2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
İyiyiz canım, şimdilik bekleme sürecindeyim bebeğe ciğer geliştirici yaptılar iğne vuruluyorum inş zamanında sağlıkla doğar bebeğim...

Amin canım çok sağolasın.

Kabız için bir kaşık zyağı içirsen işe yarıyor bir de yaz geliyor bağırsak problemleri yaşabilirsin demişti bizim doktor kabız ishal gibi...
Yemeye gelince elde değil ama açlıktan uyuyamama gibi durumu yoksa çok takmamak lazım sanırım yoksa anneler kafayı üşütüyor..
Şimdi tarhana yaptım içine zeytinyağı ve nohut koydum. Biraz yedi. İnşallah ise yarar canım sağolasin. Sen nasılsın?

Şimdi tarhana yaptım içine zeytinyağı ve nohut koydum. Biraz yedi. İnşallah ise yarar canım sağolasin. Sen nasılsın?

İnş canım ama nohut da kabız, pişik yapar bilgin olsun.
Bir de iyi bir yöntem değil ama öbüne kovayla tabakla vs su versen o suyla oynarken sen kaşıkla yedirsen.. Benim kızım öylr yemiyor ama komşum bebeğine balkonda öyle yediriyor:)

Evde ayakkabı giydirmiyorum. Çorapla geziyor ya da şu pufidik ayakkabımsı şeylerle. ayak kasları çalışsın tembel olmasın diye.
Dışarıda da moots tarzı mest gibi tabanı katlanan yumuşak ayakkabılar giyiyor.
Kalın tabanlı ortopedik ayakkabılar 18-24 aya kadar tavsiye edilmiyor bebeğin ayak kasları çalışson tembel olmasın diye.
Dışarıda da bir tane pidipidi ayakkabımız var indirimdeyken almıştım. Onu garipsemiyorlar da varşığo yokluğu belli değil..
Benim aldiklarim hep kalın taban pidipidilerde sanki ayagini agritir gibi hissettigim icin hic o tarz bakmadim

kızlar biz sünnet olduk bile :) pazartesi günü inşallah en kısa zamanda iyileşiriz de şu diken üstü halimiz biter. Bide size bir sorum olacak sünnetten sonra sık sık bez değiştiriyoruz peki gece de değiştirecek miyiz ?2 akşam gece de 1 kere açtım ama zor oluyor uyanıyor tekrar uyut falan.

slm kızlar ahmetim gece oksurdu hafif atesi varmıs bakıcı atesdusurucu verdi annemlere gidecektim erteledim bi hafta daha bakalım ins dfaha hasta olmaz ..diş sanırım yine siz nasılsınız
Geçmiş olsun canım su dişler hayirlisiyla bir bitse her defasında bizdede ateş oluyor. inşallah çabucak atlatirsiniz.
Pmetre Pmetre hayırlı olsun canım :)

Pinking Tree Pinking Tree canım nasıl oldunuz? Inşallah vaktinde gelir kuzu. Rabbim yardimciniz olsun.

slm kızlar ahmetim gece oksurdu hafif atesi varmıs bakıcı atesdusurucu verdi annemlere gidecektim erteledim bi hafta daha bakalım ins dfaha hasta olmaz ..diş sanırım yine siz nasılsınız
Geçmiş olsun canım bizde bu hafta hem griptik hemde azı disi cikti kuzumun simdi de diger taraf şişmiş bu azı disler ne zormuş yemeden icmeden kesildi yavrum:KK43:
kızlar biz sünnet olduk bile :) pazartesi günü inşallah en kısa zamanda iyileşiriz de şu diken üstü halimiz biter. Bide size bir sorum olacak sünnetten sonra sık sık bez değiştiriyoruz peki gece de değiştirecek miyiz ?2 akşam gece de 1 kere açtım ama zor oluyor uyanıyor tekrar uyut falan.
Gecmin olsun tez vakitte iyilesir inşallah yuruyormuydu oglun oyleyse eger zor olmadi mi biz yurudugu icin cesaret edemiyoruz cunku tam dengeli yuruyemiyor düşüp duruyor cani yanar diye düşünüyorum

hayırlı olsun kağıt bardak koyuyorsan sık sık degistirmene gerek yok kağıt bardakları kesiyorsun ucundan değmiyor bez hic zaten

Geçmiş olsun canım bizde bu hafta hem griptik hemde azı disi cikti kuzumun simdi de diger taraf şişmiş bu azı disler ne zormuş yemeden icmeden kesildi yavrum:KK43:

Gecmin olsun tez vakitte iyilesir inşallah yuruyormuydu oglun oyleyse eger zor olmadi mi biz yurudugu icin cesaret edemiyoruz cunku tam dengeli yuruyemiyor düşüp duruyor cani yanar diye düşünüyorum
ay canım azı kar daha kolay çıkmıştı bizim köpekler daha zor simdi daha iyi şükür ama buna güvenip gidemem yola bakalım haftaya kadar düzelir belki

hayırlı olsun kağıt bardak koyuyorsan sık sık degistirmene gerek yok kağıt bardakları kesiyorsun ucundan değmiyor bez hic zaten

ay canım azı kar daha kolay çıkmıştı bizim köpekler daha zor simdi daha iyi şükür ama buna güvenip gidemem yola bakalım haftaya kadar düzelir belki
Haklisin canim hasta bebekle gitsende bi tat alamazsin biran once iyilesir insallah

Slm fıstıklar nerelerdesiniz yahu bu forum böyle mi olacak bundan sonra hic kimse ugramayacak mı:110:
@asliayet @nnightsaill @mhulyak @praline C Cucu @Duha22 kaybolmayın kızlar :110:
Digerleri de pek girmiyor :KK12:
Bi aşırı hareketli de bende var canm
Annemlere geldim 1haftadır yoğun geçiyor.nasılsın iyisin inş

Selam anneler..
28 haftamdayım yatışım yapıldı rahmimde açılma var diye:KK43:(
Rşim hastaneye getirdi ama kızım çok ağlayınca eşim gitti eve, babaannesinde durmamış..
Hamileyken hastanede korkuyla beklemek kderim mi diyorum ne..
Dualarınızı bekliyorum. Bebişime ciğer geliştirici vurdular vuruyorlar allah zamanınds sağlıkla kolaylıkla kucağıma almayı nasp etsin inş ve isrryen herkese nasip etsin..

Amin canm hayurlı vakitte gelsin inş haberdar et bizi merak ederiz
Günaydın kızlar dün görümce enis te hep ahmet çok zayıflamış dedikce çok üzüldüm ama nasıl zayıflamasın çok hareketli bizim sabah kahvaltı sorunumuz var bulamaç istemiyor artik sabah bi patates kızartmasana hayır demiyor..bakıcı ile daha güzel yiyor poposunu yere koymuyor ekmeksiz yiyor genelde buda kilo aldirmiyor malesef bakalım balık yagıda veriyorum ama etki yoksasnirim
Kuzu takma valla kilolu olsada laf ederler sağlıklılar ya şukur,gerisi boş

Ya kilo konusunda haklisin. Ben cevreme kulagimi tikadim. Hersey yiyor hatta yatarken kilo alsin diye bir biberon pirinc unuyla mama yapip veriyorum ama almiyor.
Onemli olan yemesi ve yiyor.
senşn kızınla arhab bemziyor bu konuda bıraksam beni yiyecek ama kilo almıyor maalesef 10kg goremedik hala balık yağı işe yaramıştı ama onada alıştı sanırım kilo yapmıyor artık I imspecial dediği gb arhan da ekmeksiz yiyor çok onemsemiyordum ama belki ondan kilo almıyor
Ertele bencede tatlım bişey anlamazsın yoksa
Geçmiş olsın sarı kafama:KK43:
Bizimde 7.diş patladı geçen hafta ama hala azı ve kopek yok
Hayırlı olsn canm
Bizde duşunuyoruz ama genel anestezi kafamı karıştırıyor sizin nasıl oldu

Pinking Tree Pinking Tree canım çok geçmiş olsun inşallah vaktinde sağliklıca gelir bebişin

Pmetre Pmetre Hayırlı olsun canım :)

Selam kızlar giremiyorum acayip huysuz bi oğlum oldu sürekli kucakta gezmek istiyo hep bi ağlama modu ağlamasa da mizildiyo istediğini ağlayarak yaptırmaya çalışıyo asla normal oturması oynaması yok ağlayarak kucağıma tırmanmaya çalışır gibi hareketler filan inşallah geçici bi donemdir. İştah iyice sıfırlandı elimden artık hiçbirşey yemiyor günlerdir ekmek ve makarnayla günü bitiriyor doktora götürmez ama cool cool ısrar etmeyin mama vermeyin diyecek biliyorum bu bi sendrom mu acaba

teşekkür ederim canım , darısı başına artık. Oğluş yürüyor ama 11 aylık yürüdüğü için güzel yürüyor maşallah. tabi sünnetten sonra da hiç yatmadan yürüdü devamlı. bence gayet uygun biraz yürümesi düzelsin max 1 ay sonra yaptırın derim.hiç bilmiyor anlamıyor sadece altını değiştirirkrn biraz bağırıyor o da 3 gün. küçükken sünnet çok tavsiye edebileceğim bir şey. bana kalsa 7 aylık yaptıracaktım ayaklanmadan daha da kolay olacaktı hatta. ama herkes kel kahya olduğu bir toplumda yaşadığımız için bırbırbır... şimdi suratlarına suratlarına söylüyorum eee noldu diye hepsi mosmor :KK3:

teşekkür ederim canım , darısı başına artık. Oğluş yürüyor ama 11 aylık yürüdüğü için güzel yürüyor maşallah. tabi sünnetten sonra da hiç yatmadan yürüdü devamlı. bence gayet uygun biraz yürümesi düzelsin max 1 ay sonra yaptırın derim.hiç bilmiyor anlamıyor sadece altını değiştirirkrn biraz bağırıyor o da 3 gün. küçükken sünnet çok tavsiye edebileceğim bir şey. bana kalsa 7 aylık yaptıracaktım ayaklanmadan daha da kolay olacaktı hatta. ama herkes kel kahya olduğu bir toplumda yaşadığımız için bırbırbır... şimdi suratlarına suratlarına söylüyorum eee noldu diye hepsi mosmor :KK3:
Hic sorma canim cocugunun pipisine bile konusuyorlar bana kalsaydi ben 40 ı cikmadan yaptiralim ya da en gec emeklemeye baslamadan olsun dedim de kv ile eşim kucuk daha büyüsün yok hatirlasin sunnetini yok kiyafet giysin mevludu olsun simdi kestirelim buyuyunce yine yapilir onlar dedim de cok biliyorlar ikiside daha hala buyusun buyusun diyorlar bende haklisiniz askere giderken yaptiralim tam büyümüş olur diyorum hic sesleri cıkmıyor:KK47:

Pinking Tree Pinking Tree canım çok geçmiş olsun inşallah vaktinde sağliklıca gelir bebişin

Pmetre Pmetre Hayırlı olsun canım :)

Selam kızlar giremiyorum acayip huysuz bi oğlum oldu sürekli kucakta gezmek istiyo hep bi ağlama modu ağlamasa da mizildiyo istediğini ağlayarak yaptırmaya çalışıyo asla normal oturması oynaması yok ağlayarak kucağıma tırmanmaya çalışır gibi hareketler filan inşallah geçici bi donemdir. İştah iyice sıfırlandı elimden artık hiçbirşey yemiyor günlerdir ekmek ve makarnayla günü bitiriyor doktora götürmez ama cool cool ısrar etmeyin mama vermeyin diyecek biliyorum bu bi sendrom mu acaba
Dis mi cikariyor acaba canim bizimki dis cikarirken ayni bu anlattigin gibi oluyor

Hic sorma canim cocugunun pipisine bile konusuyorlar bana kalsaydi ben 40 ı cikmadan yaptiralim ya da en gec emeklemeye baslamadan olsun dedim de kv ile eşim kucuk daha büyüsün yok hatirlasin sunnetini yok kiyafet giysin mevludu olsun simdi kestirelim buyuyunce yine yapilir onlar dedim de cok biliyorlar ikiside daha hala buyusun buyusun diyorlar bende haklisiniz askere giderken yaptiralim tam büyümüş olur diyorum hic sesleri cıkmıyor:KK47:

Büyüyünce gelip kendileri baksın o zaman, çocuklar perişan oluyor. Oğlum olsaydı kırkı çıkmadan yaptırırdım ben de kesinlikle.:

Allah damatlıklarını da göstersin canım inş. Oh iyi yapmışsın bitti gitti bile sağlıkla:)

Selam kızlar ahmet gece bi sürü kustu:KK43: görüntüde iyi bisey yok gece öksürüyor diş sanırım oksurup kustu...az oncede yanakları kabardı alerji gibi duş aldırdım iyi şimdi söndü neyden oldu anlamadım ..ben gidemedim sma ailem geldi bana supriz oldu annem bir hafta kalır abimlerde babamla dönerler
.sizler nasılsınız öptüm herkesi

2 tane azı çıkmak üzere onun harici dış etinin arka tarafları da sismis kocaman olmuş canım. Huysuzlugu geçtim artık da şu iştahsızlıgi çok uzuyo beni ne yedirecegimi bilemiyorum
Bizde azı dislerimizi cikariyoruz ayni hic birsey yemiyor dolap ona yaptigim yemedigi yemeklerle dolu insanın sinirleri altüst oluyor seni iyi anliyorum

X