2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
4 ay kontrolunden geldik Cuma gunu, doktor hersey yolunda diyor ama kilosu cok az bana gore.. Onceden de takip ediyordu ve hep iyi, normal dedi doktor ama 5.5 kilocuk kizim ya, zaten 3.4 kg dogmustu.. Ayda min 500 gr almali bebekler deniyor, ona gore sinirda. Hep anne sutuyle beslendi kizim ama artik ek gidaya baslayalim diyorum? Turkiye'de doktorlar 4 ayda mi 6 ayda mi baslatiyorlar genelde? Burada isterseniz simdi, isterseniz 6 aydan sonra baslayabilirsiniz dedi doktorumuz... Lilacsofie Lilacsofie , galiba Deren de 6 kiloydu degil mi, o kac kilo dogmustu? Siz de basliyorsunuz galiba ek gidalara? Ne yapalim neyle baslayalim? Doktor rice cereal'la baslayabiliriniz dedi ama dogal olmayan bisi vermek istemiyoruz pek. Orada pirinc mamasi olarak mi geciyor bu? Elma suyu, sebze corbasi mi daha iyi olur acaba ? Bu arada kilosu disinda herseyi gayet iyi masallah, boyu, gelisimi, kafa cevresi vs.

Canım önce bir sakin ol lütfen inan çalışmaya başlayınca herşey bir iki haftada yoluna girecek.Düzenini kuracaksın inan bana.İki çocuğumdada aynı problemleri misliyle yaşamış biri olarak söylüyorum bunları sana.benimde annem çok gönülsüz bakıyor ama ne yapalım en azından yabancı birinde değil diye tüm kaprisine katlanıyorum.sen yavrun için geleceğin için çalışıyorsun kimse keyfinden çalışmaya gitmiyor.Hatta öyle bile olabilirdi bunaldığın için yada kariyerin için imkanların fazla olsa dahi çalışmak istemek en doğal hakkımız.kendini sakın suçlama bu çıkmaza sokma durumu.

Çok ağırıma gidiyor inan. Hep bi gerginlik hali, ev temizliği kış hazırlığı aman yetişmeyecek, ah nasıl olacak durumları. Bebek olacak bu evde diyorum olsun yine de düzen tertip sürsün diyo. Benim oğlum yalnızca kucakta uyuyor yatağa koyunca uyanıyor, herkeste bir koy yatağa lafları, koyuyorum ağlıyor, çocuk deneme tahtası oldu, her gelen senin kokuna alışmış koy yatağa diyor, koyuyunca uyanıyor ne düzen kalıyor ne bişey. Bu kadar zor mu dedim günde 2 saat şu çocuğu göğsünde uyutmak! Hiç olmazsa 6 aylık yapabilseydik.. Ki sen çok çok önce bıraktın, 40 günlüktü sanırım bebeğin.. Allah sağlık versin tabi onlara ama beninde psikolojim hiç iyi değil.. Sanırım oğlumu bırakmak düşüncesine alışamadım. Yoksa iyiki annem yanında olacak, kadında tutacağız tabi yalnız bakamaz ama başında olacak hiç olmazsa..

Kızlar gobeklrrınız ne durumda korse kullanıyor musunuz haftaya ıse baslayacagım pantalonlar gobek yuzunden olmuyor fikre ihtiyacım var

Arkadaşlar okuyun;
22 ağustos 2014 cuma günü saat 3 de 6 aylik bebeğimi sağlık ocağına aşı yaptırmak için götürdüm.bebeğime 4 tane beşli karma aşı ,hepatit B,KPA AŞISI(zatürre aşısı),OPA(çocuk felci aşısı) bu aşılar yapıldıktan sonra eve geldik akşam ateşi yükseldi ve sürekli ağlıyordu.bu sırada ateşini şurupla falan biraz düşürdüm sabaha kadar huzursuzluğu devam etti.sabah altını değiştirdiğimde bir de ne göreyim kanlı ishal ardından sürekli kusmalar hemen özel hastaneye acile götürdük.kan tahlili yapıldı.kanında mikrop çıktı.ilaç yazıp evegönderdiler.eve geldik çocuk hala kusuyor diğer gün oldu bu defa devlete götürdük serum taktılar.bittikten sonra tekrar eve geldik yine geçmiyor çocuğum daha kötü olmaya başladı.yeşil kusmaya başladı.kanlı ishal devam ediyor.pazartesi sabahı hemen tekrar özele çocuk doktoruna gittik.durumu anlattık.sonuçlara bakarak dizanteri dediler.bir gün hastanede kaldık tekrar serum ve ilaçlar ama çocuk durmuyor nasıl bağırıyor yarım saat yatıyor daha sonra çığlık çığlığa ağlama sesleriyle hastaneyi inletiyor.bu sabaha kadar bu şekilde devam etti.sabah doktor geldi kusma artı kanlı ishal devam ediyor dedik film çekdiler.Ve bağırsak düğümlenmesinden şüphelendi.hemen bizi çocuk cerrahına yönlendirdi.ordada ultrasonla bebeğimin bağırsaklarının düğümlendiğini öğrendim.ızdırap dolu saatler bebeğimin acılar içinde ağlaması artık ağlamaktan helak oldu kendinden geçti burnundan hortum verildi.kollar delik deşik bir türlü damar bulunmuyor.bir kolunda 20 ye yakın delik var düşünün artık.yoğun bakım olmadığı için hemen acil başka hastaneye sevk ettiler.gittiğimiz son hastanede ilaçla makattan tedavi yaptılar belki açılır diye ama maalesef açılmadı doktor hemen ameliyata alıyoruz dedi.3 saate yakın süren ameliyat sonrasında bebeğimin 20 cm bağırsakları alındı. bebeğim 4 gün yoğun bakımda kaldı.sonrasında servise aldılar toplam 10 gün hastanede kaldık.bu sürede ameliyat yerinde açılma oldu ameliyat yeri şişti. 1 ay sonra açılan yeri kapatmak için tekrar ameliyat olacak dikişler tutmamış.hala tam olarak iyileşmiş değil.sorumlu olanlardan davacı olacağım bebeğime bunları yaşattıkları için BAŞDA AĞIR DOZDA YAPILAN AŞI YÜZÜNDEN SAĞLIK OCAĞINDAN DAVACI OLACAĞIM.PATOLOJİ SONUÇLARINI BEKLİYORUM.BEBEĞİM ONLARIN YÜZÜNDEN ÖLÜMDEN DÖNDÜ.BUNU bütün sosyal sitelerinde paylaşın benim başım yandı başkaları yanmasın aşı yaptırırken iki defa düşünsünler.

Biri yazmış paylaşmak istedim, dikkatli olalım

Arkadaşlar okuyun;
22 ağustos 2014 cuma günü saat 3 de 6 aylik bebeğimi sağlık ocağına aşı yaptırmak için götürdüm.bebeğime 4 tane beşli karma aşı ,hepatit B,KPA AŞISI(zatürre aşısı),OPA(çocuk felci aşısı) bu aşılar yapıldıktan sonra eve geldik akşam ateşi yükseldi ve sürekli ağlıyordu.bu sırada ateşini şurupla falan biraz düşürdüm sabaha kadar huzursuzluğu devam etti.sabah altını değiştirdiğimde bir de ne göreyim kanlı ishal ardından sürekli kusmalar hemen özel hastaneye acile götürdük.kan tahlili yapıldı.kanında mikrop çıktı.ilaç yazıp evegönderdiler.eve geldik çocuk hala kusuyor diğer gün oldu bu defa devlete götürdük serum taktılar.bittikten sonra tekrar eve geldik yine geçmiyor çocuğum daha kötü olmaya başladı.yeşil kusmaya başladı.kanlı ishal devam ediyor.pazartesi sabahı hemen tekrar özele çocuk doktoruna gittik.durumu anlattık.sonuçlara bakarak dizanteri dediler.bir gün hastanede kaldık tekrar serum ve ilaçlar ama çocuk durmuyor nasıl bağırıyor yarım saat yatıyor daha sonra çığlık çığlığa ağlama sesleriyle hastaneyi inletiyor.bu sabaha kadar bu şekilde devam etti.sabah doktor geldi kusma artı kanlı ishal devam ediyor dedik film çekdiler.Ve bağırsak düğümlenmesinden şüphelendi.hemen bizi çocuk cerrahına yönlendirdi.ordada ultrasonla bebeğimin bağırsaklarının düğümlendiğini öğrendim.ızdırap dolu saatler bebeğimin acılar içinde ağlaması artık ağlamaktan helak oldu kendinden geçti burnundan hortum verildi.kollar delik deşik bir türlü damar bulunmuyor.bir kolunda 20 ye yakın delik var düşünün artık.yoğun bakım olmadığı için hemen acil başka hastaneye sevk ettiler.gittiğimiz son hastanede ilaçla makattan tedavi yaptılar belki açılır diye ama maalesef açılmadı doktor hemen ameliyata alıyoruz dedi.3 saate yakın süren ameliyat sonrasında bebeğimin 20 cm bağırsakları alındı. bebeğim 4 gün yoğun bakımda kaldı.sonrasında servise aldılar toplam 10 gün hastanede kaldık.bu sürede ameliyat yerinde açılma oldu ameliyat yeri şişti. 1 ay sonra açılan yeri kapatmak için tekrar ameliyat olacak dikişler tutmamış.hala tam olarak iyileşmiş değil.sorumlu olanlardan davacı olacağım bebeğime bunları yaşattıkları için BAŞDA AĞIR DOZDA YAPILAN AŞI YÜZÜNDEN SAĞLIK OCAĞINDAN DAVACI OLACAĞIM.PATOLOJİ SONUÇLARINI BEKLİYORUM.BEBEĞİM ONLARIN YÜZÜNDEN ÖLÜMDEN DÖNDÜ.BUNU bütün sosyal sitelerinde paylaşın benim başım yandı başkaları yanmasın aşı yaptırırken iki defa düşünsünler.

Tuylerim diken diken oldu. Doktora saglik merkezine de guvenmeyeceksek olelim valla. Ne ddenirbilmiyorum Rabbim yavrularimizi korusun hasta bebege de sifa versin insallah duzelmistir.

Arkadaşlar okuyun;

geçmiş olsun inanılmaz üzüldüm çabucak iyileşir inşallah

Annemle birbirimize girdik. Keşke işe başlamak zorunda olmasaydım. Evinin düzeni, kışlık domatesleri herşey benden önde gibi hissediyorum. Sen ben işe başlayınca napacaksın dedim, kadın çocuğa bakacak sende iş mi yapacaksın, ne düzenmiş, ne iş aşkıymış dedim ve kıyametler koptu. Nolurdu sanki çalışmak zorunda olmasaydım.. Çocuğuma bakabilseydim.. Çok mutsuzum..
Seni en iyi ben anlarım işe başladım ailemden dolayı tedirginliklerim çok oldu ama iyi gidiyor çok şükür rahat ol geçicek inşallah

4 ay kontrolunden geldik Cuma gunu, doktor hersey yolunda diyor ama kilosu cok az bana gore.. Onceden de takip ediyordu ve hep iyi, normal dedi doktor ama 5.5 kilocuk kizim ya, zaten 3.4 kg dogmustu.. Ayda min 500 gr almali bebekler deniyor, ona gore sinirda. Hep anne sutuyle beslendi kizim ama artik ek gidaya baslayalim diyorum? Turkiye'de doktorlar 4 ayda mi 6 ayda mi baslatiyorlar genelde? Burada isterseniz simdi, isterseniz 6 aydan sonra baslayabilirsiniz dedi doktorumuz... Lilacsofie Lilacsofie , galiba Deren de 6 kiloydu degil mi, o kac kilo dogmustu? Siz de basliyorsunuz galiba ek gidalara? Ne yapalim neyle baslayalim? Doktor rice cereal'la baslayabiliriniz dedi ama dogal olmayan bisi vermek istemiyoruz pek. Orada pirinc mamasi olarak mi geciyor bu? Elma suyu, sebze corbasi mi daha iyi olur acaba ? Bu arada kilosu disinda herseyi gayet iyi masallah, boyu, gelisimi, kafa cevresi vs.

1 – 12 Aylar Arası KIZ Bebekleri İçin Kilo Boy Çizelgesi

En az En fazla
1 aylık bebek 2950 g – 50 cm 5400 g – 59 cm
2 aylık bebek 3500 g – 52.5 cm 6400 g – 62 cm
3 aylık bebek 4000 g – 54 cm 7200 g – 64.5 cm
4 aylık bebek 4500 g – 56 cm 8000 g – 67.5 cm
5 aylık bebek 5000 g – 57.5 cm 8700 g – 70 cm
6 aylık bebek 5400 g – 59 cm 9250 g – 72 cm
7 aylık bebek 5800 g – 60.5 cm 9800 g – 73 cm
8 aylık bebek 6150 g – 61.5 cm 10350 g – 75 cm
9 aylık bebek 6500 g – 62.5 cm 10800 g – 77 cm
10 aylık bebek 6750 g – 63.5 cm 11200 g – 78.5 cm
11 aylık bebek 7000 g – 65 cm 11700 g – 79.5 cm
12 aylık bebek 7200 g – 66 cm 12000 g – 81 cm

bu tablo sana yardımcı olur dıye düşündüm 4 ay için en düşük kg 4.5 seninki alt sınıra çok yakın sayılmaz tombul değil sağlıklı olsun canını sıkma arkadaşım

herkezz bebişinin resmini koymuş ben eksık kalmıyımm :)
10421296_10152661298440772_6426246585195138516_n.jpg
10712951_10152661298595772_2054678658910546118_n.jpg
10712951_10152661298595772_2054678658910546118_n.jpg

Tuylerim diken diken oldu. Doktora saglik merkezine de guvenmeyeceksek olelim valla. Ne ddenirbilmiyorum Rabbim yavrularimizi korusun hasta bebege de sifa versin insallah duzelmistir.
aglayarak okudum hala sınırden tıtrıyorum acaba yanlıs asımı yaptılar offfff ya bu ulkedekı saglık sıstemının ... ozle hastaneneın gece cocuk dru olmaz kadın dogumcusu olmaz anca para almayı bılırle

arkadaşlar uyku tulumu alan kullanan var mı torba şeklinde düşünüyordum ama bu hoşuma gitti kalın gibi alayım mı 9-12 ay almayı düşünüyorum hı? L_20142-4K0331Z1-9MK_A.jpg L_20142-4K0331Z1-9MK_Z.jpg

1 – 12 Aylar Arası KIZ Bebekleri İçin Kilo Boy Çizelgesi

En az En fazla
1 aylık bebek 2950 g – 50 cm 5400 g – 59 cm
2 aylık bebek 3500 g – 52.5 cm 6400 g – 62 cm
3 aylık bebek 4000 g – 54 cm 7200 g – 64.5 cm
4 aylık bebek 4500 g – 56 cm 8000 g – 67.5 cm
5 aylık bebek 5000 g – 57.5 cm 8700 g – 70 cm
6 aylık bebek 5400 g – 59 cm 9250 g – 72 cm
7 aylık bebek 5800 g – 60.5 cm 9800 g – 73 cm
8 aylık bebek 6150 g – 61.5 cm 10350 g – 75 cm
9 aylık bebek 6500 g – 62.5 cm 10800 g – 77 cm
10 aylık bebek 6750 g – 63.5 cm 11200 g – 78.5 cm
11 aylık bebek 7000 g – 65 cm 11700 g – 79.5 cm
12 aylık bebek 7200 g – 66 cm 12000 g – 81 cm

bu tablo sana yardımcı olur dıye düşündüm 4 ay için en düşük kg 4.5 seninki alt sınıra çok yakın sayılmaz tombul değil sağlıklı olsun canını sıkma arkadaşım

Birilerinden duyunca daha rahatliyor insan, sagolasin :)

Annemle birbirimize girdik. Keşke işe başlamak zorunda olmasaydım. Evinin düzeni, kışlık domatesleri herşey benden önde gibi hissediyorum. Sen ben işe başlayınca napacaksın dedim, kadın çocuğa bakacak sende iş mi yapacaksın, ne düzenmiş, ne iş aşkıymış dedim ve kıyametler koptu. Nolurdu sanki çalışmak zorunda olmasaydım.. Çocuğuma bakabilseydim.. Çok mutsuzum..
Uzucu ama bazen anneler boyle yapabiliyo.sanki tumuyle baska boyuttaymislar gibi.halbuki destege en ihtiyac duyulan bir donemdeyiz bir o kadar da hassas. Ben de ilk cocugumda calistigim icin ailemden destek aldim. Gelip evimde kaldilar, cocugumlada ilgilendiler ama benim de burnumdan getirdiler. O yuzden bu ikinci bebegimde calismayi hic dusunmuyorum okul yasina gelinceye kadar. Sezeryan olacagimi bilmeme ve kucuk oglum olmasina ragmen kimseleri dogumuma cagirmadim.riskli hamilelik gecirmeme ragmen herseyimi kendim yavas yavas hallettim.Allahin lutfu ve arkadaslarimin destegiyle en hassas donemimi huzurla atlatip, bebisimin mevludununde ustesinden gelip, sunneti de yaptirip tr ye ailemin yanina gittim.cok yoruldum ama zerre sinirlerimin bozulmasina izin vermedim.cunku sutten agzim cok kotu yandi. Ins sen de bu zorlu surecte bir cozum yolu bulabilirsin. Insan cocugunun hatri icin herseye katlaniyo. Ikinci bebekte de onlemini en basindan aliyo...

Arkadaşlar okuyun;

Cok uzucu :KK43: icim gitti okurken. Rabbim minik yavruya acil sifa versin ins.Ailesinede sorumlularla mucadele edebilmek icin guc...bir bebegin hayatiyla oynamak bu kadar basit olmamali! Bir anneye boyle bir uzuntu yasatmaya kimsenin hakki yok.ins tez zamanda suclular yargilanip, hakettigi cezayi alir!

X