2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
benimkide grip bir yerdende diş cıkarıyor 2 tane sana verılen serum gıbımı spreyi
diş gorundumu yoksa belırtılermı var bızımkınınde altta bayadır kabarmıstı ama bı kaç gundur delı gıbı kasımya çalısıyor damaklarını dudagını yolmus kanatmıs resmen o deree salya su gıbı uyurken bıle akıtıyor arttı bu hafta basından berı durum bu çıkacak bızdede galıba

Kartları nasıl gösteriyorsun peki canım? Bende de çıngıraklardır, oyun halısı, fisher price in ayına göre oyuncakları var ama kendi daha pek tutup oynayamıyor. Oyun halısının anasını ağlatıyor oda dişi kaşındığı için çekip ağzına sokmak istiyor :)
Yere battaniye ve uzerine carsaf seriyorum.beraber yatiyoruz sirt ustu. Sonra ben tek tek gecis yapiyorum hepsine. Istersen bizdeki oyuncaklarin fotolarini atayim bi ara unutmazsam.baya var ama.iyi yatirim yaptim.

Aferin plus ve mukotik şurup,günde 3 kez -1 çay kaşığı verilecek..xlear isminde burun damlası,devlet karşılamıyor,20 tl ücreti..abd den ithal imiş..%100 doğal bir ürün imiş..
aslında cocuklaeınınkını devlet karşılaması lazim bende 35 tl verdim surup serum seklinde olan ilaca birde Göz damlası

Kizlar noooluuuurrr bi yardiim ediiin. Kizim ilk gunlere geri döndü sanki.hani kucagimizdan biraktigimiz an uyaniyodular ya.ya da gozler kapali hıh hıh yapiyolardi ya.hani su icmeye bile wc ye bile gidemiyorduk ya.heh iste ben su aralar aynen onu yasiyorum.gunduz 15 er dakikalik uykular.gece saatte bir emmek.sonra 3 te bi muhabbet bi gulucuklerle uyanmak.bi daha uyumamak.disari cikmak istemek.
Hatta bakin şu anda ilk gunlere gore daha bile kotuymus.istekleri oldu bir de hanfendinin. Seslerden uyanmalar.aaaaaaaaaaaa cokkk kotuyummm.helpppp

Üçüncü aydan beri kilo alımı kötü mama yemiyo keşke yese ben de rahatlarım cins benim kız bu ay 600 gr almış 6100 boyu da 62 cm çok kötü değil ama burda karşılaştırıyorum 2 kilo eksik çok fark var çorba muhallebi yoğurt vercem artık napim
11 Eylülde 5. ayı bitecek kızımın,bugün tartıldı,kilosu 6200 gr..Bana da az geliyor..Aynen ben de buradakilerle kıyaslayınca az buluyorum..

Kizlar noooluuuurrr bi yardiim ediiin. Kizim ilk gunlere geri döndü sanki.hani kucagimizdan biraktigimiz an uyaniyodular ya.ya da gozler kapali hıh hıh yapiyolardi ya.hani su icmeye bile wc ye bile gidemiyorduk ya.heh iste ben su aralar aynen onu yasiyorum.gunduz 15 er dakikalik uykular.gece saatte bir emmek.sonra 3 te bi muhabbet bi gulucuklerle uyanmak.bi daha uyumamak.disari cikmak istemek.
Hatta bakin şu anda ilk gunlere gore daha bile kotuymus.istekleri oldu bir de hanfendinin. Seslerden uyanmalar.aaaaaaaaaaaa cokkk kotuyummm.helpppp
Aaa ne güzel bende yalnızım sanıyodum :KK53::KK45::KK71::confused::rolleyes:
Asıl bana help ben bide işe gidiyorum huniyi taktım artık :confused:
Uyandıktan yarım saat sonra mızırdanmaya başlıyor 1 saat daha oyalıyorum mızırdanma artıyor hadi gel yatırayım dyorum sallıyom bu sefer kendini atıyor yastıktan ee ne istiyon eşoleşek. Oyuncak oldum 10 gündür.

Gece 50 kere kalktığından, dalmasının çok uzun sürdüğünden, ayaklarını pata küte vurduğundan, yatakta döne döne tur attığından, ayaklarıyla beni ittirdiğinden bahsetmiyorum bile :))
Neyse içime su serpildi tek biz değilmişiz:KK73::-)

Ben o kartlari çok saçma buluyorum ya:/ Bahçeye cikariyorum ve yapraga dokunduruyorum bak kızım bu yemyesil bir yaprak diyorum. Bu sarı güzel bir çiçek... hem motor kasları güçleniyor hem zeka gelişimi için faydalı hem doğadan güzel enerji alıyor hem de dışarı çıkmış oluyor :)
Bu aralar sana tavsiyem karşısına geç parmaklarını şiklata şiklata oyna. Bi süre sonra iyice anlayıp mutlu oluyor. Cok değer verdiğim bir doktorun yazisiydi 5.ay için kaşıklari alın karşısında oynayın çünkü bu ay eglenenle eglenir diyordu. Cidden şimdi ipek parmak siklatip biz ona oynadikca deliriyor sevincten :)
Kumaş hikaye kitabı aldım hisirtili fln hoşuna gitti.
Bu ay bir de top çok onemliymis. Işıklı sesli toplar. Onu top A bogun fln yazmış. Ben eve dökut olacak diye o kdr almadim:) ama bi kaç şikirtili top aldım. Işıklı olsaydı daha çok severdi eminim.
Işıklı top ebebekte var 3 ya da 4 tl

Aaa ne güzel bende yalnızım sanıyodum :KK53::KK45::KK71::confused::rolleyes:
Asıl bana help ben bide işe gidiyorum huniyi taktım artık :confused:
Uyandıktan yarım saat sonra mızırdanmaya başlıyor 1 saat daha oyalıyorum mızırdanma artıyor hadi gel yatırayım dyorum sallıyom bu sefer kendini atıyor yastıktan ee ne istiyon eşoleşek. Oyuncak oldum 10 gündür.
Neyse içime su serpildi tek biz değilmişiz:KK73::-)
İşe gidince cocuga kim bakiyor canim.
Benim durum aynen şöyle eşim sabah 8 bucukta cikiyor ( ki okullar açilinca 7 de çikacak evden). Gün icinde bir iki kez sadece yemek yemeye kadar ugruyor.10 15 dakika. Sonra teeee gece 10 bucukta geliyor. Yanimda kimse yok yardim eden. E bu adama yemek camasir ütü de lazim. Bi de arada misafir geliyor.

Kızlar bebeklere şuan ne gibi oyuncaklar alıyorsunuz? Eğitici kartlarla ilgileniyorlar mı zeka gelişimi için bende almak istiyorum. 4,5 aylık bebiş
Bizim bir tek oyun halimiz bir kaç çıngırak bir kaç peluş oyuncak var ucunda dişlik olanlardan. Oyun halısında en fazla 10 dk duruyor o da oyuncakları ağzına sokmaya çalışarak. Benimki de 4.5 aylik

İşe gidince cocuga kim bakiyor canim.
Benim durum aynen şöyle eşim sabah 8 bucukta cikiyor ( ki okullar açilinca 7 de çikacak evden). Gün icinde bir iki kez sadece yemek yemeye kadar ugruyor.10 15 dakika. Sonra teeee gece 10 bucukta geliyor. Yanimda kimse yok yardim eden. E bu adama yemek camasir ütü de lazim. Bi de arada misafir geliyor.
Babam bakıyor. 1,5 aydır dedesiyle olaylar yüzünden ani başlayış yapmak zorunda kaldım.
Eşinde amma geç geliyormuş özel ders felan mı veriyor?
Valla zor işler bu bebek işleri standartlarının olmayışı kötü anında huy değiştiriyorlar. Çalışınca işin içine vicdan boyutu giriyor bide ama şartlar işte...

Aynalarımız aynı kaderi paylaşıyor :)
Evden çalışıyorum bende, aynen bir uyum aktivite arayışındayım , zeka kartlarını aldım o bir alternatif oldu, kalkma egzersizleri yapıyoruz mesela , günlük yaptığımız kol bacak hareketlerimiz var , dikkatini çeken herşeyi veriyorum anlatıyorum o oynarken vs va bunların hepsi onun için birer oyun, şimdi Bebek yüzme derslerine baktım :) belki birlikte derse gideriz :)
Ben bir de anne cocuk oyun evlerine meraklıyım yakınimda bulabilirsem gitmek istiyorum 6.aydan itibaren gidiliyor. Bugün oğlum ilk kez başka bir bebek gördü ve çok heyecanlandı neşelendi oynamak istedi sanki. Onu öyle görünce bir kez daha bh oyun evi fikri hoşuma gitti.hem kısa gelecek bakalım. Sen de dusunebilirsin:) çünkü bazi oyun evleri montessori felsefesinde

Bizim bir tek oyun halimiz bir kaç çıngırak bir kaç peluş oyuncak var ucunda dişlik olanlardan. Oyun halısında en fazla 10 dk duruyor o da oyuncakları ağzına sokmaya çalışarak. Benimki de 4.5 aylik
Ya benim 10 dk bile durmuyor herseyi ağzına götürmeye çalışıyo bulduramiyo ağzını veya büyük geliyo ben yardimci oluyorum arada azıcık geveliyo sonra bir sınır bir sinir hiç sevmiyor oyalanmiyo oyuncaklarınla tuvalete gidemiyorum bir yerini kopariyolar sanki nasıl ağlamak anlatamam ben mi alistirmisim onu sizler nasıl yapıyorsunuz yakinda bakiciya gidecek napicam ben nasıl vazgeciricem tek başına oyuncaklarıyla vakit geçiriyormu kendi başına oyalanıyor mu sizinkiler

X