2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
İlk kez bir bayrama karsi bu kadar isteksizim maddi sikinti,esimle tartismamiz,durunun sanirim dis huysuzlugu,hic bir kiyafet bulamamam parayla oynamadigimiz icin de bir gunluk bisi almama,uustune koye gitcez kurban kesmeye koye cikioz biz hep abnemler falan..sabah oraya gitcez...cok keyifisizim o yuzden de bole gecicek bu bayram...oyle de mutludum ki kawga edene kadar aman cipsler misirlar aldim film alalim dedik ohh yatalim 4 gun ewde die ne hayallr kurdum durudum ama elimde fos....bugun dr gittik en sewdigim seydir cunku korupark bilem ne gezeriz donuste yemek yemeeiz falan..esim bozmadi gwlenegi hepsini yaptik ama inanin gozum kapali yaptim yedigimde sirtima yapisti....cok mutsuzum sanirim ben...

Uyku tulumumuz oldu iki adet biri benim mis bebekligimden alti cuwap kollarida war hemde orme ... Birde biz aldik bugun kampanyada die lcwden alti bacakli kollarida war falan bildiun uyku seti yorgani puf puf ....bunu 10 ay aldim seneye de giysin die ...cuwal olan biraz gerio bizim okuzu bacaklar uzun....

Hepinize ii bayramlar...herkesi okudum izinler tatiller patrona kizanlar dis cikaranlar (gel abla gel ne ararsan burda gel ) hepinizi kucakliyorum....

kızlar bebeğim yeni yeni toparlanıyo.çok kötü bir hastalık dönemi geçirdik.3gün sonra beşimiz bitecek.kızlar benim o kadar az sütüm varki daha sağarken 80 bile görmedim.meyve püresi muhallebi verdim bu hafta sebze çorbasıda verdim.ama hepsi çöpe ağzını açmıyo zorla döke saça.çorbası sevmedi. havuç,patates,kabak ,bir tatlı kaşığı zeytin yağı ve pirinç.haşlayıp pure yaptım.beğenmedi.meyvelerdende seftali armut elma.bildiğiniz değişik tarifler varsa paylaşalım.yoğurttan nefret etti.
kızlar bu arada doktor demiri kullanmam gerektiğini söyledi kilosu kadar.

yarın zor bi gün olacak.iyi bayramlar hepinize.

Herkese hayırlı bayramlar, bayram telaşı var herhalde, forum durgun,
Benim kızım da 4,5 aylık oldu. Yatmayı severdi ama şimdi çabuk sıkılıyor oturmak istiyor. Hayırlısı bakalım

Kızlar bebişinizle birlikte nice bayramlarınız olsun inşallah.

Bu hadisi paylaşmak istedim ;

Kim Bayram günü 300 kere sübhanallahi ve bihamdihi derse,
ölmüş müslümanların ruhuna hediye ederse adem as dan bu yana tüm müslümanların kabrine 1000 nur girer kendi öldüğündede 1000 nur girer..

Teşekkürler canım

Lilacsofie canim bebislerin corbasina kemik suyunu kacinci ayda katabiliriz? Senin bu konudaki bilgilerine guvenim sonsuz Ben buyuk cocuguma vermistim ama zamanini hic hatirlamiyorum. En iyisi lilacsofie ye sorayim o bilir dedim

Lilacsofie canim bebislerin corbasina kemik suyunu kacinci ayda katabiliriz? Senin bu konudaki bilgilerine guvenim sonsuz Ben buyuk cocuguma vermistim ama zamanini hic hatirlamiyorum. En iyisi lilacsofie ye sorayim o bilir dedim

Rica ederim canım ne demek...
Henüz çok erken, 7-8.ay gibi et başlıyor. Tavuk hiç vermiyorum ben.(gerçek tavuk olmadığından)
Et ve tavuk suyundansa, eğer mumkunsa hergun etli sebze püresi yemesi daha sağlıklı.
Hormonsuz tek et; kuzu etiymiş. Kıyma olarak iki kere çektirip, azar azar çorbasına ekliyorduk.

annemler de gelin alt katta oturun dedi eşim kabul etmedi kira olmazsa bizde kendi yağımızda kavrulurz her an senin gibi istifayı basarım gibi geliyor. hayırlısı...

Cok tesekkur ederim canim bugun etleri gorunce aklima geldi. Tavugu ben de almiyorum cok nadirdir pisirdigim. Kuzu etini biz sevmiyoruz pek kokusundan dolayi ama hormonsuzsa onu yedirmeye calisirim. Senin sayende ne cok sey ogrendim canim Rabbim seni yavrularina, yavrularini da sana bagislasin

Amin canım çok sağol Allah razı olsun
Allah hepimize evlatlarımızın güzel günlerini göstersin.

Uyku Sorunları/Uykusuzluk

Canım arkadaşlarım, buaralar hepimizin pençesine düştüğümüz/düşmeye başlayacağımız genel bir sorun; bebişlerin uyku problemlerinin başlaması...
Şimdiye dek her ne kadar uyumuyorlar desek te, çok nadir durumlar hariç mışıl mışıl uyudular aslında. Yavaş yavaş uykuya direnmeye başlayacaklar/başladılar. Uyutmaya çalışma sürecinin çok yıpratıcı olabilmesi, bize evişi vs yapacak/dinlenecek zamanın kalmaması ile gerilmemiz gayet doğaldır. Pek çok anne, bu dönemde uyutmak için sallamaya başlayacak. Eğer bu bile işe yaramazsa "uyusanaaaa bee çocuuukk uyuuu!" moduna geçmek kaçınılmaz:) Bebeği zaten 0-6 aylık dönemde de, uykuyu sevmeyen annelerin, kendilerini iyice yorulmuş ve tükenmiş hissetmeleri olağan.
Önce neden böyle oluyor, biraz onları anlamaya çalışalım. Artık zihinsel faaliyetleri o kadar gelişti ki (ve muaazzam bir hızla gelişiyor ki) kendisi uyuduğu zaman, evdeki diğer kişilerin uyumadığının, hayatın onlar için devam ettiğinin farkında. O sevdiği yüzlerle zaman geçirebilmek, onları daha uzun görebilmek için uykusu gelse de direnmeye razı. Perdeleri, halıları inceleme zamanı bitti. Artık evini ve aile bireylerini çok iyi tanıyor, uyumak yerine hareket eden, konuşan insanları, gündelik yaşamı izlemek en büyük keyifleri. Kendileriyle konuşulması, göz teması kurulması, ve oyun oynanması ise günün en keyifli anları. Artık hafızaları da çok gelişti; uyumaya çalışırken, içerideki odadaki tv'nin yanıp sönen o kırmızı ışığını ya da poposunu havada tutma çalışmalarını kafaya takacak kadar:) ya da siz onu emzirirken gözlerinin içine değil de, duvara bakıyorsanız, duvarda kendisinden daha eğlenceli ne gördüğünüzü merak edip oraya dönüp bakmaya çalışacak kadar:) Onun için muhteşem bir dünya var dışarda, keşfedilmeyi bekleyen. Herşey onun için sihirli; saatin tiktakları, kardeşinin koşturması, masanın ayağındaki motifler, camdaki ışık oyunları........ve bizim yetişkin olunca artık farketmediğimiz bir sürü sıradan şeyler...

Ne mi yapacağız? Yine sabır, canım anneler... Dua edelim ki, bedensel ve zihinsel gelişimleri normal ki biz şuan bu uykusuzluk sorununu yaşıyoruz. Bu böyle olmasaydı, zamanı geldiğinde konuşamaz ve yürüyemezlerdi inanın...
Uyumuyorsa; önce gerçekten uyuması gerekiyor mu ona bir bakın. Çoğu bebek gece 8-10 saat, gündüz toplam 4 saat kadar uyuyor olacak. Doktorunuza, içinde bulunduğunuz ayda kaç saatte bir ne kadar uyuması gerektiğini sorun. Eğer toplam uyku süresi daha azsa ya da çok sık uyanıyorsa; o zaman haklısınız bir uyku sorunu var demektir. Bu kategori dışında değerlendirmek lazım...
İkincisi ise; uyumuyor mu? O halde henüz yeterince yorulmamış demektir, sallayacağım uyutacağım diye ne zaman kaybedin ne de sinirlerinizi gerin. Açık havada dolaşmak, temiz hava almak, birlikte oynamak, yerde ona özel hazırlanmış özel ve güvenli bir alanda serbest hareket haline bırakılmak yorulmasını ve uykuya daha kolay geçmesini sağlayacaktır.
Her ne olursa olsun; uyku da bir alışkanlıktır ve eğitilebilir. Altıncı aydan itibaren, nerde uyuduğunun, ne şekilde uykuya geçtiği gibi durumların bundan sonraki uyku alışkanlıklarını belirleyeceğini unutmamak gerek...
Her halukarda onlara kızmayalım; onlar sadece hep istediğimiz gibi "büyüyorlar ve değişiyorlar"...
Hepimize uyku zamanında mışıl mışıl uyuyan bebişler dilerim, iyi bayramlar:) :) :)

Uykuya geçişi zorlaştıran bazı sebepler:
- Bedensel gelişimleri ve hareketlerinin artmasıyla birlikte, anne sütü/mama yeterli kiloyu aldırsa bile artık uzun süreli tokluk hissi ve enerji için katı(ek) gıdaya ihtiyaç duymaları
- Yeterince yorulmamış olmak
-Aşırı derecede uyarana maruz kalmak (sesler, gürültüler, hareketler) Sizin farketmeyeceğiniz kadar küçük olsa dahi onun için aşırı olabilir. Nasıl şimdiye dek ağlamadan, acıktığının sinyallerini verdiği zaman emziriyorduysak; aynı şekilde yine uyku için ağlamadan uyutmak gerek mümkünse....

Aynen o moda girdi benimki uyuyan cocugun duzeni sifir...insh cabucak bi duzen kurmaya calisiriz yeniden tabi buyudugunu goze alarak:))

Herkese iyi bayramlar

Biz agvadayız, hava epeyce soguk burada...ama oyle olmasına ragmen bebegi bahcede arabasında uyutucam diye direten, annesine vermeyen, bir eliyle bebek arabasını sallarken, diğer eliyle sigara içen muhterem zata kayınvalide denir.

Yazamadim birkac gundur hepinize iyi bayramlar kizlar.
Biz arife gunu gece yine acildeydik. Oyle bir agladi ki.. panikle gittik. Dr karninin rontgenini istedi cektirdik ki karninin tamami neredeyse gaz dolu ve cikaramamis lagman ile gazi cikartyilar eve geldik gece 1 de o sekilde 2 gunun uykusuzlugunu uyudu. Buarada hasta da olduk oksuruk burun tikanikligi vs hersey var. Esjmjn memlekete gelmiştik hava degisimi oldu. Ayrica da dunden beri emziremiyorum dun en son sağıp biberonla verdim oynadi. Hadi bir kac yudum kasikla veriyim dedim butun autu icto kasikla. Bugun yine ayni sey oldu. Suan da yinr 4 saattir emmiyor. Direniyorum kasikla vermemek icin. Bayram resmen burnumdan geliyor valla. Suam burnu tikali değil hic bi sorun yok alti temiz vs ama emmedi. Uyuyor.. 4 saat emmemek normalmidir yaa.. buarada acilde gittiğimiz doktor dis yok dekisti bize

Çok geçmiş olsun. Ne kadarlık oldu minnoş, kaşıkla içince ne kadar içiyor?

Emziricem de çek al, hayret birşey yahuu!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…