2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Benim oglum 3 gecedir yenidogan bebek gibi oldu. Her 2 saatte emmeye kalkiyr. Zaten az uyuyr. Iyice hayalet gibi gezmeye basladim gunduzleri
canim ben verdigim ek gidalari azalttim cok husursuzdu cunku.sende cok fazla cesit vermemeye calis sanirim karin agrisi oluyo.iki gece evvel karnini ovarak uyuttum. Benimki simdi 1 tane elma yada armut rendesi, sade havuc ve patetesli corba ve yogur yiyor

masallah ya kuzina. Uyku problemi bizde en bastan beri var artik kaderim deyip geciyorum valla.taneli seyleri veriyormusun mesela pirinç gibi orbada falan tabi

Kizlar dun arkadasimin yurutecini aldim denemek ucin duramiyor ustunde benimki. one one dusuyor. Yurutecin onundede muzikli bir direksiyon var kafasi direksiyona carpti.saniri bizim icin cok erken :) zaten benimki tembel diye ben tahmin ettim gerek kelmaz diye. Birden yuruyecek benimki

Cnm. Bizde 1 meyve dedigin corba ve muhallebi var. Ayni gibiyiz.

Birsey danisacagim. Sebze corbasina minicik patates ve havuc koyuyrm. Hergun taze yapiyrm. Ama bebisler kucuk hepsini yemiyr ve çöp oluyr. Siz bir cozum buldunuz mu?

Pirinçleri kırdıktan sonra suda kaynatıp en son anne sütü mü ekliyorsun canım nasıl yapıyorsun?

Bu aralar çok az kişi kaldık Yazışan, Whatsup grubu ordan yazışıp burayı ihmal mi ediyorsunuz yoksa

Cnm. Bizde 1 meyve dedigin corba ve muhallebi var. Ayni gibiyiz.
Evet ayniymis. ben aman sunu yesin bunu yesin diye abarttim sanirim. Simdi duzeldi yavrum.iki gun yogurt 1 gun muhallebi veriyorum bende surekli yogurt olmasin dedim.birde ben yarim patates yarim havuc koyuyorum tam geliyo iki kez iciyo gunde. Isitiyorum birde bayiliyo.diger yarimkarida strecleyip dolaba koyuyorum ertesi gunde onu yapiyorum. Birde kemik aldim kasaptan kaynattim. suyunu buz posetlerine koydum her corbaya 1 tanede bulyon gibi ondan koyuyorum. Kemikleri guclensin dye. O kemiklerin iliklerinide cikardim kucuk kucuk folyolayip attim buzluga 1 tanede ondan koyuyorum. Cok degil ama cok cok az agir gelmesin diye. Tavsiye ederim lezzetide mukemmel oluyo.gecen esimle canimiz cekti biraz fazla yaptim oglaninkini ayirdim bizimkini tuzladim nefis oldu valla

bende oğlum için ldım geçen hafta hepsiburadad indirmdeydi
kıpırdatamıyor benim kuzu anlayamadı dha ne işe yaradığını
öne doğru düşüyor benimkide

bende oğlum için ldım geçen hafta hepsiburadad indirmdeydi
kıpırdatamıyor benim kuzu anlayamadı dha ne işe yaradığını
öne doğru düşüyor benimkide
Evet evet anlayamadilar daha. Bence once desteksiz oturmaya badlamasi lazim.yurutecte ozaman dimdik durur gibi. Yoksa surekli kafa carpack

tel şehriye içti bugün bizimki
bi kaç kaşık domates rendesi ile kaynatıp zeytinyağı ekleyip verdim
yalana yalana yedi şehriyeleri yutamaz sanıyordum ama bunların herşeyden haberi vr valla

6 aylık kontrolde 7kilo 66.5 cm çıktı

Evet evet anlayamadilar daha. Bence once desteksiz oturmaya badlamasi lazim.yurutecte ozaman dimdik durur gibi. Yoksa surekli kafa carpack

doğru söylüyorsun
kısa kısa oturmayı öğrenmesi için çalışıyorusz biz
emzirme yastığımın içine oturtuyorum bide mama sandalyesine tabi yamuluyoruz dah a :)

Merhaba arkadaslar full bir misafirli hafta gecirdim....
Uzeeine kusumu kaybettim kac gun oldu atamadim uzerimden hala agliorum hic tadim tuzum yok...

Yurutec ...demissiniz duru binio deniz dedigin gibi once one gidio ben o zaamn bir yastik koydum oraya ....aynen oyuncaklara parmagini sikistirdi duru da bizde soktuk oyuncaklari ilk zamanlar sadece oturuo du 20 gun sandalye niyetine kullandi ama simdi gidip yaramazlik yapii en cok geri gitmegi sewior.

Emzik...demissiniz ben artik uyandigi anda aliorum kaldiriorum sadece uyucavi zaman weriommmgunduz hic vermiom ...sonrada sirayla gunduz uykusun da gece uykusunda kesicem bakalim.

Kahwaltilar corbalar muhallebiler hepsi tam gaz bizde.. Anne stu bir tek gece uyksunda emio ama 500ml icmesi gerektigi icinde dewam sutu 6. Ay ile tamamlioruz o acigi...
Asilarimizi hic sorunsuz atlattik sukur. Simdi biraz sizi okuyim...

Aşımı zi olduk 9.500 70 boy.hersey yolinda dedi hemsirekiz.fakat disi cikacak sanırım asiri huysuz salya xok kaka xok vee agzini acmiyo bisi yemiyo üzülüyorum

doğru söylüyorsun
kısa kısa oturmayı öğrenmesi için çalışıyorusz biz
emzirme yastığımın içine oturtuyorum bide mama sandalyesine tabi yamuluyoruz dah a :)
Hahaha beyiliyorum yamulmalarina ne guzel oluyo degilmi ama pit diye dusuveriyo yana.cok tatli bu afacanlar ya. Iyiki dogurmusuz ne diyeyim.tel sehriyeyi bende deneyeyim bari cok kotkuyirum bogulacak saniyorum. Cesaretim hic yok benim

Oncelikle kusun icin cok uzuldum.yastik fikri iyimis denicem simdi.arkadastan aldi yurutecide oyuncaklari sokemem ama yastikla dahaiyi fikir edinirim heralde.

Aşımı zi olduk 9.500 70 boy.hersey yolinda dedi hemsirekiz.fakat disi cikacak sanırım asiri huysuz salya xok kaka xok vee agzini acmiyo bisi yemiyo üzülüyorum
sonunda oglum gibi iri bir bebek buldum.seninki nasil canim kilodan kaynakli biraz hantallik var gibi geliyo bana seninkide oylemi.bizimkide 6. Ay asida 9550 kilo 71 boyu cikti.doktoruda asi atan hemsirede yasitlarindan gec ememkler uzulme kiyaslama falan yapma dediler. Kilo cok etkili dediler.

Biz kahvaltıda biraz peynir yumurta sarısı 8 de 1 oranda, zeytinyağı ve pekmez yiyoruz bazen çok iştahlı bazen istemiyor..Henüz düzenli corba ya başlamadım bikaç kez verdim..yaptığım zeytinyağlı yemeklerden çok severek yiyor havucu ve patatesini dün de kereviz yedi biraz,babası pek hevesli herseyi ağzına vermek istiyor..Bugün iki dilim armut rendesi yedi ve anında tozu dumana kattı kaka:) tv ye giden bi kablo var sürekli ona gidiyo emekleyerek onla oynamak istiyo ben ceviriyorum o gidiyor gün boyu bu konuda çatışma halindeyiz.. otururken yana doğru düştü ilk dusmemizi de yasadik başını vurdu şükür ki bişey olmadı korkup ağladı.. Sanki baba diyor ya da bize öyle geliyor bilmiyorum gel gel yapıyor ellerini izliyor çok tatlı oluyor ozman:) bizden haberler bukadar bir de uykumuz düzelse süperiz ama o da kusur kalsın napalim:)

Cnm. Pirincleri kirdim. Kaynar suyla islatip biraz beklettim..sonra pisirdim muhallebi oldu. Azcik soguyunca anne sutu ekledim.

Ohhhh ellerine saglik cnm..afiyet olsun. Bizim dr.da kiyma ekletiyr ama henuz baslamadim.maglum 3gun kurali. Ben alerjik oldugum icin genetik gecis oluyrmus. Daha da dikkat et dedi.
Ben 1 sefer oglen veriyrm cnm sebze corbasini. Hatta pure yapiyrm onu da artik. Bir de eger soguduysa benmari usulu isitiyrm cnm, öteki turlu vitamini kacacakmis gibime geliyr.

Oh masallah yavrulara. Corbalar cesitlenmeye baslamis kizlar. Biz ilk once havuc patates pirinc yedik. Sonra tarhana yayla corbasi ve bugun de mercimek corbasi. Henuz cesitlere gecmedik. Sehriye dusunuyorum yarin da onu yapayim.

Bugun aşimiz vardi. Hemsire maske takmisti hastaydi galiba bizimki yikti ortaligi. Boy 70 cm kilo da 9 olmus. Gelismemiz iyi cok sukur. Ama kabizlik var hem de bayagi kotu. Cakil tasi seklinde bagira cagira yapiyor bikac gundur. Beni perhize soktu doktor. Hamurisi ve makarna yok acliktan olecem yanii. Ali'ye de surup verdi. Elma armut kayisi erik zeytinyaga yuklendik. Duzelir insallah kuzum.

YurutEc demissiniz benim tembel tenekemm cok sevdi bi kere oturttum ama one düştü. Tam dik tutamiyor kendini. Zaten totoyu kaldirip bise yaptigi yok sipanin :)

OPuyoruz sizi de bebisleri de.

Benimde bunyem cok alerjik birde benimki tup bebek diye butun alerjiler neredeyse kesin gibi geciyor bebege. Daha az kullan patatesi falan ceyrek gibi dokme cunku yazik olur.yada tuz koy bizim gibi srn ic.isitma yontemini sevdi ama bende artikoyle isiticam.

Saol cnm. Deneyeyim dolaba koymayi. Cunku ben yiyemiyrm, migdem hasta dogumdan beri tedavi goruyrm. Patates mahvediyr. Atmakta icimi yakiyr. Bir arkadasimda (patates degil ama) kabak vs onlari dogramis, dondurucuya atmis. Ihtiyaci kadarini atmis hep corbalarina.

Alerji de ne yazikki buyuk dert ben de. Yine dogum sonrasi patladi ve hala ilac iciyrm. Ilaca ragmen gozlerim vucudum sisiyr. Emzirdigim icin disimi sıkıyrm..sonra kesin tedavisi. O nedenle dr yunlu bile giydirmeki, bebeginde alerjikse tetiklemeyelim dedi. Simdi pür dikkatim mecbur ;(
Bir de dr kiyma koy diye ek besin listeme yazdi (albumlerim de var). Saglik ocagi sindirimi zor 8 aydan once verme diyr. Ne yapsam bilemedim.

Bizde de tam hersey oturmusken hasta oldu balım..

Simdi de hep baska birsey veriyormusum gb istemiyor agzina birsey burnuna hele hic yaklastirmiyor oysa gulerek temizlettirirdi burnunu..
Ustune bende hastayimm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…