2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Anne sutuyle muhallebi nasil oluyo cnm benim kizimda sagdigim sutleri icmiyo bir suru sut var hala da sagiyorum

Hipp markasının organik pirinç ve yulafı var. Anne sütünü geniş ağızlı biberonda ıslıtarak ısıtıp içine tahılı ve pekmezini katıp karıştırıyorum, son derece basit aslında. Pekmezi verip vermeyeceğinizi kendi doktorunuza danışabilirsiniz.

Ewet gercekten dogru gelio insana nicin veriyorlar dr.lar ozaman en azindanbi test yapilabilir degere bakilir die anlatabilirler bizlere ama neyse dr.lardan cok ta sey beklememek lazim unutuyorum...bende baslamicam ozman war dursun iste dolabta .... Peki biz simdi yogurda baslicaz ya bunda war dimi demir ...demir demek kan demek mi ya ven nie ye anlayamioyrum su mewzuyu..

Canim ya hani biberonlarda iki uc damla isaretleri war ya ben iki damla olani aldim fakat bir delik gibi gozukyor eczeneye bile sordum bi aciklama alamadim...

anammm kimler gelmis bende dogum olunca girmicen artik sandim naber neler yapiosun bakalim coluk cocuk anangil babangiller nasil anammm bebis nasil kizcenin ne kadarlik oldu...

Canim ya hani biberonlarda iki uc damla isaretleri war ya ben iki damla olani aldim fakat bir delik gibi gozukyor eczeneye bile sordum bi aciklama alamadim...
Her markanın değişir canım mesela Avent'te direkt dekil sayısını gösterir
Bazı markalarda sadece akış ayarını ifade eder, yani delik iki delik genişliğinde büyük anlamında
Bazılarında 1-2-3,yazar hangi rakamın olduğu yerden verırsen o mıktarda akar

Hay bismillah bu da nesi simdi bak chicco nun ambalajinda iki damla isareti var gorunumde bir delik mewcut yani iki delik kadar akitior bunu anladim....aventin bir isereti mewcut mesela iki karsilik li kenarinda ilk kullandigimiz simdi diger numara alinca numara yazan tarafin da verilmeli cunku ona gore akicak...vermezsej capraz verirsek nasil akcak illa bulucam dimi bi yerinden bir soru

Yok canım :) sen hangi marka aldın ?

Yok canım :) sen hangi marka aldın ?
Tatlim duru chicco da aventi de kullanio ayirt etmior... Disarda kirilmaz die awent ewde chocco yu kullaniyoruz.. Chiconun da aventinde memelerini degistirim dedim chicconun basliginda iki damla isareti war aldim...aventi karar veremedim akisina gore mi alsam ayina gore mi sayi yazio ona gore mi bende almadan ciktim :-(

Yani şimdi şöyle söyleyeyim;
Avent'te 0-6 ay emzik başlığı ve sonrasında 6-12 ay emzik başlığı var diye hatırlıyorum. Bizimkiler için 6-12 daha erken değil mi? Eğer 0-6 ay ucundan emerken çok hızlı emmek istiyor gelmiyor gibi oluyor ve Duru sinirleniyorsa bir büyüğe geç aksi halde aynen devam et derim.

Akış ayarlı uçlar farklı koyulukta gıdalar verildiğinde iyi, şimdi ihtiyacın olur mu emin olamadım. Muhallebi, meyve suyu gibi...

Iyi geceler kızlar
Alıntı yapamadım. Ek gıda konusunda cevaplarınız için tesekkurler.
Lilacsofia dediğin gibi yaptım3 kez sağdım.dünden bugüne 40 cc topladım.
Kızlar sütüm hep azdı.kızıma yetiyor.gelişimi önde.ancak ofeeta da yazmıs gece uykusu cok azaldı.uyanıp etmiyor geri uykuya dalamıyor.
Uyku öncesı takviye yapmak istedım.hipp pitinçli tahıllı ek gıdayı su ile yaptım.kızım sevdi.iyi geceler adlı üründe varkeşke onu alsaydım.alıp denıycem.

Bu arada eşim bugün bebelac sebze meyve püresi almış.4-36 ay yazıyor.
Anne sütü alıyor kızım sadece.ilk defa dün kasık maması denedım.bu püreyi veren varmı bende kendim yapmak istiyorum tatbiki buna ne dersiniz

Sevgiler hepinize

Yani ne biliyim iki damlali aldim kutusunda ay yazmioyordu hatirladigim kadariyla chiccoda damla isareti wardi zadece yani ben uc ayi bitirdi die degismesi gerikio die biliodum ...avent oyleyse tabiki erken daha cok...

Bu arada işe başlama konusu geçmiş
Bende 8 ekimde başlıyorum kısmetse şimdiden uyku ve beslenme düzenine alıştırmaya başladım
Artık her istediğinde değil 2 saatte bir emziriyorum.
Biberon la bişeyler vermeye başlıcam .kaşıkla dün başlsdım.bakalım şimdiden gerilmeye başladım.sayılı gün çabuk geçermiş.
Özliycem kızımı

J bence gerekli degil sen taptaze guzellce hergun degisik sebzelerden corbalar yaparsin bu daha iyi diye dusunuyorum...hipp i ii geceler urunu neliymis canim birde mideyi rahatsiz etmez mi acaba tam kac aylik senin ki

Emdiklerinin dışında mı 40 cc topladın? Eğer öyleyse ve kilo alımınız iyiyse demek ki anne sütü yetiyor. İşe başladığında sağarsın, yettirirsin. Muhallebi ve püreler için acele etmeyebilirsin sanki?
Yok emmeden çıkan bu miktarsa zaten mama takviyesi yapıyorsundur. Bence muhallebiyi her türlü de su ile hazırlama, anne sütü yetersizse formül mama kullan.
Elindeki mama sadece su veya anne sütüyle yapılansa biraz daha zorlayıp 50 cc kadar çıkarırsan, ilk mamalarını bu miktardan yap zaten daha iyi olur.
Sebze çorbalarına gelince, tabii ki kendin günlük az miktarda yap derim.

Yani ne biliyim iki damlali aldim kutusunda ay yazmioyordu hatirladigim kadariyla chiccoda damla isareti wardi zadece yani ben uc ayi bitirdi die degismesi gerikio die biliodum ...avent oyleyse tabiki erken daha cok...
Üç ayda bir değiştirin olayı hijyen ve deforme oluyorlar o açıdan ama?

[QUOTE="PaPAtyaOrj, post: 36892521, member: 516196"

Bebisin kilosu iyise veya normal ise ek gidaya gerek yok zaten genelde 4. aydan sonra ek gidaya baslanir yavas yavas elma armut seftali gibi meyveler verilir.
Kizim 4 aylik kilosu iyi oldugundan vermiyorum bisey ama hemsire yediklerinden sadece tattir dediginden uygun olan kendi yapip yediklerimi tattiriyorum hazir yemekler haric ki ileride yemek yönunden zorluk cekmesin.[/QUOTE]

cok sukur kilosu iyi canim henuz biseyin tadina baktirmiyorum 4 5 olsun ozaman bakar abisi baktida noldu cocuk ne severse onu yiyor zaten yaratilisinda yok herseyi yemek suan 2,5 yasinda oglum kilosu boyu cok önde n gidiyor ama herseyj yemiyor yavas yavas alisyor bugun ilk kez havuc yedi oda arkadasimin kizi yiyor diye:) zaman cok değiştiriyor çocuklar i ama file kullanicam kizimda bakalim farklimi olcak

Sonradan gazlanma (geç kolik) dedikleri şeye ben pek inanmıyorum bence reflü ya da bağırsak enfeksiyonu olup doktorlar keşfedemediğinde geç kolik diyip geçiyorlar. Ben oğlumda yaşadım da aynısını....

insallah oyle degildir ve sanmiyorum dediklerin olsa kusar yada ateslenir gun asiri agliyoruz biz oturana kadar surebilir dik pozisyona gecmek önemli gazda

UOTE="cuteheart, post: 36901010, member: 438089"]Takdir ettim is yerini.
Ben de istifa ettim kanamam vardi ilk bebekte; dusuk yapmayan kadin yok diyip geri cevirdiler. Dr raporuyla ayrildim ama ne fayda. Gitti yavrum. Uzerine ikinci de gitti..cok sukur ucuncuye yatarak igne ilacla dogurdum. Calismayi da hicccc dusunmuyrm cok buyuk bir zorundalik olmadikca.[/QUOTE]
Ev

Evet saolsunlat cok iyiler.bende 2 dusuk yaptım. Biri isyerimde oldu ne cektigimi gorduler....allah bizim riziklarimizi kocalarimiza versin.bizde bebeleri buyutelim agiz tadiylaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…