2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Kizlar merhaba daha once yazmistim buraya..
Cuma gunu opu oldum 8 yumurta toplandi dun arayip 4 yumurtanin olgun oldugunu 4 ununde dollendigini soylediler..
Yarin tekrar ariycklar 3.gune gide embriyolari dondurcklar..
Emin olamadigim 5.gune bekletirlermi meraktayimm.
Rabbim emeklerimizin mukafatini bebeklerimzle versin insallah

Çok içiyorum ama ancak kucuk VC ye gidiyorum. Dünden beri çıkamadım çok sitresliyim inşallah kabız olmam :KK43:
canım streste kabızlık yapar kuru ıncır kayısı aldır hemen..sabak ac karna ılık su ıle ye..bende cok cabuk kabız olan bırısıyım oncekı denemelerımde kabız olmadan hergun ac karna bırer tane kayısı yedım cok rahatlattı benı cunku ılaclarda kabızlık yapyo..hergun yemeğe calıs mutlaka ..

hafta sonu esim evde yazık adamcağız durmadan birşeyler getiriyo al ye diyo. onun öyle kosturmasi aslında beni daha çok uzuyo. sonuç olumsuz olursa adamın bütün umutlari sonecek... benimde bugün 4 gunum ve test gunum 13 agustos. bi diyorum ogun hemen gelsin bide diyorum hiç gelmesin. şimdi bir ümidim var en azından onu kaybetmeyeyim.
Olumlu düşün cnm guzel olacak hersey

C
Canim çok güzel. Tebrik ederim hep böyle güzel fotolarini görürüz inşallah. Çok mutlu oldum senin adına. Gozunaydin . Ben de aslında cuma gidicem ama yarinda riskli gebelik uzmanına gidicem. Bakalım neler söyleyecek merak içerisindeyim. Dualarinizi esirgemeyin
c
Canim inşallah hersey yolunda gider. Sağlıklı sorunsuz bir gebelik nasip etsin Rabbim

Kizlar merhaba daha once yazmistim buraya..
Cuma gunu opu oldum 8 yumurta toplandi dun arayip 4 yumurtanin olgun oldugunu 4 ununde dollendigini soylediler..
Yarin tekrar ariycklar 3.gune gide embriyolari dondurcklar..
Emin olamadigim 5.gune bekletirlermi meraktayimm.
Rabbim emeklerimizin mukafatini bebeklerimzle versin insallah
anladığım kadarıyla transfer olmuycaksin. riske atmayabilirler dondururlar ama belki transferden önce c ozdurup 4 günü yada 5 günü yapabilirler. bunu en iyi embiyolag karar cetin canim sen merak etme.

hafta sonu esim evde yazık adamcağız durmadan birşeyler getiriyo al ye diyo. onun öyle kosturmasi aslında beni daha çok uzuyo. sonuç olumsuz olursa adamın bütün umutlari sonecek... benimde bugün 4 gunum ve test gunum 13 agustos. bi diyorum ogun hemen gelsin bide diyorum hiç gelmesin. şimdi bir ümidim var en azından onu kaybetmeyeyim.
Olumlu düşün canım. Bebeğinle konuş elini koy karnına enerjini hissetsin kuzucuk. Benimki de öyle yaaaa işten geliyo bulasik yemek meyve çay sabah gitmeden kahvaltı o kadar yoruluyor ki kiyamiyorum . Canım kendinizi iki şeye de hazırlayın. Biz ilk tedavide sanki kesin gözüyle bakiyirduk negatif olunca o kadar yikildik ki eşim benden daha çok etkilendi. Adam resmen hayata kustu bi süre telefonlara bakmadi memlekete gitmek istemedi face sini bile dondurdu içine kapandı . Uzun bi süre sonra toparlandı şükür o yüzden biz şu an iki duruma da kendimizi hazırladık. Sabah eşime de dedim. Olmazsa hayata kusmek yok dedim. Hayat devam edicek. cabamiz devam edicek bu yolda. Sonuçta bizler elimizden geleni yapıyoruz gerisi Mevlana ya kalmış nasip eder inşallah

Olumlu düşün canım. Bebeğinle konuş elini koy karnına enerjini hissetsin kuzucuk. Benimki de öyle yaaaa işten geliyo bulasik yemek meyve çay sabah gitmeden kahvaltı o kadar yoruluyor ki kiyamiyorum . Canım kendinizi iki şeye de hazırlayın. Biz ilk tedavide sanki kesin gözüyle bakiyirduk negatif olunca o kadar yikildik ki eşim benden daha çok etkilendi. Adam resmen hayata kustu bi süre telefonlara bakmadi memlekete gitmek istemedi face sini bile dondurdu içine kapandı . Uzun bi süre sonra toparlandı şükür o yüzden biz şu an iki duruma da kendimizi hazırladık. Sabah eşime de dedim. Olmazsa hayata kusmek yok dedim. Hayat devam edicek. cabamiz devam edicek bu yolda. Sonuçta bizler elimizden geleni yapıyoruz gerisi Mevlana ya kalmış nasip eder inşallah
bütün gunum onlarla konuşmakla geciyo. ne olur annecim tütünün annenizi sakin bırakmayın diyorum sizi gormeden cok seviyorum. sizi cook istiyorum. lütfen benimle kalın diyorum. ins tutunurlar. 2 negatiften sonra bu 3 cu. mevlam bu sefer nasip et diyorum. olursa naparım diue dusunuyorum cildiririm herhaldr. ama bide olmama ihtimali var onu dusunmek istemiyorum ama dusunuyorum tabi cok zor. gercekten erkekler daha çok etkileniyo bu süreçten adam olması için bu kadar uğraşırken ne yaparız bilmiyorum. baştan bende konustum içimizde kalcagina deneyelim olursa çok mutlu oluruz olmazsa allah böyle nasip etmiş der bu konuyu kapatırız diye anlaşmıştık. ama gün yaklaştıkça hayaller basliyo. mevlam bu yoldaolan hetkesin yuzunu guldursun ins icinde benide

amın canım..ben aydınlıyım ama yurt dışında yasıyorum ıstanbulda 3.denıycem ama bu seferde olmazsa ızmırde yapıcam..ırenbeyı bende duydum..ınsallah gerek kalmaz ama..benım esımde problem var erkek kısırlığında labaratuvar cok onemlı bu konuda ırenbe nasıl acaba bılgın varmı....
Canim bizimde sorun sperm hizi sayisi ve morfoloji ilk denemem baya kotu gecti sonradan arastirdikki dedigin gibi labaratuvar ve embriyolog cok onemliymis sagolsun bi arkadasim yasadiklarimdan dolayi orayi ve dr kaan beyi tavsiye etti bende cok arastirdim suan en iyi labaratuvar diyebilirim embriyologlarda o sekilde hatta baska yerlerden doktorlar hastalariyla birlikte tedaviye oraya geliyorlar dusun gerci allah bilir tabi bunlar hep ayrinti ama insan herseyi tam yapmak istiyor yinede seni cok iyi anliyorum

Çok içiyorum ama ancak kucuk VC ye gidiyorum. Dünden beri çıkamadım çok sitresliyim inşallah kabız olmam :KK43:
Canım su kayısı falan yeterli değilse karpuz ye tamda mevsimi.bol lifli besinler tuket.karpuz kabızlığı giderir dene hemen faydasını goreceksin.ayrıca kas agrılarını giderir bol c vitamini vardır.İnşallah guzel haberlerini bekliyoruz

anladığım kadarıyla transfer olmuycaksin. riske atmayabilirler dondururlar ama belki transferden önce c ozdurup 4 günü yada 5 günü yapabilirler. bunu en iyi embiyolag karar cetin canim sen merak etme.
Evet cnm rahim dinlensin diye bi sonraki adetimi bekliycz o sekilde oluyormu acaba cozdurup 5i beklme durumu bilmiyodum..
Tabi cnm daha iyi bilirler umarim hersey yolunda gider

Dün 5.günümde yumurta takibi kontrolüne gittim..10 dan fazla yumurtam görüldü ancak rahim kalınlaştıkça büyüyen polip farkedildi:KK43: yumurtalarım toplandıktan sonra bir sonraki adet döneminde histeroskopi ile polip alınacak sonraki adet döneminde de transfer olacakmış..yani yaz tatilinde gerçekleştirmeyi planladığım tüp bebek işi kaldı ekim ayına..herşeyde vardır bir hayır diyorum ama yine de uzadıkça üzülüyorum..

Canım su kayısı falan yeterli değilse karpuz ye tamda mevsimi.bol lifli besinler tuket.karpuz kabızlığı giderir dene hemen faydasını goreceksin.ayrıca kas agrılarını giderir bol c vitamini vardır.İnşallah guzel haberlerini bekliyoruz
Ah canım ya erik üzüm incir ceviz yiyorum normalde çıkartıyor bunlar ama yok :KK43: aslında karpuz sabah aklıma geldi de sonra unuttum. Eşime soyliym akşam getirsin inşallah fayda eder. Normalde de dönem dönem kabızlık sıkıntım oluyor 3 4 gün cikamiyordum ana sonrası çok kötü inşallah öyle olmam :KK43: Allah razi olsun canım çok çok sağ ol

Canim bizimde sorun sperm hizi sayisi ve morfoloji ilk denemem baya kotu gecti sonradan arastirdikki dedigin gibi labaratuvar ve embriyolog cok onemliymis sagolsun bi arkadasim yasadiklarimdan dolayi orayi ve dr kaan beyi tavsiye etti bende cok arastirdim suan en iyi labaratuvar diyebilirim embriyologlarda o sekilde hatta baska yerlerden doktorlar hastalariyla birlikte tedaviye oraya geliyorlar dusun gerci allah bilir tabi bunlar hep ayrinti ama insan herseyi tam yapmak istiyor yinede seni cok iyi anliyorum
evet canım bızımde sayı ve hareket aslında ılerı hareketlılık ıyı olsa belkı doğal yolla bıle kalabılırdım..cunku bende cok sukur hıc bır sıkıntı yok..ıstanbul en ıyısı dedık ama malesefkı olmadı..bu sefer genetık ınceleme yapılıcak emrıyoda..bu seferde olmazsa ızmırde devam etmek ıstıyorum..ızmırdekı ıyı bır hastanenın ıstanbulda es değer olduğunu düşünüyorum.. sırf doktor degıstırmeyeyım dıye ıstanbulda denemeye karar verdım..sen doktor degıstırdın galıba her testı falan yenıdenmı ıstıyor mesela bu doktorum oncekı denemede hısteroskopı yaptı degıstırseydım eger herseyı bıdahamı ıstıyorlar ...bırtek hıstereskopı ıcın 3000 tl odemıstım..

X