2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hastaysa cok normal canim. Benimki hasta oldugunda 20 gunde 20gr almisti sadece. Yani aslinda aldigini vermis. Mama baslama bence.

Ama senin oğluşun kilosu normalde çok çok iyiydi dimi?Hasta olduğundan kilo vermiştir,üzülme,arada ben de diyorum mama versem mi diye,hiç vermedim daha,ama bizim kızın kilosu çok az..
5.ay kontrolünde 8730gr dı bu gün evde tarttım ilk ben çıktım tartıya sonra kucağımda bebekle tartıldım 8400 gr geldi çok üzüldüm yavrumun gözleri melül melül bakıyodu ztn suçlu hissettim kendimi birden 6 ay kontrolune az kaldı o zmn sorayım doktora bklm me dicek bide aşılar var Allahım sabır selamet versin kolaylık versin hepimize

Kızlar valla alerjik bebek cok zor allah yardımcınız olsun bizde yoğurda var sanırım.. sabah peynir verdim henüz bişey cıkmadı bakalım bişey verirken korka korka veriyorum.. biz erken başladık ekgıdaya hiç sorun olmadı niye sonradan cıktı anlamadım...
Bu arada bebeklerinize kitap okumaya başladınızmı yada okuyormuydunuz.. kitap ismi alabilirim biz yeni başlıyacaz

5.ay kontrolünde 8730gr dı bu gün evde tarttım ilk ben çıktım tartıya sonra kucağımda bebekle tartıldım 8400 gr geldi çok üzüldüm yavrumun gözleri melül melül bakıyodu ztn suçlu hissettim kendimi birden 6 ay kontrolune az kaldı o zmn sorayım doktora bklm me dicek bide aşılar var Allahım sabır selamet versin kolaylık versin hepimize
canim o tartiya guvenme ben evde tarttim kiyagetleriyle ayni senin gibi 8 100 cikti doktor kiyafetsiz tartti bebek tartisinda 8 300 cikti telas yapma vermemistir insallah

Kuzum yaa evdeki tartıyla ben sağlıklı tartamıyorum, ona göre bişey yapma bence. Taşındın, tartının yeri değişti ondan Bile değişik tartmış olabilir bence

Merhabalar kızlar bugün 7. Ay kontrolü olduk kilo 8.200 boy 70 cm baş çevresi 42.5 cm iki dişimiz alttan 4 gündür çıkmış da geçen hafta kulaklarımız kızarıktı birde boğazımız klamoks kullandık zatiden damla kullandık ishal oluncada maflor kullandık ilaçlar çok iyi geldi çok şükür iyiyiz artık çorbalarını lezzetlendirelim diyo dr

Kızlar yardımınıza ihtiyacım daha doğrusu rahatlatılmaya oğlum zayıflamış kilo vermiş bi ayda 2 kere hasta oldu ondan mı acaba emme sıklığı aynı iki saatte bir ama eskisi gibi yarım saat emmiyo en fazla 15 dk emiyo ek gıda çok az veriyorum doyuracak kadar değil yani tadımlık hep napsam ki sütüm artk yaramıyor mu yoksa çok üzgünüm oğlumu günlerdir aç bırakmış gibi hissediyorum kendimi bebek maması fln mı başlasak napsak ):
Canim kendinden pay bić en ufak bir gripte bile 1 haftada yuzun gozun suzulmuyormu hemen 2 3 kg veriyorsun. Bebislerimizde oyle ustelik onlar canlariyla ugrasirken bizim gibi dertlerinj anlatamiyorlarda.. şurami ovalayin buram acıyo agrikesiciye ihtiyacim var vs anlatamadiklari icin daha agir geciriyorlqr bizden.. ona en iyi bakabilcek kisi sensin senin kokun bile yeter mellegine.. yuregini ferah tut. Gecmis olsun

Yoğurtcu guzeller...
O evi bastan asagiya envayi cesit sutle doldurup bi kap yogurt cikaramayan familyadan biriyim.
Kendinizi bu kadar paraladiginiza degmez. Ben aldim yogurt makinesi ohhh mis gibi. Simdi damla sut ziyan olmuyor. Nerdeyse taşa yakin ve lezzetli yogurt yapiyorum. Koca rahat butce rahat anne rahat bebek rahat... blue house'n aldim. Hepsinuradada en uygun satis fiyati var.
Vallahi stres oldugunuza degmiyormus ya.. 20w ampul kadar enerji harciyor. Bu serin havada bile 7 saatte taş gibi yogurt yaptim bugun. Kucuk 6 kavanoz ve 1 lt'lik buyuk kabi var.

Kendimi pazarlamaci gibi hissettim :halay:cok fuzuli goruyordum ama hayat kurtariyormus ya...

Gündüz salla gece salla tüm gün kucakta saymıyorum bile belim kopuyor kadının canı yok mu uykusu yok mu bu çocuk tek taraflımı yapılıyor yapılırken sadece kadın mı istiyor biri bana açıklasın nokur 24 saatin sadece 2 saatini babayla geçiriyor oda benim zorumla vaallahi sinirden çatlicam

Bu gece sinirden çatlicam arkadaş vallahi billahi belim koptu çok kötüyüm diyorum napım diyor kalk hastaneye götür diyorum napım diyor Allah ıslah etsin vallahi cigerimi pişirdi kendilerinin bi yeri agrısa ooooooooooooooooooo benim canım can degil mi ya daha kaynanam yok kardeşi olmalı diyor en az 4 çocukmus Allah kızıma güzel ömürler versin en azz bi 10 sene sonra menapoza girmezsem sinirden stresten oda

günaydın arkadaşlar.kaç gündür uykusuz geceler geçiriyorduk ama çok şükür dün akşam kızım dişini çıkararak rahatladık.Herşey üstüste geldi 6 ay aşısı atak haftası diş derken ikimizde pert olduk.ama dün akşam inci tanesini görünce hepimiz bi oh çektik.Benim ters kızım önce köpek dişini çıkardı bakalım daha neler görcez:)

günaydın arkadaşlar.kaç gündür uykusuz geceler geçiriyorduk ama çok şükür dün akşam kızım dişini çıkararak rahatladık.Herşey üstüste geldi 6 ay aşısı atak haftası diş derken ikimizde pert olduk.ama dün akşam inci tanesini görünce hepimiz bi oh çektik.Benim ters kızım önce köpek dişini çıkardı bakalım daha neler görcez:)
Aaa öyle oluyomuymuş,önce köpek dişi..

canim o tartiya guvenme ben evde tarttim kiyagetleriyle ayni senin gibi 8 100 cikti doktor kiyafetsiz tartti bebek tartisinda 8 300 cikti telas yapma vermemistir insallah
İnşallah canım ya inşallah
Kuzum yaa evdeki tartıyla ben sağlıklı tartamıyorum, ona göre bişey yapma bence. Taşındın, tartının yeri değişti ondan Bile değişik tartmış olabilir bence
İnşallah canım tartıda sıkıntı vardır içim içimi yedi durdu

Canim kendinden pay bić en ufak bir gripte bile 1 haftada yuzun gozun suzulmuyormu hemen 2 3 kg veriyorsun. Bebislerimizde oyle ustelik onlar canlariyla ugrasirken bizim gibi dertlerinj anlatamiyorlarda.. şurami ovalayin buram acıyo agrikesiciye ihtiyacim var vs anlatamadiklari icin daha agir geciriyorlqr bizden.. ona en iyi bakabilcek kisi sensin senin kokun bile yeter mellegine.. yuregini ferah tut. Gecmis olsun
Haklısın canım doğru söylüyorsun biz oyle olurken hastayken bebişlerimiz napsın

3 gün oldu bıçak yarası gibi kabarma Larimi z hala geçmedi. Emzirdik ce artıyor. Birsey de yemiyorumki anlamıyorum ciddi. Çok kaşıniyor tırnakliyor artık vücudunu. Uyku konusunu açmiyirum bile.

X