2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar peynir yaptim. Saol denizcim. Ben de su sekilde yaptim.

Gunluk inek sutunden yaptim. Acik sut kullanmak istemedim Brucella gibi hastaliga neden olmamak icin.
●2bardak sut
●4tatli kasigi yogurt

Yapilisi: Sut tencereye konur ve isitilir. Kaynamaya basladiginda yogurt eklenir ve 10dk daha kaynatmaya devam edilir. Ancak kaynadiktan sonra ocagi biraz kisin ki tasmasin. Daha sonra ocak kapatilir ve 30 dk dinlendirilir. Temiz bir bez ya da tulbentle suzulur. Suyu tamamen gidince (ki 30dk gibi kisa bir surede suzuldu); agzi vakumlu kaba alinip buzdolabina konulur. Surelecek kivamda ama lor peynir gibi de oldu.

Not: ölçüyü 1bardak sute 2 tatli kasigi yogurt olarak kullanabilirsiniz. Sanirim 2bardak sutle yaptigim peynir 3-4gun yeter baslangic asamasinda. Tadi da gayet guzel oldu.

Evet canim bu ay baslaman lazim 7.ayi bitirdik. Zaten 15 gun sonra senin 8.ayda bitiyor. Bu 15 gun icinde yvas yavas baslayabilirsin.cunku biz kontrole gittigimizde basllatti bizede.

Canim peyniride tekrar tarif edeyim. Simdi 1 litre sutu kaynatip soguttum ayni yogurttaki gibi sicaklik kontrolu yaptim (su serce patmaginin icinde 5 saniye durabilmesi olan) ayri bir kapa biraz sut alip icinde 1 kibrit kutusu buyuklugunde beyaz payniri ezerek iyice karistirdim (ben tuzsuz diye light peynir kullandim sen normalde kullanabilirsin tabi)sonra o karisimj diger sute ilave ettim. Yogurttaki gibi srip sarmalayip hic acmadan 5 saat kadar beklettim. 12 saat kadarda buzdolabinda durdu. Sonra o katilasiyo zaten. Tulbente koydum suzdum onu 2 saat kadar.

Cok sukur yukledim. Simdi cuteheart canim 6-7 yazan yerdekiler gecen aydi yani 7.ayin icindeyken. Bana gecen ay kahvalti verildi ama ben bu ay vermeyi uygun gordum.7-8 yazan yerdekilerde bu ay baslamami istedikleri. Hatta nohut falan var. 8-9 yazan yere kadar verilecek dedi hatta oraya isaret koydu.

Tamam canim. Tesekkur ederim. Sabaha kismetse baslarim bakalim peynir vererek.

Kizlar peynir yaptim. Saol denizcim. Ben de su sekilde yaptim.

Gunluk inek sutunden yaptim. Acik sut kullanmak istemedim Brucella gibi hastaliga neden olmamak icin.
●2bardak sut
●4tatli kasigi yogurt

Yapilisi: Sut tencereye konur ve isitilir. Kaynamaya basladiginda yogurt eklenir ve 10dk daha kaynatmaya devam edilir. Ancak kaynadiktan sonra ocagi biraz kisin ki tasmasin. Daha sonra ocak kapatilir ve 30 dk dinlendirilir. Temiz bir bez ya da tulbentle suzulur. Suyu tamamen gidince (ki 30dk gibi kisa bir surede suzuldu); agzi vakumlu kaba alinip buzdolabina konulur. Surelecek kivamda ama lor peynir gibi de oldu.

Not: ölçüyü 1bardak sute 2 tatli kasigi yogurt olarak kullanabilirsiniz. Sanirim 2bardak sutle yaptigim peynir 3-4gun yeter baslangic asamasinda. Tadi da gayet guzel oldu.
E bu tarif daha kolaymis beni kide bitince boyle yapayim bende. Rica ederim canim

Kizlar ya sizin yogurtlariniz niye oyle gec mayalaniyo. Ben simdiye kadar en erken 1 bucuk saat sonra baktim tas gibi oluyo. Mayaladiktan iki saat sonra dolaba koyuyorum ben. Genelde gece bitmis oluyo mayalama isi sabahta yiyor bebisim ama gecen gun dolapta iki saat durdu esim aldi yedi. Ben su kucuk mama kavonozlari varya onlara mayaliyorum 1 litreden 8 tane cikiyo. Acaba kucuk olduklari icinmi erkenden tutmus oluyo. PAPATYACIM migrosta keci sutunun gunluk olanida var ben ondan aliyorum. Yesil sise olani keci sutu. Cok fazla sut ve sut cesiti var. Keci sutunude az getiriyorlar arada gorunmuyo.
canım sen nasıl mayalıyosun ben bardakta mayalıyım dedım dun baktım tutmamış döktüm çöpe

Bende peynir yapıcam ama eşime light peynir aldırdım o Az kalınca maya olarak kullanıcam. bugün kahvaltıda light peynir yumurta sarısı ve pekmez ayrı taslarda güzelce ezdim kızım tadına baktı sonra ağzını sıkıca kapattı yemedi aç olduğu halde.. Bende emzirim dedim baktım ağzını sonuna kadar açıyo yaramaz yaa

Benim kuzu yaptigim peyniri cok sevdi kizlar masallah. Ben karistirmadan verecegim herseyi. Peynire alissin sonra pekmez eklerim.. sonra yumurta. Sonra da rezene derken genisler yelpaze.

Bende peynir yapıcam ama eşime light peynir aldırdım o Az kalınca maya olarak kullanıcam. bugün kahvaltıda light peynir yumurta sarısı ve pekmez ayrı taslarda güzelce ezdim kızım tadına baktı sonra ağzını sıkıca kapattı yemedi aç olduğu halde.. Bende emzirim dedim baktım ağzını sonuna kadar açıyo yaramaz yaa
Afiyet olsun bebisine

Bayadir yok cnm. Is ev bebek zorlanmistir cnm sanirim.

Ben de bugday unu yapiyrm. Ama uyuz oldum. Cok zor oluyr yahu robottan geciriyrm. Baya yavas ilerliyr. Bitsin de biskuvi yapacagim
Evet zor oluyordur girmssi eminim.
Kolay gelsin bu arada masallah sana vallah cok beceriklisin.senin burcun ne cankm merak ettim

Ben ilk basta yaziyrdum topige. Sonra kimdi hatirlamiyrm; dusuk vs olaylarinizi yazmayin kotu oluyrz demisti. Ben de bebek kaybettigim icin, mayis topiginde olup da gebeligi sonlanan kizlara cok uzulmustum. Ama onlara bu sekilde yazmayin denmesine kizip birakmistim. Dogumdan baya sonra basladim tekrar topige. Ama nedense birakasim gelmiyr. Az ama öz iste :KK66: yetemedigimiz yerde diger topik annelerine de sorariz.

Kizlar ozel,acil birsey paylasildiginda ben whatsapp grubundada paylasirim..Orasi sadece genel olarak kisa kisa yazilabildigi icin hizli ilerliyor gb fakat hic yazmayanda var ya da isleri evi cok yogun olanda..Buraya giremeyen vs cok..Surekli siteyi soranlarda var..

ha tmm cnm
ben günlük yapıyorum ama artık 2 günlük yapcam ben de
o zaman minik havucun hepsini koyayım dediğin gibi
zayıf olunca hep kendimi suçluyorum,bakamıyorum diye
bir de bebişleriniz nasıl kızlar
benimki dur durak bilmiyor,bakıcı teyze dün isyan etti,ne yapacam bilmiyorum

Cok cok hareketli..Emekliyor,kendi kalkip koltukta siraliyor..Hic durmak yok yani emerkende eller full hareket :)

Ya deniz.. benim kafam corba oldu suan. Dr yazmiski 6.ve 7.ayini bitirdikten sonra kahvalti baslanir diye. Simdi bu durumda bu ay mi onumuzdeki ay mi baslayacagim ben anlamadim. Olmadi baslayayin yakinda bari.

Canim hani baslamak az az oluyor ya sende az az baslayabilirsin..Ben 6. ayla az az basladim cogaltarak gittim ama hala anne sutu agirlikli..
Kahvaltida ayri ayri yiyor
10 Mayis dogumlu buarada..

X