2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben minimum 4 kalkiyordum şimdi iyice costuk. 2 kere ye razıyım :) ama yine de ümitliyim belki kesintisizzz

Herkese mrb uzun aradan sonra yazabildim ..
Düğündü mersindi tatildi derken yuvaya dönüş... Oğlum kalabalığa çok alıştı sanırım evde sıkılıyor hep kucakta ve oda oda gezmek istiyor ağlıyor zırlıyor valla çok yoruldum bayram temizliği var nasıl olcak bilmiyorum..
Oğlum halen dönmüyor doktora götürdük mersindeyken normal dedi 8 aylığa kadar dönemeyebilir bazı cocuklar tembel ama refleskleri acık sorun yok dedi bakalım bizim oğluş nezman dönecek tam beş aylıkkken ogün hep yüzüstüyken sırtı üstü döndü nasıl mutlu oldum bidaha da dönmedi ağlayan bi bebek ama çok hareketli değil sanırım.. Yeni huy edindik kucağımdayken ben konuştuğumda kafasını kaldırıp bana bakıyor :) uyurken ninni söylüyor kendikendine sesler çıkarıyor sesi geldikçe bana nasıl mutlu oluyorum...
Msjlar cok birikmiş okiyim hepsini bakalım neler yazmışsınız

Yaaa benim dr.neden demedi böyle bişey ben sordum gece çok uyanıyo diye hatta, uyanmaması lazım, tek gece beslenmesi yetmesi lazım dedi hatta. evde muhallebi verelim söylemleri bile başladı... Ben açlıktan uyanmadığına emindim zaten. Her ay başka bişeye sabrediyoruz zaten, hadi bakalım. Sağlıkları yerinde olsunda civcivlerin yeter. Bak Nasıl kızdım bide süt alerjisi soktu aklıma....

Anneyim ben yAa ne işi dersin boşver :))
Kahvaltilarda çikolata yiyorum ben yaaa tamam arada kavanozu kasikladigim da doğrudur ama hiç kızimda kusma görmedim nerdeyse 5 aylık olacak toplasan 5 kere kusmamistir

Bizimkiler gene coştu desene bende millete diyorum bi haftadır yağız çok kalkıyo 4,5 saat uyurdu önceden neyi var diye çözmeye çalışıyorum genel bşi demekki

Kahvaltilarda çikolata yiyorum ben yaaa tamam arada kavanozu kasikladigim da doğrudur ama hiç kızimda kusma görmedim nerdeyse 5 aylık olacak toplasan 5 kere kusmamistir
Bende dayanamıyorum çikolatayda, başka herşeyede yemek olsun yeter... İlk kırk gün hiç yemedim, çok dikkat ettim yemeğime,3 aya kadar da gaz yapan şeylere dikkat ettim, artık yeter. Bi tek patlıcana sabrediyorum, en sevdiğim sebze... Şükür kızıma dokunmuyor. Arada acıda yiyorum sarımsakta yiyorum, sütü istememe kusma olmuyor.

Yaaa valla sıkılıyo benim kızımda bütün gün bana baka baka... Anane, babaanne geziyoruz sürekli ama şimdi bide yabancı seçmeye başladı. Bazı insanların kucağına gitmek istemiyo. O insanlarda ortak Bi özellikte bulamadım şimdilik :) tosbaa oğluşu bırak, o da geç dönsün valla. Bizim ki dönüyo, aman yataktan düştü, kolunu kurtarabildi mi ayrı dert başlıyo :)

Bak canım buda çizelge. Gündüz ve gece uykulari. 6. Ay en fenasi kesik kesik yani sık sık uyanicak

Eklentiler

• 20160910_185826.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 92
Yaşadığım şehirde yanlız olunca gidemiyoruz bizde parka gideriz hergün avmde yakın sayılır yürüyüş olur zayıflarım
Genelde öyle söylüyorlar bırak hatta hiç dönmesin diye ama ben tedirgin oluyorum herşeyi zamanında yapsın kimseden geri kalmasın

Bu arada kızlarr oğlum altını açtığım gibi elini pipisine götürüyor nasıl çekiştiriyor engellemek istemiyorum ama çok acıtıyor sanki eziyet ediyor pipisine. Sizde varmı böyle erkek anneleri

Canım dk neye dayanarak öyle birşey dedi ki

Neleri yemiyorsın yazsana bi
Çikolata, kahve, gazlı içecekler, çiğköfte, acılı olan yiyecekler, sucuk salam sosis , süt yok. Peyniri sadece çatalın ucuyla 3 defa filan alıyorum. Yoğurdu da abartmıyorum. 2 kaşık filan.aslinda ben süt ve süt ürünlerini normal hayatımda çok yerdim. Hamilelikte de günde yarım litre süt içiyordum ama bebek doğunca gaz olmasın diye içmedim. İçtiğim de yüzünde kızarıklık çıkıyor. Yoğurt ve peynir çok fazla etki yapmıyor. Ama çok yersem dikkat etmezsem olabiliyor.
Çikolatayı bebeğin midesini bulandırır diye okumuştum. Hamileyken Nutella kaşık kaşık yemiştim. Ama doğunca yedim ki bizim oglan rahatsız oldu. Zaten ben reflusu mu var filan diye bakıp duruyordum takip ettim. Ne zaman yesem kusmasi aşırı artıyor. Mesela emdikten sonra gıg yapar ama biraz gelir bu normal, çikolata yiyince 1 çay bardağı rahat kusuyor. Hem gün boyunca.
Gazoz da aynısını yaptı.
Artık dikkat ediyorum ya...ben ne yersem o da güzelce etkiliyor. Gecen gün kırmızı biber közleyip yemiştim. Kakası kırmızıya çalmış çok güldüm

Canım dk neye dayanarak öyle birşey dedi ki

Bana şöyle bir tablo verdi canım. Daha doğrusu bir kitapçık verdi orda bu tablo var. Kendisi de hatirlatiyor arada. Sanirim ortalama uyki duzeninini gosteren bir tablo. Tabiki her bebek buna yüzde yüz uymaz. Mesela benim kızım da bu tablo bugüne kadar %80 uyumlu gidiyor. Doktor Prof olduğu için de güveniyorum. Ekliyorum yine tabloyu

Bizimkine de uyuyor bu tablo.insallah uymaya devam eder.ben bir aycık sabrederim.

Sonrasi yok mu.

Mesela tablo da 2.ve 3. Ay gece ilk yatisi uzun uyku gösteriyor. 4-5 saat ilk yattiginda uyur demişti doktor. 2. Ay evet ama 3. Ay 4 saat fln hiç uyumadi. Sık acikan bir bebek ve ses e çok hassas ve odamiz cok sicakti. o yüzden ill yatista uzun uykuyu 3. Ay kaçırdı hep 2 saate kalıyordu. Bunun dışında bu tablodaki gibi uyuyor kızım hep. Yani genel de tuttu bende bu tablo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…