2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Hepimizin de adeti gecikince aklımıza gelen hamile miyim? Ki test yaptığım da oldu ve pozitif çıksa ne yaparım diye düşündüm. Çok zor olur ama doğururdum sanırım. En çok üzüldüğüm konu da bebegimi memeden kesmek zorunda kalmam olurdu sanırım. Kendine kızma bu işler kısmet biraz da belki korunsaydin da hamile kalacaktin sonuçta hiçbir yöntem garanti değil. Görümcemin dört çocuğu var üç tanesi üç farklı korunma yöntemine rağmen olmuş. Artik niye oldu nasıl oldu diye üzülme bundan sonra ne karar vereceğini düşün canım.

Kızlar geçmiş bayramınız mübarek olsun..
kalonce ben kucağımda emziriyorum hatta beşiğinden al yatır al yatır belim çok ağrıyo ama mecburen kucağmda emzirytorum daha önce kulak iltihabı geçirdik doktor başı yukarda olsun yatarak emzrme dedi..
pudraseker sen ciddimisin ayy bugün ikinci hamilelik haberi alışım kuzenimde 7 aylık oğlu var hamile bu ay.. ama kararı eşinle senin vermen daha mantıklı buraya bunu sorman bile hata çünkü senin evladın

Kızlar hepinizin bayramı mübarek olsun
Allah sevdiklerinizle beraber tekrarına erdirsin inşallah
Benim size bir sorum var daha doğrusu içinizden adet olanlarA
Adet olduysanı düzenli m
Başından beri adet oluyorum bikere tek şaştı tam 15 gün hamileyim diye ödüm koptu.. sonra hastalandm ve hemen spirral taktrdım günü gününe oldum bakalım ilerki aylarda nasl olur..

Cnm hayırlı olsun inşallah, hiç üZülme 2. Yi düşünüyorsan , inan ikisini birden büyütenler sonra çok rahat ediyor.benim kız nerdeyse 8 yaşında, herseye baştan başlamak bi yana, kıskançlık tavan, kök söktürüyor, o liseye giderken oğlum daha ilkokula başlıycak, herşey bidaha sıfırdan.. Hiç olumsuz düşünme inşallah herşey çok güzel olur sizin için

Canım benim çok zor olacak gibi görünüyor evet ama nerden biliyoruz belki de çok kolay olacak herşey. Veren Allah rızkını da onunla yollayacaktır. Sabrını,kuvvetini de sana verecektir. Bebeğin o senin nasıl kıyarsın canına. Bak kucağındaki yavruna bakmaya kıyamıyosun diğerine nasıl kıyarsın. Dini boyutundan bahsetmiyorum bile.
Benim teyzemin şuan 3 çocuğu var. 3.kuzenim doğmadan öncekini aldırmış aynnı senin gibiyken. O kadar pişmanki her konusu açılınca ağlar. Geceleri hep rüyalarına giriyormuş. Çok güzel bir bebek görüyorum gülüyor bana bakıyor diyor tam uzanıyorum dokunucam kanlar içinde önüme koyuyorlar diyo. Çok ağladı çok pişman. Onu öyle görmek beni çok etkilemişti. Aynı şeyleri yaşama kuzum. Kanunların onu öldürmene izin veriyor olması bu günahı affettirmiyor. O rahmine düştüğü an canlandı.Ondan vazgeçme lütfen vazgeçme. O canlı, o senin yavrun.

bende öyle teselli etmeye çalışıyorum kendimi ama daha lohusa depresyonundan çıkamamışkrn birde emziriyorken aklım çok karışık bi doktora gidip görüşücez sezeryan olmuştum birde sorucam hepsini

Kıyamam ona ben, en güzeli hepsinin kalp gözü açık olsun, rabbim başka dert vermesin biz de zor günler geçirdik Arda'da testis iltihabı oldu, hastanede yattık uzun süre antibiyotik kullandık çok şükür iyi şimdi , tekrar bi çocuk cerrahına götürücem inşallah tekrarlamaz, o acıdan ölen çocuk bile oluyormuş
Ek gıda işleri Nasıl gidiyor , biz 5,5 aylığız anne sütü devam iyi emiyor fakat kesinlikle günde 3 kere katı vermezsem doymuyor, maalesef aldığım hiçbir kaşık mamasını almadığı için ben de çözümü cicibebede buldum, içine ne karıştırsam yiyor , Dr verme dedi ama sabah peynir yumurta bile ekliyorum anne sütüyle cici bebe karıştırıyorum çok seviyor meyveler aynı şekilde nerdeyse hepsini verdim, çorba olarak da ona özel yapınca yemiyor ama mesela bu akşam bizim tavuk çorbamızdan yedi, kızım da böyleydi bizim yemekleri az yağlı salçasız tuzsuz yapıp yediricem
Buarada herkese nice Mutlu Bayram'lar..

pudraseker cnm oncelikle karari verecek olan sen ve eşin. Madem buraya yazmissin kendi fikrimide soylemeden gecemiycem. Yıllarca cocuk icin ugrasip tedavi gorup hamile kalamayanlar var. Allah sana nasip etmis. 2. Cocuksa pespese olacak bence bakimi daha kolay olur. Birlikte buyurler. Ama tabii aile icini biz bilemeyiz. Olcup bicip dogru karari vereceksindir zaten. Allah yardimcin olsun.

Heralde yani ya, bir de her çocuk farklıdır, birinin çocuğu belki anne sütüyle avunabilir ama benim oğlum mesela masada biz yerken ağzını şapırdatiyo resmen katı yemek istiyor doymuyor, sulu mamalar kesmiyor , artı 6 ay boyunca öcü gibi herşeyden uzak tutulan Bebeğin sonra sebzeye ete alışması bekleniyor, ben bu 2. Çocukta şunu anladım bu 5. Ay çok kritik, neye alıştırıcaksan çok geç kalmadan başlamalısın, uyku saati, bakıcı, yemekler vb.. Çünkü artık acayip akıllanıyor bu saatten sonra herşey çok daha zorlaşıypr

Öncelikle çok çok geçmiş olsun canm arda bebeğe.. ek gıda işinde bizimkide alıştı gibi ben kahvaltı vermiyorum henüz sadece öğlen meyve püresi akşam sebze püresi veya yoğurdun içine tam buğday ekmeği ufalayıp veriyorum iki öğün idare ediyor şuan 30-40 ml yiyor.. iki saatte bir emzirmeye devam.. bu arada cici bebe yerine kendin bebe bisküvisi yapsan olmazmı canm en azndan doğal olur cici bebeyi benim doktorumda kesinlikle verme demişti çünkü.. birde kabızlık probleminiz oldumu eymen katı katı vee zorlanarak yapıyor bazen ağlıyor. Özellikle elma ve havuç yedrdiğimde ama en çokta onları sevdi..

asLında sormak değilde moral edinmek adına sordum kmseyede söyleyemediğim için

Merhabalar iyi bayramlar herkese sizlere birkaç sorum var 21 inde 5 aylik olacak oğlum ama değil dönmek yeltenmiyor bile bi biz Mi kaldık uğraşıyorum öyle böyle yapıyorum ama yok yatırdjm mi put gibi kalıyo öyle ne yaptırabilirJM hareket filan varsa geliştirmek için .. Birde ismine bakıyor mu sizinkiler ne zaman başladılar .. Birde :) biogaia kullanıyordum büyüdü artık diye aldırmadım bayramdan önce aman allahım çocuk o kadar değişti ki gazdan şimdi zinko alırdım bakalım fayda edecek mi bütün gece uymuyor dikiyo herkesi ayağa allahtan eşim çok yardımcı oldu tatil diye.. son olarak artık aklıma geldikçe geliyo bu sorular ama herkes bana kızdı resmen bayramda topac gibi çocuk olmuş hala sık emziriyosun diye ama napıyım istiyo 2 saatte bir hala emziriyorum arada 3 e çıkarmaya çalışıyorum ama durdurabilene askoşun sizinkiler in emiş süreleri filan nasıl nasıl uzatıcam bu süreyi ise başlayınca çok zor olacak kakasini bile normal yapamıyor illa memede olacak bu bakıcı napicak bizim oglanla bilmem offf...

Cici bebe ve hipp in bisküvisini kullanıyorum Çünkü başka türlü yedirmek imkansız belki 10 kutu kaşık maması denedim yemiyor ekmek de çorbayla veriyorum ama kendim de bisküvi yapabilirim iyi fikir, kabızlığa karşı zeytinyağı verebilirsin bi kaşık , ya da benim Dr um hipp in kavanozda erik püresini ver dedi, anne sütü çok sık emdiği için biz kabızlık yaşamadık zaten yer yemez hemen meme de alıyor bağırsakları yumuşuyor, ki ben Elmalı muzlu püreler bile veriyorum maşallah diyim

asLında sormak değilde moral edinmek adına sordum kmseyede söyleyemediğim için
Anladm canm karar senin her zaman tabiki.. ama can sonuçta kısmeti varmişki rahmine düşmüş.. ilerde çok çok rahat edeceğin garanti o yüzden hiç üzülme hayıflanma vardr her zorluğun bi kolaylığı.. zaten ilk üç ay emzirmeye müsade ediliyor diye biliyorum kuzenime emzirebilirsin demiş doktor..

Bende sık sık emziriyorum amayok yumuşama.. erik püresini deniyim zeytinyağı da veriyorum çünkü.. 41 kere maşallah ardaya yedikleri yarasın inşallah..

Oturtmaya başladınız mi başlayanlar ne zaman başladı birde yürütec hakkında ne düşünüyorsunuz ben bu 5. Ayı çok önemsiyorum niyeyse 6. Ayda pat diye değişecek değil ya hersey şimdiden yavaş yavaş alıştırmak lazım diye düşünüyorum diline tattirmak haricinde anne sütünden başka bişeyde yemedi nasıl baslıcam napayım bi telaş başladı tatlı telaş :))

Kaşık maması ne ola ki?

Bende daha katı gıdaya başlamadım bağırsaklarının geliştiğini düşünmüyorum tam olarak hala gazı tutuyor çünkü.

Nasıl başlasam derdindeyim bende :) önce meyve püresi sebze püresi yoğurt sonra da allah ne verdiyse mi yapsam?

Birde ek gıdayı ilk zamanlar kaç öğün veriyorsunuz?

4. Ay kucakta oturma vardı kısa süreli. 5. Ay istediğin kadar destekli oturtabilirsin dedi Dr, yürüteç kızımda kullandım ama erkek çocuğa ben uygun bulmuyorum, herşeyi tattırıyorum ben,içinden Nasıl geliyorsa öyle yapmalısın her çocuk kendine özel

Ahhh kuzum biz ne diyelim sana. En doğru kararı vermekiçin Allah yardımcın olsun. Ama sen olsan napardın desen şok olurdum, üzülürdüm, korkardım tabi ama doğrurdum... Olduktan sonra nasibi varmış demek. Hayırlısı olsun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…