2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar arkadasim gondermisti bana da isinize yarar az cok bebislerinize gore zamanla

Eklentiler

• IMG-20141226-WA0019.jpg
    130,3 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG-20141226-WA0020.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG-20141226-WA0021.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG-20141226-WA0022.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 97
  • IMG-20141226-WA0023.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 115

Kizlar arkadasim gondermisti bana da isinize yarar az cok bebislerinize gore zamanla

Saol cnm.
Dunden beri peynirle basladim bakalim. Cok da sevdi iki gun sonra da pekmez ya da rezene cayi vereyim diyorum. 3 gun kuralina gore yapiyrm ya cnm vakit aliyr.

Bu da benim biskuvim...

Bebek Bisküvisi: Sevgili ascianne (netten bakabilirsiniz) nin bebek biskuvi tarifinin malzeme oranlariyla oynayarak ilk biskuvimi yaptim. ascianne tarifinin malzemeleri.
●2cay bardagi tam bugday unu
●2cay bardagi pirinc unu
●yarim cay bardagi irmik
●2corba kasigi yogurt
●3corba kasigi tereyag

Ben ise hamurun kivamina gore su sekilde kullandim.
●1cay bardagi tam bugday unu
●1cay bardagi pirinc unu
●yarim cay bardagi irmik
●4corba kasigi yogurt
●1.5corba kasigi tereyag
Tum malzemeyi hic su kullanmadan hamur haline getirdim. Daha sonra sekil verip 45dk tepside beklettim. Onceden 170-175 dereceye isittigim firinda 15 dk pisirdim.
Not:Birazcik kalin olsun hamur. O zaman daha yumusak oluyor pistikten sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerelerdesiniz bakayim siz.
Dun esimin dogum gununu kutlamaya ciktik. Balik siparisi verdik bir baktim 3. Tabak gelmis ozan icin. Tuzsuz izgara yaptirmis. Koca baligi yedi. Hayretler icinde kaldik vallahi.boylelikle ilk baligimizida yemis olduk

Nerelerdesiniz bakayim siz.
Dun esimin dogum gununu kutlamaya ciktik. Balik siparisi verdik bir baktim 3. Tabak gelmis ozan icin. Tuzsuz izgara yaptirmis. Koca baligi yedi. Hayretler icinde kaldik vallahi.boylelikle ilk baligimizida yemis olduk

Maşallah canım oğluna ne güzel balık çok faydalı sevmesi çok iyi

Afiyet bal seker olsun Ozana. Esine de nice guzel yillar cnm.
Benim minnosun atesi var biraz. Ama keyfi yerinde. Diş geliyir artik sanirim.

Tesekkur ederiz kizlar.cuteheart gecmis olsun canim. Bakalim ilk kim gorecek evde disi. Belirtilerden dis dis dedim durdum sana sonunda getirecem sizin disi. Darisi bize insallah

Biz bir saattir uyandık kızım öksürüyo burnu akıyo hıtıltısı var biraz..Verdiğim bişey alerji yapmış heralde vücudunda kırmızı noktalar var onun için aşıdan demişlerdi ama değilmiş 1 ay geçti aşı olalı..sürekli ilaç kullanıyoruz

Öksürük için bildiğiniz dığal bişey var mı geçirebilir miyim acaba yoksa yine hastane yolu mu görünüyo

Papatya005, post: 38572295, member: 402618"]Öksürük için bildiğiniz dığal bişey var mı geçirebilir miyim acaba yoksa yine hastane yolu mu görünüyo[/QUOTE]
Oglumunda öksürüğü var sogaani 4bol cam kavonuzjn için köy üstüne 1tatli kasigi seker at kavonuzun agzini kapat 2 3 saat beklet suyundan bi cay kasigi ver faydasini oluyor bnm oglumn öksürüğü azaldi CIK az oksuruyor

Papatya005, post: 38572295, member: 402618"]Öksürük için bildiğiniz dığal bişey var mı geçirebilir miyim acaba yoksa yine hastane yolu mu görünüyo
Oglumunda öksürüğü var sogaani 4bol cam kavonuzjn için köy üstüne 1tatli kasigi seker at kavonuzun agzini kapat 2 3 saat beklet suyundan bi cay kasigi ver faydasini oluyor bnm oglumn öksürüğü azaldi CIK az oksuruyor[/QUOTE]

Ama şeker yasak canım herşeye de alerjisi var soğan daha önce hiç vermedim o da alerji yapar diye korkuyorum

Ama şeker yasak canım herşeye de alerjisi var soğan daha önce hiç vermedim o da alerji yapar diye korkuyorum[/QUOTE]
Bizim kinin yok şurup vermekten iyidir die düşünüyorum bn en azindan doğal bide denen mis birşey ama alerjisi varsa olmaz tabi ilerlerse Dr git derim

Cok yorgunum kizlar. Dun aksam yusuf hapsirmaya basladi. Burnu arada seffaf su gibi akti ilk kez. Derken ates yukseldi 37.3ten 37.6ya cikti 1saatte. Ates dusmedi. Ilac verdim. Dedim diş geliyr. Gece uyumadim pek. Sabah oksurugu kotu olunca hastaneye goturdum. Dr bakti sukur birseyi yokmus. Bilin bakalim ne olmus disler geliyrmus... sabahtan beri de cok huysuz. Hep kucagimda. Geziyrz. Daha yemek bile yiyemedim bayilmazsam iyi. O kotu oksuruk yok suan sukur.

Kiyamam ona. Zor cnm alerji ben de yasiyrm ama kendim de. Bebeginde 3 gun kuralina uymadan hicbirsey yedirme cnm.

Öksürük için bildiğiniz dığal bişey var mı geçirebilir miyim acaba yoksa yine hastane yolu mu görünüyo
Bizim arkadasin biri zeytinyagini biraz isitip gogsune suruyrmus bebegin.

Rose daisy canim ben duruya zencefil ihlamur kaynatiorum biraz tarcin aywa yapragi yada kabugu falan 30 ml kadar iciriorum gunde iki kez usuttugu zamanlarda fakat zencefil i cok agir diolar ben zararini gormedim kabuk zencefil 10 dk demlensin cikar icinden mesela ole de yapabilirsin...

Kiyamam ona. Zor cnm alerji ben de yasiyrm ama kendim de. Bebeginde 3 gun kuralina uymadan hicbirsey yedirme cnm.

Bizim arkadasin biri zeytinyagini biraz isitip gogsune suruyrmus bebegin.

Sağol canım sizede çok geçmiş olsun.. İnşallah dişini de çıkarır çabucak bizde çok çekiyoruz bu dişlerden ama henüz dada çıkmadı

Canım ben bu ıhlamuru çok duydum ama vermeye cesaret edemedim.. Biraz deneyeyim bakalım inş iyileşir

Ihlamur papatya adaçayı veriyorum ben kızıma kaynamış suda demliyorum içine de biraz limon damlatıyorum dr tavsiye etmişti. Bizdede öksürük vardı bronşlarının dolmasından şüphelenmişti pekmez ver bi kaşık dedi limon da damlat demişti. İçtiği suya bile limon damlatmıştım ben doğal sonuçta. Emiyosa da bişey olmaz inşallah. Bizdede daha diş yok

hatunlarrrr sizi çok özledim yıllık iznim kalmıştı 5 gün onu kulladım, oğluşumla bol bol vakit geçirdim ancak işe başlamadan 1 gün önce yine grip oldu Yusuf Eymen şimdi hasta, annem bakıyor çok iştahsız, peditus'u pek sevmiyorum paraben var içinde ama mecbur veriyorum iyleşsin diye, burnu tıkanmış nefes alamıyor 2 güne geçmezse yine bize doktor yolu görünüyor. Hafta içi arkadaşım bebişiyle evime geldi kızı 5 gün oğluşumdan küçük emekliyor ayağa kalkıyor maşallah benimki ne zaman emekleyecek acaba. Bir de kolundan ayağından hala ses geliyor aynı durumda olan ya da etrafında gören var mı, zar-zor yediriyoruz ama yok kemikleri güçlenmiyor bir türlü

Bugun ekmek yaptim ben. Cok guzel oldu. Tam bugday ekmegi. Soyledimmi bilmiyorum biskuviyide yaptim. Hmmm ozanimin ağzına layik.

Ellerine sağlık canım ben yaptım taştan sert oldu bisküvim

ben de katılayım whatsapp grubuna akşam evdeyken oraya bakınırım güzel olur
Evet canim labne verdim ama evde kendim yaptim labneyi. Icinede ekmek ufaladim biraz oyle yedi.
denizim ya sen nasıl yapıypsun labneyi ben de yapayım zor değilse
Syes nerde acaba gunluk girerdi oda
ahanda burdayım yıllık izne ayrılmıştım oğluşumla vakit geçirdim internet paketim de bitmişti bakınamadım sayfaya

canım ya seninki de taş gibi oldu mu ben robottan geçiricem ama bozuldu maalesef gel de tamir olmasını bekle bir de ben su kattım mecbur çok kuru oldu hamur kıvamına bi türlü gelmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…