2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Merhaba kızlar. Eşimin sperm sayı ve hızında problem olduğu için Tüp Bebek yapmaya karar verdik. 6 aydır eşim tedavi görüyor, iyiye gidiyor sonuçları ama yaşımızda gidiyor. O yüzden tedavi ve aşılama ile zaman kaybetmek istemiyoruz. Ağustos ayında reglimle beraber İstanbul Bahçeci'de tedaviye başlayacağız inşallah bir aksilik olmazsa. Ön görüşmemizi yaptık ücretsiz olarak. Bazı testler istediler onları yaptırıp gideceğiz. Bana folik asit başlamamı söyledi dr. ve dün başladım. Folidoce yazdı. Var mı ağustos ayında tedaviye başlayacak olanlar benim gibi. Burdan haberleşelim hep beraber.

KULLANICIYAŞMERKEZDENEMEBAŞLANGIÇTRANS. TAR.SONUÇ
simarik8333Bahçeci Fulya1. deneme15 Ağustos???
ZehreNur30Bahçeci Umut1. deneme14 Ağustos???
hgnm26İstanbul Tüp2. deneme1 Ağustos???
melisela32Genart/Hrs1. deneme4 Ağustos???
Gulce2728Başkent Üni.3. deneme???????

benide ekler misin canım? yaşım 30 acıbadem atakentte 4 ağustosta başlıcam ilk denemem sorunum PCO

Canım illet birşey bu sigara, bende diyorum içeyim hamile kalırsam bırakırım zaten diye :halay:son güne kadar içtim ilkde. Bunda korkuyorum açıkcası. Aradan 5 sene geçti yaş 32 yumurtalar azalmıştır.
Allen car sigarayı bırakmanın kolay yolu kitabını bir gecede okumuştum ve ertesi günü bıraktım. İki ay içmedim. Tekrar başladım
Ağıstosun ilk haftası tatile gitcez dönüşte bırakcam hemen inşallah başarırım :)

canım pco yumurta fazlalığı..yeterli olgunluğa ulaşmayan yumurtalar birikip kist oluşturuyor malesef...adet düzensizliği falan f,lan işte tam bir illet o_O
Anladım canım. Bendende çok toplandı da pko demedi doktor. Adet düzensizliğim yok. Önceleri hatta ovulasyon testleri yapardım gebelik için düzenli yumurtlamam oluyordu. Ama sorun spermmiş tabi :KK70:tedavin hayırlı olsun. Bol yumurtan ve embriyon olur inşallah kaliteli.

Anladım canım. Bendende çok toplandı da pko demedi doktor. Adet düzensizliğim yok. Önceleri hatta ovulasyon testleri yapardım gebelik için düzenli yumurtlamam oluyordu. Ama sorun spermmiş tabi :KK70:tedavin hayırlı olsun. Bol yumurtan ve embriyon olur inşallah kaliteli.
sağol cnm benim inşallah hepimiz muradımıza ereriz:anneadayı::emir_bebek::KK9:

Benden 27 toplandı canım. 17 si olgun dendi 15 tanede döllendi. Ama 5.güne giden olmadı. 3 gün 1.kalite 4 tanesini dondurmuşlar. Riske atmamışlar bıraksalardı belki giderdi onlar. Ben üzülmüştüm o kadar toplandı bu kadar kaldı diye. Heralde yumurta fazla olduğu için kalitesiz oluyor. Amh 8 küsur. Doktor 40 a yakın yumurta saymıştı toplamadan önce. 2 defa da toplandı. İlk yarısını 1 saat sonrada yarısını. Ama işte gel gör ki 3 adet buz bebek kaldı

Canim benimde amh 8 küsür.. ben ohss korkusuyla tüp bebege gidemiyorum sende oldu mu ohss.. hangi merkezde yaptirdin tedavini..

Canim benimde amh 8 küsür.. ben ohss korkusuyla tüp bebege gidemiyorum sende oldu mu ohss.. hangi merkezde yaptirdin tedavini..
Ohss olmadım canım ben. Doktorum kontrollerde 40 a yakın toplarız demişti ama 27 toplandı. 2 aşamalı toplandı yani 2 defa narkoz aldım. Ama bunu az etkileneyim diyemi yaptılar inan bilmiyorum sormayıda unuttum. Doktorum 1 ay ertelenecek transfer dedi taa tedavinin başında öyle de yaptı. Birde bebeği koyarsak hastanelik olursun demişti. Ama birazda bünyeyle alakalı diye düşünüyorum eğer zayıfsan benden biraz daha fazla etkilenebilirsin ben balık etliyim azcık dirençliyim :) toplama sonrası doktorum ilaçlarını öyle ayarladım ki 3 gün hiçbirşeyin kalmayacak demişti. Öylede oldu. Hafif mide bulantım oldu bol su içtim karın şişliğim için falan ertesi günü de dediğim gibi avm ye gittim. Zaten seninde 1 yada 2 ay ertelemeli olur. İstanbul tüp bebek merkezi aret kamar doktorum canm.

Ohss olmadım canım ben. Doktorum kontrollerde 40 a yakın toplarız demişti ama 27 toplandı. 2 aşamalı toplandı yani 2 defa narkoz aldım. Ama bunu az etkileneyim diyemi yaptılar inan bilmiyorum sormayıda unuttum. Doktorum 1 ay ertelenecek transfer dedi taa tedavinin başında öyle de yaptı. Birde bebeği koyarsak hastanelik olursun demişti. Ama birazda bünyeyle alakalı diye düşünüyorum eğer zayıfsan benden biraz daha fazla etkilenebilirsin ben balık etliyim azcık dirençliyim :) toplama sonrası doktorum ilaçlarını öyle ayarladım ki 3 gün hiçbirşeyin kalmayacak demişti. Öylede oldu. Hafif mide bulantım oldu bol su içtim karın şişliğim için falan ertesi günü de dediğim gibi avm ye gittim. Zaten seninde 1 yada 2 ay ertelemeli olur. İstanbul tüp bebek merkezi aret kamar doktorum canm.

Yaa sevindim senin adina canim.. ben zayifim ya :KK43: direncle ilgiliyse bende yok o direnc :) ben memorial sisli dusunuyorum ya da umut tup bebek... kocaelide oturuyorum gecen ay asilama yaptiricaktim yumurtam catlamamis :KK43:

Yaa sevindim senin adina canim.. ben zayifim ya :KK43: direncle ilgiliyse bende yok o direnc :) ben memorial sisli dusunuyorum ya da umut tup bebek... kocaelide oturuyorum gecen ay asilama yaptiricaktim yumurtam catlamamis :KK43:
Hemşireyle konuştuğumda dedim ki en çok kaç tane toplandı bu zamana kadar 60 a yakın bi hasta vardı dedi. Çok şaşırmıştım peki iyi mi dedim çok zayıftı ama önlem amaçlı hastaneye yatırmıştık bişey olmadı demişti. Yani güvendiğin doktor olursa sıkıntın olmaz canım korkma. Aşılama da zaman kaybı olur.

Aaa gazili hoş geldin epeydir gozukmuyordun hatırladın mı beni
Sende mi bu ay tüp yaptıracaksın

X