2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bende english home dan almıştım hamileyken.. Bugün sizden aldığım gazla giydirdim şu anda uyuyor ama kollarını napıcam tulumun içine soksam mı? Kolları üşümez mi? :/

Ic sesim gb olmussun :)
Bizimde tulumumuz bu bide ayakli kollu var ama bu daha rahat simdilik..
Tarhanayada hazirlik yapiyorduk icindekiler bi fikir olmus

Ben yine de ince bi battaniye daha orttum. Kollarini aciyr herhalukarda. Bizim gibi dusundum, bisi olmaz bence. Icine atlet ve kollu body, bluz giydirdim. Ben kisa kolla yatiyrm ona gore dusunun.
Beste cnm. Sen ic sesine bak. Bana da hava sogudu haftada bir yika dediler ki hergun yikiyrdum. Baktim kombiye ragmen serin geliyr bana (belki psikolojik), ya gunasiri yada iki gune bir yikiyrm. Milletin demesi bitmez cunku. Bosver onlari

Kızlar.selam, iznimi vermedi. Süt izni dedim, 6 da çıkarsın dedi! Hemen haldır haldır işe soktu beni. Adamakıllı iş güçte yok! Of of!

günaydın canım sabah sabah okuyunca yine sinirlerim tavan yaptı.bak canım yanlış anlama ama bu duruma şimdi el koymazsan inan ilerdeki günler daha zor olacak.geçen yazmıştım ilk bebeğimde benzer bir durumu yaşadım ben pislik bir bayan müdürle çalıştım.süt iznimi kullandırmadı bana.iş çıkış saati altı olmasına rağmen yedilere sekizlere kadar tuttu beni işte.şehir dışı şantiyeleri hep bana verdi.berbat günlerdi hatta ağır bir depresyon yaşadım sırf bu sebeplerden ev kredisi ödüyorduk işten çıkmamda imkansızdı yada ben o günlerde öyle sanıyordum.sonra ne oldu biliyormusun aynı kadın ikinci çocuğuna hamile kaldı dokuz ayın yarısında türlü bahanelerle gelmedi işe.sonra doğurdu normal doğum izninin üstüne birde 3 ay ücretsiz izin yaptı.izin bitip geldiğinde ise süte gidiyorum diye günün yarısında işe gelmedi.tam 4 yıl çalıştım aynı yerde ve en son Ayaza hamile kaldım ve bu kadın benimle uğraşmaya devam etti.en sonunda ufacık bir tartışmamızı patrona taşıdı tam bir patron yalakası olduğundan beş aylık hamile halimle işten çıkarıldım.hakkımı hiç helal etmeyeceğim o pisliğe.tüm dünya başıma yıkılmışken şu an çalıştığım yerden teklif aldım.beş aylık hamile olarak işe başladım.Ayazı doğurdum işe başladım hatta normal iznimi tamamlamadan erken döndüm işe sırf bana yaptıkları iyilikler için.şimdi güniçinde istediğim zaman emzirmeye gidiyorum istersem erken çıkıyorum asla sorun etmiyorlar.ama bende gerekirse gece dokuzlara kadar çalışıyorum çünkü değer bu işyerimdeki insanlara.şimdi bunları neden anlattım biliyormusun hiç korkmadan yasal iznini kullanmalısın özellikle süt iznini asla kullanmamazlık yapma.
ben iş güvenliği uzmanıyım.danışmanlığını yaptığım tüm firmalarda hamile ve emziren kadınlar için patronlarla bu savaşı bizzat veriyorum hiç birinin hakkını yedirmem.patronları bakanlığa şikayet etmekle tehdit ediyorum direk.bu konudaki haklarını sakın hafife alma yasalarda çok açık şekilde günde 1.5 saat süt iznin olduğu belirtiliyor.bankanın insan kaynakları yada iş güvenliği uzmanına mutlaka durumu bildir.işinle tehdit edemezler seni.iş hayatında dişlerini biraz göstermezsen olmuyor maalesef.ne olur dediklerimi yap sakın ezdirme kendini.4 sene benzer durumu yaşamış biri olarak içimi acıtıyor yaşadıkların.durumdan haberdar et ve güçlü dur kararlı ol.bundan sonra bebeğin için bu şekilde davranmaya mecbursun unutma.inşallah haddimi aşmıyorumdur hakkında hayırlı olsun canım.

Bende uzerine kendi battaniyesini atiyorum yine ama heryerinin kapali olmasi demek sicakligini nereden atacak cocuk yani dedigin,bizim gb bir nevi..
Zaten uyuyacagi sekilde giydirdikten sonra en son islem tulum yani yorgani gb dusunmek lazim

Biz de bu sabaha oksurukle uyandik.. kizim dun aksamdan beri oksuruyor ve bugun de eskisehire yola cikiyoruz offf inşallah yollarda iyice hasta olmaz cocugum

Biz de bu sabaha oksurukle uyandik.. kizim dun aksamdan beri oksuruyor ve bugun de eskisehire yola cikiyoruz offf inşallah yollarda iyice hasta olmaz cocugum
Gecmis olsun.

Eger oksuruk boyle ara ara ve minik minikse dişten dolayi artan salyadan kaynaklidir.

Aşkolsun canım utandım yine şimdi
Grubun geveze, çok bilmiş annesi demeyin sakın

Bilmiş değilsin tecrübeli ve araştıran bir annesin şahsım adına konuşuyorum idolümsün

Kullanın süt izinlerinizi ne olur
Yasal hakkınız
Şikayet etseniz ceza almazlar mı?
Hele banka gibi kurumsal olan yerler
Genel müdürlük ik'ya bile şikayet etseniz neler olur

eşim de bankada çalışıyor operasyon şefi de hiç izin kullanmamış bir diğer arkadaşım garanti bankasında çalışıyor süt iznini toplu kullanıyor 2 aya yakın ücretli şekilde hemde. şube müdürüyle karşılıklı bir şekilde birbirimizi şiddetle sevmiyoruz sırf ona söylememek için susuyorum birim müdürüm hep arkamda onun eşi de çalıştığı için beni anlıyor ve destek oluyor ama tek başına yetmiyor maalesef şirket patronu evli üstelik çocuklu bayanlardan pek hoşlanmıyor bizim eski İK'cı evlenince patrona çocuk yapmayacağına dair söz vermiş 7 yıl boyunca çocuk yapmadı eşinin tayini başka yere çıkınca ayrılmak zorunda kaldı yeni yeni çocuk istiyor. düşünün halimi artık

Allah yardımcın olsun canım annen geliyorsa yardım eder belki sana biraz? sen de kolay yemekler yaparsın çorba, tavuk kızartması gibi robot değilsin ki çocuk-yemek-temizlik-eş... yetiştirmeye çalışırken insan hasta olur zaten

Teyzeleri kizimin disi cikmis, bugun farkettik kac gundur cok huysuzdu zaten, meme emmiyordu. İnsallah iyilesir artik

hayırlı olsun bizimki de gelecek sanırım inanılmaz huysuz oğluşum

Merhaba arkadaşlar okuyorum ama bisi yazamıyorum. .Kendimi iyi hissetmiyorum , hep yorgunum Sanırım hep böyle gececek yıllar. Buna alışsam iyi olacak. Melekleri hasta olanlara acil şifalar diliyorum. İnşallah sıkıntısız çabucak iyilesirler. Çalışıp yöneticisinden eziyet gören arkadaşlar Allah yardımcınız olsun ve bu anlayışız insanlar belalarini bulur inşallah.

herkese hayırlı günler kızlar nasılsınız...
havalar malum hastalık kapıda bile değil her evin içinde, Rabbim şifa versin hepimize masum yavrularımıza. benim kızda daha yeni yeni toparlıyor kendini, bide öyle öyle okula gitti , bacımlada konuştum onun kuzusu da hastaydı, şükür oda atlatmış bayağı....
bu arada şimdiden herkesin bayramını kutluyorum muhtemelen bidaha giremem 3.günü dönücez gibi görünüyor.köy bizi bekler ve tabii hazırlıklar :) çok çok öpüyorum

Biz de yarın cikacaz yol a inş sıkıntı siz gideriz yolumuz uzun 12 saat..bi gün ankarada kalalim diyoruz yoksa zor olcak hem kuzum için hem eşim için..dinlenmek lazım. .tatlimiz uzun 20 gün kadar kalcaz memlekette inş hasta olmadan geliriz evimize..simdiden herkese iyi bayramlar.opuyorum mis kokulu meleklerinizi gidilarindan

Nefret ediyrm ozel sektorden.
Bana da "zaten dusuk yapmayan kadin yok" dediler (riskli gebeydim de. Muhendisim bu arada). 4 aylik (2 ay oncesi 2 ay sonrasi) iznini kullanirsin sonra baslarsin ucretsiz vermeyiz dediler. Ben de dr raporuyla istifa ettim. Kii ilk bebegimdi kaybettim. Birakmisken tekrar baslamayim cocuk icin dedim. Ikinciyi de kaybettim. Cok sukur 3.kucagimda yani 2 yildir evdeyim bakalim oglan bi 4 yas olsun (tabi cok onemli bir ihtiyac olmazsa) o zaman bakarim is hayatina

Oncelikle masallah. Ben bu kuzunun agzini yerim
Kuzen dis hekimi. Demisti ki, elinle bak. Eger sert ise distir yoksa pamucak olabilir dedi. Bi bak bakalim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…