2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Aman kizlar dikkat gercekten.Artik hareketli donemler basladi her an her sey yapabilir bu kuzular.Odada yanliz birakinca iki kez dusunmek lazim.
Bizimki emeklemiyor ama donerek her isini hallediyor sipa.
Sadece cayi demlemeye gittim.Geldigimde babasinin sarjdaki tlf.cekmis tlf sarjdan cikmis dusmeyle kablosu elindeydi yigitin gitmesem direk agzina sokacak allahim sen koru:KK43:(
allaha emanet kuzularımız
rabbim meleklerini korusun

Günaydın kızlar dun kızımın geceleri saat başı kalktığından şikayet etmiştim normalde gündüzleri 4 kere uyuyan (1.5 bazen 2 saat) kızımın gündüzleri uykusunu 3e çektim akşam 19:30 de yattı 23:30 da kalktı sabah 5:30 da kalktı kesin kalkış 07:30 da oldu bugün dinlenmiş oldum hem artık oyalayabildigim kadar oyalayıp öyle uyutcam fikir olsun istedim
Kesinlikle bende gündüzleri az uyutmaya başladm gece erken yatıp sabah 8 de kalkmaya başladı iki gündür tabi diş sıkıntısı geçti ayrıca yine 2,5 3 saatte emmeye kalkar olsun yinede dinleniyorum..

Canım hiç bir çabam olmadı zayıflamak için ki ben hamile kaldığım kikonunda altına düştüm yiyorum da ne bilim bünyeyle alakalıdır belki çok su içiyorum ondan mı bilemiyorum ki bu gidişle 49 a fln düşecek gibiyim bide adet olursam iskelet olurum artk zayıflık hiç yakışmıyor bana yüzüm soluyo sanki kalıp aynı ama zayıflamama rağmen işin tuhafı
Ben de hic istememe ragmen 47 kg a dustum. 50 benim idealimdi. Zayiflik korkum var benim de. Zorla 50 olmustum. Yiyordum aslinda ama sut urunleri diyeti eritti beni. Alamiyorum simdi de.

Ben de hic istememe ragmen 47 kg a dustum. 50 benim idealimdi. Zayiflik korkum var benim de. Zorla 50 olmustum. Yiyordum aslinda ama sut urunleri diyeti eritti beni. Alamiyorum simdi de.
Mmm ben diyet yapmama rağmen düşüyorum canım senin normal süt ürünleri bizim almamız gereken gıdalardan ama bbşler eritti bizi napalım onlar iyi olsunlar da

Kizlar ek gida olarak neler hazirliyorsunuz bebislere?
Patates havuc ve kabaktan benim ogluma sikinti geldi. Tatli patates deniyorum 2 gundur.
Yumurtayi yediremiyorum hala oguruyor ve kusuyor puturlulerde. Sizin de oyle mi?
Doktorumuz ilk etapta rondoda cek dedi. Cekiyorum ama sanki puturluye alisamayacak gibi geliyor.
Ne zormus yahu bu ekgidaya gecis.

Patates havuc ve kabaktan benim ogluma sikinti geldi. Tatli patates deniyorum 2 gundur.
Yumurtayi yediremiyorum hala oguruyor ve kusuyor puturlulerde. Sizin de oyle mi?
Doktorumuz ilk etapta rondoda cek dedi. Cekiyorum ama sanki puturluye alisamayacak gibi geliyor.
Bende patates havuç kabak ıspanak bezelye azıcık kuru soğan azıcık sarımsak kırmızı mercimek yeşil mercimek 3 sebze bir bakliyat karıştırıp pişirip robottan çekiyorum. Pütür olunca otomatik çıkarıyor ağzından sanki ayrıştırıcı var ağzında velet yumurtayıda peynir yumurta 2 3 bebe bisküvisi karıştırıp azıcık au koyup kıvam veriyorum yoksa yemiyor ben ona ayak uyduruyorum artık :)

meyve puresi elma armut muz ne varsa işte..
hergun bır ceşit çorba mercşmek,tarhana, yogurt corbasıi sehrıyelı et ve tavuk parcalı çorbalar, sebze çorbası vs.....
pırınc unlu muhallebı arı mamanın olanını kullanıyorum tahıllı, sade, sebzelı hepsını denedım gunde bır kez verıyorum ufak bır kavanoz kadar ...
kahvaltıda beyaz peynır,lor,yumurta,zeytın, pekmez, ekmek içi falan yıyor...
aralarda formül mama ya devam sütüne yani devam anne sütü yok çünkü....
hep pütürlü verdim hatta parça halinde veriyorum yumuşak gıdaları yutamazsa öğürüp çıkarıyor zaten...

ben alıştım artık
her sabah kalkınca çorbasını ayrınını hazırlıyorum
afiyetle yiyor

Dun gecede kesin bisey var arkadaslar. Benim 3 kez uyanip emip uyuyan oglum 5 mi 6 kezmi ne uyandi. Sallamadanda uyumadi. Bi acaipti gece bi benmiyim diyodum herkesin bebesine bi haller olnus meger:)

Si
Uyumuyor yok gazı var yok sunnetten derken geçen hafta esim farketti bebişin alttan bir dışı iyice göstermiş kendini yanındaki de patlamış damak ama dış gözükmüyor hala biz de dislendik anlayacağınız :) ve bununla alakali olarak salatalık herzaman verirdim dişlerini kaşımasi için bugunde verdim anakucagina yatırdim yanıma alıp balkona çamaşır aşmaya çıktık nasıl oldu anlamadım ağzında kocaman iki parça salatalık vardı ve sessizce oguruyordu hemen aldım ters çevirdim ağzından düştüler sırtına da vurdum galiba sert mi vurdum biraz bilmiyorum nasıl ağlamaya başladı anlatamam gucendi heralde birazda dudagini buke buke gozyasiyla baya ağladı bende hala sakinlesemedim inanin dişler çıktıkça daha dikkatli olmamız gerekiyo heralde disiyle ezip kopardı hala nasıl oldu anlamadım birden offf çok kötüydü kesinlikle file ye koymadan bundan sonra hiçbişey vericem ... sırtına vurmaktan bişey olurmu acaba olmuş mudur yaa çok üzülüyorum o an resmen gözüm döndü allahım kimseye yaşatmasin
Sirtina vurmakla bisey olmaz merak etme. Benimki yataktan dustu sirtinin ustune. Aglamadi bile. Bizden saglamlar valla:)

Kesinlikle bende gündüzleri az uyutmaya başladm gece erken yatıp sabah 8 de kalkmaya başladı iki gündür tabi diş sıkıntısı geçti ayrıca yine 2,5 3 saatte emmeye kalkar olsun yinede dinleniyorum..
Gündüzleri bi şekilde bebisler idare ediliyor ama gece yorgunluk tavan yapıyo çok zorlaniyorum şimdilik böyle iyi yani evt gündüz yoruluyorum ama gecede dinlenip sabaha daha dinç kalkıyorum

Gündüzleri bi şekilde bebisler idare ediliyor ama gece yorgunluk tavan yapıyo çok zorlaniyorum şimdilik böyle iyi yani evt gündüz yoruluyorum ama gecede dinlenip sabaha daha dinç kalkıyorum
Al bendende o kadar çok şükür p.tesi eşimde yıllık iznini kullancak dahada dinlenirim inşallah :)

Bizim oğlanın altta iki dişi vardı zaten bugün üstteki bitanede patlamış ucu göründü yanındaki kabarmış iyice bikaç güne patlar oda.. 6 ayda 4 tane dişimiz oldu erken diş çıkaran bebekler geç yürür diye bişi duydunuz mu annem halam öyle diyo

Bizim oğlanın altta iki dişi vardı zaten bugün üstteki bitanede patlamış ucu göründü yanındaki kabarmış iyice bikaç güne patlar oda.. 6 ayda 4 tane dişimiz oldu erken diş çıkaran bebekler geç yürür diye bişi duydunuz mu annem halam öyle diyo
Erken dış çıkaranların geç yürümesi ile ilgili bir bilgim yok.Benim kız 6 aylik ve ağzında diş yok ama bir yerlerden tutunup ayağa kalkıyor yakında siralarsa şaşırmam:emir_bebek:

ah o uyanmalar ne zaman bıtecek bu gece uyanmaları delik deşik uykular :anne: ama bızımkı gene ssabah erken kalkmıyor sızınkılerı erken kalkıyormus oyle zor olur bızımkı oglen 1e kadar uyuyor tembel galıba uykucu :)

ah o uyanmalar ne zaman bıtecek bu gece uyanmaları delik deşik uykular :anne: ama bızımkı gene ssabah erken kalkmıyor sızınkılerı erken kalkıyormus oyle zor olur bızımkı oglen 1e kadar uyuyor tembel galıba uykucu :)
Öğlen 1 mi :)))) ayy süper ya var mıymış öyle bebek.. bizimki saat 6 da tam kalkış yapıyordu bikaç gündür 8 de kalkıyor nedendir bilinmez bir dinlenmiş dinç kalkıyorum ki sorma günlerdir uyumuş gibiyim.. 1 saat daha uyusa tam 9 da kalksa değmeyin keyfime tabi tekrar 6 da kalkmaya dönmezse.. saa1 e kadar sıklırım ama dürter kaldırırım valla..

Erken dış çıkaranların geç yürümesi ile ilgili bir bilgim yok.Benim kız 6 aylik ve ağzında diş yok ama bir yerlerden tutunup ayağa kalkıyor yakında siralarsa şaşırmam:emir_bebek:
İşte onlarda bunu diyo geç diş çıkaran erken yürürmüş eymen gibi 4. Ayda çıkaranlar geç yürürmüş diye belkide hurafe aklıma takıldı.. bu arada maşallah kızın çok şeker 8. Ayında tam yürür bence..

X