2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Inanamiyorum..
Bakabilmesi en azindan Deren'in sakin gecirmesi bu zamanlari guzel ama sahiplenmesi korkundan degilde anlattigin gb ise cidden cok fazla rahatsiz edici..O kapi kapanmasin bence de mumkunse!

Beterin beteri var sozunun ustune bundan iyiside var deriz tabii kimi zaman..
Ama ciddi anlamda bazen salmak gerekiyor,kabullenmek..Evi,esi,insanlari,bebebisleri,ic sesimizi..
Herseyin ustesinden gelmeye cal8smakta zorluyor yoruyor..

Ama sagligimizin yerinde olusunu unutmadan,iyice dibe vurmadanda dogrulmak en guzeli..

Sen bu dengeyi ayarlarsin o yuzden rahat birak kendini..

Sezen'de tatilden once bambaska bir bebekti resmen..inanamiyordum..Ama 1 hafta surup gecti ve huylari,tavirlari degisti cok..Belki boyle birseydir Duru'da da en kisa zamanda gecer insallah canim..

Bu imza,lilypie konusunada bakacagim biara

Hep söylüyorum ya Deren'i sahiplenmesi bir başka
Demir'i sahiplenemedi diye...
Giydirirken, yedirirken ya da ne bıleyım Demır'ın ınat/ıtıraz edecegı bırsey oldugu zaman (bazen) Demır'ın acıdıııı dıye aglama sesı gelıyor. Ne oluyor dıye kosuyorum. Hep bır bahanesı var. Ayagı suraya takıldı. Kolu gıydırırken acıdı, hafıfce tuttum sadece dokunmadım bıle gıbı.... Demir'e soruyorum basbasa ıken vurmadı vs dıyor. Bellı kı eger bırsey yapıyorsa kıyafetı sert cekmek vb gıbı tam ortaya konamayacak, kanıtlanamayacak bırseyler yapıyor. Kac defa konustum, Demır hassas dönemde, ona karsı yumusak ol, hareketlerın de yumusak olsun dıye....

Demır onunlayken gıderek huysuzlasıyor. Sankı sen Demır'ı al, bana Deren'i ver gerısıne karısmayın der gıbı bır halı var. Ben daha ıse alırken bastan cocuk bakımı ıcın degıl, agırlıklı ev ıslerı ıcın aldıgımı söylemıstım. Ben keyıf yapmak ıcın degıl, çocuklarıma bakmak ıcın ısten ayrıldım. O sankı, cocuk bakarım gerısıne karısmam moduna gırmeye mı calısıyor anlamadım....

Zorlanmaya basladım gercekten ama muhtacım da.... Acil sevise yatmak için bıle 40 derece atesle 48 saat bekledim, o gelsın de ben gıdeyım dıye..... Ne yapmalıyım bılmıyorum...

günaydınnn güzel anneler ve misssss kokulu bebekler,

benim sütüm oldukça azaldı sağdığım zaman 40-50 zor çıkıyor ama Ayaz emdiğinde 2-3 saat duruyor acıkmıyor.
şimdi sorum şu bu çocuk bu kadar az yiyip doyuyor olabilirmi yoksa memeden dahamı çok çekiyordur.Çünkü gündüz birikmiş sütüm olmadığından mama içiyor o zaman 120 cc bitiriyor.
ek gıdalara bizde resmen başladık sütler azalınca .meyve püresi yoğurt ve kaşık maması.
sabah emziriyorum anneme bırakıyorum sonra 120 cc mama yiyor öğlene kadar meyve püresi şimdilik 2-3 kaşık sonra öğlen ben emziriyorum tabi ne kadar emdiğini bilemiyorum.öğleden sonra yine 120 cc mama yiyor sonra benim gelmeme yakın yoğurt yiyor oda bir iki kaşık şimdilik.sonra ben iş dönüşü emziriyorum alıp eve götürüyorum.gece biz yatmadan 11-12 gibi 120 cc mama veriyorum tekrardan.sonra gece ne kadar isterse kaç kere kalkarsa emziriyorum.
bizim durum bu şekilde gece sık sık uyanıyor tahminimce süt doyurmuyor çabuk acıkıyor.ama gündüz sık emziremediğimden bende geceye yükleniyorum hepten kesilmesin sütüm diye.karışık yazdım biraz galiba ama şimdilik bu düzendeyiz biz.

sütüm gün geçtikçe azalıyor psikolojik etkisi yanında suda az içmeye başladım galiba.büyük oğlumda 8 ay emzirebilmiştim bakalım küçüğün kısmeti kaç ay sürecek

ben de çalışmadan önce hep emzirdim ama artık yetmiyor sabah annem sağdığım sütleri veriyor 2 saatte bir 12'den sonra mama alıyoruz maalesef sütüm de gitgide azalıyor lactamil aldım içiyorum etkisi var sanki bir de galactago diye bitkisel damla varmış fırsat bulup dışarı çıkabilirsem almayı düşünüyorum plojovic de kullanıyormuş

Demir büyük sesi çıkıyor itiraz edebilir diye Deren'i daha çok sahiplenmiş olabilir mi sert bir şekilde giydiriyorsa tabi ki acır !bu da bakıcında problem olabilire geliyor. Hadi hastasın Deren'i emziremiyorsun diye hassassın diyelim ama Demir huysuzlaşıyorsa sıkıntı var bence

Hay allah rabbim acil şifalar versin canım bir an önce ayaga kalkarsın insallah.
Bende Derenin beslenme düzenini yazmışşın kuşum yemeye başlamış sonunda rahatlamışşındır dıye tamda senin adına seviniyordum ki bu yazına sıra geldi okudum Şu hastalık bir çıkıp gitse evinizden adak adamakta haklısın ...
Kalbimiz seninle tatlım , emzirmeyi sen çok özleyeceksin eminim , Derencik se ek gıda vb. ile idare eder 5 günlüğüne ...

Kizlar bir sorum olacak benim bebegim 5aylik oldu basindan beri aptamil kullaniyoruz kasik mamasi dedikleri sey mamadan farli bisey mi doktor corba yap ver dedi nasil yapacami bilmiyorum yada ne biliyim bebegim icin ek gidaya ilk neyle baslayim yardimci olun lutfen

AAAaaa ben öle bakıcıyı naparım bilion mu? Kapıyı kapatacak bakkkkkk, ay tüm hanfendülügümü kaybedip sacından cevirdigim gibiiiiiii :))) Yafrum ben de korkunc kıskanıyorum bebegimi ondan okurken daraldım... Ben de fecii hastayım ablamı cagırdım, o bakıyor geceleri Cana, gündüz de maskeyle emziriorum, uyutuorum... Yalnız Demirin huysuzlanması hosuma hiç gitmedi, bir gizli kamera fln mı koyulsa gibi cin fikirler geliyor aklıma...cocuklar bizim gibi korktukları zaman anlatamayabilirler korktukları şeyi, özellikle başka bir yetişkin yapıyorsa...aman diyim annelik içgüdülerine güven,...Çok geçmi,ş olsun

ilk meyve suları öneriliyor canım bizim dr elma havuç ve şeftali ile başla dedi tabi ayrı ayrı bi cam rende al bi güzel rendele suyundan 2 çay kaşığı ile başla ben şimdilik böle yapıyorum :)
yerimmm ben bu fıstığıda bikinisini de maşallah sezenime pek tatlı tatil güzel geçmiş anlaşılan :) biz gitmedik ve iyikide gitmemişiz diyorum çünkü bu sefer ki atak beni çok yordu oralarda daha kötü olurduk

geçmiş olsun canımmm derene iyi bakması güzelde aslında sahiplenmesi de sevdiğindendir de ama demire aynı hassasiyeti göstermemesi sinir bozucuu
sütüm gün geçtikçe azalıyor psikolojik etkisi yanında suda az içmeye başladım galiba.büyük oğlumda 8 ay emzirebilmiştim bakalım küçüğün kısmeti kaç ay sürecek
suyu ihmal etme işyerinde yoğunluktan içmeyi unutabilirsin yanında mutlaka 1.5 lt lik şişen dursun aklına geldikce dik kafaya bide içerken allahım ayazıma süt olsun de dua kapısının ne zaman açık olduğu bilinmezz :) :)

de mi ya, vazgeçtim en iyisi torba uyku tulumu
bebişinin uyuma şekline göre karar ver bence mesala benim ki hep eller kafasının yanında uyuyo torbanın içinde asla durmazzz

Kesinlikle Deren'i daha çok sahiplendi, içi titriyor bakarken bile. Deren uyurken ses çıkarıyor diye Demir' e gıcık oldugunu hıssedıyorum. Ben Deren'i uyuturken, emzirirken mesela, Demir'i tv önünde ya da odasında öyle bırakıp gidiyor. Oysa ben mahsun olmasın dıye muhakkak onunla oyna ben yanında değilken dıyorum. Neler söylüyorum, anlatıyorum ama hıhı diyip biraz başının dikine giden bir tip. Şimdi biraz sıkıya aldım bakalım değişme olacak mı?

Canım ben biraz hınçtan, biraz özlemden ayağa kalktım bile. Dün gece sabaha kadar uyuyamadım o yuzden çok bitkinim bugun.
İlaçları bıraktım Deren'i sabah emzirdim bile. Çok değildi sütüm hissettim, umarım geri gelir. Emzirenediğim zaman dondurulmuş sütleri lıkır lıkır içti valla hanımefendi.... Hiççç oralı olmadı annecim emziremiyo diye kahrolmuşmuşşş, ah bu çocuk milleti....

bebişinin uyuma şekline göre karar ver bence mesala benim ki hep eller kafasının yanında uyuyo torbanın içinde asla durmazzz
Benim oğluşumda eller iki yana açık uyuyor alacağım model şu

işe ne zaman başlayacaksın inşallah geçici bir durumdur bakıcının tavrı, Demir'in ilgiye daha çok ihtiyacı var abi oldu, kıskançlık olmamalı arada

kızlar eşim beni delirtti.oğlan okula başladı, onu bırakıyordu onunla ders saatleri uyuşmuyo. bugün gitti servise yazdı.şimdi yarın servisten alacam diyo.senin yüzünden bu okula kaydettik diyo.3 okul tercihimiz vardı birinde mevcutlar azdı ama iyi deneyimli öğretmenler yoktu.diğeri tam gundu.bunda iyi öğretmeni iyi ama mevcut 45.bende öğretmeni iyi diye bunda ısrar ettim.hergun eve gelip dırdır ediyo.bıktım ya bi afra bi tafra şeytan diyo okula başla bakıcı buluyo kendimi bakıyo onlara.ama işte kıyamıyorum çocuklarıma.kıyamet kopsa benden biliyo.çayı dokuyu sen baktın diye dokuldu.dün bikase kırdı gözümün içine bakıyo senin yüzünden der gibi.

Selam Kızlar
Az Once bir beslenme programı hazırladım Muhalebı tarıfımde var oldukca detaylı yazmaya çalıştım.
Benim oğlum Kuzeye bır hafta annem 1 hafta kayınvalıdem bakıyor onlara hatırlatma maksatlı hazırlamıştım sizinlede paylaşmak istedim..
Benım yazdıgım 100 cc mamalrın bız genelde 60-80 arasını tuketebılıyoruz benım ıstegım 100 cc tabıkı :)

Vallahi zor tuttum kendimi. İyi ki de tutmuşum, bu sabah daha sakin ve normal ortalık, ipleri aldım elime.
Demir'i sürekli, kimse sana istemediğin sekilde dokunamaz, istemedıgın seylerı yaptıramaz, vuramaz, vs diyerek dolduruyorum tüm gün. Öyle birşey olursa hemen benimle paylas, ne olursa olsun ben senı korurum dıyorum ama dogru mu yapıyorum sence bılmıyorum? O da, o kadar adaletli bir çocuk ki maasallah, yoksa vurdu mı neden ağlıyorsun dıyorum, hayır anne çekti acıdı vs diyor. Kadına sorunca, o da giyinmek istemiyor, kolunu kendı cektı suraya carptı vs dıyor. Yanı öyle mınık seyler kı, gizli kameradan dahı anlasılabılecegını sanmıyorum. Çünkü, öyle vicdansız bır kadın degıl, sanmıyorum.
Bır kere gözdağı vermek için, çocugu döven bakıcının hikayesini anlattım. Bn annesi olsam, kapıyı üzerine kilitler, ağzını burnunu kırana dek döverdim. Pasaportunu da yırtar atar, hakkında çocuga darptan şikayette bulunup bir de hapse attırırdım dedım. Ayrıca yaratıcılık örneği olarak, köydeki akrabalarına kadar bulup hepsının beşikteki bebeğe kadar tanımaz ağzını burnunu kırdırırdım dedim. Nasıl ama iyi gözdağı vermişim di mi?!? :)

Canım ben işe başlayamıyorum tüm bu aşırı duygularım yüzünden. Oğluma 6 aylık hamileyken işten ayrıldım. Hep kendım baktım buyuttum, oğlum 3.5 yasında oldu sımdı de kızım 4.5 aylık oldu. Yanı işe dönmedim bir daha.
Eziyet olurum mıllete çalışıyor olsam, yurumez o iş(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…