2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar bizim disimiz yok ama kızım göğsümu sıkıyor damaklari arasında çok canım acıyor resmen ısırık gibi bi de çekip sunduruyor o halde canım çıkıyor :KK43: öf esas d işte napcam bilmiyorum:KK43: çok korkuyorum :KK17:zaten saç baş yoluyor resmen dayak yiyorum çok hasin bi kızım var..:KK4:
Valla bende ayniyim hergun bir tutam sacim gidiyo hele tekmelerin tokatlarin haddi hesabi yok. Gecen dudagimi patlatiyordu yumrukla.bu aylar cok hareketliler galiba

başın sağolsun canım yeni gördüm çok üzüldüm.allah sabır versin sanada anneciğinede.

Basin sagolsun canim. Allah sabir versin

Basınız sagolsun,mekani cennet olsun insallah..
Cok uzuldum,Rabbim evladina saglikli ömür nasip etsin..Nasilda en cikmazda guc veriyorlar,kucucuk halleriyle

Tek tek hepiniz sagolun.
plojovic plojovic gercekten oyle bir zamanda gelmis ki hepimizin yuzunun gulumsemesi oldu.

Başın sağolsun rabbim evladını ve geride kalanları sana bağışlasın canım.içim acıya acıya okudum.bende 2gün önce rüyamda büyük oğlumun öldüğünü görüyordum.o kadar çok ağlıyodumki uyandığımda boğazım tahriş olmuştu.sonra uyanıp onu görünce daha çok ağladım.off

Cok cok sagol. Amin, hepimiz icin

Benim kızım da 6. Ayı dün bitirdi; 6720 kilo, 68,5 cm
Bu ay 500 gr almış olduk...
Doktor kimi insanlar herseyi yer ama ince kalır ki böyle insanlar sağlıklıdır,
Kimi insanlar su içse yarar; ki böyle insanlar sağlıksız olur dedi...
Anne olarak yediklerinden tatmin oluyorsanız, çeşitli ve yeterli yiyip gerken besinleri alıyorsa, boyu da uzuyorsa üzülmek yerine sevinin dedi...

Ne yiyip ve içersek içelim sütün mayası uyku ve dinlenmek biliyorsun canım...
Sen de iki çocukla, bir taraftan iş, bir taraftan ev koşturuyorsun... Üzülüp sıkıldığımız şeyleri hiç saymıyorum bile artık... Sonra süt ne gezer?

Hayırlı olsun annesi:)
Ben çift durulama yaptırarak normal deterjan ve leke çıkarıcı kullanıyorum...
Birgün markette bebek ve yetişkin deterjanlarının içeriklerini oturup incelemiştim. Hiçbir fark bulamayınca sinir olmuştum ve kızıma da bizim deterjanlardan almıştım....

Geçmiş olsun:KK43: Doktor kullanılması iyi değil derken bir formül önerseymiş keşke,,,
Vitamin eksikliği nasıl çıktı, kanda mı, çok merak ettim? Ne vitamini eksikmiş?
D vitamini de içeren bazı vitaminler var, sanırım adı "multitabs" idi, aynı işe yarar mı bir sor istersen?

Üç çocuk mu? Yok ben de hayal edemiyorum.

Böyle durumlarda teselli vermek mümkün değil ama başın sağolsun, Allah geride kalan tüm sevdiklerine uzun ömürler versin arkadaşım...
Babanın hatalığını hatırlıyorum, biz belki torununu sadece 2 ay görebildi diyoruz ama belki de o iki ay için ömrü uzamıştır kaderimizde yazılanı bilemeyiz.
Evlat sevgisi de bambaşka, umarım sana teselli olacaktır...

Demir ilacı kullanıyorum ben, önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu kremler bildiğin anestezik krem Bestekız. Çok huysuzlandığı, mecbur kaldığın bir zaman dene istersen, pek iyi olmadığını biliyorum.
Emzikle diş mi kaşıyor, kıyamam Duru'ya, canım ya:KK43:

Elma püresi ara öğün, doyurup kilo aldırmıyor ama başlNgıç için ideal bir besin demişti doktor.
Yoğurdu inek sütünden sonra mama ve anne sütüyle denedim. İnek sütü yoğurdu hiç sevmedi. Doğal yogurt mayası epey ekşi tat oluyor hiç sevmedi...Bebelac bebek yoğurdu ile mayaladığımı ilk kez yedi bugun. Süt olarak mama ve anne sütü kullanıyorum ben de.

Hayırlı olsun, bizim de azılar bile şişmiş.

Çok geçmiş olsun. İnşallah düzelince telafi eder annesi.

Cok sagol. Hem oyaliyor hem yuzumu gulduruyor uste minnos

Desider Desider başın sağolsun cnm. Benim babam da ucuz yırttı. O hastanedeyken hamile olduğumu öğrenmiştim. Şimdi iyi çok şükür. Kötü huylu bağırsak tümörüydü

Cok sagol. Gecmis olsun. Kimsenin basina vermesin.

onlukmis olsun cnm.

Elma lekesi asla cikmaz :KK66:) ben elma icin bir onlugu feda ettim hep onu kullaniorum ama kusmuk bezlerimize senin gibi bilmeden bulastirdim tabe onceden ...
önluk degil cnm. Yelegi ve pijamasi gitti. Ne yapalim olur o kadarcik.

Gunaydin annisler...
Ben hep cok yorgunum. Ne zaman gececek bu durum bilemiyrm. Cok mu mız mızım, yoksa normal mi bu halim bilemiyrm. Her işi kendim yapiyrm bu arada.
Oglum kendi kendine daha cok oynuyr. Ben daha cok dinlenirim derken daha cok yorulmaya basladim, anlam veremiyrm. Oglum daha hareketli ve hep oyun istiyor, yemesi icin birseyler hazirliyrm vs...gece de cok uyandiriyr. Ondan mi acab bu yorgunlugum dersiniz...
Bi bebege bile bakamiyrm diye kiziyrm artik kendime.
Dun aksam ciddi ciddi bayiliyordum. Allahtan esimin isten gelme saatiydi de bebegim yalniz kalmadi.

Bunu dedigimde annem hemen "ben 2 cocuga iyi bakmisim. Su cek, canasiri bulasigi elde yika, odun kömur tasi"....tamam anne haklisinda ben sen degilim ki. ..boyle demesi kendime olan guvenimi daha da yikiyor ne yazik ki ;(

Kızlar bizim disimiz yok ama kızım göğsümu sıkıyor damaklari arasında çok canım acıyor resmen ısırık gibi bi de çekip sunduruyor o halde canım çıkıyor :KK43: öf esas d işte napcam bilmiyorum:KK43: çok korkuyorum :KK17:zaten saç baş yoluyor resmen dayak yiyorum çok hasin bi kızım var..:KK4:

Cok guldum valla :) Ben de ccadikaynanam gorumcem olsa anca bu kadar sacim yolunurdu diyorum. Kakilmis gibi oldum he :)

Gunaydin annisler...
Ben hep cok yorgunum. Ne zaman gececek bu durum bilemiyrm. Cok mu mız mızım, yoksa normal mi bu halim bilemiyrm. Her işi kendim yapiyrm bu arada.
Oglum kendi kendine daha cok oynuyr. Ben daha cok dinlenirim derken daha cok yorulmaya basladim, anlam veremiyrm. Oglum daha hareketli ve hep oyun istiyor, yemesi icin birseyler hazirliyrm vs...gece de cok uyandiriyr. Ondan mi acab bu yorgunlugum dersiniz...
Dun aksam ciddi ciddi bayiliyordum. Allahtan esimin isten gelme saatiydi de bebegim yalniz kalmadi.

CAnim bayilacak kadar yorgun olman normal mi? Yani daha once de rahatsizlanmistin acaba tekrar mi edecek ya da vitamin eksikligi mi yasiyorsun. Cok sordum da tek basina bebekkle bayginlik gecirmen kotu olabilir. Yaninda durabilecek birileri var mi? Esin mesela toparlanana kadar izin alsa :/ Insallah toparlanirsin hemen.

CAnim bayilacak kadar yorgun olman normal mi? Yani daha once de rahatsizlanmistin acaba tekrar mi edecek ya da vitamin eksikligi mi yasiyorsun. Cok sordum da tek basina bebekkle bayginlik gecirmen kotu olabilir. Yaninda durabilecek birileri var mi? Esin mesela toparlanana kadar izin alsa :/ Insallah toparlanirsin hemen.
Ne bileyim cnm normal mi degil mi anlamiyrm artik. Suan yanimda duracak kimse yok. Arada ben de tedirgin oluyrm bebekle yalniziz diye. Sonra da diyrm herkes kendi bakiyr panik olma diye, her zaman birilerini bulamazsin diyrm. Esim izin alamaz cnm ozel sektor ne yazikki... kan degerlerim normal cnm, daha yeni baktirdim.

Bir de cnm sizler nasil besleniyrsunuz? Kac saatte bir?
Benim alerji yuzunden cogu seyi yiyemiyrm. Sanirim tansiyonum cok dusuyr... 2 gundur kotuydum baya, bugun biraz toparladim gibi

Kizlar dogum paralarinizi aldinizmi.

aldım ben canım işe başlamadan sgk da hallettim işe başladığım gün başvurdum 1 hafta sonra hesabıma yatırdılar

benimki de çok vahşi ailece saçımızı sıfıra vurmayı düşünüyoruz:KK53: ne kadar toplarsak toplayalım geçiriyor yine eline bir de tırnakları hiç olmamasına rağmen nasıl çiziyor bilmiyorum ama çiziyor alnını çözüm bulamadık ona eldiven taktığımız zaman ağzına götürüyor ıslanıyor

Gunaydin annisler...
Bunu dedigimde annem hemen "ben 2 cocuga iyi bakmisim. Su cek, canasiri bulasigi elde yika, odun kömur tasi"....tamam anne haklisinda ben sen degilim ki. ..boyle demesi kendime olan guvenimi daha da yikiyor ne yazik ki ;(
o anadan bir tanede bende var hayran kalıyorum maşallah:nazar:
uykusuzluk büyük problem canım ondan olabilir ben öyleyim çünkü...:KK14:

aldım ben canım işe başlamadan sgk da hallettim işe başladığım gün başvurdum 1 hafta sonra hesabıma yatırdılar

benimki de çok vahşi ailece saçımızı sıfıra vurmayı düşünüyoruz:KK53: ne kadar toplarsak toplayalım geçiriyor yine eline bir de tırnakları hiç olmamasına rağmen nasıl çiziyor bilmiyorum ama çiziyor alnını çözüm bulamadık ona eldiven taktığımız zaman ağzına götürüyor ıslanıyor

Cnm sen de ben gibi mi oluyrsun yani.
Hergun degil tabi de ara da bu kadar kotu oluyrm. En az 5 kez kalkiyrm gece. Sabah 6da da ayaktayiz. Zaten uykusu da az. Bazen evi dibinden kaldirip temizleyecek gucum oluyr. Bazen de boyle bayilma noktasina geliyrm iste ;( cok uzuluyrm o zaman.

Sizler nasilsiniz...Misal aksam 22.de yattik. Gece 1.30-2.00-2.30da kalktim ama 2.30da emdi. 3.00 de yattim. 2 kez daha kalktim ama 5.30 da emdi. 6.20de de uyandi. Ben hala uyanigim. Kahvalti hazirladim. Elim titriyr tabi. Yedim. 8 de emdi. 9da emdi 20 dk uyudu. O sirada tirnaklarini yaptim. Kaka yapmis popoyu yikadim. 10 a kadar oynadik. Havuc yedi su icti. Kaka yapti popo yikadik. Emdi. Azcik oynadi. Yarim saat kucagimda gezdi uyudu simdi...aksama kadar saat basi 5 dk emiyr.

Cnm sen de ben gibi mi oluyrsun yani.
Hergun degil tabi de ara da bu kadar kotu oluyrm. En az 5 kez kalkiyrm gece. Sabah 6da da ayaktayiz. Zaten uykusu da az. Bazen evi dibinden kaldirip temizleyecek gucum oluyr. Bazen de boyle bayilma noktasina geliyrm iste ;( cok uzuluyrm o zaman.
tansiyon problemim var sanırım, başım dönüyor yorgunluğa ve uykusuzluğa bağlıyorum bir de emziriyoruz vücutta kalmıyor ki bi şey... bence ailenden birini çağır gelsinler bikaç gün destek olsunlar sana Allah korusun emzirken falan elin ayağın tutmaz düşürürsün ya da sen bayılırsın ...
Sizler nasilsiniz...Misal aksam 22.de yattik. Gece 1.30-2.00-2.30da kalktim ama 2.30da emdi. 3.00 de yattim. 2 kez daha kalktim ama 5.30 da emdi. 6.20de de uyandi. Ben hala uyanigim. Kahvalti hazirladim. Elim titriyr tabi. Yedim. 8 de emdi. 9da emdi 20 dk uyudu. O sirada tirnaklarini yaptim. Kaka yapmis popoyu yikadim. 10 a kadar oynadik. Havuc yedi su icti. Kaka yapti popo yikadik. Emdi. Azcik oynadi. Yarim saat kucagimda gezdi uyudu simdi...aksama kadar saat basi 5 dk emiyr.
vitamin ilaçları kabız yaptığı için gazdan dolayı uyanıyor hep bir kıvranma hali var :KK43: akşam 8 gibi uyuyor 9 da yine ayakta en az 1 saat uyumamak için direniyor 10 da uyuyor gece 12 de emiyor 1.30 gibi yine uyanıyor emiyor 3-4 gibi emip uyuyor 6.30 dan sonra ayaktıyız sabah 9-10 a kadar ama bu aralar gündüz uykusu yok denecek kadar az akşam eve gittiğimde annemin yorgunluktan rengi benzi atmış oluyor :KK43: oyun istiyor artık bizimki uykusu gelse bile uyumamaya direniyor resmen:emir_bebek::emir_bebek:

Bende ek gidaya gectim...sabah 10 gibi mamasini yediriyorum.1 gibi corba yapiyorum.3 gibi yogurdunu yiyo..5 gibi meyve pursini yediriyorum.7.30 da mammsini iciyo.10 gibi muhallebisini yapiyorum.12 gibi yatiyo.3 te emzik icin uyaniyo.6 da mamasini yiyo.8.30 da uyaniyoruz.boylede devam ediyo

Bende basvurdumda iki ayi gecti hemen vermezler diye gitmedim hala gideyim bari artik.tesekkurler

aşağı yukarı benzer canım durumlarımiz. .9 da uyutuyorum yarım saatte ya da saatte bir uyanıyor takı gece 1 e kadar bu uyanmalarından bazen ısrar ederse emerek yoksa kucakta pispislayarak uyutuyorum..derin uykuya geçtiğinde 1 den 4 e kadar falan uyuyor sonra tekrar uyanıyor tekrar emzirip yatiriyorum en son Babamız giderken uyaninca yanına alıyorum 8 e kadar o şekilde birlikte ne uyursak. .sonra gün başlıyor tekrar.gunduz Uykumuza gelince en fazlaa 45 dk uyuyor sürekli oyun istiyor yanında olmamı istiyor pusetten atıyor kendini ona koyup yemek yapmaya çalışınca ev işi dersen Afedersin bazı günler evi ... götürüyor..Bazen de ağlaya ağlaya hızlıca supuruveriyorum supuruyosam silmiyorum siliyorsam toz alamıyorum hep bişey eksik oluyo hiç tam is yapamıyorum napim..Yalniz çocuk bakmak gerçekten çok zormuş onu anladim keşke yanımızda biri olsaydı yani en azından bunaldigimiz da bi yarım saat birakacagim annem kardesım olsaydı..

aşağı yukarı benzer canım durumlarımiz. .9 da uyutuyorum yarım saatte ya da saatte bir uyanıyor takı gece 1 e kadar bu uyanmalarından bazen ısrar ederse emerek yoksa kucakta pispislayarak uyutuyorum..derin uykuya geçtiğinde 1 den 4 e kadar falan uyuyor sonra tekrar uyanıyor tekrar emzirip yatiriyorum en son Babamız giderken uyaninca yanına alıyorum 8 e kadar o şekilde birlikte ne uyursak. .sonra gün başlıyor tekrar.gunduz Uykumuza gelince en fazlaa 45 dk uyuyor sürekli oyun istiyor yanında olmamı istiyor pusetten atıyor kendini ona koyup yemek yapmaya çalışınca ev işi dersen Afedersin bazı günler evi ... götürüyor..Bazen de ağlaya ağlaya hızlıca supuruveriyorum supuruyosam silmiyorum siliyorsam toz alamıyorum hep bişey eksik oluyo hiç tam is yapamıyorum napim..Yalniz çocuk bakmak gerçekten çok zormuş onu anladim keşke yanımızda biri olsaydı yani en azından bunaldigimiz da bi yarım saat birakacagim annem kardesım olsaydı..
Haklisin cnm. En sonunda annem gelme dedi bana. Kendi de gelmiyr. Rahat sigara icemiyr da biz olunca.

tansiyon problemim var sanırım, başım dönüyor yorgunluğa ve uykusuzluğa bağlıyorum bir de emziriyoruz vücutta kalmıyor ki bi şey... bence ailenden birini çağır gelsinler bikaç gün destek olsunlar sana Allah korusun emzirken falan elin ayağın tutmaz düşürürsün ya da sen bayılırsın ...

vitamin ilaçları kabız yaptığı için gazdan dolayı uyanıyor hep bir kıvranma hali var :KK43: akşam 8 gibi uyuyor 9 da yine ayakta en az 1 saat uyumamak için direniyor 10 da uyuyor gece 12 de emiyor 1.30 gibi yine uyanıyor emiyor 3-4 gibi emip uyuyor 6.30 dan sonra ayaktıyız sabah 9-10 a kadar ama bu aralar gündüz uykusu yok denecek kadar az akşam eve gittiğimde annemin yorgunluktan rengi benzi atmış oluyor :KK43: oyun istiyor artık bizimki uykusu gelse bile uyumamaya direniyor resmen:emir_bebek::emir_bebek:
Saol cnm. Ama basimin caresine bakmak zorundayim. Annem gelmiyr. Ben gidiyrdum cok yorulunca, hem de havam degisiyrdu. Ama gelme dedi, rahat sigara icemiyr biz olunca. O da disarda sogukta icmek istemiyr. Biz de eve kapandik oglumla mecbur. Daha iyiyim sukur bugun. Bakalim 6 ay kontrolu bu aksam. Dr.da danisayim bi ne yapabiliriz daha enerjik olabilmek icin diye. Tansiyon icin sabah aksam 1 bardak ayran ic cnm..migde dr.um demisti bana. Bu aralar icemedim. Belki de o etkiledi.

Kızlar az önce eşim aradı diyor ki öğle arası PTT işini halledemedim artık bebekle dışarı Tekbaşina çık da bu işleri hallet diyor..inanamadım kulaklarıma ben ne haldeyim evde bilmiyor..herşeyle bogusuyorum bir de dışarı islerini yapacakmisim hem de bebekle..sanıyor ki eskisi gibiyim önceden faturası marketi hep ben yapardım ama artık yok eski tulay hem de hiçbir yönden yok:KK43: oyle bebek arabasinda etrafa bakarak gezen bi bebegimiz mi var sanki bunu bilmiyormus gibi söylediği şeye bak artık kendime hiç vakit ayıramıyorum kızlar Bu çok uzuyo beni biliyorum hiçbişey eskisi gibi olmayacak çok şükür dünya tatlısı kızım var ama ben ben degilim artik cok yorgunum ve çok kapandım icime gün boyu evdeyim ve vakit nası geçiyor anlamiyorum:KK43: inanin yıka topla yıka topla saçlarım uzamis farkında değilim..bendemi bi sorun var:KK34:

Selam kankicanlar :KK66:))
Napsam gozukmeyen bir ew bi turlu cikamadigim mutfagim dan yaziorum :KK66:)) kesikckesik adet gelisleri de zaten yeterince germekte beni....duru huysuz herzamanki gibi uzun zamandir paylasamadigim hayatimizdaki seyleri anlatim ;
Kahwaltimiz pekmez labne peyniri yumurta sarisi cicbebe dewam sutu karilip muhalebi tarzi

Sonra yogurt

Sinra uyku
Uyaninca corba
Sonra elma
Sonra dewam sutu
Sonra muhallebi tahil li kasik mamasi biraz pirin unu biraz cicbebe biraz pekmez falan ......
Saba ha karsida dewam sutu

Dr.un verdigi tarifler bunlar ayrica yayla mercimek ve kiymali corbalara baslayin dedi...fakat sebze corbasi icmior benim kizim asla ya....hatta birtek tawuk sulu tarhana yi icio oda yarim napicam fikirleriniz war mi ya...

X