2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kayisi gaz yapmadi cnm. Findik.ceviz daha hic vermedim. Portakal asidik oldugu icin 8.aydan itibaren tavsiye ediliyr cnm. Onu da vermedim. Brokoliyi de asagidaki gibi yaptim.

Brokoli: A,E vitamini ve demir kaynagidir. Antikansorejendir. Brokoli iyot emilimini azalttigi icin haftada 2 kereden fazla tuketilmemelidir. Eger yenecekse de iyotlu tuz kullanilmalidir ki suan bebegimiz icin tuz yasak.

1kucuk boy patates
1kucuk boy havuc
3-4cicek brokoli
1arpacik sogan
1 tatli kasigi dana kiymasi
1cay kasigi irmik
1 cay kasigi pirinc
1cay kasigi zeytinyag
Uzerini kapatacak kadar su

Brokolinin bebegime gaz yapmamasi icin, brokoliyi 2dk sebze sepetinde duduklu tencerede buharda hasladim. Boylece besin degerini de kaybetmedi. Daha sonra minik tencereye alarak, kup kup dogranmis havuc,sogan ve patatesi ekledim. Icersine kiyma, pirinc ve suyu da ekleyerek 45 dk boyunca pisirdim. Icersine irmik ve zeytinyag da ekledikten sonra 5 dk daha pisirdim. Küçük un eleginden ezerek pure haline getirdim.
cnm bunun hepsini yiyor mu
ben havucun hepsini diil mesela çeyreğini koyuyorum,diğer sebzeleri de az koyuyorum
yanlış yapıyorum galiba,ondan kilo almıyor demek ki
acemiliğin gözü kör olsun

cnm bunun hepsini yiyor mu
ben havucun hepsini diil mesela çeyreğini koyuyorum,diğer sebzeleri de az koyuyorum
yanlış yapıyorum galiba,ondan kilo almıyor demek ki
acemiliğin gözü kör olsun
Yok cnm hepsini icemez. Suclama kendini. Suyunu az koy pureye yakin olsun. En kucuk sebzeleri seciyrm. 2 porsiyon cikiyr. 2gun iciyr cnm. Suan amac yemege alistirmak. Agirlik henuz anne sutunde telaslanma.

Yok cnm hepsini icemez. Suclama kendini. Suyunu az koy pureye yakin olsun. En kucuk sebzeleri seciyrm. 2 porsiyon cikiyr. 2gun iciyr cnm. Suan amac yemege alistirmak. Agirlik henuz anne sutunde telaslanma.
ha tmm cnm
ben günlük yapıyorum ama artık 2 günlük yapcam ben de
o zaman minik havucun hepsini koyayım dediğin gibi
zayıf olunca hep kendimi suçluyorum,bakamıyorum diye
bir de bebişleriniz nasıl kızlar
benimki dur durak bilmiyor,bakıcı teyze dün isyan etti,ne yapacam bilmiyorum

ha tmm cnm
Cokkkk hareketli cmm.

Kizlar yeni denemem.

Ayva Püresi: Baslangic olarak az miktarda yapmayi uygun gordum.

Çeyrek ayva küp küp dogranir ve uzerine kapatacak kadar su eklenir. Haslandiktan sonra ezilerek püre haline getirilir. Uzerine azicik tarçın ilave edilir.

Not: Bir kış meyvesi olan ayva; protein,A ve C vitaminleri ile demir içerir. Çocuklarda buyumeye yardimcidir. Grip ve nezleye karsi vucudu guclendirir. Agiz yaralarina iyi gelir. Eger bebegimiz kabiz ise ayvayi bir sure vermemek en dogrusudur. Ishal ise ayva iyi bir meyvedir. Ayrica ayvayi haslayarak yedirmek gaz yapma riskini de en aza indirir.

Bebege yasakladi dimi sana degil...

Kansizlik yapmasin ve icerdigi teinden dolayi gereksiz kalp carpintisi yapmasin diye yasak demis olabilir.

Buarada bizim listede 6.ve7.ayini bitirdikten sonra kahvalti baslanir diyr cnm. O nedenle beklemedeyim.
Evet evet bebege yasakladi canim cayi. Zaten vermeyi dusunmuyordum iyi oldu. Zararida cokmus valla.

Kafam karisti ya biz 7. Ayi bitirdik zaten. Bitirmedikmi acaba benim bu yas islerine hic kafam basmiyor valla.

yogurduda esim beklemedi yedi zaten dayanamadi :) ben kucuk kucuk boyle 1 kerelik yapiyom ya cok guzel oluyo. Ozan bi tane yiyor tam geliyo. Bizde sulanmiyo diye seviyoruz. Kalip gibi oluyo yogurt hep

Kizlar yeni denemem.

Çeyrek ayva küp küp dogranir ve uzerine kapatacak kadar su eklenir. Haslandiktan sonra ezilerek püre haline getirilir. Uzerine azicik tarçın ilave edilir.

Not: Bir kış meyvesi olan ayva; protein,A ve C vitaminleri ile demir içerir. Çocuklarda buyumeye yardimcidir. Grip ve nezleye karsi vucudu guclendirir. Agiz yaralarina iyi gelir. Eger bebegimiz kabiz ise ayvayi bir sure vermemek en dogrusudur. Ishal ise ayva iyi bir meyvedir. Ayrica ayvayi haslayarak yedirmek gaz yapma riskini de en aza indirir.
Guzelmis lezzetli olucak gibi. Deniyorum hemen bugun.

Kizlar yeni denemem.

Ay bende deniyim guzel olur bu

Kizlar yarin esimin dogum gunu.oglumu hediye paketi yapicam :KK66:

Bende bebegimiz daha dogmamisti besiginin parmakliklarina kecelerden iyiki dogsun canim babam yazmistim ama seminki daha guzel fikirmis keske bende gobegime bi fiyonk baglasaymisim

Ay bende deniyim guzel olur bu

Bende bebegimiz daha dogmamisti besiginin parmakliklarina kecelerden iyiki dogsun canim babam yazmistim ama seminki daha guzel fikirmis keske bende gobegime bi fiyonk baglasaymisim
Aaa ben yaptim onu gecen sene bu zamanlar gobusum yeni yeni belli oluyordu. Gobegimi pakatledim.hatta fotografim var yarinda cekineyimde bari ikisini birlestireyim sonra. Kiyafetide ayni giyersem cok daha hos olur.bak sende bana yeni fikirler vermis oldun

Evet evet bebege yasakladi canim cayi. Zaten vermeyi dusunmuyordum iyi oldu. Zararida cokmus valla.

Kafam karisti ya biz 7. Ayi bitirdik zaten. Bitirmedikmi acaba benim bu yas islerine hic kafam basmiyor valla.

yogurduda esim beklemedi yedi zaten dayanamadi :) ben kucuk kucuk boyle 1 kerelik yapiyom ya cok guzel oluyo. Ozan bi tane yiyor tam geliyo. Bizde sulanmiyo diye seviyoruz. Kalip gibi oluyo yogurt hep
Cnm. 7.ay bitti. Yani 7 ayliklar. Biten soylenir. 8 bitince kahvaltiya basla dedi dr. Benim albumlerime bir göz at istersen. Ben biraz yanlis yazmisim sana digerinde cnm. 8.ayi bitecek baslayacagim diyecegime 7.ay bitince demisim.

yogurdu ben de tek tek kavanoza yapiyrm cnm. 250ml likler. Bir seferlik. Oglanin yemedigini ben yiyorum.

Kizlar yarin esimin dogum gunu.oglumu hediye paketi yapicam :KK66:
Ay cok sirinmis.

Merhaba ben dahs yeniyim kızım 15 mayıs doğumlu. Biz sabah kahvaltılarına başladık hergün 1/2 yumurta sarısı yiyoruz nerdeyse yanındada bitki çayı veriyorum ıhlamur/adaçayı/papatya ılık ılık hoşuna gidiyo. Ayrıca et balık ve tavuk veriyorum. Ben özel çorba yapmıyorum kendimize ne pişiriyorsam onu veriyorum çünkü sevmedi sebze çorbasını. Mercimek gaz yaptı onun dışında her çorbayı yiyo maşallah. Dişimiz çıksa makarna pilav da yicek ama :KK66: biberon suluk sevmiyo pek bardaktan içmek istiyo suluk diş kaşıyıcı onun için :) gelişimimiz gayet iyi gidiyo bakalım 8.ay kontrolünde ne olcak kan tahlilimiz var. Bide 10. Ayda menenjit aşısı var özel devlet karşılamıyo

Masallah size. Biberon almamasi daha iyi. Bardak en guzeli. Benimki de hic almadi biberon suluk vs. Alistirma bardagininda pek sevmedi. Kasikla iciyr simdilik.
Menenjit asisini bizim dr onermedi. Koruyuculugu 1 yil dedi. Ayrica bi menenjit salgini olsa sadece bebeklere degil yetiskinlere de asi yapmak sart dedi. Yaptirmayacagim onun icin.

ha tmm cnm
Ben de gunluk yaptim cnm ilk ay. Simdi 2 gunde bir. 3.cu gunde tarhana yapiyrm. Bebek tarhanasi tabiki.

Masallah size. Biberon almamasi daha iyi. Bardak en guzeli. Benimki de hic almadi biberon suluk vs. Alistirma bardagininda pek sevmedi. Kasikla iciyr simdilik.
Menenjit asisini bizim dr onermedi. Koruyuculugu 1 yil dedi. Ayrica bi menenjit salgini olsa sadece bebeklere degil yetiskinlere de asi yapmak sart dedi. Yaptirmayacagim onun icin.

Ben de gunluk yaptim cnm ilk ay. Simdi 2 gunde bir. 3.cu gunde tarhana yapiyrm. Bebek tarhanasi tabiki.
Kendi dr danışcam bakalım ne diyecek sağlık ocağındaki hemşire söyledi bana başka bi dr arkadaşa sordum aşıdan zarar gelmez dedi. Kafam karıştı:eek:

Ya deniz.. benim kafam corba oldu suan. Dr yazmiski 6.ve 7.ayini bitirdikten sonra kahvalti baslanir diye. Simdi bu durumda bu ay mi onumuzdeki ay mi baslayacagim ben anlamadim. Olmadi baslayayin yakinda bari.

canım anlayan biri varmış sevindim :) ozan 14 mayıs doğumlu. peyniride yoğurt gibi yapıyorsun aynı. mayalamayıda 1 litre süt için 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynirle yapıyorsun. ben liğht peynir kullandım tuzsuz olsun diye. peyniri sütte iyice ez mayalanıncada tülbente koyup süzdüm. internettede aynı tarif ben annemden öğrendim oda bize böyle vermiş.bende yedim valla güzel oldu.
Deniz biraz daha detay yazar misin cnm. Ne kadar sutle mayaladin. Ne kadar bekletip dolaba koydun vs.

Ya deniz.. benim kafam corba oldu suan. Dr yazmiski 6.ve 7.ayini bitirdikten sonra kahvalti baslanir diye. Simdi bu durumda bu ay mi onumuzdeki ay mi baslayacagim ben anlamadim. Olmadi baslayayin yakinda bari.
Evet canim bu ay baslaman lazim 7.ayi bitirdik. Zaten 15 gun sonra senin 8.ayda bitiyor. Bu 15 gun icinde yvas yavas baslayabilirsin.cunku biz kontrole gittigimizde basllatti bizede.

Canim peyniride tekrar tarif edeyim. Simdi 1 litre sutu kaynatip soguttum ayni yogurttaki gibi sicaklik kontrolu yaptim (su serce patmaginin icinde 5 saniye durabilmesi olan) ayri bir kapa biraz sut alip icinde 1 kibrit kutusu buyuklugunde beyaz payniri ezerek iyice karistirdim (ben tuzsuz diye light peynir kullandim sen normalde kullanabilirsin tabi)sonra o karisimj diger sute ilave ettim. Yogurttaki gibi srip sarmalayip hic acmadan 5 saat kadar beklettim. 12 saat kadarda buzdolabinda durdu. Sonra o katilasiyo zaten. Tulbente koydum suzdum onu 2 saat kadar.

Canim albuumune baktim sizi 7.ayin bitiminde kahvaltiya baslatmis. Yumurta , domates rendesi peynir falan verilir yazmus. Dur ben hizim doktorun verdiginide yuklemeyi deneyeyim. Gerci beceremiyirum bi turlu. Tabletten giriyorum ben ondan heralde

1419842276344.jpg

Cok sukur yukledim. Simdi cuteheart canim 6-7 yazan yerdekiler gecen aydi yani 7.ayin icindeyken. Bana gecen ay kahvalti verildi ama ben bu ay vermeyi uygun gordum.7-8 yazan yerdekilerde bu ay baslamami istedikleri. Hatta nohut falan var. 8-9 yazan yere kadar verilecek dedi hatta oraya isaret koydu.

X