2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Umarim genel bi seydir ve gecicidir.yoksa cok yorucu oluyor.
Ahh Atales ahhh.. Nerde o eski uykular. Şimdi 1.5 saatte bir kalkıyoruz gece. Emzir yatır emzir yatir. Salak gibi oluyoruz. Bi de benimki 6.30 da kalkıyor.8 e kadar oyalayıp tekrar uyuyor. Okul da başladı. Esneyip duruyorum valla. Öğlen eve gelince onunla birlikte ben de uykuya dalıyorum.

Ahh Atales ahhh.. Nerde o eski uykular. Şimdi 1.5 saatte bir kalkıyoruz gece. Emzir yatır emzir yatir. Salak gibi oluyoruz. Bi de benimki 6.30 da kalkıyor.8 e kadar oyalayıp tekrar uyuyor. Okul da başladı. Esneyip duruyorum valla. Öğlen eve gelince onunla birlikte ben de uykuya dalıyorum.
Bizimkinin de kalkisi 6 bucuk. Sonra 9 da uyuyor.esim de surekli o uyuyunca sen de uyu diyor ama ev isi biter mi.yemek camasir bulasik. Bazi gunler disardan soyluyoz.o gunler uyuyorum:KK70:

Bu gece besikteki yatagin ustune yorgan serdim.biraz daha yumusak olsun diye.belki sert diye uyuyamiyodur dedim. Uyuttum yatirdim.wc ye gittim.uyandi. demek ki keramet yerde degilmis:KK70:

Bi de 1.5 saat iyi bence yine de.saat 8 de uyudu bak.15 dakikada bir uyandi.simdi yine uyuyor.bakalim nekadar sürecek. Dun aksam nirvanaya ulasmisti.bugun de yarim yarim toplam 1 saat uyudu.şu an baş agrisindan uyuyamiyorum.

Kızlar buarada biz kahvaltıya başladık (buda sadece yoğurt ve meyve suyundan biraz daha sert gıdaları yutabilmeyi ogrenmesi icinmis yani yine doyurmak için değil kesinlikle)
Akşamdan islatilmis tuzu alınmış peynir parmakarasonda ezip dilinin ortasına, (ucuna koyarsan tükürür başlarda dedj) (çeyrek kibrit kutusu kadar) kayısı şeklinde yumurtanın sarısı (bir çay kaşığı ) ve minik ekmek içi (ekmek de ağzında katı gidayi islatip yutmayi ogrenmesi icin) burda en serti ekmek içi dedi ogurup boğazına takılmış gibi olabilir dedi başta ) ilk gün boğazına takıldı ztn ama sonra ağzında tukurugu ile islatip çevirip öyle yutmayi öğrendi 2. 3. Gün. Ekmek de yine çok az . Boğazına takılsada zarar vermeyecek kadar ekmek, mesela yarım nohut tanesi kadar. Bu porsiyonlari az az arttiriyorum ayin sonunda peynir bir kirbit kutusuna, yumurta da tam sariya ulasmis olacak. (Ama zaten o kadar yiyemio )
Bebek katı gıda dwnemelerinde mutlaka aç olmaliymis ve ardından yine emziriyorum.

Kahvaltıya en erken ben başladım sanırım :) 1 haftadır tadiyor ve yutmayi ogrenmeye devam ediyor . İlk gün hiç birini sevmedi. Şimdi daha rahat yiyor . Zaten asla ısrar yok. Bakalım nasıl.olacak

Eki Görüntüle 1884033

Bana şöyle bir tablo verdi canım. Daha doğrusu bir kitapçık verdi orda bu tablo var. Kendisi de hatirlatiyor arada. Sanirim ortalama uyki duzeninini gosteren bir tablo. Tabiki her bebek buna yüzde yüz uymaz. Mesela benim kızım da bu tablo bugüne kadar %80 uyumlu gidiyor. Doktor Prof olduğu için de güveniyorum. Ekliyorum yine tabloyu
Valla benimki doğduğundan beri uyumayan cinsten olduğu için. 1 aylik kısmı bile uymuyor bize. 4.5 aylik dün gece uymamasına rağmen bugün toplam 1.5 saat uyudu. Ben en başından beri herşeyi denedim mama verdim sadece emzirdim. Ilk 40 gün nerdeyse hiç bisey yemedim. Sut ürünlerini temkinli tükettim az az. Kahve içmedim ki çok severim. Çayı çok acik içerim gazlı icecek asla. Bakliyat yok vs. Rezene içtim kimyon tükettim. Ihlamur içtim. Nafile yani uyumayınca uyumadı. Yani yediklerimin etkilediğini düşünmüyorum artık. Doğduğundan beri böyle yani diyorsunuz ya sinirleniyorum ağlayasım geliyor ben onu çok yaşadım. Uyumadı ve hep mızirdandi. Götürdüğün doktorlar huyu öyle yapısı bu gelişiminde sorun yok deyip gönderdi. Haliyle aldığım kiloları da verdim arkadaş bebe uyumuyor ki bende dinleneyim. Tek endişem zihinsel gelişiminde falan sorun olmaması yoksa fiziksel gelişimi çok şükür iyi.

Kızlarrrrrrr

Grip atlatan varmı
Babamız hastaydı , oğlumda 2 gündür öksürüyor, şimdi calpol verdim, yarın doktoru arıycam bakalım ekstra bişey diyecekmi,,,
Sizler ne yaptınız

Offf bu nedir yaa, Nasıl bir fiyat.... :KK43: bunlar biz hamile kalmadan önce 100 liraya falan satılmış bitmiş, sonra şu gümrük zammından sonra uçmuş sanırım fiyatlar. Benim yurtdışından alma imkanımda vardı ama etrafımda böyle bişey kullanan olmadığı için hiç haberim yoktu, yoksa getirtirdim, mamas papasın oyuncaklısı çok hoşuma gitti araştırınca. Şebnem'in attığı bu değil yalnız bumbo diye başka bir marka...
Evet sebnem baska birseye bakiyormus. Sorma canim ben bunu mama sandalyesi olarakta gormemistim. Cocuk aktivite yapiyordu bunun uzerinde. Ben onun icin bakmistim ama sonra gerek yok daha simdiden..

Kızlarrrrrrr

Grip atlatan varmı
Babamız hastaydı , oğlumda 2 gündür öksürüyor, şimdi calpol verdim, yarın doktoru arıycam bakalım ekstra bişey diyecekmi,,,
Sizler ne yaptınız
Gel bana sor sen gripleriii. Hastalik kralicesi oldum ciktim bu aralar. Oksuruyorsa viral enfeksiyon baslamis gozun aydin. Mumkun mertebe en ucuz yoldan atlatmaya bak. Atesi yoksa calpol verme bir anlami yok bence. Yarin doktor muayene etmek isteyebilir. Bence direk randevu alip git derim. Hafif mi agir mi geciriyor teshis icin onemli. Surup vericek baska yolu yok. Biz suan balgamin bogaza indigi kisimdayiz. Bende cigerlerine inmeden balgami bogazindan nasil sokebilirim onu arastiriyorum. Cigerlerine inerse astim bronsit ugrasicaz hep... bugun az birsey cikartti agzindan kusmayla birlikte. Tavsiyesi olan varmi bu arada?

Bebeklerden balgam nasil cikartilir?

Kızlarrrrrrr

Grip atlatan varmı
Sizler ne yaptınız
Biz atlattık ama ağırdı değildi burun akıntısı vardı yinede doktora götürdüm soğuk almış denize koymuştuk ondan olmuş öksürük calpol ve antibiyotik verdi ben sadece calpol ve öksürük verdim çok çabuk iyileşti

Gel bana sor sen gripleriii. Hastalik kralicesi oldum ciktim bu aralar. Oksuruyorsa viral enfeksiyon baslamis gozun aydin. Mumkun mertebe en ucuz yoldan atlatmaya bak. Atesi yoksa calpol verme bir anlami yok bence. Yarin doktor muayene etmek isteyebilir. Bence direk randevu alip git derim. Hafif mi agir mi geciriyor teshis icin onemli. Surup vericek baska yolu yok. Biz suan balgamin bogaza indigi kisimdayiz. Bende cigerlerine inmeden balgami bogazindan nasil sokebilirim onu arastiriyorum. Cigerlerine inerse astim bronsit ugrasicaz hep... bugun az birsey cikartti agzindan kusmayla birlikte. Tavsiyesi olan varmi bu arada
Bizim hep vardı balgam hırıltısından anladık götürdük birsürü ilaç yazdı başka doktora götürdük asla kullanmyın dedi attık hepsini .. Balgamı kusmukla ve büyüdükçe atar dedi oturmaya başlayıncada geçiyormuş... İnt bir sürü tarif var ama güvenemedim sadece zeytinyağı göğsüne masaj yaparak sürüyorum ama halen balgamımız var

Bende hiriltisindan anladim. Burnu tikali sandim sonra bogazindan horul horul sesler geliyormus meger. Bende doktora sordum surup ilacina 3 gun daha devam et dedi. Neyseki antibiyotige gecmeden toparladi kuzum ama ben cok kotuyum. Agir grip geciriyorum. Ihlamur verin diyende vermeyin diyende var bebeklere? Cesaret edemedim ama en azindan sirtina vuruyorum devamli balgami bogazindan atsin diye. Aksam bir yontem daha buldum ama onu buraya yazmayayim... Aryazin sima Aryazin sima

Kızlarrrrrrr

Grip atlatan varmı
Sizler ne yaptınız
Benim iki buçuk yaşındaki kızım grip oldu. Ateşi 39a çıktı. Kardeşiyle çok içiçe. Sakınamıyoruz da. Şukur şimdilik geçmesi oğlana. Eskiden grip falan kışım olurdu. Havalar o kadar bozulmadı. Ben anlamadım bu seneki hastalıklar bitmedi. İnşallah onumuzdeki kış aynı olmaz.

Benim iki buçuk yaşındaki kızım grip oldu. Ateşi 39a çıktı. Kardeşiyle çok içiçe. Sakınamıyoruz da. Şukur şimdilik geçmesi oğlana. Eskiden grip falan kışım olurdu. Havalar o kadar bozulmadı. Ben anlamadım bu seneki hastalıklar bitmedi. İnşallah onumuzdeki kış aynı olmaz.

İnşallah Can'ım, babamız hasta ydı dün iğne oldu toparladı sayılır ama bugün oğlum başladı, 2 gündür vardı öksürük bugün arttı bakalım be diycek doktorumuz

Bende hiriltisindan anladim. Burnu tikali sandim sonra bogazindan horul horul sesler geliyormus meger. Bende doktora sordum surup ilacina 3 gun daha devam et dedi. Neyseki antibiyotige gecmeden toparladi kuzum ama ben cok kotuyum. Agir grip geciriyorum. Ihlamur verin diyende vermeyin diyende var bebeklere? Cesaret edemedim ama en azindan sirtina vuruyorum devamli balgami bogazindan atsin diye. Aksam bir yontem daha buldum ama onu buraya yazmayayim... Aryazin sima Aryazin sima

Çok geçmiş olsun, öksürük şurubu be kullandın

X