2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar yeni bir sorun ile karşı karşıyayız köye geldik hafta sonu ziyaretine evi pireler basmış resmen hayvancılıkla uğraşıyorlar normal olması ama bebeği ısırıyor sirkeli su yaptım gelmesin die nette okumuştum yok fayda etmedi beni yesin önemli değil de bebeğimi ısırmalarına canım sıkılıyor ne yapabilirim başka bilgisi olan varmı eşime diyorum napalım die yapck bşy yok ısırırsa ısırsn bşy olmaz dio deli olacağım erkeklerin bu rahatlığına eee tbi umursamıyor ki çocuğu ısırıyo anne olduğumz için bnm canım yanıyor
Ben 6 yıl hayvancılıkla uğraşan pirenin bol olduğu bi köyde öğretmenlik yaptım. Aynı zamanda da mecburen kaldım. Herkeste pire vardı ve okulda öğretmenler arasında tek pirenin geldiği kişi bendim. Kimi insanın kanını çok severmiş. Pire ile tek çözüm o evin dip bucak ilaçlanmasi. Bebeğin içinde Dr un vereceği kaşıntı önleyici kremler. Bilmiyorum bebeklere veriliyor mu ama...Muhtemelen alerji yapıyor. En kısa zamanda evine dönmeni tavsiye ederim. Pire bitmez. Ne yaparsan yap gelir. Bit için bit tokatlarım filan var ama pire için yok. Bir de onlar hayvan piresi olduğu için çok güçlü etki eder. Çamaşır makinesinde yıkanıp çıkan pirenin yürüdüğünü gören insanım. Allaha şükür 4 yıldır başka koydeyim de kurtuldum.

Vücüda sıkılanları varya onlardan bebek için olanı varsa alabilirsin yada yattığınız ve oturduğunuz odaya sinek kovar tak. Raidin likit şeklinde olanı güzel
Tmm canım eczaneden alırım malum kurbandada burdayız bu gece mecbur yicekler bizi başında beklicem oğlumun yemesinler die köy yerinde eczane de yok

Ben 6 yıl hayvancılıkla uğraşan pirenin bol olduğu bi köyde öğretmenlik yaptım. Aynı zamanda da mecburen kaldım. Herkeste pire vardı ve okulda öğretmenler arasında tek pirenin geldiği kişi bendim. Kimi insanın kanını çok severmiş. Pire ile tek çözüm o evin dip bucak ilaçlanmasi. Bebeğin içinde Dr un vereceği kaşıntı önleyici kremler. Bilmiyorum bebeklere veriliyor mu ama...Muhtemelen alerji yapıyor. En kısa zamanda evine dönmeni tavsiye ederim. Pire bitmez. Ne yaparsan yap gelir. Bit için bit tokatlarım filan var ama pire için yok. Bir de onlar hayvan piresi olduğu için çok güçlü etki eder. Çamaşır makinesinde yıkanıp çıkan pirenin yürüdüğünü gören insanım. Allaha şükür 4 yıldır başka koydeyim de kurtuldum.
Ahh canım iki tırnağımın arasında sıkıyorum ölmüyorlar kocamanlar bit kadar var nerdeyse nasıl beslenmişlerse mübarek deli olcm mecburen bu gece burdayız bayramda da burda olcz napcm bilmem doktora bi sorayım en iyisi ne kdr süpürsem de gitmiyorlar

Bizde 6400 kilodayiz ve dr.gayet iyi dedi kilomuza.
Hatta ben evdekiler zayif goruyor deyince bir guzel azarladi beni:))
Ac biraz interneti arastir kitaplar oku dedi bu ayda bu kilo gayet normal.
Ben senin eltinin kaynananin tezini curutmek icin konusmam bilgiler neyse onu soylerim dedi kiii cokta hakli.
Sagliklimi cok sukur gerisiiii cokta tinnnn.
Su emzirme isi benide bozdu ben artik eski sistem bir sag meme bir sol meme:))
Bizimki doğum kilosuna göre persentil den aşağı düştü. 3480 doğmuştu. Kilo aslinda normal ama persentik acisindan sikinti.Boyu uzuyor persentile göre iyi 64 cm ve keyfi iyi olması, nörolojik olarak sıkıntısı olmamasından dolayı Dr um çok bişi demedi ama biraz daha üstüne düş emzirme işinin dedi. Blok emzirme yapma dedi. Valla 1 buçuk saatte bir emziriyorum. Sadece gece çok uyuyordu.o da dis yüzünden uyanır oldu. Öylelikle emziriyorum. Yoksa 4 veya 5 saat uyuyordu.

Allaha şükür gülücükleri ile keyfinin yerinde olduğunu söylüyor.

Ama ana yüreği ya bişeyi varsa :KK70:

Cnm ben daha demire başlamadım. Bizim bayadır böyle kaka. Ama kimse önemsemiyor. Üniversite hastanesine mi gitsem acaba diyorum ama evdekiler kızıyor. Çocuğu hastanede perişan etme diye... bi kaç gün daha bekleyeceğim bakalım. Kaka altın sarısı Pütürlu olmazsa Dr a gideceğim.
Bize bir de bio... Diye bi gaz damlasi vardi ya onu al dedi dr. Gaz sorunumuz yok ama hem gaz icin hem bagirsak duzenliligi icin kullaniliyormus.ben demiri ve peyniri kesip bir kac gun bekleyecegim.eger dedigin gibi normle donmezse.bi daha tahlil yaptirmak ostiyorum.o ilaci kullanmiyca sanirimm

Ahh canım iki tırnağımın arasında sıkıyorum ölmüyorlar kocamanlar bit kadar var nerdeyse nasıl beslenmişlerse mübarek deli olcm mecburen bu gece burdayız bayramda da burda olcz napcm bilmem doktora bi sorayım en iyisi ne kdr süpürsem de gitmiyorlar
En çabuk yöntem sinek ilacı sık. Sonra supur odayı havalandır. Bebeği yeni kıyafet giydir.beyaz çarşafa yatır. Gündüz de yiyebilir ama gece çözüm bu olur. Ben öyle yapıyordum. Bize misafir gelince arkasından evi bu şekilde ilacliyordum.

İyi akşamlar teyzeler uzun zamandır bakmıyorum çok hareketli zor günler geçirdim sütüm gidecek diyeçok korktum ama şükür arttı eksilmedi maşallah oğluşum 2 kere uçağa bindi ücretsiz izne ayrıldım ama 6 aylık olunca geri başlamam lazım kredimiz var :KK43: ertelemek istedik öyle bişey yapılamıyomuş maalesef haftaya 4 ayimiz bitecek annesutunden başka bişey vermeyim diyorum ama biz yerken öyle bakıyor ki en azından yalatıyorum 2 3 gündür :)

Eklentiler

• IMG-20160809-WA0002.jpeg
    IMG-20160809-WA0002.jpeg
    36,5 KB · Görüntüleme: 109
En çabuk yöntem sinek ilacı sık. Sonra supur odayı havalandır. Bebeği yeni kıyafet giydir.beyaz çarşafa yatır. Gündüz de yiyebilir ama gece çözüm bu olur. Ben öyle yapıyordum. Bize misafir gelince arkasından evi bu şekilde ilacliyordum.
Tmam canım çok sağol yaa inşallah ölürler kurtuluruz uyuz gibi kaşınıyorz valla

Canım ya allah yardımcın olsun bizede geçen geldi biyerde allahtan oğluma dokunmamışlar beni iki yerden ısırmışlar bir hafta kasindim sinekten beterler
Amin canıııım ah ah nasıl diken üstündeyim bu gece bu pireler yüzünden uyku yok bana nöbet tutcm npym dokunmasınlar oğluma onlar kaşıyamaz da kendilerini yarın sinek ilacı sıkcm süpüreceğim iyice

Aman Ben kendiliğinden 10 kiloyu verdim. 2 kilo kaldı sadece. Ama bebek 6400 onu napcaz :KK51:sanirim benim iliğimde bişi kalmadı. Bi de süt alerjisi mi var acaba süt yoğurt yemeyeyim dedik...sonra ilk süt son süt memeyi nasıl emzirecegimi şaşırdım yeminle :deli:

Canım bence oğlunun kilosu gayet iyi. Benim kız 5700 ama dr iyi diyor takmıyorum. Benimki iyiyse düşün seninkini :) Üstelik ben kilolarimi da veremedim :KK43: Sen ne güzel vermişsin.

Amin canıııım ah ah nasıl diken üstündeyim bu gece bu pireler yüzünden uyku yok bana nöbet tutcm npym dokunmasınlar oğluma onlar kaşıyamaz da kendilerini yarın sinek ilacı sıkcm süpüreceğim iyice
İnşallah ısırmazlar çok iyi anlıyorum seni bende diken üstündeydim 2 gün hatta sonrada yanımızda eve götürürüz diye korktum benim eşimde baş belası seninki gibi umursamaz değil deli ederdi beni bi çocuğa bakamadın derdi bebeğe hiç Kıyamam zaten imkanın varsa evi ilaçlattır derim

İnşallah ısırmazlar çok iyi anlıyorum seni bende diken üstündeydim 2 gün hatta sonrada yanımızda eve götürürüz diye korktum benim eşimde baş belası seninki gibi umursamaz değil deli ederdi beni bi çocuğa bakamadın derdi bebeğe hiç Kıyamam zaten imkanın varsa evi ilaçlattır derim
Koydeki ev canım söyleyip ilaçlatmak lazım da yine gelecektir illa hayvan çok çnki ama bebek için nede olsa iki haftada bi geliyorz bide bayramda burdayız ne zormş bu pirelerle savaşmak yuva yapmşlar eve resmen

A ARTVINLI9876 ve Berdinc Berdinc maşallah kuzucuklaraaaaa:KK200:

polarisss polarisss evet kilolar gitti. Emzirme,yat kalk uyku düzensizliği,sürekli ayakta kalmak ,bir de yemekler hep yarım kalıyor,ya da soğuyor ...annemler olmasa ben doğum kilonun kesin altına düşerdim.
Oğlusun kilo normal de 2 ayda 1 kilo alması beni üzdü. Hayırlısı bakalım allah sağlığını bozmasın. Belki bu ay alır.

gurtmingotam gurtmingotam evine de gider gitmez banyoya git tepeden tırnağa soyunun. Evine taşıma ,bir de orda uğraşma.
Esin o evde büyüdüğü için normal gelir. Ben de köylülere diyordum ya pireden bıktım. Siz napiyorsunuz diye soruyordum. Bit yiğitte bulunur bişi olmaz hocam diyorlardi:oha: alışmışlar yıllardır öyle yaşamaya...artık vücutları da bağışıklık kazanmış.

Koydeki ev canım söyleyip ilaçlatmak lazım da yine gelecektir illa hayvan çok çnki ama bebek için nede olsa iki haftada bi geliyorz bide bayramda burdayız ne zormş bu pirelerle savaşmak yuva yapmşlar eve resmen
Kayinvalidenlere söyle, bebek çok fena oluyor Dr bana kızdı filan de...evi bahceyi ilaçlatip girişleri de kireclesinler.torunlari için bi temizlik yapsınlar.

Kilomu ben hamilelikte 75 e kdr çıktım 59 a kdr dusmusum su an :) oğlan kendi 8800 olmuş bnm kilolarından gitti iliğini kuruttu kerata sabah akşam meme tabi bende duzgn beslenemiyorum bırakmıyor paşa bana rejim yaptırdı :KK70:

Ama şu bi haftadır çok sıkıntı dayz uykuya dalamiyor geceleri zor unutuyorum sanırım diş sorunları başlıyor gaz bitti diş var daha

A ARTVINLI9876 ve Berdinc Berdinc maşallah kuzucuklaraaaaa:KK200:

polarisss polarisss evet kilolar gitti. Emzirme,yat kalk uyku düzensizliği,sürekli ayakta kalmak ,bir de yemekler hep yarım kalıyor,ya da soğuyor ...annemler olmasa ben doğum kilonun kesin altına düşerdim.
Oğlusun kilo normal de 2 ayda 1 kilo alması beni üzdü. Hayırlısı bakalım allah sağlığını bozmasın. Belki bu ay alır.

gurtmingotam gurtmingotam evine de gider gitmez banyoya git tepeden tırnağa soyunun. Evine taşıma ,bir de orda uğraşma.
Esin o evde büyüdüğü için normal gelir. Ben de köylülere diyordum ya pireden bıktım. Siz napiyorsunuz diye soruyordum. Bit yiğitte bulunur bişi olmaz hocam diyorlardi:oha: alışmışlar yıllardır öyle yaşamaya...artık vücutları da bağışıklık kazanmış.
Aynen canım eşim pek önemsemiyor alışmış artk ay bide kendi evimizi istila ederseler Allah korusun bi günde 50 tane yumurta bırakıyomş bu pireler:-/
Kayinvalidenlere söyle, bebek çok fena oluyor Dr bana kızdı filan de...evi bahceyi ilaçlatip girişleri de kireclesinler.torunlari için bi temizlik yapsınlar.
Haklısın ancak oyle dersem ince bi ilaçlama temizlik olur yoksa dokunmazlar pireciklerle mutluyuz derler:)

Pire nöbetine devam ediyorum şaka gibi minicik pirelere savaş açtım :) uzaktan uzağa emzirdim oğlumu üzerimde var kesin yatağına hoplamasınlar diye bi huylandım pire ısırmasa bile hatır hatır kaşınıyorum amaan evlerden ırak olsun düşmanımın başına vermesin çok pis bşy

Iyi hafta sonlari kizlarrr
HurremSultan HurremSultan gozun aydin sarilik hepimizin yasadigi birsey surekli emzir bizim parolamiz "gak diyince meme guk diyince meme"

gurtmingotam gurtmingotam rabbim yardimciniz olsun..
Okurken ben kasinmaya basladim cok huyluyumdur..
Kirec ilaclama yaptir valla canim hemennn

Recep ruzgar okula alisti sukurler olsun..
Severek gidiyor
Su izin isleri cnimi cok sikiyor
Yarin gidip rapor almayi deneyecegim ama olmayak muhtemelen yillik izin alicam..
Opuyorum sizleri..

X