2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Tesekur ederiz tezeleri....ya arkadaslik sistemine dokunmayaardi barim izlemk mizlemek de ne canim biri bizivizlior

Kizlar ozanin sabaha karşı aniden ateşi çıktı. Baktım kendi çok mutlu hasta gibi değil hemen ateşine müdahale ettim ateşi düştü uyuduk bir kalktı yine ateşi var ama bu sefer çok yüksek değil. Birazdan babası gelecek doktora gidecez :KK43:

Canım internetteki tarifleri baktım ama bana denenmiş tarif lazım. Sen bana Muzlu muffinin tarifini yazarmisin. Ayrıca bunuda haftasonu dene güzel olursa haber ver :) ben yapsam Kimse yemez cope gider yazık olur.ondan denenmiş olan bana iyi
Ben evden bu akşam tarifi yazar gönderirim sana denizim bu hafta sonu Allahın izniyle yapıcam çikolatalısını onu da söylerim güzel olursa :KK66:

Hu hu selam kizlar nasilsiniz simdi biraz sizleri okuycam birazcik kendimizden bahsediyim ...

Kizim iyi allaha sukurler olsun bende iyim ....ben diyet yapma telasina kapilirken duruya bi lokma daha yedirme telasina daliyorum...ama uzun olan kizim icin dr.u biraz zor kilo alir ince uzun maknken olcak annesi o takilma dior allaha sukur normal herseyi...kahwalti da pek sorun yasamiyoruz corba da da...ama yemek kismi biraz yipratici hep iki lokmada kalioruz denenmedik yontem kalmadi...

Ben herzaman ki gibi ariza bi tip olarak dolaniorum herseye kil kapiorum herkes ten ii ce uzaklastim hersey daha yipratici artik emmedigi halde uykusuz geceler artik kabuslar gormeme sebep oluyor cok daha fazla derdi benim kilerden onemli dertleri olan arkadaslarim tanidiklarim war allahim herkesin derdine dewa olsun ....

Suan cubuk kreker kemirerek goz yasim i damlatiorum krekere fatmagulun sucu ne acik bide...off nasi ozlemisim burayi nasil bakasim gelmis bos bos ekrana ne cok paylasimda bulunduk burda Ne cok yazdik agladik gozlerini gorduk sesimizi duyduk birbirimizin duru mirladi
Oy canım fatmagülü izleyerek ağlıyor musun sinirlerin mi bozuldu senin. Duru maşallah iyi yiyor canım çorba içiyorsa yemeği yemese de olur şimdilik, geçici bir dönemdir inşallah
Tesekur ederiz tezeleri....ya arkadaslik sistemine dokunmayaardi barim izlemk mizlemek de ne canim biri bizivizlior

değişti canım şimdi izleme var

Kizlar ozanin sabaha karşı aniden ateşi çıktı. Baktım kendi çok mutlu hasta gibi değil hemen ateşine müdahale ettim ateşi düştü uyuduk bir kalktı yine ateşi var ama bu sefer çok yüksek değil. Birazdan babası gelecek doktora gidecez :KK43:
Cnm dişten olabilir. Yusufun da oyle olmustu.

Günaydın kızlar ozan bugün iyi çok şükür. Iki gün sürdü ateşi.

Şimdi kızlar benim oğlum bu aralar ne öğretsem ne söylesem yapıyor. alkış dediğimde alkış yapıyor cak dediğimde elime vuruyor. Babasına baba diyor artık birde gel ve git diyor ve bunun gibi birçok şey var. Baska şeyler daha öğretmek istiyorum ne olabilir çok sevimli oluyorda. Sizinkiler yapıyor mu böyle şeyler

Şimdi kızlar benim oğlum bu aralar ne öğretsem ne söylesem yapıyor. alkış dediğimde alkış yapıyor cak dediğimde elime vuruyor. Babasına baba diyor artık birde gel ve git diyor ve bunun gibi birçok şey var. Baska şeyler daha öğretmek istiyorum ne olabilir çok sevimli oluyorda. Sizinkiler yapıyor mu böyle şeyler

Çok sevindim canım ben de whatsapp'tan yazacaktım nasıl oldu diye. Halkalı oyunlar, bultak falan onlara oynayın, bebek kartlarıyla oynayın kovaya bir şeyler koymayı çıkartmayı öğret bizimki hala fazla dikkat etmiyor maalesef beklemedeyiz :KK69:

Masallahh ne guzel duru alkis yapmayi inatla red edio gel git otur cak ama ben sewindigimiz de alkis yapalim die ugrasiorum yapmio dik kafali kizim bennim kime cekti bilmem ortulerle perdelerle ce ee ler cok hosuna gidio oyuncaklarini sakliorum icimize sokuyorum falan ...

Masallahh ne guzel duru alkis yapmayi inatla red edio gel git otur cak ama ben sewindigimiz de alkis yapalim die ugrasiorum yapmio dik kafali kizim bennim kime cekti bilmem ortulerle perdelerle ce ee ler cok hosuna gidio oyuncaklarini sakliorum icimize sokuyorum falan ...
Bak bende kendi cee yapsın istiyorum ozanda ısrarla yapmıyor anca ben yapayım o gülsün. Oyuncak saklamayı deniycem bakalım napicak.

cnm bizimki de pek inatçı
gel deyinse tövbeee gelmiyor

Bak bende kendi cee yapsın istiyorum ozanda ısrarla yapmıyor anca ben yapayım o gülsün. Oyuncak saklamayı deniycem bakalım napicak.
Denizim benim yaptığım tarif buydu bebekim :KK15:

MUZLU MUFFİN

Malzemeler (12 muffin için)

• 2 adet olgun muz (küçük Anamur muzu kullanıyorsanız 4-5 tane olabilir)
  • 1 yumurta
  • 1/2 su bardağı toz şeker
  • 1/2 su bardağı süt
  • 1/2 su bardağı sıvıyağ
  • 1,5 su bardağı un
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • isteğe göre ceviz, fındık veya damla çikolata
Hazırlanışı

• Büyük bir kapta un, kabartma tozu, vanilya ve tarçını kaşıkla karıştırın, isteğe göre ceviz, fındık veya damla çikolatayı da ekleyip karıştırın.
  • Diğer tarafta farklı bir kapta muzları çatal yardımıyla ezin (Arada iri parçalar kalabilir sorun değil)
  • Yumurtayı ayrı bir kapta çırparak muzlara ekleyin
  • Şeker, süt ve sıvıyağı da muzların olduğu kaba ekleyerek kaşık yardımıyla tüm malzemeleri iyice karıştırın (Kesinlikle mikser kullanmıyoruz)
  • Son olarak unlu karışımın ortasını açıp, muzlu karışımı üstüne dökün ve unu yedirene kadar kaşıkla karıştırın. Çok fazla karıştırmayın sadece unlar sıvı karışımda yok oluncaya kadar.
  • Çok koyu kıvamlı olmayacak kek karışımınız endişe etmeyin, muffin kalıplarına üstlerinde 1 parmak boşluk kalacak şekilde paylaştırın
  • Önceden 180 derece ısıtılmış fırında yaklaşık 30 dk pişirin
  • Muffinlerin üstleri pembeleşecek, dokunduğunuzda yumuşak olacak pişmedi sanmayın, kürdan testiyle içinin piştiğinden emin olabilirsiniz.
  • 15-20 dakika kadar tezgah üstünde dinlendirip servis edebilirsiniz:kk77:

Kizlar nasılsınız. Oğlum yüksek ateşin ardından tekrar hasta oldu. Vücudunda solgun lekeler çıktı. Doktor 6. Hastalık dedi. sizinde aklınızda olsun eğer ozan gibi sebepsiz yüksek ateşi varsa 6. Hastalık Olabilir ateş bitince döküntü oluyor çünkü ve ateşten gidince doktor 3 günden fazla sürerse gel deyip surup yazıp gönderiyor. Aslında çocuk p an hasta çünkü bu hastalık biterken döküntü oluyor.. Doktor basit bir hastalık olduğunu hatta bağışıklık sistemini güçlendirdigini söyledi ama ben yinede çok mutsuzum. Allahtan kaşıntı yok yoksa çok zor olurdu.. Genel durumu ateş varkende şimdide iyi çok şükür. Keyfi Yerinde. Biraz iştah problemi var gibi ama yinede yemesi de iyi sayılır. Bu döküntüleri geçeceği günü iple çekiyorum. Umarım hersey bi an evvel normale döner

Kizlar nasılsınız. Oğlum yüksek ateşin ardından tekrar hasta oldu. Vücudunda solgun lekeler çıktı. Doktor 6. Hastalık dedi. sizinde aklınızda olsun eğer ozan gibi sebepsiz yüksek ateşi varsa 6. Hastalık Olabilir ateş bitince döküntü oluyor çünkü ve ateşten gidince doktor 3 günden fazla sürerse gel deyip surup yazıp gönderiyor. Aslında çocuk p an hasta çünkü bu hastalık biterken döküntü oluyor.. Doktor basit bir hastalık olduğunu hatta bağışıklık sistemini güçlendirdigini söyledi ama ben yinede çok mutsuzum. Allahtan kaşıntı yok yoksa çok zor olurdu.. Genel durumu ateş varkende şimdide iyi çok şükür. Keyfi Yerinde. Biraz iştah problemi var gibi ama yinede yemesi de iyi sayılır. Bu döküntüleri geçeceği günü iple çekiyorum. Umarım hersey bi an evvel normale döner
Uzulme cnm. Cok sukur kotu bi hastalik degil.

Doğum Gününe Hazırlanıyoruz...
Kizlar. Süslü kekler yapmak istedim, ama ilk once silikon kaliplari denemem gerekliydi.

Malzemeler
●1 yumurta
●1 çay bardağı şeker
●1 çay bardağı ılık süt
●Yarım çay bardağı sıvı yağ (fındık yağı kullandım)
●2 çay bardağı un
●1 paket kabartma tozu

Yapılışı: Yumurta ve şeker çirpilir. Icersine sut ve yag eklenerek karistirilir. Uzerine un ve kabartma tozu elenerek eklenir. Karistirilir. Cıvık oluyor kıvamı. Silikon kaliplar az sıvı yag ile yaglanir. Kalibin yarisina kadar kek dökülür.

Pişirilmesi: Fırınımda derece gostermiyor. Ekmek ayari var 4 diye. Sanirim 170 dereceye denk geliyor. Onu kullandim. Soguk fırına sürdüm; alt-ust ayari birlikte acikken, 40dk pisirdim. Kürdanla kontrol ederek cikardim. Soguduktan sonra kaliptan rahatlikla aldim. Uzerini istediginiz gibi süsleyebilirsiniz. 17tane oldu.
IMG_20150413_170230.jpg

Doğum Gününe Hazırlanıyoruz...
Kizlar. Süslü kekler yapmak istedim, ama ilk once silikon kaliplari denemem gerekliydi.

Malzemeler
●1 yumurta
●1 çay bardağı şeker
●1 çay bardağı ılık süt
●Yarım çay bardağı sıvı yağ (fındık yağı kullandım)
●2 çay bardağı un
●1 paket kabartma tozu

Yapılışı: Yumurta ve şeker çirpilir. Icersine sut ve yag eklenerek karistirilir. Uzerine un ve kabartma tozu elenerek eklenir. Karistirilir. Cıvık oluyor kıvamı. Silikon kaliplar az sıvı yag ile yaglanir. Kalibin yarisina kadar kek dökülür.

Pişirilmesi: Fırınımda derece gostermiyor. Ekmek ayari var 4 diye. Sanirim 170 dereceye denk geliyor. Onu kullandim. Soguk fırına sürdüm; alt-ust ayari birlikte acikken, 40dk pisirdim. Kürdanla kontrol ederek cikardim. Soguduktan sonra kaliptan rahatlikla aldim. Uzerini istediginiz gibi süsleyebilirsiniz. 17tane oldu.
Eki Görüntüle 1491908
Harika görünüyor ellerine sağlık ben de mi alsam silikon kalıplardan şu mavi beyaz puantiyeli muffin kağıtlarından alıcam ama ilkin silikon kalıpla yapıp sonra kağıtlara bıraksam daha iyi olur sanki

X