2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
BESTEKIZ BESTEKIZ kucuk bebek varken uzun oturmalara gelen misafirlere anlayissiz gözüyle bakiyorum . Gündüz gelip bebeği tutsalar bizde azcık gündüzden islerimizi bitirsekte aksam rahat uyusak.Ara ara böyle ruhsal cokmeler , yetemene korkusu çöküyor canım bu çok normal birgün üzül ama sabah uyandiginda mutlu uyanmaya çalış hepsi geçecek .Kocalara gelince sanırım yetistirilme sekillerinden olsa gerek en iyisi bile bencil oluyor. Inanarak söylüyorum herşey yoluna girecek.

Muhallebiye baslayan anneler...

Aklima takilan birsey var. Benim kuzu hep anne sutu aldi..muhallebi tariflerin de ise muhallebiyi pisir, sonra devam sutu mamasi ekle diyr. Ee benim oglum hic mama yemedi. Ben anne sutumu ekleyecegim yoksa mama mi alip ekleyecegim. Ekleyeceksem mama hangi marka olacak?

Anne sütü fazlaysa eğer anne sütünü eklemeyi daha uygun görüyorlar canım. Sütün fazlaysa sütünle yap.

skyacar skyacar açılımı Baby Lead Weaning yani bebeğin kendi kendine yemesi haşladığımız havucu brokoliyi veya diğer çiğ sebzeleri soğan pırasa gibi parmak boyunta kesip bebeğe verioruz oda dokunuo hissedio ve ağzına götürdükçe tad alıo biraz araştırın isterseniz çok faydalıymış gelişimi için ben bugün havuçla başliicam

skyacar skyacar açılımı Baby Lead Weaning yani bebeğin kendi kendine yemesi haşladığımız havucu brokoliyi veya diğer çiğ sebzeleri soğan pırasa gibi parmak boyunta kesip bebeğe verioruz oda dokunuo hissedio ve ağzına götürdükçe tad alıo biraz araştırın isterseniz çok faydalıymış gelişimi için ben bugün havuçla başliicam
Cnm. Ben eline sulugunu verdim hemen. Kendi iciyr. Biraz yemege baslasin, yiyecekleri de eline verecegim. Dun biraz pure havucu mama tepsisine koydum ama ellemedi, biraz tepsi yuksek geldi de boyuna gore. Yetisemedi yavrum :KK66:

Ah evet okumuştum.Ben Kemal 4 aylık oldugundan beri yapıyorum. Kollu onluklerden bulabilsem yemeğini de önüne koymak istiyorum.

7uzun bir aradan sonra selam kizlar.
okuyamadimgecmisi girmisken hemn yazmaknistedim.ise basladim biliyirsunuz 1 ay oldu.gunde 1 kez sut sagip geturuyirum .kayinvalide bakiyor bizim evimizde.armut anne sutune 1 adet cici bebe .meyve puresi.sutlac corba gece muhallebi.hippiyi geceler mamasi veriyiruz kizmiza.bunlarin hepsini bir gunde vermiyiruz tabiki.
kizimi birakmaya alistim gozum arkada degil.iyi bakiliyor cok sukur, eve geldigimde bebis mutlu bakimi yapilmis ev de gunluk isler yapilmis yemekmhazir utu yapilmis biraz da hijyene dikkat edikse tamamdir..bu kadarina da raziyim.cok sukur.

gece kalkmalar hic degusmedi.en az 9 .8 kez uyanipmemziriyirum.
dis gekiyir bardak ve kasikla kont ettik alttan 2 dis gekiyor.6,5 aylik olduk bugun.
5,5 aydan itibaren yurutec kullanuyirum.cok memnunum.kizimda cok guzel vakit geciriyir
mama sandalyesi aldim ama pek alisamadik ona.
destejsiz oturabiliyir bu arada.
ise baslamak bana com iyi geldi.disarida bir oglen temwgi bile bana sosyalkik geliyor.hergun bakimli olarak evden cikmak vs.
BESTEKIZ BESTEKIZ , bende senin gibiydim 1 ay oncesine kadra.
kizim uyandi hepinizi opuyirum.
saglilar diliyorum

7uzun bir aradan sonra selam kizlar.
okuyamadimgecmisi girmisken hemn yazmaknistedim.ise basladim biliyirsunuz 1 ay oldu.gunde 1 kez sut sagip geturuyirum .kayinvalide bakiyor bizim evimizde.armut anne sutune 1 adet cici bebe .meyve puresi.sutlac corba gece muhallebi.hippiyi geceler mamasi veriyiruz kizmiza.bunlarin hepsini bir gunde vermiyiruz tabiki.
kizimi birakmaya alistim gozum arkada degil.iyi bakiliyor cok sukur, eve geldigimde bebis mutlu bakimi yapilmis ev de gunluk isler yapilmis yemekmhazir utu yapilmis biraz da hijyene dikkat edikse tamamdir..bu kadarina da raziyim.cok sukur.

gece kalkmalar hic degusmedi.en az 9 .8 kez uyanipmemziriyirum.
dis gekiyir bardak ve kasikla kont ettik alttan 2 dis gekiyor.6,5 aylik olduk bugun.
5,5 aydan itibaren yurutec kullanuyirum.cok memnunum.kizimda cok guzel vakit geciriyir
mama sandalyesi aldim ama pek alisamadik ona.
destejsiz oturabiliyir bu arada.
ise baslamak bana com iyi geldi.disarida bir oglen temwgi bile bana sosyalkik geliyor.hergun bakimli olarak evden cikmak vs.
BESTEKIZ BESTEKIZ , bende senin gibiydim 1 ay oncesine kadra.
kizim uyandi hepinizi opuyirum.
saglilar diliyorum

İyi olmana çok sevindim canım hep iyi kalalim hep iyi olalım inşallah.

Lilacsofie Lilacsofie sen nasılsın demir nasıl bu aralar pek girmiyorsun
Merhaba canım, hepimiz çok şükür iyiyiz. Demir'in okul maceraları, Deren'in ek gıdaları derken gün öyle bir akıp geçiyor ki, zaten sen de aynı durumdasındır. Whatsup grubuna erişmek burdan daha kolay oldu ama oraya da çok sık yazamıyorum buaralar.
Deren ek gıda ve emzirme beraber gidiyor, fena değil diyebilirim. Demir okula biraz daha alıştı. Arada sırada hırçınlıkları devam ediyor tabii.
Ben Deren'in emmediği öğünleri sağmaya devam ediyorum. Henüz hiç kilo veremedim. Spora başlamama ve dikkat etmeme rağmen. Bu haftaiçi diyetisyene gitmeyi düşünüyorum artık Deren altı aylık oldu ve ben balon gibi şiş halimden çok sıkıldım, parkta Demir'in peşinden koşarken tıkanıyorum vallahi :)

Gecmis olsun cnm.

Saol cnm. Leke cikarici da kullandim ama olmadi. Hatta 60 derecede 3 saat yikadim yok cikmiyr elma lekesi...

Ben öyle inatçı lekeleri sıcak su ve leke çıkarıcıyla leğende bekletip, elde klasik çitileyerek yıkıyorum. Birkaç tane çıkartabildiğim oldu.

çok sağol kan tahlillerinde çıktı HCT, MCV, MCH, GRA, MON, DEMİR, TOTAL PROTEİN düşük çıktı :KK43: idrar tahlili tekrar istedi sonuç çıkmamış çünkü
şimdi doktordan geliyorum bikaç soru sordum diye hoşuna gitmedi doktor beyin, sevmezler ya soran merak eden hastaları o mesele işte! diyorum polivit verdiniz ancak hem devit3 hem de demir ilacı kullanıyorum demir zehirlenmesi yapabilirmiş beraber verilmezse daha iyi olur yazıyor dedim bir şey olmaz ver sen hepsini diyor tamam dedim peki hematoloji uzmanına da ayrıca gitmemiz gerekiyor mu bir kaç kişiye sordum götürmende fayda var diyorlar sen o diyenlere ne bakıyorsun yok bir sıkıntı diye trip atıyor :KK11:

Bu tür doktorların kendilerine ve bilgilerine güvenmediklerini düşünüyorum artık.
Bir anne olarak içgüdülerine güven canım, bence de sonuçlarını başka doktora gösterebilirsin...

Aklima takilan birsey var. Benim kuzu hep anne sutu aldi..muhallebi tariflerin de ise muhallebiyi pisir, sonra devam sutu mamasi ekle diyr. Ee benim oglum hic mama yemedi. Ben anne sutumu ekleyecegim yoksa mama mi alip ekleyecegim. Ekleyeceksem mama hangi marka olacak?
Sağmak istiyorsan kendi sütünle yapmanı öneririm canım. Sabah kahvaltısı, mryvesi, sebzesi, muhallebisi derken artık direkt gögüsten aldıkları miktar azalıyor. Emmedikleri öğünlerde sağıp pürelere, muhallebilere anne sütü ekleyerek, yogurt yaparak aldıkları miktarı nispeten arttırmak mümkün.
Sağım yapılmayacaksa Hipp olabilir diye düşüyorum. Her marka için bir söylenti çıkıyor, bunu artıkfirmaların kendilerinin rekabet açısından yaydıklarını da düşünmeye başladım.

Miracle' dan haberi olan var mı? Şu sıralar bebeğinin cinsiyetini öğrenmiş olmalı?
Acaba ailelere söylediler mi? Umarım sağlığı iyidir ve hersey yolundadır, çok merak ediyorum...

Ben ilindiktan sonra bebelak 6. Ay ekliorum eger anne sutu sorunun yoksa anne sutucekle....
BESTEKIZ BESTEKIZ kucuk bebek varken uzun oturmalara gelen misafirlere anlayissiz gözüyle bakiyorum . Gündüz gelip bebeği tutsalar bizde azcık gündüzden islerimizi bitirsekte aksam rahat uyusak.Ara ara böyle ruhsal cokmeler , yetemene korkusu çöküyor canım bu çok normal birgün üzül ama sabah uyandiginda mutlu uyanmaya çalış hepsi geçecek .Kocalara gelince sanırım yetistirilme sekillerinden olsa gerek en iyisi bile bencil oluyor. Inanarak söylüyorum herşey yoluna girecek.
Cok haklisin malesef insani kendi ailesi bile cok dusunmeyince bole oluo bana misafir gelicekbilen annem lohusa ziyaretine gidii cocuk bi gunde buyur falan ne me lazim....

X