2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
@cuteheart canım ya o kadar yorgun hissetmen o kadar normal ki düşünsene aylardir hamilelik , doğum, lohusa dönem,i bebek kilo alıyor mu , gaz sancıları, ek gıdaya geçti neyi nasıl yapmalı en iyisi hangisi , bir yandan ev isi , yemek ,hem bedenen yoruluyoruz hem kafa patlatiyoruz. Gelelim 2 çocukla 5 çocukla şöyle büyüttük böyle büyüttük diyen annellerimize çoğunluğu kv ile birlikte oturdular ve çocuğa bakacak birileri mutlaka oldu kv yoksa ilk çocuk hep diğer kardeslere bakmistir ve eminim bizim kadar kafa patlatmadilar ne yedirsek gelişimi için nasıl oyunlar oynasak .o yüzden hix dert etme eskilerin muhteşemligini(!)
T Tulayokay bende ayniyim ama artık ev işini düşünmüyorum şunu da eksik yaptım diye düşündügumde strese giriyorum çünkü.

Canim anlatirken seni rahatlatip kendimi sinirlendiricem ama malesef ben de kkarti faturalar avb herseyi durula cikip yapiorum malesef.... Cunku bunlari halletmek icin fabrikadan izin almasindan sa benim halletmem daha mantikli oluo...oda izni duruyu dr.a falan alio gibi dusunuom

Annene çok şaşırdım sigara torunundan daha mı önemliymiş... Rabbim yar ve yardımcın olsun canım arkadaşım, ama daha güçlü hissediyosundur kendini benim liseden arkadaşımın annesi hastaneye göz aydına geldi aylarca bir daha ne aradı ne sordu öyle yol falan uzak da değil arkadaşımın şimdi bilmediği şey yok yorgun, kırgın ama güçlüyüm diyor hep...

afiyet olsun minik kuzumuza labne hazır mı yoksa sen mi yapıyorsun

Canım onlara da kosarsam artık kafayı yerim heralde ki dediğim gibi kızım öyle bebek arabasinda falan duran bi bebek değil sadece kanguru çözüm oluyo onda da artık belim taşımıyor agirlasti minik kuş. ..sen de haklısın izin konusunda tabii..vallahi bi zahmet yapsın okadarini da napim yani 10 tane kolum yok ya..otomatik ödeme talimatı vermediği faturaları zaten hep unutur ve cezalı öderiz alıştık artık..geçen gün sınav başvurusu yapcakti tarihi kaçırmış onu da bana yüklüyor nie hatirlatmadin bakmadin die..benim kendime Hayrim kalmamış adam in beklentisi tavanlarda

Benim gorumcemde ilk iki ay gelmedi evime sigaradan dolayi. Zten yaninda icmiyor ama o kadar cok sigara iciyorki cok kokuyor.bana telefonda dediki ben biraz buyusun oyle gelicem sigaramdan taviz veremem dedi bende dedimki hic degeri yokmu yigeninin 3 degilde 2 iciver nolurki.bana dediki benim sigaram kendi cocugumdan bile kiymetli ben bir elimle cocugu tutup emzirdim bir elimlede sigarami ictim. Baktim sigarasini evlafindan daga cok seviyor ve bununla ovunuyor oglum 2 aylikken gelmek istedi kabul etmedim 4 aylik oldu oyle geldi.

her tür insan var ya anneye bak, çocuğuna çok üzüldüm yazık...

Saol cnmm cok haklisin. Ama insan el kadar bebekle o halde olunca uzuluyr baya.
Cnm. Annem hep cok destek oldu. Simdi pat diye kenara cekildi. Baya uzuldum ama yapacak bisi yok

@cuteheart ne kadar zor olduğunu biliyorum canimm ama işte güçlü olmak zorundayız, mecburuz.Kendi kendimize terapi yapıp , tekrar canlanmaliyiz.Esim matematik öğretmeni ama dekorasyon işleri ile uğraşıyor bebekten önce bende ona yardım ediyordum , doğum yapana kadar çalıştım yanında. Bildiğin inşaat işleri yapıyorum.Dogumdan beri hep yalnizdim annem bir gece bile kalmadi yanimda o kadar zor gunler gecirdim ki anlatamam , Eşim benden daha fazla lohusa depresyonuna girdi.Baktim olacak gibi degil güçlü olmak zorundayım bana benden başka destek yok anladim. Hopa dayiz çünkü işleri var bitirmeden dönemiyoruz ist a .Kemâl doğduktan sonra eşime yardım edemiyorum haliyle eşim bu durumdan çok şikayetçi tabi , yalnız kaldım vs gibi dusuncelere kapılıp üzülüyor , aylardir işlerini aksatiyor uzattikca uzatiyor halbuki kışa kalmamamiz lazım havalar iyice soğudu. Soba yakiyoruz ama gece soğuk oluyor Kemal hasta olacak diye ödüm kopuyor. Bu hafta havalar güneşli bunu fırsat bilerek eşime hadi işe gidiyoruz dedim tulumumu giydim Kemali hazırladım .işe gittik ve eşime çocuk sırtımda karo taşıdım .Çok uzattım ama dedigim gibi güçlü olmak zorundayız.

@cuteheart canım sen miydin nohuttan maya yapan..bişi sorcam şimdi ben günlük süt aldım kaynattım 1 bardakla yapcam ama mayayı elde edene kadar 3 gün geçiyor heralde değil mi..her denemede yeni süt mu almalıyım yoksa bugünkü aldığım sütü buzdolabina koyup onu ısıtarak yapabilirmiyim?
bilen biri de cvp verebilir mi arkadaş çevrimiçi değilmiş..

T Tulayokay günlük sütün kullanim süresi üzerinde yazması lazım tulaycim .acildiktan sonra tüketim süresi ne kadarsa o gün kadar kullanabilirsin bence neticede maya elde etmek için kullanacaksin.

ewet iste buna katiliorum cunku bizler wc zor giripcsu icmeyi unutur haldeyiz bu kadar beklenti ile artik vucudlarimizdan cok beynimiz yorgun ))

Leotie canim cewabim da alintimda yok bilmiorum alinti yapti dio mu bole et koyunca gelelim sadede....

Dr. Dediki ya 3 gun suda bekletip normal peynir wer yada labne bende krem gibi falan die Labneyi tercih ettim ewde yap falan demedi heralde saglikli dedim.....iste bunlari bilmek istiorum canim zaten

Sizler ne peyniri ne pekmezi kullaniosunuz...

Canim labne peyniri kendin yapabilirsin. Yogurt matalar gibi peyniri mayaliyorsu .pekmezide dogal olanindan bulabilirsen cok iyi olur tabi

Kızlar siz bebişleri kendi normal yataklarına geçirdiniz mi, Yada odasına? Bizimki yanımda sallanan beşiğinde uyuyor hala.. Bu ay deneyeyim diyorum 5 ay 10 günlüğüz henüz, ama gelecek ay işbaşı yapıcam şimdiden alıştırayım diyorum sonradan uykusuz kalmaktansa...

oda ayırmak mi ben koynumdan ayırmaya çalışıyorum
Odası'nın ayrılması için bence erken sanki canım kendi fikrim tabii tecrübeli anneler ve uzmanlar ne der bu konuda bilmiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…