2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bana da bu bebek obez diyorlar artık sadece anne sütü alıyor ve kilosu 7200 113 günlük boyu 63 cm doktor normal diyor herkes birşey diyor kimi emzirme bile dedi. Ne yapayım ac mi birakayim
Hey masallah yaa.biz 4 bucuk ayligiz ve hala 5500 deyiz. Kilo aldirmasada inatla emzirmeye devam ediyorum. Dr sütün varken emzir o zaman sadece dedi.ama 15 gun sonra ek gidaya basliyoruz.hamileyken kordondan besleyemedik.kilosu az dogdu.nerdeyse 5 aydir emziriyoruz.sütümüzle kilo aldiramadik.ben aracılık yapmadan meyveleri sebzeleri direkt yiyince kilosu iyilesir umarim.

Kızımın bugün sadece kafasında ateş var,vücudu normal. Ateşi 37.5 hiç geçmedi ama kafası yanıyo. Islak bezle düşürüyrm 37.5 geçerse doktor şurup ver dedi. Ben daha önce hiç duymadım böyle bişey. Tecribeli annelerden bilen yaşayan var mı? Kafa ateşinin dişten olduğunu söylüyorlar. Bu gece uyku yok tetikteyim :KK43:

Oglumda dis his ates yapmamisti
Recep ruzgarin disi cikacagi zaman ishal oluyordu
Ayrica bizim doktorumuz disin yapacagi en yuksek ates 38.5 der
Ve biz bu ateste ates dusurucu kullanmayiz
38.7 ve uzeriyse ates disten degil bir enfeksiyondan der ve ozaman doktora gidip tahlil yaptirana kadar ates dusurucu kullaniriz
Neticede ates vicudun savunma mekanizmasi savasarak guclu olabiliyor derdr amcamiz:))

Ben ucretsiz izin dusunuyordum hep.ama okul baslamaya yaklasinca ve esim evde okul icin dersler icin hazirliklar yapinca heveslendim sanki. Bi de bizimki cok yogun calisiyor.haftasonu da dahil sabah 7 aksam 10.yani gün icinde eve gelip gierken gorusuyoruz ancak.ben de yogun calismaya aliskinim.seviyorum.simdi koca kış onun calismasini izleyip kucagimda cocukla evde oturmak da istemiyorum acikcasi.hava erken kararacak.yagmur kar firtina soguk.evde cocukla basbasa surekli.
Esim bakici istemiyor.anneler gelemiyor.temuzlige gelen ablaya soyledim.sen bak diye.hem cocuk alışkın hem biz hem o. Ama olmaz dedi.
Ufff geceleri uykum kaciyor nasil olacak diye.esimi bakici konusunda ikna etmeye calisiyorum.

Oglumda dis his ates yapmamisti
Recep ruzgarin disi cikacagi zaman ishal oluyordu
Ayrica bizim doktorumuz disin yapacagi en yuksek ates 38.5 der
Ve biz bu ateste ates dusurucu kullanmayiz
38.7 ve uzeriyse ates disten degil bir enfeksiyondan der ve ozaman doktora gidip tahlil yaptirana kadar ates dusurucu kullaniriz
Neticede ates vicudun savunma mekanizmasi savasarak guclu olabiliyor derdr amcamiz:))
Evet öyleymiş öznur ya bir sürü yazı okudum. Sanırım doktoru değiştirmem gerek 37 5 çıkarsa fitil ver bana dedi düşmezse de şurup yarım ölçek. Hiç içime sinmedi bu durum.
Öznur yalnız sabah kızım kafasını omzumdan kaldırmıyordu gözlerini açamıyordu. Bunu doktora söylemiştim acaba bunlardan dolayı fitil ver demiş olabilir mi
Bi de ıslak bez koyuyorum arada devam etsem mi? Doktor biraz güvenimi kırdı ondan yazmakta istemiyrm

Calisan annelerrr C coznur kiz getir ben bakayim kizçene:))

Evimizdeyizzzz sukur.Istanbul ziyareti iyi geldi valla kisada olsa yaradi hepimize,gerci iki cocukla yorgunluk amaa gezmeyi seven bir anne olunca vizzzzz:))

Kizlar alemsiniz valla guldum okuyunca:))
Yaaa obez diyorlarmisya desinler anacim birakin desinlerrr.Bizim milletimizi taniyamadinizmi daha,biz daha millet olarak neyi elestirmeden durduk.
Anacim seninki tombik olur obez derler,benimki zayif olur anne sutu yaramiyormu derlerrrrr))
Bu boyleeeee devam edecek buyuudukce kuzular nedenler niyeler artacak hazirlikli olun.
1 2 ay sonra bunun disi ciktimi,oturuyormu emekliyormu aaaa bu yurumuyormu tembel bu tembell daha onunuzde cokkk elestiricek seyler varrr merak etmeyin:))

Ben ucretsiz izin dusunuyordum hep.ama okul baslamaya yaklasinca ve esim evde okul icin dersler icin hazirliklar yapinca heveslendim sanki. Bi de bizimki cok yogun calisiyor.haftasonu da dahil sabah 7 aksam 10.yani gün icinde eve gelip gierken gorusuyoruz ancak.ben de yogun calismaya aliskinim.seviyorum.simdi koca kış onun calismasini izleyip kucagimda cocukla evde oturmak da istemiyorum acikcasi.hava erken kararacak.yagmur kar firtina soguk.evde cocukla basbasa surekli.
Esim bakici istemiyor.anneler gelemiyor.temuzlige gelen ablaya soyledim.sen bak diye.hem cocuk alışkın hem biz hem o. Ama olmaz dedi.
Ufff geceleri uykum kaciyor nasil olacak diye.esimi bakici konusunda ikna etmeye calisiyorum.
Bence ücretsi alabiliyorsan al. Çocuğunu kendin büyütmen de sana çok haz verecektir. Zaten akşam sabah nasıl oluyor anlamazsın çocukla. Arkadaşım var öğretmen şakasına dedi ki başkasının çocuklarıyla uğraşacağıma evde kendi çocuğumla uğraşayım birazda :)
Bende çıkıcam ama biz aniden başlayınca hazırlıklısız oldu ilk fırsatta alıcam. Hiç sıkılıp işi özliceğimi sanmıyorum :)

Kizlar bir de benbi kac bisey yalattirdim kiza.havuc biber kavun armut gibi.hele kavunu benim catalimi tutup tutup agzina goturdu.simdi sofrada ne gorse istiyor.agzini oynatiyor yer gibi.icim gidiyor :KK70:

Evet öyleymiş öznur ya bir sürü yazı okudum. Sanırım doktoru değiştirmem gerek 37 5 çıkarsa fitil ver bana dedi düşmezse de şurup yarım ölçek. Hiç içime sinmedi bu durum.
Öznur yalnız sabah kızım kafasını omzumdan kaldırmıyordu gözlerini açamıyordu. Bunu doktora söylemiştim acaba bunlardan dolayı fitil ver demiş olabilir mi

Bende su ates olayindan hep tirsmisimdir.
Benim ates var demem icin 37 yeterli sebnem.Hemen ates dusurucu veriyorum.
Buyuk oglumdada boyleydi simdide boyle.
Belliki sizinkinide ates sarsmis bencede ates dusurucu vermen en dogrusu.
Cok gecmis olsun:KK43:(

Bence ücretsi alabiliyorsan al. Çocuğunu kendin büyütmen de sana çok haz verecektir. Zaten akşam sabah nasıl oluyor anlamazsın çocukla. Arkadaşım var öğretmen şakasına dedi ki başkasının çocuklarıyla uğraşacağıma evde kendi çocuğumla uğraşayım birazda :)
Bende çıkıcam ama biz aniden başlayınca hazırlıklısız oldu ilk fırsatta alıcam. Hiç sıkılıp işi özliceğimi sanmıyorum :)
Daha oncede yazmistim canim.bizim okul ikili.yani en gec 1 de bitiyor.süt izninden dolayi ya ilk saatler ya son saatleri de bos biraktirabilkrim.yani baslarsam ya 7.30 - 11.30 arasi ya da 09.00 - 13.00 arasi okuldayim.ki buyuk ihtimal bir günum de bos.

Kizlar bir de benbi kac bisey yalattirdim kiza.havuc biber kavun armut gibi.hele kavunu benim catalimi tutup tutup agzina goturdu.simdi sofrada ne gorse istiyor.agzini oynatiyor yer gibi.icim gidiyor :KK70:

Yaaa bizimkide oylee.Bizdede babamiz yaklasik 2 aylikti baslatti yalatmaya halen yalatiyor:)) karpuz salatalik her cesit mwyve gecen gun et yalatiyordu
Dr.yapmayin dedi ek gidaya geciste sikinta yasarmisiz.
Bugun bir akrabanin yigitten 18 gun buyuk kizi var.her sey yediriyormus bugun pilav ayran yedirmis kasik kasik cikolata kavun karpuz sulu yemek vermedigi sey yokmus.
Bende bir heveslendim versem hic yok demez sipam

Aynen ya cok sasirdim.oyuncagini veriyorum.agzina goturuyor.tad gelmedigi icin aglayip atiyor.bugun dondurmayi zor yedim.gizli sakli.insallah yalamakla kalmaz.yediginde de boyle olur.sevdigi surece sıkıntı yasamayiz bence yaa.sevmese de zorlasak evet ama boyle sorun olmaz gibi geliyor. A ARTVINLI9876

Bende su ates olayindan hep tirsmisimdir.
Benim ates var demem icin 37 yeterli sebnem.Hemen ates dusurucu veriyorum.
Buyuk oglumdada boyleydi simdide boyle.
Belliki sizinkinide ates sarsmis bencede ates dusurucu vermen en dogrusu.
Cok gecmis olsun:KK43:(
Ya ne biliyim doktorum ve sen dışında herkesin doktoru 38.5 da ver diyor. Kafam allak bullak kızım ağlıyo mızıldanıyo. Napsam bilemedim ki :KK43:

Ya ne biliyim doktorum ve sen dışında herkesin doktoru 38.5 da ver diyor. Kafam allak bullak kızım ağlıyo mızıldanıyo. Napsam bilemedim ki :KK43:

Canim benim icin nasil rahat eder bilemiyorum
Ates benim icin korkulacak birsey degil
Ama dedim yabenim icin
Vucudun savasma mekanizmasi
Guclu olmasi icin ates dusurucu ile savasi kesmiyorum
Ama sana suanda ilac ver
Verme de diyemem bu buyuk risk
Sabah ilk is bir doktora gitmeniz..
Rabbim saglik afiyet versin..

Mrb canım ben de öğretmenim ben de istiyorum süt iznini kullanmayı ama sürekli bi değişiklik oluyo.. son 2 derse mi girmicez peki
Analık izni bitiminden itibaren yani ben 9 nisanda doğurdum 9 haziranda Analık İzni bitti ,bu tarihten itibaren ilk 6 ay 3 saat,diğer 6 ay 1.5 saat süt izni hakkım var. Yeni çıkan yazıda idare ile öğretmen arasında anlaşır, kimse mağdur olmayacak şekilde süt izni kullandırılır diyor,benim için öğleden sonra uygun. Ama senin bebeğin sabah sana düşkünse sabah kullan. Bu senin elinde. Ben sınıf öğretmeniyim. Yerime bakacak kimse yok ana müdür kendi giriyor artık . İnşallah bu yıl bende kullanırım.

Eğer annem bakmasaydi,kesinlikle ücretsiz izne çıkardım. Şimdi bile çok istiyorum ana velilerim öğrencilerim çok iyiler,geçen dönem öğretmensiz kaldılar,ücretli bile durmadı. Onlara karşı bi sorumluluk hissediyorum. Ama tabi ki kendi çocuğum önde. Duruma bakacağım. Süt sagip bırakmayı planlıyorum. Zaten oğlan annelerle büyüyor alışık. Hayırlısı bakalım.

Yaaa bizimkide oylee.Bizdede babamiz yaklasik 2 aylikti baslatti yalatmaya halen yalatiyor:)) karpuz salatalik her cesit mwyve gecen gun et yalatiyordu
Dr.yapmayin dedi ek gidaya geciste sikinta yasarmisiz.
Bugun bir akrabanin yigitten 18 gun buyuk kizi var.her sey yediriyormus bugun pilav ayran yedirmis kasik kasik cikolata kavun karpuz sulu yemek vermedigi sey yokmus.
Bende bir heveslendim versem hic yok demez sipam
Ya evet benimki de çok hevesli ama çok zararlı diyorlar. Bebeklerin sindirim sistemi 6 da gelisiyormus. Bundan önce verilen yiyecekleri bebek hazmetmek için çok zorlanıyormus. Gecen gün annem ben görmeden armut yalatmış. Bu da isteye isteye emmiş. Yarım saat geçmedi sütle birlikte armutu da kustu. Demek ki ağır geldi şu an.

O akrabanin çocuğuna üzüldüm hele ki çikolata. Ne kadar yanlış. 5 aylık bebek verdiklerini nasıl hazmedecek. Hepsini birden vermek üstelik. Şimdi verir ama ömrü boyunca alerji ve hastalıklarla savaşır.

Sağlık Bakanlığı ve dünyadaki tüm örgütler boşuna ilk 6 ay sadece anne sütü verilsin diye boşuna demiyorlar herhalde...mutlaka bi araştırılması yapılmış ki söylüyorlar.

Bi ömür çocuk yiyecek zaten ama anne sütü alamayacak. Bence değerini bilmek gerek.

Annemle her gün bunun tartışmasını yapıyoruz. Artık karışmayacagim dedi.kizdi :KK70:

Kızlar çok fena gribim. Ateşim 39. Kesin oglumada geçecek bugün aşısı var bide. Of napsam ki
Geçmiş olsun canım. Oğlanın 2.ayda atesi çıktıysa yine çıkar. Benimki ateşlendi. Grip için de saglikocaginda ilaç yazdır hemen geçsin. Olmadı maske tak.bebege geçmesin. İnşallah Geçmez.

Kızlarr bebişlerin baş çevreleriyle ilgili bilgisi olan bana ulaşabilir mi kafamda deli sorularrrrr
benim çocuk kafayı tutamıyor daha onla aynı ay doğumlu olanlar tutuyor
12 nisan doğumlu
o yüzden iki gündür kafam çok ağrıyo
ct günü kontrole götürcez

X