2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
@cutehear
Karsindaki annen dahi olsa kendini kiyaslama canim,bosver..
Evet eskiden daha zormus ama zaten kendi kendimize buyumusuz,hep demezler mi koyardik dururdunuz..
Eski,simdi,sonra duzen degismezse kotudur aslinda..
Sen bebegin icin en iyi annesin ki o bebis senin,aksini dusunme bile..Allah yardimcin olsun..

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?gallery/albums/ek-gida-kitapcigi-1.36401/

Arkadaslar yukaridaki link isinize yarayabilir. Bugun dr verdi. 1 kitapcik daha var sma nin. Onu da dr verdi. Bir ara paylasacagim..afiyet olsun bebislere. Yarasin kuzulara. Akil fikir saglik olsun hepsine de...

Sukur kontrol guzel gecti. Demir ilaci basladi. Tam 6 aylik bugun. Cok kizdi 4.ayda baslanmadi diye. Eee vermediler dedim :KK66:
Masallah fiziksel olarak 1 yasindaki bebege es degermis. Baya sasirdi dr. Cok sukur iyi bakmisim moral oldu bana da.
Sen herseyin en dogrusunu biliyrsun, sakin kimseyi dinleme, bildigin gibi yapmaya devam et dedi.

Bu bayginlik olayini sordum... "cok normal. Bebek bakmak agir bir yuk. Zorlu bir donem. Bu sekilde yasaman dogal. Sen de tuhaflik yok. Bol sekerli komposto tuket, hem sutun tadi guzellesir hem sana iyi gelir. Tuzlu ayran da ic" dedi. Ben daha dogum oncesi kilomdan 2.5 kg dusugum kizlar. Ilk 52 gunde vermistim, sonra da hasta olmustum iste. Umarim bu bilgiler sizlerin de isine yarar.
Gecmisi henuz okuyamadim, ama bana destek olan canim arkadaslarim, cok saolun. Okuyacagim birazdan.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?gallery/albums/ek-gida-kitapcigi-1.36401/

Arkadaslar yukaridaki link isinize yarayabilir. Bugun dr verdi. 1 kitapcik daha var sma nin. Onu da dr verdi. Bir ara paylasacagim..afiyet olsun bebislere. Yarasin kuzulara. Akil fikir saglik olsun hepsine de...

Sukur kontrol guzel gecti. Demir ilaci basladi. Tam 6 aylik bugun. Cok kizdi 4.ayda baslanmadi diye. Eee vermediler dedim :KK66:
Masallah fiziksel olarak 1 yasindaki bebege es degermis. Baya sasirdi dr. Cok sukur iyi bakmisim moral oldu bana da.
Sen herseyin en dogrusunu biliyrsun, sakin kimseyi dinleme, bildigin gibi yapmaya devam et dedi.

Bu bayginlik olayini sordum... "cok normal. Bebek bakmak agir bir yuk. Zorlu bir donem. Bu sekilde yasaman dogal. Sen de tuhaflik yok. Bol sekerli komposto tuket, hem sutun tadi guzellesir hem sana iyi gelir. Tuzlu ayran da ic" dedi. Ben daha dogum oncesi kilomdan 2.5 kg dusugum kizlar. Ilk 52 gunde vermistim, sonra da hasta olmustum iste. Umarim bu bilgiler sizlerin de isine yarar.
Gecmisi henuz okuyamadim, ama bana destek olan canim arkadaslarim, cok saolun. Okuyacagim birazdan.

Muhteşem anne demiştim biz eskilerden daha iyiyiz diye ev işini değil bebeklerimizi dusunuyoruz.Allah im meleklerimizi korusun nazar değmesin .Sağlıkla büyüsünler , bahtlari açık olsun inşallah.

Goredim ben acaba bendenmi kaynakli

Kızlar az önce eşim aradı diyor ki öğle arası PTT işini halledemedim artık bebekle dışarı Tekbaşina çık da bu işleri hallet diyor..inanamadım kulaklarıma ben ne haldeyim evde bilmiyor..herşeyle bogusuyorum bir de dışarı islerini yapacakmisim hem de bebekle..sanıyor ki eskisi gibiyim önceden faturası marketi hep ben yapardım ama artık yok eski tulay hem de hiçbir yönden yok:KK43: oyle bebek arabasinda etrafa bakarak gezen bi bebegimiz mi var sanki bunu bilmiyormus gibi söylediği şeye bak artık kendime hiç vakit ayıramıyorum kızlar Bu çok uzuyo beni biliyorum hiçbişey eskisi gibi olmayacak çok şükür dünya tatlısı kızım var ama ben ben degilim artik cok yorgunum ve çok kapandım icime gün boyu evdeyim ve vakit nası geçiyor anlamiyorum:KK43: inanin yıka topla yıka topla saçlarım uzamis farkında değilim..bendemi bi sorun var:KK34:

Sen de sorun yok cnm. Hepimiz yetismeye calisiyrz. Ama elimizden geleni yapabiliyrz. Superman degiliz ki..

Benim gorumcemde ilk iki ay gelmedi evime sigaradan dolayi. Zten yaninda icmiyor ama o kadar cok sigara iciyorki cok kokuyor.bana telefonda dediki ben biraz buyusun oyle gelicem sigaramdan taviz veremem dedi bende dedimki hic degeri yokmu yigeninin 3 degilde 2 iciver nolurki.bana dediki benim sigaram kendi cocugumdan bile kiymetli ben bir elimle cocugu tutup emzirdim bir elimlede sigarami ictim. Baktim sigarasini evlafindan daga cok seviyor ve bununla ovunuyor oglum 2 aylikken gelmek istedi kabul etmedim 4 aylik oldu oyle geldi.
Yazik o bebege. Sigarayla ovunenlerden hic haz etmem.
sen de iyi yapmissin. Ohhh..

@cuteheart ne kadar zor olduğunu biliyorum canimm ama işte güçlü olmak zorundayız, mecburuz.Kendi kendimize terapi yapıp , tekrar canlanmaliyiz.Esim matematik öğretmeni ama dekorasyon işleri ile uğraşıyor bebekten önce bende ona yardım ediyordum , doğum yapana kadar çalıştım yanında. Bildiğin inşaat işleri yapıyorum.Dogumdan beri hep yalnizdim annem bir gece bile kalmadi yanimda o kadar zor gunler gecirdim ki anlatamam , Eşim benden daha fazla lohusa depresyonuna girdi.Baktim olacak gibi degil güçlü olmak zorundayım bana benden başka destek yok anladim. Hopa dayiz çünkü işleri var bitirmeden dönemiyoruz ist a .Kemâl doğduktan sonra eşime yardım edemiyorum haliyle eşim bu durumdan çok şikayetçi tabi , yalnız kaldım vs gibi dusuncelere kapılıp üzülüyor , aylardir işlerini aksatiyor uzattikca uzatiyor halbuki kışa kalmamamiz lazım havalar iyice soğudu. Soba yakiyoruz ama gece soğuk oluyor Kemal hasta olacak diye ödüm kopuyor. Bu hafta havalar güneşli bunu fırsat bilerek eşime hadi işe gidiyoruz dedim tulumumu giydim Kemali hazırladım .işe gittik ve eşime çocuk sırtımda karo taşıdım .Çok uzattım ama dedigim gibi güçlü olmak zorundayız.
Masallah cnm. Yine de dikkat et kendine. Fazla hirpalama.
benim esim de benim yerime lohusa depresyonuna girmisti. Baya uzmustu beni; oysa ben de ona suprizler hazirliyrdum. Baktim olmuyr, ona da rest cektim mecbur. Sonunda ne mi oldu; benim alerji uzuntuden tavan yapti :KK66:

@cuteheart canım sen miydin nohuttan maya yapan..bişi sorcam şimdi ben günlük süt aldım kaynattım 1 bardakla yapcam ama mayayı elde edene kadar 3 gün geçiyor heralde değil mi..her denemede yeni süt mu almalıyım yoksa bugünkü aldığım sütü buzdolabina koyup onu ısıtarak yapabilirmiyim?
bilen biri de cvp verebilir mi arkadaş çevrimiçi değilmiş..
Cnm. Maya 24 saatte oluyr. Olan mayayal tekrar mayaliyrsun normal yogurt yapar gibi. Gunluk sutun omru kac gunse, o kadar gun kullan cnm.

Kızlar siz bebişleri kendi normal yataklarına geçirdiniz mi, Yada odasına? Bizimki yanımda sallanan beşiğinde uyuyor hala.. Bu ay deneyeyim diyorum 5 ay 10 günlüğüz henüz, ama gelecek ay işbaşı yapıcam şimdiden alıştırayım diyorum sonradan uykusuz kalmaktansa...
Benim koynumda yatiyr cnm. Ayirmak istemiyrm henuz. Odayi ayirman icin erken cnm.

Bu hafta ben de kendimi her zamankinden yorgun hissettim. Bulabildigim firsatlarda gunluk isleri ancak yaptim, tasinma sonrasi esya yerlestirme kismina dokunmadim hic.
Sanki kalan enerjimi de almislar gibiydi.

Gunduz uykularimiz yeni yeni yarim saati buluyor. Aksam banyo sonrasi 9'da yatiriyoruz. İlk uykusu uzun, 1 gibi uyaniyor emziriyorum. Sonra bazi gunler saat basi uyaniyor ama genelde 1-4-7 seklinde. Bu aralar hem cok sik uyaniyor hem sabah erken kalkiyor..

Evin isi artik bitse de rahat etsem duzenim olsa bi diyorum.
Saol cnm. Allah yardimcimiz olsun.

Kizlar kuzulara yedirdiginiz yogurt corba mama meyve miktari ne kadar?
Biz yeni basladik. Yarim elma yiyr. Havucdan hoslanmadi. Anne sutu katinca yedi

Hepimiz ayniyiz malesef. Bu ek gıda yemeleri iyice oturana kadar gece uyanmalari sürecek sanirim, benimki sadece anne sütü aldığı zamanlar çok güzel uyuyordu, simdi çok beteriz. Sabahları her yerim agrimis bi sekilde uyanıyorum

@cutehear
Karsindaki annen dahi olsa kendini kiyaslama canim,bosver..
Evet eskiden daha zormus ama zaten kendi kendimize buyumusuz,hep demezler mi koyardik dururdunuz..
Eski,simdi,sonra duzen degismezse kotudur aslinda..
Sen bebegin icin en iyi annesin ki o bebis senin,aksini dusunme bile..Allah yardimcin olsun..

Muhteşem anne demiştim biz eskilerden daha iyiyiz diye ev işini değil bebeklerimizi dusunuyoruz.Allah im meleklerimizi korusun nazar değmesin .Sağlıkla büyüsünler , bahtlari açık olsun inşallah.

Cok saolun annisler...

Selam kizlar bbir gunde mi yzildi bu kadar yazi oku oku bitmedi :)

MAsallah herkess ek gidaya tam bbasladi sayilir. Ben israrla oteliyorum acaba yanlis mi yapıyorum? Bir gun corbaa veriyorum bir gun meyve bir gun muhallebi. Yogurt bir iki gun verip biraktim. Cok useniyorum galiba gidebildigince gitsin diyorum :) Pazartesi bir duzene baslayacagim artik. Bazen kahvalrida peynir ekmek falan veriyor agzini kuş gibi aciyor sipam :) Oksurugu de azaldi gibi insallah tamamen kurtuluruz.
Ali'yi odamizdaki yataginda yatiriyorum. Yanimda oldugunda uyuyamiyorum ben. Yuzume dokunarak uyumaya basladi cok hosuma gidiyor :)
Hala donmuyoruz bu arada. Toto kalkmiyor yarim dönüyor devami gelmiyor. Sesini taniyor bagirarak ablasiyla oyun oynuyor.
Aklima baska bise gelmedi. Bugun yorgunum biraz sipalar uyudu gideyim yatayim..opun mis kokulular.

@@cuteheart yusuf'a kocaman bi masallah :)

İi geceler arkadaslar misafirim wardi gittiler morel bedeen ruh hersey finish oldu mutfagi temizledim son gucumle ....

Ne olucaz biz bole bilmiorum tarinimi goremez haldeyim ben muhasebeciyim yarinlarimi planmak ile gecti yillarim :KK45:simdi hersey corba olmus waziyette yarinimi gorememek ertesi gunleri planlayamamak istedigim saatte yatip istedigim saatte kalkamamak cok yipratio beni...misafir olmasina rahmen duru 10 bucukta uytum altini actim zar zor muhallebsini yedirdim ama bn hala ayaktayim hatta esimle basbasa kaliriz sandim geldim odaya oyun acmis cin gibi oturuo ufff neden bukadar zor hersey

Masallah bebisine guzel anne
Bana doktor 6. Ay kontrolunde verdi demir ilacini, hic test yaptirmadan.. Ben de baskalarina sordum ve İstanbul'da Zeynep Kamil Hastanesinde cocuk doktorunun 9. Ay test yaptirarak veriyoruz, o zamana kadar gerek yok dedigini ogrendim. Ben de simdilik vermeyi dusunmuyorum.
Zaten bizimki saatte 1 emmek istiyor. Sutle emilimi azaldigindan emzirdikten veya yogurttan en az 1 saat sonra verip, yine 1 saat beklemek gerekiyormus. Biraz zor benim icin..

İi geceler arkadaslar misafirim wardi gittiler morel bedeen ruh hersey finish oldu mutfagi temizledim son gucumle ....

Ne olucaz biz bole bilmiorum tarinimi goremez haldeyim ben muhasebeciyim yarinlarimi planmak ile gecti yillarim :KK45:simdi hersey corba olmus waziyette yarinimi gorememek ertesi gunleri planlayamamak istedigim saatte yatip istedigim saatte kalkamamak cok yipratio beni...misafir olmasina rahmen duru 10 bucukta uytum altini actim zar zor muhallebsini yedirdim ama bn hala ayaktayim hatta esimle basbasa kaliriz sandim geldim odaya oyun acmis cin gibi oturuo ufff neden bukadar zor hersey

Gececek bu gunler canim elbet, cok yoruluyoruz zorlaniyoruz ama bir gulusuyle unutturuyor her seyi.. Bu da boyle bir sevgi iste..

Bizim oglus ellerimizi acip gel gel yapinca hemen atiliyor, hatta ilk kez gorduklerine bile :) bazen oynatiyoruz onu 3 kisi sirayla gel gel yapiyoruz, bir onun kucagina sonra hemen benim kucagima geliyor yavrum, bayiliyor :)

Muhallebiye baslayan anneler...

Aklima takilan birsey var. Benim kuzu hep anne sutu aldi..muhallebi tariflerin de ise muhallebiyi pisir, sonra devam sutu mamasi ekle diyr. Ee benim oglum hic mama yemedi. Ben anne sutumu ekleyecegim yoksa mama mi alip ekleyecegim. Ekleyeceksem mama hangi marka olacak?

X