2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
gerçi her çocuğun gelişimi farklıdır
ama arkadaşın çocuğu gördüm büyük insan gibi desteksiz kafayı tutuyordu şok oldum
Canım iyi ki yanımda bebecik yokk emin ol bende kıyaslama içinde kalıyorum instagramda ne bebekler var maşallah ya diyorum bizim kız niye böyle şükürrr bugunde ayaklarını tutmay çalışıyor mesela şükür aynı degil ki Her bebek Allah korusun bişey olsa bile napıcam evladım benim ben kiii şeker testi hariç hiç bi test yaptırmadım ablamın ısrarlarına ragmen Allah tan gelen herşeyen razıyım bugunümüze şükür lütfen bak takma diyecegim insan takıyorr ve seni kimse anlamıyor ayy benim oğlan dönüyor ayy benim kız kalkıyorrr diyenlereeee kulaklarını tıkaaa maşallah onlar önde olan bebekler ama annem he anlatır ablan ne dönerdi ne sürünürdü birde Zayıftı der bi gün babanenle içeri bir girdik koltuktan tutmuş yürüyordu nenen bayılacaktır der gülerr ablam şimdi maşallah baya kilolu yegenler de öyle

Son düzenleme:
Buket ve Ahmet Buket ve Ahmet canım valla bu kaka derdi beni öldürecek benim kızım 10 gün oldu yapamadı acile gittim lavman yaptılar 2 kere sonra yaptı dedi ki 4 günde bir duphalac diye bi şurup var ondan ver dedi bende 4 günde 1 duphalac verdim yarım ölçek baktım sonu yok bu durumun tekrar gittim doktora o da beni Gastroenteroloji diye bi bölüme gönderdi gittik kızımı kontrol etti ve dedi ki "bazı bebeklerde ishal olarak gündeme gelirken bu durum bazı bebeklerde de kabızlık olarak gündeme gelir sizinki kabızlık olarak gündemde anne sütü alan bebeklerde olur bu ek gıdaya başlayınca düzene girer meyvelerle falan bu geçici bir durum şimdi kan testi falan alıp çocuğu rahatsız etmeyeceğim size biogaia diye bi ilaç yazacağım günde 4 damla damlat" dedi ve aldım günde 4 damla damlattım kızım 6. gün yaptı sonrakini 2 gün sonra yaptı şimdi 7. günümüz halen b.k yolu gözlüyorum inan çok çektim Allahım inşallah bir şey yoktur doktorun dediği gibi geçicidir ve inşallah ek gıdaya geçince geçer gider... RABBİM sağlık versin yavruşlarımıza

11 -12 uyuması için çok geç bi saat. Bebekler 7den sonra gece uykusuna geçmesi lazımmış. Acaba siz uyku saatini mi geçiriyorsunuz çünkü bizimki uykusu çok geldiğinde çok mizliyor. Uykusu başına vuruyor derler ya aynen öyle. Benden sana tavsiye. 8den sonra odasına git.los ışıkta ninniler türküler dinlet. Emzir geceye hazırla. Sakinleştir. Uykusu gelince de artık nasıl uyuyorsa uyut.
Etrafina bakınıosa can sıkıntısından:KK66:bizimkine tv göster,sút liman.valla benim oglan da aksam 11den önce yatmıyor öyle banyo,loş ışıl filan yemiyor çocuk.gece 6saat kesintisiz uyuyor yeter tamam.her cocuk farklı bence ama kendi kendine uyumaya çalısmasını 6aydan sonra deneyecegim

Buket ve Ahmet Buket ve Ahmet canım valla bu kaka derdi beni öldürecek benim kızım 10 gün oldu yapamadı acile gittim lavman yaptılar 2 kere sonra yaptı dedi ki 4 günde bir duphalac diye bi şurup var ondan ver dedi bende 4 günde 1 duphalac verdim yarım ölçek baktım sonu yok bu durumun tekrar gittim doktora o da beni Gastroenteroloji diye bi bölüme gönderdi gittik kızımı kontrol etti ve dedi ki "bazı bebeklerde ishal olarak gündeme gelirken bu durum bazı bebeklerde de kabızlık olarak gündeme gelir sizinki kabızlık olarak gündemde anne sütü alan bebeklerde olur bu ek gıdaya başlayınca düzene girer meyvelerle falan bu geçici bir durum şimdi kan testi falan alıp çocuğu rahatsız etmeyeceğim size biogaia diye bi ilaç yazacağım günde 4 damla damlat" dedi ve aldım günde 4 damla damlattım kızım 6. gün yaptı sonrakini 2 gün sonra yaptı şimdi 7. günümüz halen b.k yolu gözlüyorum inan çok çektim Allahım inşallah bir şey yoktur doktorun dediği gibi geçicidir ve inşallah ek gıdaya geçince geçer gider... RABBİM sağlık versin yavruşlarımıza
Bk yolu gözlemek bizde de var:KK66:4gunde bi yapıyordu,o damlayı ben de kullanıyorum 1aydır pek degisiklik olmadı.kendi yediklerime de dikkat edicem ben kabızsam cocugu da etkileyebiliyor

2 yıla kadar ücretsiz izin hakkımız var. Alabilirsiniz bi sorun çıkacağını sanmam. Benim annem bakacağı için ve süt izni kullanacagimdan dolayı izne ayrılmayı düşünmüyorum şu an.sabah 8 öğlen 1 de gelicem.okul tam gün son 2 derse girmeyeceğim.
Ben galiba başlıycam 12 den sonra evdeyim hem biraz açılırım sıkıldım evde ya

Bk yolu gözlemek bizde de var:KK66:4gunde bi yapıyordu,o damlayı ben de kullanıyorum 1aydır pek degisiklik olmadı.kendi yediklerime de dikkat edicem ben kabızsam cocugu da etkileyebiliyor
Evet dr öyle dedi kendi yediklerine de dikkat et dedi bende sormamışım ne yemeyim diye :KK43: sen ne yemiyorsun mesela ben artık her şeyi yiyordum Allah ne verdiyse götürüyordum valla :KK70:

Evet dr öyle dedi kendi yediklerine de dikkat et dedi bende sormamışım ne yemeyim diye :KK43: sen ne yemiyorsun mesela ben artık her şeyi yiyordum Allah ne verdiyse götürüyordum valla :KK70:
yine herşeyi yiyiorum da bağırsak çalıştırcak şeylere ağırlık vermeye çalışıyorum mesela sabah uyanınca aç karnına 2-3 bardak sıcağa yakın su içerim.kabızlığı bu sayede yendim diyebilirim.ama hava sıcak diye çorba v.s. sulu gıdaya ara verdim zorlanmaya başladım.mercimek çorbası yaptım artık bikaç akşam içeriz :KK70:

Oyun halisi icin gec mi kaldim?3 bucuk aylik olduk. Tiny love tekmele oyna, tiny love gunesli gun, fisher price orkestra merkezi birde bondigo orman dostlari piyanolu var. Kullanan varmi bunlardan?

yine herşeyi yiyiorum da bağırsak çalıştırcak şeylere ağırlık vermeye çalışıyorum mesela sabah uyanınca aç karnına 2-3 bardak sıcağa yakın su içerim.kabızlığı bu sayede yendim diyebilirim.ama hava sıcak diye çorba v.s. sulu gıdaya ara verdim zorlanmaya başladım.mercimek çorbası yaptım artık bikaç akşam içeriz :KK70:
Afiyet şeker olsun :d

sclkvnc sclkvnc ben de sınıf öğretmeniyim canım ama uzak 40 dk sürüyor,müdür ün insiyatifinde olsun da istemiyorum pek anlasamiyoruz :)) bakalım inşallah biraz merkeze gelebilirsem iyi olacak annem teneffüslerde bile getirir :) yoksa ücretsiz izin :KK43:
yalsa yalsa canım benim teşekkür ederim.. cçok ağladı mı :KK43: bi de pansuman zor oluyor mu cçişini yaparken falan ağlıyor muydu :KK43:

Kizlar benim kizim tam olarak 4 ay 10 gunluk bu ara pek istahi yok , ayrica ishal gibi....

Sizde de var mi bu durumlar??

Nesesi keyfi yerinde buna ragmen...

Eller surekli agzinda, agiz sulaniyo, sirt ustu yatarken ayaklarindan destek alip popoyu kaldiriyor, ellerinden tutunca kendisini oturur pozisyona getiriyor, donuyor, ozellikle sag tarafina donmeyi seviyo, ayaklarini emiyor ne bulsa agzina goturuyor ve yatmayi hic sevmiyor.

Surekli gezecek, konusacak arada kahkahalarla guluyoz falan :KK66:

İki eli ile oyuncaklarini tutabiliyor...

Bizden haberler bu kadar...

Oyun halisi icin gec mi kaldim?3 bucuk aylik olduk. Tiny love tekmele oyna, tiny love gunesli gun, fisher price orkestra merkezi birde bondigo orman dostlari piyanolu var. Kullanan varmi bunlardan?
Biz de 3.5 aylıgız 1aya yakındır kullanıyoruz ama mesela o tekmele oyna aparatına vurmayı akıl edemiyo henuz.zaten öyle biseyki cok sert vurmak gerekiyo.bence alın emeklemesine yardımcı olabilir gec kalmadınız sanırirım ama 200tl gibi fiyatı var.bugun alsam okadar para vermezdim daha kucuk halı da alınabilirmiş yani

Emziren ve adet gören anneler. 114 gunluk oğlum ve ben dün akşam adet görmeye başladım.sanirim süt azaldı göğüslerim hiç dolmadı sızlamadı ve oğlum sabaha kadar memede durdu mızirdandi sut azalmis olabilir mi
Evet canım adetin ilk günü öyle oluyo korkma. Gece bende doyuramadim ilk günü. Ama sonra duzeldi sıvı almaya yeşillik yemeye devam et

Bir de bi şey soracagım bu beyaz akıntı gecmek bilmiyo bende.donaxyl kullandım nafile.gyno-lomexın verdi simdi doktor bundan da pek ümitli degilim
Sinir oluyorum yaprak pedlere yatırım yaptım resmen artık koliyle alırım az kaldı
Var mı böyle bi durumda tedavisi sonuc veren?

Canim ben tecrubeli degilim ama 37.5 cok yuksek degil diye biliyorum. Bide benim bebegimin kafasi her daim cok sicak oluyo. Yaniyo resmen ama vucudunun diger taraflari normal oluyo. O yuzden takmiyorum fazla. Takip et ama hemen ates dusurucu verme derim ben. Bide islak bezle surekli sararsan kafasini usutmesin bide.
S sebneemm canım aynen katılıyorum arkadasa. Benim bebeğin de kafası genelde vücuduna göre fazla sıcak olur. Bende öyleyim hatta. Ne zaman elimi alınma koysam ateşim var sanarsın ama öyle bişey yok tabiki. Sonraki günler de bi takip et bakalım belkide onunkide yapısal

Bir de bi şey soracagım bu beyaz akıntı gecmek bilmiyo bende.donaxyl kullandım nafile.gyno-lomexın verdi simdi doktor bundan da pek ümitli degilim
Sinir oluyorum yaprak pedlere yatırım yaptım resmen artık koliyle alırım az kaldı
Var mı böyle bi durumda tedavisi sonuc veren?
Ben hiçbişey kullanmadım kendiliğinden geçti. Benimde çok fazlaydı. 3. Ayda fln gecti

X