2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Y yaasemintt mavimli canim eslerin trasfer sirasinda orada olmak gibi bir mecburiyeti yok..opu sirasinda mecbur gelecek sperm verecek cunku..sonrasinda erkekle bir iş kalmiyor.. İmzalari opu gunu aliyorlar zaten..trasfer gunu alinan imzalar yaninda annende olabilir kardeşinde olabilir kim varsa refakat eden kişi olarak imza aliniyor..işi dolayısıyla gelemeyenler olabilir..hatta bizim doktor ilkte eşinin spermini uygun bir zamanında dondururuz opu günü bile gelmesine gerek kalmaz demişti..ama sonra spermde hareketlilik az olunca taze sperm bizim için daha saglikli oldugunu söyleyince eşim opuda geliyor..önemli olan zaten evli olmak evlilik cuzdani belgelerimiz hastahanede var zaten..diğer imzalayılan şeylerde tup bebek risklerini kabul ettiginize dair şeyler.

Sagol canim.. genel anestezi aliyosun bisey duymuyosun yani.. cikinca biraz agrin oluyo.. adetin 2. Gunu ignelere basliyosun adetin 12. Gunu falan yumurta toplama oluyo canim..

Kizlar olgun yumurta demek dollenmeye hazir boyut ve yapida mi demek
Esim sordu da 18 olgundan neden 13 u dollendi diye diger 5 i nereye gitti diyo

Kizlar olgun yumurta demek dollenmeye hazir boyut ve yapida mi demek
Esim sordu da 18 olgundan neden 13 u dollendi diye diger 5 i nereye gitti diyo
Canim 18 olgun yumurtanın içine sperm koyuyorlar ve bunlardan ilk 24 saat içinde 4 de hücresel bölünme olduysa buna döllenme deniyor,diger 5 yumurta döllenmemiş demekki onlar bir işe yaramaz..şimdi 13 döllenen yumurtalar embriyo olmuş oluyor ve bunlarin bir kaç gün daha gelişmesi kazim..3. Gün yada 5.gune kadar bekletebilirler .. Bu embryolok ve doktorun ortak kararıdır..en iyi olanlardan yaşina göre 2 yada 1 tanesi trasfer edilir.. Diger kalanlar dondurulanilir.. Yada hepsini dondurup sonraki aylarda trasfer edilebilir..bu süreç kişiye göre değişir ve dokorla konusularak karar alinir..gayet guzel embriyo sayın var insallah gelişimleri devam etsin..,döllenmeyenlerde yumurtadan veya spermden kaynakli döllenmemiş olabilir.,bazen olgun gibi görunen yumurta saglikli olmayabilir bazende saglikli görünen soperm sağlikli olmayanilir..bu kadar yumurtadan 5 tanesi döllenmemesi gayet normal,,hepsi döllenenş ben duymadim hiç olsa bile çok azdır..

Yok canim daha iyiyim..
Hastaneden aradilar ben acamadim heyecan yaptim esim acti telefonu..
19 yymurta toplandi 18 tanesi olgun 13 tanesi dollenmis takip edicez 5. Gune kadar demisler.. 2. Gun ve 3. Gun dondurmayacaklarmis anlamadim bisi
Canim hayirli olsun her zmn her yumurtanin içinde folikul olmayabiliyo tam olgunlasmamis olabilio.. o yuzden 13 tane dollenmistr. 5gune goturme sebepleri sayinin fazla olmasi cnm.bizim 4 tane var diye 3.gunde dondurmuslardi.

Denizinkokusu evet canim cok az kaldi heyecan dorukta agri icin endiselenme yaa valla herkeste farkli olsa bi dert olmasa bi dert.onemli olan sonuc seninde baya gecti hadi :)
Evet cnm cok takmaya basladim..tek tesellm 3.gun olmasi belirti daha olmz diyorum..az kaldi evet cnm Rabbim hayirli haberler vermeyi nasip etsin.

Erkekler iste esim oyle deyince ben de kizlara sorayim dedim.. valla dollenme olmus ya benim icin o onemli insan 2,5 yil deneyip hic hamile kalamayinca acaba yumurtam dollenmiyo mu diye dusunmeye basliyo.. esim de sigarayi birakmisti 5 ay once morfoloji duzelmis demek

Yok canim daha iyiyim..
Hastaneden aradilar ben acamadim heyecan yaptim esim acti telefonu..
19 yymurta toplandi 18 tanesi olgun 13 tanesi dollenmis takip edicez 5. Gune kadar demisler.. 2. Gun ve 3. Gun dondurmayacaklarmis anlamadim bisi
Oy masallah çok guzel canım saglıkla ilerlesinler inşallah
Embriyo cok oldugu için 5. Güne çıkmasını bekleyecekler
Eger az olsaydı benimki gibi riske atmamak için 2 veya 3 de dondurulurdu
Sperm sonuclarını soylediler mi peki canım

Canim hayirli olsun her zmn her yumurtanin içinde folikul olmayabiliyo tam olgunlasmamis olabilio.. o yuzden 13 tane dollenmistr. 5gune goturme sebepleri sayinin fazla olmasi cnm.bizim 4 tane var diye 3.gunde dondurmuslardi.

Hayirlisi artik 5. Gune gorurecez diye 3. Gunden sonralari çöp olmasinda

Evet cnm cok takmaya basladim..tek tesellm 3.gun olmasi belirti daha olmz diyorum..az kaldi evet cnm Rabbim hayirli haberler vermeyi nasip etsin.
Aynen canim erken daha seninki benimde gec basladi hatta bugun bisey yok daha henuz.bence bu agrilara cok takilmamali yaa bosuna stres oluyoruz

Mrb benimde 4 tane embriyom var riski atmamak için 3 gün transfer mi yaparlar acaba

Bizdede sayi cok diye riske atiyolar iste sanki 5. Gun embriyosu garanti tutuyoda burda 2. Gun ve 3. Gunle bi cok hamile kalan arkadaslarimiz illa 5. Gune gitsin diye niye zorluyolar esim konustu canim soylememisler spermle ilgili bisi..

Mrb benimde 4 tane embriyom var riski atmamak için 3 gün transfer mi yaparlar acaba
Bugun kaçıncı gün peki?
Evet buyuk ihtimal 2 veya 3. Gun trasferi olur seninde.transferin iptalde olabilir sonucta Allah korusun.

Bizdede sayi cok diye riske atiyolar iste sanki 5. Gun embriyosu garanti tutuyoda burda 2. Gun ve 3. Gunle bi cok hamile kalan arkadaslarimiz illa 5. Gune gitsin diye niye zorluyolar esim konustu canim soylememisler spermle ilgili bisi..
Hiç birinde garanti yok ama 5. Gun embriyosu tutunmadan bir onceki haliymiş ihtimal daha fazla her zaman için.
Sonuc Allahın taktiri..

Merhaba Hanımlar bana da 3.gun embriyosunu transfer ettiler.doktorum 5.gune yasamazdı dedi eşimin sperm kalitesi kötü olduğu için.suan transferin 5.gunu. yarın normalde adet günüm çok korkuyorum adet olacağım diye sabah karnımda adet ağrısına benzer ağrım vardı.ilk tup bebek denemem buarada.Allah kimsenin emeğini boşa cikarmasin

Bugün 2. Gun ins öyle bir şey olmaz ilk tedavim tek başıma mücadele ediyorum bir daha o yükü kaldırabilir miyim bilmiyorum yine de rabbim ne yazmışsa onu görecez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…