2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba kızlar, bulantısı olanları son 1 haftadır çok çok iyi anladım. 1 hafta öncesine kadar aynı ilk hamileliğimdeki gibi ne tiksinti ne bulantı-kusma, ne ağrı vs. hiçbir şey yoktu. Ama 1 haftadır fenayım.

Kusma yok sadece bulantı var. Parfüm kokularına dayanamıyorum. Bugün çarşıda kebap döner kokularından mahvoldum.

Canım bulantıdan dolayı hiçbir şey istemiyor. Açım ama yiyemiyorum.

Özellikle et-kıyma-tavuk ve süt-ayran-yoğurttan tiksindim. Çıkarırsam rahatlayacağım ama o da yok.

Dün de rüyamda altın kolyeler gördüm. Yorumu ne demek bilmiyorum. Kız diyen de var erkek diyen de...

Bir kızım var gönül erkekten yana. Gerçi sağlıklı olsun da fark etmez. Hayırlısı artık.

Merhaba kızlar, bulantısı olanları son 1 haftadır çok çok iyi anladım. 1 hafta öncesine kadar aynı ilk hamileliğimdeki gibi ne tiksinti ne bulantı-kusma, ne ağrı vs. hiçbir şey yoktu. Ama 1 haftadır fenayım.

Kusma yok sadece bulantı var. Parfüm kokularına dayanamıyorum. Bugün çarşıda kebap döner kokularından mahvoldum.

Canım bulantıdan dolayı hiçbir şey istemiyor. Açım ama yiyemiyorum.

Özellikle et-kıyma-tavuk ve süt-ayran-yoğurttan tiksindim. Çıkarırsam rahatlayacağım ama o da yok.

Dün de rüyamda altın kolyeler gördüm. Yorumu ne demek bilmiyorum. Kız diyen de var erkek diyen de...

Bir kızım var gönül erkekten yana. Gerçi sağlıklı olsun da fark etmez. Hayırlısı artık.
Bende de bulantı yok tiksinme var.bnde rüyamda altın görüyorum erkek diyorlar genelde hepimizi bi cinsiyet merakı sarmış durumda hayırlısı olsun inşallah herkes

Muhtemel doğum tarihimiz aynı gün :) ben de salı günü gidicem kalp atışını duymak için çok heycanlıyım ve gördüğüm kadarı ile içinde bulunduğumuz haftalarda çoğu annelerde bir tedirginlik var. Bu ruh halleri normal sanırım , herkes gebeliğin tadını çıkar diyor ama ah gelde anlat :)
Evettt tarihlerimiz ayniii :) aynen tatlimmm heyecandan telastan tad cikarmaya firsat olmuyorki nedir nasildir diye düşünmekten :)

Arkadaşlar işten dolayı pek yazamasam da tüm sayfaları okudum. Yarın kontrol günümüz bu iki hafta çok uzun geldi bebeğimin iyi olduğunu duyarım inşallah. Endişeliyim çünkü bir belirtim yok ve iş arkadaşlarım bilmediği için hareketlerime pek dikkat edemiyorum. Okulda da seviyesi en düşük sınıfları bana vermişler.Allah yardımcımız olsun inşallah güzel haberler veririm yarın teyzoşlar
valla Allah yardimcin olsun canım senin okul baya sıkıntılı Rabbim sana güç kuvvet versin evde de çocuk çok zor olacak bu yıl senin için. İns beklediğinden daha kolay geçer. Hayırlı haberlerle gel bize :KK54:

hım kısmen aynı durumdayız :) ama pimpiriklenmeyi bıraktık biz....
Sende dene diğer türlü bunalım bunalım zarar yani...
bizimde bayramdan 2 hafta sonra kontrolümüz, normal yani ama içiniz rahat etmezse gelin görün dedi doktorumuz :) yok dedik ne zaman derseniz ozaman gelelim...
rahat olalım canım inşallah bu sefer hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin Allah...
İnsallahhh canimm kaybetme korkusundan oluyir hepsi rabbim bebeislerimizi bize bagislasin allahim onlari korusun saglikla dunyaya gelsinlee yeterki ben beklemeye raziyim

Birde dakikada kalp atisi sayisindan cinsiyet tahmini var:)
Kizimda dakikada 170 di kalp atisi.Bu sefer 180 yaziyor ultrason kagidinda:)
140 ve alti erkek,140 ve uzeri kiz diyorlar:KK15:
Saglikla kucagimiza alalimda bunlar isin bilimsel olmayan eglence kismi.
Canimmm o ne kadar attigi nerede yaziyor ultrason kagididnda

valla Allah yardimcin olsun canım senin okul baya sıkıntılı Rabbim sana güç kuvvet versin evde de çocuk çok zor olacak bu yıl senin için. İns beklediğinden daha kolay geçer. Hayırlı haberlerle gel bize :KK54:
oyyy canım ne iyisin inşallah inşallah tatlım bebişlerimizde sağ salim kucağımıza alalım da inşallah herşey geride kalır. sabırsızlanıyorum bebişi görelimde yarın herşeyi unutturur :KK36:

Slm anneler bisey sorcam bnm guatr hormonum yuksek cikti doktr ilc verdi dusuk dozda kullanmam gerektigini soyledi simdi kullaniyrm bide folik asit kullaniyrm ikisini birden kullanmam bebege zarar verirmi sizce simdiden tskr edrm annisler:)

oyyy canım ne iyisin inşallah inşallah tatlım bebişlerimizde sağ salim kucağımıza alalım da inşallah herşey geride kalır. sabırsızlanıyorum bebişi görelimde yarın herşeyi unutturur :KK36:
Senin günlerimiz aynı Cnm benim doktorum artık üç hafta da bir geleceksin dedi kalp sesini duyduktan sonra üç hafta uzun değil mi kontrol için ya birde burda herkes ikili testlerden bahsediyor bu konuda senin doktorun bi bilgi verdi mi benim doktorum hiç bahsetmedi üç hafta sonra geldiğinde ikili test yapıcaz filan diye

Annecikler merhaba hepinize :) kaç gündür idrarımda yanma vardı bugün dayanamayıp gittim doktora idrar yolu enfeksiyonu dedi çok dikkat etmeme rağmen :KK43: tek kullanımlık antibiyotik şase verdi . Bebeğimi gördüm bugün maşallah iyice büyümüş yavrum minyatür bebek olmuş haftaya ikili testim var . Su içmeye dikkat ediyorum ilaçtan da korktum yan etki filan yapar mı ? Bugün ishal gibiydim zaten :KK43: Bende fazla unutkanlık ve sinirlilik var bu aralar doktor çok normal dedi .

Senin günlerimiz aynı Cnm benim doktorum artık üç hafta da bir geleceksin dedi kalp sesini duyduktan sonra üç hafta uzun değil mi kontrol için ya birde burda herkes ikili testlerden bahsediyor bu konuda senin doktorun bi bilgi verdi mi benim doktorum hiç bahsetmedi üç hafta sonra geldiğinde ikili test yapıcaz filan diye
Tatlim 2 hafta önce gittiğimde kan ve idrar testi istedi. Doktorum gelecek adimlarla ilgili konusmayan bi doktordu. 2 li testten bahsetmedi muhtemelen gittigimde pat diye söylerdi. Yarın başka bir hastanede başka bir doktora gideceğim bakalım o neler söyleyecek. Detaylıca yazarım canım buraya. Ben 2 hafta önce gittiğimde kalp atışını ekranda gördük ama çok kücük oldugu icin duyamamistik. Bana Kalp atisini duymak icin 2 hafta sonra gel demistir. Burdaki arkadaslardan bildigim de kalp atisini duyduktan sonra ayda bir çağırıyorlar genelde. O yüzden 3 hafta çok gelmedi bana canım.

Kızlar çok teşekkür ederim ya valla bugün bulantim azaldı tavsiyelerinizle. Yarın ne olacagimizinsa hiç garantisi yok. Benim doktorum da ikili test için birşey demedi. Kalp atışını duyduktan sonra da 12. Haftaya kadar iki haftada bir kontrol dedi. Ya kızlar 2 ekimde ikili testi yaptırmayı düşünüyorum da oğlumun doğum günü de 4 ekim ilk doğum günü arkadaşları filan çağırıp o gün söylemeyi dusunuyorum hamileligi:confused: İns cinsiyet kesin belli olur diyorum ama 11+5 çok erken demi 13.haftadan önce zor gibi ogrenmem:KK12: çok heveslenmistim oysaki...

Kızlar çok teşekkür ederim ya valla bugün bulantim azaldı tavsiyelerinizle. Yarın ne olacagimizinsa hiç garantisi yok. Benim doktorum da ikili test için birşey demedi. Kalp atışını duyduktan sonra da 12. Haftaya kadar iki haftada bir kontrol dedi. Ya kızlar 2 ekimde ikili testi yaptırmayı düşünüyorum da oğlumun doğum günü de 4 ekim ilk doğum günü arkadaşları filan çağırıp o gün söylemeyi dusunuyorum hamileligi:confused: İns cinsiyet kesin belli olur diyorum ama 11+5 çok erken demi 13.haftadan önce zor gibi ogrenmem:KK12: çok heveslenmistim oysaki...

Kesin olmamakla birlikte söyler cinsiyetini bence. Ama bebeğin pozisyonuna bağlı...

Beni de ayda bir çağırdı. Son bir ay haftada bir çağıracak

X