2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Biz de yapisik uyuyoruz resmen tabi benimkine uyku denirse. .esımın yataktan kaçmasi an meselesi..

Esimi arada dinlendiriyoruz biz,annemde kaliyorum mesela cunku o diger odaya gitmiyor canim sıkılacak diye..isi geregi dikkatli olmasi gerekiyor gun icinde..
Bir de biz hic yapisik vs uyumuyoruz uyumuyorduk en azindan ama bu birkac gundur kucagimda uyuyor sadeceo_O

zaten aile hekiminede uyuz oldum ebeside oda batsın.insanlara soru soramıyorsun ya anlamadım.bn bazen telefonda saatlerce velilerimle konuştuğum olmuştur.doktora emmesi azaldı boğazına bakarmısınız diyorum.biberona alıştı gerek yok bakmama diyor.neyse gece gece ağzımı bozmayayım.ben yakınlarda kendi doktorumuza gideyimde adam akıllı sorayım herşeyi.
bide aşımız var demişsin.canım gitmeden şurup fitil ne varsa ver git.bu aşılar bizde ateş yaptı.dün iki kere fitil vermek zorunda kaldım.

Sikayetini bildirip degistir bence cok ugrasmaya gerek yok ama onlarada ucu dokunsun ki degistiremeyenler onlarin ilgisizliklerine sessiz kalanlarda yararlansin bu tepkinden..

Ben asi oncesi birsey vermedim hic vermekte istemiyorum canim..Vucudunun tepki vermesi savunmasi icin ilk adimi kendi asmalı diye dusunuyorum..Simdiye kadar olanlarda pek sıkıntı yasamadim 2. ay hafif ates haricinde..

Lilacsofie gittik akşam ateş falan olmadı şükür ama biraz korktu seslerden huysuzlandi yine de güzel bi akşam di yemeğimizi de yedik geldik evimize..ama gece hafif ateş oldu buyuzden ayrılmadı benden birlikte yattik çok zor uykuya geçti ve cok sık uyandi..
Şimdi de yakama yapisti bırakmıyor beni:KK39:

Esimi arada dinlendiriyoruz biz,annemde kaliyorum mesela cunku o diger odaya gitmiyor canim sıkılacak diye..isi geregi dikkatli olmasi gerekiyor gun icinde..
Bir de biz hic yapisik vs uyumuyoruz uyumuyorduk en azindan ama bu birkac gundur kucagimda uyuyor sadeceo_O

Sikayetini bildirip degistir bence cok ugrasmaya gerek yok ama onlarada ucu dokunsun ki degistiremeyenler onlarin ilgisizliklerine sessiz kalanlarda yararlansin bu tepkinden..

Ben asi oncesi birsey vermedim hic vermekte istemiyorum canim..Vucudunun tepki vermesi savunmasi icin ilk adimi kendi asmalı diye dusunuyorum..Simdiye kadar olanlarda pek sıkıntı yasamadim 2. ay hafif ates haricinde..
Bizim de çok güzel bi düzenimiz vardı 9 en gec 10 da emzirip uyutuyordum koyuyordum yatagina ve gece ya bir en fazla 2 kez uyanıyor du ama hepsi yalan oldu :KK42: yaklaşık 2 haftadir düzen falan kalmadı 9- 10 da uyusa 1 saat sonra geri kalkıyor ve hiç uyumak istemiyor 12 falan oluyor saat bi türlü tm uykuya gecmiyor yatir kaldır ben de harap oluyorum ve pes edip hop yatağa yanımıza. .dediğin gibi aynen esimi rahatsız etmek istemiyorum ama yanımızdan gitsin de istemiyorum bi köşeye kivriliyorum resmen zaten gece en az 5 kez uyaniyorum ve sabaha kadar sirtim belim tutuluyor:cry: of çok sağlıksız uyuyorum ve dinlenemiyorum..Bazen de kızım yerinde uyuyor..inş eski duzenimize döneriz böyle çok yoruluyorum ben:KK43:

Eki Görüntüle 1238635
Iyi gecelerr. Biz yatmaya gidiyoruzz kimse de yok galiba:)

ayy surata bak sabah sabah ne iyi geldi seni görmek canım benim maşallah sana.

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim canlar. Ben sizi hiç eğlenirken unutur muyum? Yazmıyorsam okumuyorsam bilin ki, boğuşmaktayım.
Moral bozma hakkı bir gündür bende. Bugun tekrar gayet enerjik şekilde süt sağımlarına devam ettim. Demir'imin kulağında sıvı birikmesi ve geniz akıntısı var. İlaçlarını veriyorum, dikkat ediyorum. Bugun de ona okul baktım, saat üçte ebde olacağı bir okulla anlaştım. Böylece çocuğumu okulların mecbur tuttuğu kamp sistemine şimdilik sokmayacağım. Saat üçte evinde olur; meyvesini kekini evinde yer hiç olmazsa, banyo yapmaya oynamaya vaktimiz kalır, bu açıdan çok memnunum.
Bir de bugun onu Jurassicland'a götürdük, forumistanbul'un içindeki..... Çıldırdı zevktem tabii, çünkü son altı aydır dinazorlara kafayı takmış durumda:)
Deren Hanım'ım da sütleri içiyor, 700 -800 cc lerdeyiz, akşam sütlerine tahıl eklemeye başladık bile. Haftaya elma suyu ile meyveye ilk adım atılacak. Kilo alımı için 15 gün sonra gel demişti doktor ama ben haftaya gitmeyi kafaya koydum gibi...
Eşim bu hafta da izinli evde. Bugun dışarda yemek yerken sürekli iş için telefonda konustu. Ben de telefonu kapayınca, denemek için yemekte ve yol boyunca onunla hiç birşey konusmadım. Mecbur kalırsam yuzune bakmadan evet hayır vs dedim... Farketmedi bile.... Ne hoş değil mi:KK43:(

Benden bu kadar canlar....

boşver canım bunlar yontulup düzeleceğine dahada özüne dönüyorlar sanırım odungiller ne olacak.

Cok kaba bir soz vardir affinizi dileyerek soyliycem" kopeklerle erkeklere ayni sekilde davranin ima degil direk sozlerle iletisim kurun( komut verin)" ne yazikki dogru en hislisi bile imadan durustan tavirdan anlamiyor yahut anlamamazliktan geliyor...

günün sloganı bu oldu benim için gerçektende doğru ama

kızlar Ayaz resmen oturmaya çalışıyor eğer yastık varsa başının altında doğrulup oturuyor.yok yastık yoksada dönüp dönüp duruyor.bir dakika yalnız bırakılmıyor kımıl kımıl çok erken değilmi sizcede ne yapıyor bu çocuk böyle anlamıyorum.

Gunaydin kizlar. Guzel sozleriniz icin tesekkur ederiz. Rabbim hepimizin yavrusunu korusun insallah.

Uyku duzeninden bahsedilmis; Ali cok cabuk daliyor uykuya. Vermem diyordum ama emzik gercekten nimetmis. Kizimda bosuna eziyet cekmisim. Oglum acsa emziriyorum memede daliyor hopp ayaga aliyorum. Iki sallamada gidiyor. Toksa da emzikle idare ediyoruz. Gun icinde sık sık ama 1'er saat uyuyor. Aksam Yediden sonra uyutmamaya calisiyorum. 9'dan sonra gece uykusuna gecmezse huysuzlaniyor. Gece de bir iki kere kalkiyor emip uyuyor. Yanimiza almiyoruz. Babasi gidince aliyorum sadece. Sabah yedibucukta ayaktayiz ama. Simdilik memnunuz insallah bozulmaz duzen.
Ataga gecmedik belki de. Burda ne okusam bir iki hafta sonra basimiza geliyor. Geriden takip ediyoruz sizi :)

kızlar Ayaz resmen oturmaya çalışıyor eğer yastık varsa başının altında doğrulup oturuyor.yok yastık yoksada dönüp dönüp duruyor.bir dakika yalnız bırakılmıyor kımıl kımıl çok erken değilmi sizcede ne yapıyor bu çocuk böyle anlamıyorum.

FIrildak gibi desene :) Masallah valla mayis bebeleri hizli cikti. Normal bence hareketli olmasi. Genetik de olabilir bence. Bizimki daha donmeye yeltenmiyor bile :) Ablasi da cok hareketsizdi Ali ona gore daha iyi. Bikac gundur oyuncaga uzanmaya basladi diye sevindirik olduk dusun :)

At yere dönsün donebildigi kadar :)

kızlar dün aşımızı olduk.sağlık ocağındaki hemşire sinirimizi bozdu.aşı yaparken resmen bi hayvana yapar gibi yaptı iğneyi.gıcık asabi görmeniz lazım.çocuğun bacağı kan içinde kaldı.ne sorsam üstünkörü cevap verdi.4.ayda demir damlası veriliyo demiştiniz.aklıma geldi istedim nerdeyse kafama atacaktı.eşim çok sinirlendi.ona destek çıksam belki bağırırdı kadına.üstünde yazmıyo kaç damla veremem lazım.
okuyunca yazini yazmadan duramadim hemen bimer'e internet uzerinden sikayet et gercekten ilgileniyolar baska bi yere sikayet etsen ise yaramaz, bizim hemsire ilaci cektigi igne ucuyla bebege batiracagi igne ucunu bile degistiriyo az da olsa körelmis oluyo cani cok yanmasin diyo cok sinirlendim valla bizim evlatlarimiz gik diyince icimiz gidiyo

Demir dönmeye çalışırken çok bağırır sinirlenirdi, resmen hırs yapardı, biraz kendine gelsin diye yerden kucağa almak zorunda kalırdık.
Derencik pıt diye dönüyor kendi kendine maaşallah, ne sinir ne stres... Sadece acıkınca ortalığı yıkıyor, aynı babası resmen tipi değişiyor. Kızarıyor morarıyor sütü ısıtana dek. Gören de 200 ccyi mideye indirecek sanır, minik kızım benim:)

Doktor dört ay dolduktan sonra yavas yavas destekli oturtabilirsin demişti ama nedense ben biraz çekiniyorum, hele bir ayı ortalayalım.

Maaşallah canım, omurgası kuvvetli demek ki... Aferin kuzuya baktı önde abi var yetişmesi lazım:KK66:)))

Benim hemsire 4 damla dedi kan damlasini bende kasik mamasina karistirdim yedirdim 2 gundur doktor baslama ek gidaya dedi ama ben basladim alissin kasiga mama yi sevdi ama meyve suyunu ozellikle elma suyunu hic sevmedi insallah zamanla sever

Demir dönmeye çalışırken çok bağırır sinirlenirdi, resmen hırs yapardı, biraz kendine gelsin diye yerden kucağa almak zorunda kalırdık.
Derencik pıt diye dönüyor kendi kendine maaşallah, ne sinir ne stres... Sadece acıkınca ortalığı yıkıyor, aynı babası resmen tipi değişiyor. Kızarıyor morarıyor sütü ısıtana dek. Gören de 200 ccyi mideye indirecek sanır, minik kızım benim:)

Doktor dört ay dolduktan sonra yavas yavas destekli oturtabilirsin demişti ama nedense ben biraz çekiniyorum, hele bir ayı ortalayalım.

Yaf Can 4 bucuk aylık oldu henüz dönemiyor :KK43:

Herkese günaydın;
annemi kırdım galiba moralim bozuk ama dayanamadım napayım oğluma annem bakıyor diye kardeşlerim 24 saat benim evimdeler arkadaşları var her gün biri geliyor. 1 yıllık evliyim evimin hali perişan olmuş durumda c.tesi günü de kız kardeşlerim ağda yapmışlar halının hepsinde olduğu gibi pembe ağda var yapış yapış oluyor ayaklarım, gardırobumda benle eşimden çok kardeşlerimin kıyafetleri var yeni evime 1 ay oldu taşınalı 3 gün yalnız kalmadık eşimle 10 yıllık evliymişim gibi davranıyorlar eşim benden sabırlı ama dün artık siz gelip almayın ben getiririm oğlumu dedim annem kırıldı sabahları bizde kahvaltı yapıyorlar mutfaktaki her şeyin yerini değiştirmişler evim karman-çorman artık dayanamadım keşke tutsaydım çenemi sonuçta oğluma bakıyor hasta haliyle :110:

Lilacsofie tatilin için çok üzüldüm ve deren in kilo alamamasına. aynı sorunu biz de yaşıyoruz 2haftada 150 gr aldı sadece rengin tüm testleri yapıldı bir problem görünmüyormuş, inşallah düzelecek yavrum....
Oferta ayaz için süper birşey bizim ki o kadar hareketli ki valla çok korkuyorum, hem dönüyor hem de tırtıl gibi sürünüyor yatakta aşağıya doğru felan bir uyanıyorum yatağın en ucunda hanım. Arkadaşlarıma gidiyorum bebekleri tosun kollarını bile kıpırdatmıyorlar yavrum diyorum sen de az rahat dursan belki kilo alırsın :)
Sevdasoner ben lohusayken daha Abi'm evime 4.5 aylık bebeğini getirdi ve öğlen ve akşam yemeğine geldiler annene kızma ben hepsini eve gönderdim gidin ben daha rahat bakarım dedim ne yaptım yoksa hepsiyle aram bozulacaktı...

Lilacsofie çok geçmiş olsun cnm..Deren'in kilo almamasıda çok ilginç ya,inş ek gıdalarla birlikte düzelir artık.Sende rahat bir nefes alırsın...

Oferta Ayaz'ın dönmesi,oturmaya çalışması normal bence,artık büyüdü annesi..İlayda yaklaşık 1 aydır yattıgı yerden kafasını kaldırıp oturmaya çalışıyor...

Kosedan Rengin nasıl oldu iştahsızlıgı aynımı? Deren ve Rengin çok nazlı çıktılar :)

Kızlar saglık ocagından verilen kan damlalarını kullancakmısınız ? Hepimize farklı miktarlar söylemişler.İyice kafam karıştıo_O

Lilacsofie çok geçmiş olsun cnm..Deren'in kilo almamasıda çok ilginç ya,inş ek gıdalarla birlikte düzelir artık.Sende rahat bir nefes alırsın...

Oferta Ayaz'ın dönmesi,oturmaya çalışması normal bence,artık büyüdü annesi..İlayda yaklaşık 1 aydır yattıgı yerden kafasını kaldırıp oturmaya çalışıyor...

Kosedan Rengin nasıl oldu iştahsızlıgı aynımı? Deren ve Rengin çok nazlı çıktılar :)

Kızlar saglık ocagından verilen kan damlalarını kullancakmısınız ? Hepimize farklı miktarlar söylemişler.İyice kafam karıştıo_O

Az once diget topikte olmadigini yazmistim :)

Bana da bugun ebe 4 damla dedi baslangic icin hatta 2 damla sabah 2 damla aksam olarak böl birden agir gelmesin zaten kabizlikta yapabilir dedi canim..Onceleri kusabilirde dedi zamanla alisacakmis..

Az once diget topikte olmadigini yazmistim :)

Bana da bugun ebe 4 damla dedi baslangic icin hatta 2 damla sabah 2 damla aksam olarak böl birden agir gelmesin zaten kabizlikta yapabilir dedi canim..Onceleri kusabilirde dedi zamanla alisacakmis..
Bende şimdi oraya yazdım cnm..
Aynen bizede 4 dedi.Paraben kafamı çok karıştırdı ya versemmi vermesemmi bilemiyorum..

Saglik ocagindan geldik teyzeleerrr.. Topigin en küçük bebeği olarak 3 ay 8 günlük olduk:oops:
Boy: 65 cm
Kilo: 7.400 olmus

4 cm uzamis 500 gr almis kızım.
Ebemiz de 6 ay anne sütünden baska bisey yok deyip duruyo.:KK57:

Hastanedeki doktorumuza sormadim henuz ek gida durumunu ama siz önden gittikce biz de ögreniyoruz artik :)

Kilo alimi iyi oldugu icin ek gidaya gec mi baslamaliyiz. Ama en azindan yavas yavas tadini alsin ki sonra zorlanmayayim istiyorum. Ne yapmaliyimo_O

Canım rengin aynı 4 ay 8 günlük 6 kilo bile olamadı. Uyutup uykusunda veriyorum yemekleri kandıra kandıra ne yapayım alır elbet deyip kendimi avutmaya çalışıyorum valla. Ilk zamanlar çok ağlıyordum rengin de ağlıyordu benimle şimdi alışmaya çalıştım ne yapayım inşallah bebeğime şifa verir Allah...

Benim kız da dönüyor Çoktandır oturmaya da çalışıyor emekleme sine az kaldı yer değiştiriyor sürüne rek..
Bir de bu iyi günlerin hele yurusun hele emeklesin diyenlere de uyuz oluyorum biraz olumlu konuşun arkadaş yaa:KK20:

X