2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bebeklerimizin göz rengi ne zaman belli olcak yahu ,illa 6.aydan sonra mı puf.bizimki daha gri gibi.ya elaya dönecek ya maviye emin olamıyorum.mavi olsa belli ederdi kendini galiba

Su an ünye deyim, 1 aya antalya ya geçicem canım.
Ankara'da olsaydın yardimci olurdum. Benimde düşmüştü Kızılcahamam da bi adam çekti düzeldi. Tabi sorun o mu değil mi bilemiyorum. Köy lerde olur bu işi bilenler konu komsuya sor bi. Gerçi minik bebek yanlış bişey de yapilirsa allah korusun. Bunun tip daki adı göbek fıtığı gibj bisey anladigim kadarıyla .

Benimde kanamalı geçti hamileliğim. Korkma. Ama sana ennn büyük tavsiyem asla ve asla (snrm pıhtılaşma var sende ) pıhtılaşma ile ilgili şeyler okuma netten. Psikolojinı bozma. İki iyi şey okuyor insan, bi tane kötüyü okuyunca alt üst oluyorsun. Yiyecek ekmeği varsa Allah onu sana bağışlar. İnşallah.

GKBgkb daha önce buraya da yazmıştım bizimki de öyle. Akşam uykusuna geçmemek icin direniyor ağlıyor saatlerce emmiyor uyumuyor ama durmuyor da. Çözüm bulamadım ben saatlerce uğraşıyoruz ne hal kalıyor ne sinir. Doktora sordum huyu öyledir dedi. Gündüz uykusu da yok denecek kadar az bugün 1.5 saat uyudu toplamda

Folik asit ben de içememiştim bulantımi artırıyordu ama sana içme diyemem ben bulgur çok yemistim

Besinci ay kontrolu vardi bugun. 600gr almis, doktor iyi dedi. Gece uyanmadan bes saat uyumasi lazimmis, biZimki maksimum uc saat uyuyor. Cift meme emziricem artik. Midesini buyutun dedi doktor :)

Masallah size 600 gayet iyi siz zaten tombik gillerdendiniz kilonuz kac oldu 9 u bulmustur sanirim

Dr.bazen kiziyorum 5 saat uyuyan bebek varmidir acaba
Varsada bize denk gelmez
Buyuk oglum halen gece 1 kez kalkar 6 yasinda 3 yasina kadarda surekli uyanirdi gece
Midesini buyutun derken ne demek istedi acaba

Bebeklerimizin göz rengi ne zaman belli olcak yahu ,illa 6.aydan sonra mı puf.bizimki daha gri gibi.ya elaya dönecek ya maviye emin olamıyorum.mavi olsa belli ederdi kendini galiba

Mavi olsa belli olur. 6.ay denmesini sebebi mavi grimsi gibiyse değişebilir diye. Benim mesela bebekken mavi gözlerim ama değişmiş ela olmuş 6 aydan sonra. Oğlum masmavi şuan ama değişebilecek gibi durmuyor.

Çok yedirin demek istemiş. 1 meme emiyorsa 2 meme emsin. 120 mama iciyorsa 150 icsin

Neeee 3 yasina kadar miii

Bizimkinin midesi büyümedi gitti.hala az ve sık emiyor.doyduysa ya da uykuluysa mümkün degil o ağzı açtıramazsin.uyurken ben güleyim o da güler ama ağzını açmaz.bizim dr da oyle diyor.y0 sa 70 e cikar diyor.hehe dedim ocimden napayim.fit olacak benim kiz.adinin anlamini tasiyacak.ince uzun.ELiF

Her gün.hatta bazen günde iki kez duş alan ben.bir kacgün oldu duş alamiyorum yaaa deliricemm.babamizin yogun günleri basladi.artik evde ben ve kizim takiliyoruz.babayi göremiyoruz.arada yemek yemege geliyor o kadar. Geldiginde ben uyumus oluyorum.gunduz de kizi yalniz birakarak girmek istemiyorum. Kizimi tek basima yikayabiliyorum ama Onunla beraber duş almayi ogrenmem lazim acilen.

Oğluşum azcık ateşi yükseldi. 38.8 oldu hemen ateş düşürücü verdim
Ilık bir duş aldırıp.
İnce giydirdim.

Beden oldu iki saatin içinde çıktı indi ateşi

Ben de aynı durumdayım canım. Çocuk aç ama almıyor biberonu. Ama şunu farkettim, günde 4-5 kere veriyorum mama. Sabah, akşam uyuyacağı zaman veya gece kalkarsa uyku arasında güzel içiyor. Ben de o zamanlar biraz daha fazla yapıyorum içebildiği kadar içsin diye. Diğer zamanlarda da şarkıyla pış pışla vermeye çalışıyorum. Bazen alıyor bazen almıyor işte. Bi de senden almıyorsa başkası vermeyi denesin. Meme veriyormuydun bilmiyorum ama, anneden meme beklentileri oldukları için de biberon almak istemiyorlarmış anne verince. Bildiğin adam seçiyorlar cingözler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…