2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben 2 ayda 1 oluyorum 3.kez olmak uzereyim bendede epey kasinti oluyot ama kanamayla birlikte bitiyor. Hic mantar aklima gelmedi. Dogumdan snra hic kntrole de gitmedim. Aklima takildi benimde simdi. Senin adetle birlikte bitiyormu kasinti..
Evet canim adet le birlikte bitiyor. Sonraki ay adete birkaç gün kala başlıyor tekrar. Bazen 10 gün öncesi de baslayabiliyor

Canım o senin kullanmana baglı 3 senedir kullanıyorum ama aktif bir kullanıcı degilim arçelik

3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. her gün yemek pişer az ya da çok

Hayirli haftalar herkese.
Bizimkide gece cok sık kalkiyor 1.5 saatte bir bazende 1 saate dusuyor bu.
Bende ac oldugu icin kalktigini dusunmuyorum bazi geceler muhallebi veriyorum uyumadan 1 saat once sonra emziriyorum uyutuyirum yine ayni sorun uyku yada dis bencede.
Dun kafam atti iyice bu nasil bebek yaaa bebek dedigin emzirirsin uyur diye soylenirken buldum kendimi(

@agrasifportakal benimde adetle beraber bitiyor 1 hafta 10 gun sonra yine basliyor malesef(

Normal doğum hemen gerçekleşmiyor evet..ilk oğlumda tecrübesizlikten sancı başlar başlamaz koştuk hastaneye,sabaha kadar sancı,10 saat sonra doğum oldu,2. de ise nişan pazr günü geldi öğle vakti,ara ara sancılar geliyordu,doğum ise pazartesi öğle gerçekleşti,ben 12 de hastaneye gittim,doğum 1 de oldu,doktor dediki hayatım az daha gelmeseymişsin doğumun evde olacakmış :) 8 cm açıklık varmış,direkt doğumhanede kaldım zaten,eşim de yanımdaydı,elini sıktım durdum,o da doğum videosu çekti :) hey gidi hey,6 ay oldu bile...Senin de doğumun,hangi yöntem hayırlısı ise,su gibi kolay-rahat olsun inş..

Canım o senin kullanmana baglı 3 senedir kullanıyorum ama aktif bir kullanıcı degilim arçelik

Ben biraz aktifim canım elimden geldiğince yemekleri yaparım. Kışlık konserve buzluğa atilacaklar vs. Her hafta 5 litre süt alip kaynatiyorum ki birinde bu yüzden çatlamış. Ben de arçelik düşünüyordum fakat arçelik in beyaz cam ocakları ile ilgili çok şikayet var.

3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. her gün yemek pişer az ya da çok

Yalsa markayı söylemiştin sanki daha önce de bosh muydu?

Beşbucuk aylık olmuş formül süt değlde hipp gece tahıllı kaşık mamaları var çok memnunum nasılsa artk ek gıdaya gececek ne gerek formül süte..
ne gerek var deme canım benım kızım hep formül mama ile beslendi süt yoktu ve emmedi hiç olanda gitti haliyle bazı sebeplerden ötürü, ek gıdaya geceli 2 ay oldu ama hala gun ıcınde yanı 24 saatlık evrede 600 cc falan mama içiyor ne yerse yesin onu arıyor....
anne sütü alanlar nasıl aralarda emziriyorsa almayanlarda formül mama istiyor...

Canım bebek anne sütü almıyorsa zaten ek gıdaya geçse de ana besini formül mama olmalı bir yaşına kadar. Anne sütü alıyorsa da anne sütü ana besin. Sanırım ordaki bebiş annesini emiyordu o yüzden öyle yazıldı.

Hatırlı olsun
1 hafta olduysa tamamdır koymasanda olur artık tabi sen durumuna göre karar ver, kızaran yerlere bepanten ekstra koruma pişik kremi tavsiye ederim iyi geliyor

Kızlar benim oğlum 3 aylık sünnet ettirmeyi düşünüyorum bu bardak nasi koyuluyo anlatirmisiniz oğlumun pipisi acimasiin

Sorma canım bizim evliliğimiz şarampole dogru yuvarlanıyor gülermisin aglarmısın artık bende psikoloji falanda kalmadı Rabbim hayırlısınız versin
Kaç yıllık evlisiniz,aslında her evlilikte oluyor sıkıntılar,problemsiz evlilik yok ama,tabii bazı şeylerin de affı olmuyor,aldatma-şiddet-yalan gibi gibi...çocuk olunca insan tekrar tekrar düşünüyor ,amaaan zor iş vesselam..Allah feraha çıkarsın..

Cnım bizde de kaka sıkıntılı senin gibi 2 ay boyunca kafayı yiycektim bi hastanede kan çıkıyor bir hastanede çıkmıyordu hep negatifti negatif çıkan hastane özel üni hastanesi düşün sonra özel doktorumuz gidin bir hastanede karaciger degerlerine bakıcaz dedi kan verin dedi medikalde gittimiz doktor rutin muane ederken popodaki çatlagı gösterdi cocuk cerrahisine gönderdi oda bir degil bi kaç tane çatlak oldugunu çocugu bebekte olabiliceni kanamanın burdan oldugunu söyledi alerji testlerimizde negatif çıktı ama diyeti okdar yaptım bi kaç ay daha yapıcam sonra alerji doktoruna gidicem onun yönlendirmesiyle artık herşeyin doktoru Allah kremi kullanmadıgım zaman yine görüyorum ama yapacagımı yapıyorum zaten üç 4 tane gıda yiyorum o yüzden Allah a bıraktım benim elimden gelen bu ilk zamanlar kendimi parçalamıştım bir gün boyunca piriçle beslendiğim bile oldu ama yok hatta bayramda kısır yedim bak dedim kesin dokunacak çocuga. Hiç bişey olmadı böyle ama cesaret edemiyorum bizim hikayemiz bu canım

Hepimize hayırlı haftalar olsun inşallah. Hanımlar benim kuzu koltuklardan tutunup kalkıyor beşiğinde de kalkıyor kademesini aşağıya indirdik düşme tehlikesi ortadan kalktı ama koltuklar ve tv sehpasından korkuyorum başından ayrılamıyorum sizin kuzularda kalkıyormu şunun haline bakın böyle dikiliuor

Eklentiler

• IMG_8743.JPG
    36,8 KB · Görüntüleme: 135
vestel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…