım okuyacgım diyenlere okudu kabul ettım artık okumayan olmussa vebali almıyorum umarım herkes üstüne düşen görevi yapmıstır Rabbım kabul buyursun devamınıda getırmeyı nasıp etsın

Allah kabul etsin insallah canim cok saol Allah razi olsun

evdeyim tuvalete gittiğimde peçetede kırmızı lekeler gördüm şimdi kontrol ediyorum sürekli devam etmiyo gibi zaten yarın 9'da randevum var.doktor her kontrolümde bebek için olumsuz konuştuğu için zaten yarın kendimi kürtaja hazırlamıştım kalp atışını bile duymamıştım daha 2 hafta geri demişti doktor:KK43:
Kanaman varsa yarını bekleme canım. Benim akıntım pembe gelmişti sadece ama doktor çağırdı hemen. Belki müdahale edilecek bir şey vardır. Doktoruna git bence

Allah korusun canim böyle seyler dusunme lütfen gitme o dra sende baska dra git neden kendine iskence ediyorsun ki ayrica her kanamasi olan dusuk yapmiyor oyle seyler dusunme cnm insallah bebisin iyidir sagliklidir icini ferah tut bol bol dua et

Kızlar kokuya karşı hassasiyetin artmıştır demissiniz ama başka kokular kötü gelmiyor kendi ter kokum çok değişti yani daha kadınsı daha ağır kokuyor. Eşime dedim o da evet kokun değişti bence hamilelik hormonlarindan dedi. Yani dışarıyı rahatsız etmiyor özellikle koklamak lazim Allah tan.Eşim almiyorun ben yan yana dururken dedi. Öyle olsa napardim :KK43:

selam cnm,
bende aynen kokuyormusum gibi geliyor surekli dusa giriyorum surekli ust degistiriyorum sanki artik daha cabuk terliyip daha cok kokuyomusum gibi artik pskolojik mi hormonal mi bilmiyorum

Kızlar çok yorulunca vücut sinyal veriyor...ya kasık ağrısı ya hafif kanama şeklinde. Bu istirahat etmek gerektiğinin işareti. doktorum böyle dedi. gerekirse progesteron hormonu veriyor. başka da yapılabilecek bir şey yok ilk 3 ayda.
Aynen benim de yorulduğum hafta kanamam oldu ve usg de bebek 3-4 gün geriden gelmeye başladı o haftalarda. Şu an hep yatıyorum, ilaç kullanıyorum. Ultrasonda günler tutuyor. Dinlenmek çok önemli gerçekten.

selam cnm,
bende aynen kokuyormusum gibi geliyor surekli dusa giriyorum surekli ust degistiriyorum sanki artik daha cabuk terliyip daha cok kokuyomusum gibi artik pskolojik mi hormonal mi bilmiyorum
Aynen evet canım. Ben de oyleyim. Eşim benim bu durumdan rahatsız oldugumu anladı beni gıcık ediyor kokarcam diye seviyor :KK45: gıcık ben de carliyorum yaa gerçekten sana da kokuyo muyum diye. Allahtan yok yani. Sadece gelip özellikle koklamasi lazım :KK70:amaan napiyim kokarsam kokuyum anayım ben saksı değilim :KK70:

Günaydın kızlar. Bugün çok halsizim ya koca bir ağırlık var üzerimde. Uyuyayım belki geçer diyorum yok uyuyamıyorum. Hiçbirşey yapasım da yok. Çok ilginç bir ruh halindeyim niye böyleyim ki ben ya:KK43:

Günaydın kızlar ya benim kanamam yine başladı bugün üçüncü gün hafif azaldı ama allahtan kahverengi kan dün dr.a gittim 8 haftalık olmuş kalbi atıo dr gayet ii dio ilaçlarımıda kullanıorum yatıorumda nie böle oluo anlam veremiorum :KK43:
Canım onlar içeride kalan kanlardır. Bir kısmını vücut emiyor bir kısmı kahverengi kan olarak dışarı atılıyor.

P perdecan canım yarına kadar için içini yiyecek hem şu aşamada artmayacaginin da bir garantisi yok. Nöbetçi kadın dogumcular var hastanelerde yada acile gitsen. En azından için rahat eder. Bu stres bile yıpratır seni. Gece uyuyamazsin. Hemen git bebisin için tatlim bekleme:KK43:

Selam kızlaar :KK54:
Nasılsınınız bakalım? Nasıl oldu mideleriniz? Benim gibi iştahı cok açılan var mı. Geçen gün zayıfladım diyordum, şimdi de yemeden duramıyorum :KK17:

Selam kızlaar :KK54:
Nasılsınınız bakalım? Nasıl oldu mideleriniz? Benim gibi iştahı cok açılan var mı. Geçen gün zayıfladım diyordum, şimdi de yemeden duramıyorum :KK17:
İştah hala yok bende yuzum coktu resmen afiyet olsun herpicim
:confused:Günaydın kızlar uykusuzluktan gözlerim çöktü valla gece kramplardan uyuyamiyom. Ozellikle sag kasigim mahvediyo beni.Deliksiz Uykuya hasret kaldım :KK43:
Su uyku sorunu bendede var su siralar sacma sapan saatlerde uyaniyorum 5.30 6.30 bu sefer gozum hep uykuda sanirim alışkanlık edinmeye basliyor vucud

Girdin mi canim sinava
Ben hala iyilesmedigim icin giremedim
Gitti 70 lira
Girdim canım eşim goturmuyordu sabah sabah kavga ya tutuştu k ve sonunda bir türlü giremedigim sınava girdim. Ama çok midem bulandı halsizlik çöktü gözlerim karardı. Çıkmaya izin verir vermez çıktım. Sınava calismamistim ama bence çok zor değildi. Dediğin gibi bahar doneminden kolay oluyor gibi

İştah hala yok bende yuzum coktu resmen afiyet olsun herpicim

Su uyku sorunu bendede var su siralar sacma sapan saatlerde uyaniyorum 5.30 6.30 bu sefer gozum hep uykuda sanirim alışkanlık edinmeye basliyor vucud
2 de uyuyup 4 te kalkıyorm tekrar uyumam 5 i buluyo 7 de ayaktayim standarta bağladım artk bide sanki bebeğim bnmle değil gibi hissediyorum ya gidince kontrole kalp atışını duymazsak diye cok korkuyorum haliyle uykuda haram oluyor :KK43:

X