2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
iyiki varsınız kızlar ya
sizden allah razı olsun
keşki izmitte olan kızlarla görüşme fırsatımız olsa

tamam canım kilo vermek için zaten bir ay boyunca bir kase yoğurdun içine 7-8 dal dereotu koyup yiyicem inş
bir taşla iki kuş
incirde yiyicem kabızlık var şu aralar yemeği ayak üstü yiyiorum
çalışınca ayak üstü oluyor herşey
bende çalışmaya başladım ve sütümde azalma oldu hemen galactogo damla aldım etkisini gösterdi tabiki dereotunu da atlamadım:)

Kızlar süt alerjisi olan kimdi aramızda :KK43: biraz önce ilk defa kızım şöyle bir kaka yaptı içinde kırmızılıklar var çok az belli belirsiz. Doktora yolladım direk süt ve süt ürünlerini kes dedi. Başka bişey olamaz mı ya süt alerjisimidir illa ki. Canım çok sıkıldı çok
Canım bizim oğlanda da vardı 2 ay önce 2 ay aşılarını olmadan önce fln dı yeşil mukuslu kanlı kaka yapıyordu çimen yeşili fıstık yeşili gibi tahlilde gizli kan pozitif bol lökosit ve eritrosit yazıyodu antibiyotik verdi 1 hafta kullandık geçti alerji fln demişlerdi ama alerji belirtisi yoktu bi huzursuzluğuda kızarıklığı da yoktu yani hemen alerji die düşünme endişelenme üzülme ben çok üzülüyordum bişy mi var die sut ürünlerini de kestim zaten sütün kendisini içmem pek tatlısını fln ürününü yerdim bi tek yoğurt peynir gibi boşuma telaş yapmışım deneye deneye anlarsın sende inşallah geçer çabucak morali fln iyiyse çok takma derim

kızlar izmitteki anneler
hangi coçuk doktoruna götürüyorsunuz bebekleri
iyi bir doktor arıyorum

Kehribar kolye kullanıyoruz. Ağzının salyası kolye taktığım günler bariz azalıyor ama ağrı konusunda bişey diyemem, çok huysuz değil kızım, zaten dişide çıkmış değil henüz ama her bulduğu tabiki ağzında ve bir hırsla emme, çiğneme derdinde. tek sorunumuz uyku. Ben her huysuzluğunu uyumamasına bağlıyorum :)

acelya2687 acelya2687 kolyeyi boynuna mi takıyorsun? Tehlikeli mi sence? Emin olamıyorum alsam mi. Nerden almıştın?

4.ay kontrollerini ve aşılarımızı yaptırdık
Durum hiç iç açıcı değil arkadaslar:KK43:
kızım 6300gr iken 6700 olmuş sadece 400 gr almış. (zaten fazla kılo alımı yoktu 4kg doğmuştu 4 ayda 2700almış hepitopu)
ısrarla ek bişeye başlayalim mı dedim ebeye asla 6.aydan önce verilmez dedi sinir oldum gitti. mama vermek yerine sebze meyve ve yoğurt vermek daha mantıklı geliyo bana. gerçi en kısa zamanda doktora gidip detaylı bi konuşmam lazım
siz bana ne önerirsiniz napıyım aklım karıştı:mad:

Camaron Camaron ankara üni.cocuk acil i tavsiye ederim. Biz de hacettepe iyi diye gittik oradaki sıra ve çalışanların umursamazlığı yüzünden çıktık inan çocuk ağlamaktan mosmor oldu acil değilmiş. Biz de başkent ile ankara üni. Arasında kararsız kaldık ankara üni.ye gittik ve pratisyen hekim hemen teşhisi koydu ki doğru teşhisti. 20 gündür çocuğumu kaç hastaneye götürdüm hepsi gaz dedi bunlar bildi. Ben de ankara üni.cocuk acil i tavsiye ederim ankaradaki annelere

Kehribar kolye kullanıyoruz. Ağzının salyası kolye taktığım günler bariz azalıyor ama ağrı konusunda bişey diyemem, çok huysuz değil kızım, zaten dişide çıkmış değil henüz ama her bulduğu tabiki ağzında ve bir hırsla emme, çiğneme derdinde. tek sorunumuz uyku. Ben her huysuzluğunu uyumamasına bağlıyorum :)
Bence uyku cok onemli bebekler icin uyuyamayinca cok huzursuz oluyo benimki. Emmesi guzel herseyi guzel ne gazi oldu ne bisey ama uykusu olupta uyuyamadimi yikar ortaligi.

benim sütüm çok çok azaldı kızlar ya
ne yapayımda fazlalaşsın deli olucam
çokta yoruluyorum belki ondandır
Nasil anladin azaldigini canim?bana da sutum azalmis gibi geliyor bazen 5 dk da bitiyor sanki lik lik sesi gelirdi onceden
Tek meme yeterdi simdi 2 meme anca yetiyor . 4 ayligiz bu arada. 7 kilo 67 cm asiya gittik bugun tarttirdim. Kilosu normal dediler ek gida verme yetiyo sutun dediler. Icim rahat degil pek kilosu az gibi geldi.

kızım 6300gr iken 6700 olmuş sadece 400 gr almış. (zaten fazla kılo alımı yoktu 4kg doğmuştu 4 ayda 2700almış hepitopu)
ısrarla ek bişeye başlayalim mı dedim ebeye asla 6.aydan önce verilmez dedi sinir oldum gitti. mama vermek yerine sebze meyve ve yoğurt vermek daha mantıklı geliyo bana. gerçi en kısa zamanda doktora gidip detaylı bi konuşmam lazım
Ayni durumdayiz sanirim. 4 ayligiz 7 kilo 67 cm. Olmusuz. Aslinda dusuk bi kilo degil ama zaten 4 kilo 100 gr dogmustu. 4 ayda 3 kilo almis az degilmi?banada ek gida verme dediler.

anne sutu almıyorsa baslayabılırsınız ek gıdaya 4. ay da, bız yaklasık bır aydır meyve ve esbeze puresı-cıc bebe-muhallebı yıyoruz..
lor bu ara favorımız kahvaltıda..
sofraya bızle oturuyor, ne varsa suyundan tattırıyorum...
boyle ıste..

anne sutu almıyorsa baslayabılırsınız ek gıdaya 4. ay da, bız yaklasık bır aydır meyve ve esbeze puresı-cıc bebe-muhallebı yıyoruz..
boyle ıste..
canım benim bende yavaştan başladım doğru mu yapıyorum sen bu işte tecrübeliymişsin (18 nisan doğumlu paşam bu arada) işe gidiyorum yarım gün çalışıyorum annem bir öğün anne sütü (sağıp bırakıyorum) bir kerede meyve veriyor ebemiz suyundan tattırın 3 gün alerji kontrolu yapın dedi şu ana kadar armut-şeftali-ve elma verdik bugün eriğe geçtik nasıl bir yol izlemeliyim erikten sonra meyveye mi devam yoksa yoğurt pirinç unu gibi gıdalar verebilirmiyim

Bizde 4.ay aşıları olduk geldik ne olur ne olmaz diye yarım fitil verdim 2 ay aşıları çok huzursuzluk ateş yapmıştı bu sefer hemen koydum fitili kilosu 8300 gr 67 cm olmuş maşallah:nazar: Geçen ay 7500 63 cm di bu ay bi atak yapmış boyu bu kilo alımı anne sütüyle mi alakalı yoksa emme sıklığı ile mi acaba bunu merak ediyorum devamlı kusmalar salyalar devam ediyor vegaferon die bi demir vitamini verdi rutin galiba bu çarşamba günü doktor kontrolüne götüreceğim sorucam doktora pek veresim yok çnki ben yeterli miktarda demir vitamini alıyorsam bebeğe geçer değil mi bu vitamin

tamam ondandır. bende ogün süt içtim yoğurt, kavrulmuş fıstık yemiştim :)
Bugün ki kakasında yoktu. İnş bi daha görmem dediğin gibidir canım.

Canım bizim oğlanda da vardı 2 ay önce 2 ay aşılarını olmadan önce fln dı yeşil mukuslu kanlı kaka yapıyordu çimen yeşili fıstık yeşili gibi tahlilde gizli kan pozitif bol lökosit ve eritrosit yazıyodu antibiyotik verdi 1 hafta kullandık geçti alerji fln demişlerdi ama alerji belirtisi yoktu bi huzursuzluğuda kızarıklığı da yoktu yani hemen alerji die düşünme endişelenme üzülme ben çok üzülüyordum bişy mi var die sut ürünlerini de kestim zaten sütün kendisini içmem pek tatlısını fln ürününü yerdim bi tek yoğurt peynir gibi boşuma telaş yapmışım deneye deneye anlarsın sende inşallah geçer çabucak morali fln iyiyse çok takma derim
Evet Aslı hiç bir belirti yok kızarıklık vs. Alerji değildir belkide. Bu sabahki kakasında da bi şey yoktu çok şükür.

canım benim bende yavaştan başladım doğru mu yapıyorum sen bu işte tecrübeliymişsin (18 nisan doğumlu paşam bu arada) işe gidiyorum yarım gün çalışıyorum annem bir öğün anne sütü (sağıp bırakıyorum) bir kerede meyve veriyor ebemiz suyundan tattırın 3 gün alerji kontrolu yapın dedi şu ana kadar armut-şeftali-ve elma verdik bugün eriğe geçtik nasıl bir yol izlemeliyim erikten sonra meyveye mi devam yoksa yoğurt pirinç unu gibi gıdalar verebilirmiyim
ben acıkcası 3 gun kuralına hıc takılmadım, sımdıye kadar muz-seftalı-armut-uzum puresı ve bebelacın hazır sebze ve meyve purelerınden yedırdım...
kasık maması ver bence pırınc unlu sutlu mamalar var, yogurt verebılırsın yada lor (benım kızım loru cok sevıyor)
bızde 5 nısan dogumluyuz ılk 10 gun harıc anne sutu almadı formul mama ıle beslenıyor nedenle ek gıdaya erken gectık..

Ayni durumdayiz sanirim. 4 ayligiz 7 kilo 67 cm. Olmusuz. Aslinda dusuk bi kilo degil ama zaten 4 kilo 100 gr dogmustu. 4 ayda 3 kilo almis az degilmi?banada ek gida verme dediler.
evet canım banada az geldi. sabahları uykudan uyandığım için göğüslerim dolu oluyo akşama kadar sıkıntımız yok ama 6 dan sonra emerken huysuzlaşmaya başladı 10 gündür. yetmediğini düşünüyodum bugun tartında haklı olduğumu gördüm. ee vermeyelimde aç mı dursun bu çocuklar? mamada başlama dedi. zaten kızım almıyo biberon. bizim ebe izine çıkmış çokta suratsızdı bu ebe:)

boyle ıste..
sadece anne sütü alıyo. bu aydan sonrada mama başlamak işime gelmiyo. onun yerine doğal bişeyler vermek istiyorum

Son düzenleme:
Bizde 4.ay aşıları olduk geldik ne olur ne olmaz diye yarım fitil verdim 2 ay aşıları çok huzursuzluk ateş yapmıştı bu sefer hemen koydum fitili kilosu 8300 gr 67 cm olmuş maşallah:nazar: Geçen ay 7500 63 cm di bu ay bi atak yapmış boyu bu kilo alımı anne sütüyle mi alakalı yoksa emme sıklığı ile mi acaba bunu merak ediyorum devamlı kusmalar salyalar devam ediyor vegaferon die bi demir vitamini verdi rutin galiba bu çarşamba günü doktor kontrolüne götüreceğim sorucam doktora pek veresim yok çnki ben yeterli miktarda demir vitamini alıyorsam bebeğe geçer değil mi bu vitamin
bizde bugün kontroldeydik canm. zaten doğum tarihleri aynı idi seninle:) demir konusunu konuştuk doktorum 6aylık kan sayımı yaparız gerek olursa kullanırsın başlama demişti. zaten bi kabızlık sorunumuz var. o daha da kötü yapabilir dedi. ben istemediğimi söyledim ebeye almadım demir. pekmez üzüm kurusu et tüket dedi bana kan yapıcı maddeler

X