2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Dün tatilden döndük kızlar, döndük ama ne dönüş sedyeyke dönmediğime sevindim....

Aslında herşey çok güzel başlamıştı. Gittiğimiz yeri çok beğendim, özellikle çocuklar için cennet gibiydi. Nihayet son bir yıldır hiç olmadığı kadar Demir'le ilgileneceğim dedim içimden. Deren için 2-3 saatte bir süt sağıp, kendimi tamamen Demir'e adamak için gittim oraya. Okul öncesi ikimiz de moral depolayalım diye...
Fakat ilk gün akşama doğru, ben de bir karın ağrısı başladı. Otelin yemeklerinden yedikçe fena oldum, üçüncü günden itibaren korkunç ağrılar,aşırı diyare, iki büklüm soğuk terler dökmeye başladım. Otel görevlileri bile seferber oldular fakat hiçbir çözüm bulamadık, sadece haşlanmış pirinç yiyerek son iki gün biraz rahatladım. Derken o iki günde de, birden küçük dilim ve boğazım şişti, soluk borumu kapatıp nefes almamı engelledi. Süt sağmaya gidip gelirlen yollarda fenalaştım, arabayla odaya taşıdılar beni. Zaten son gün artık tek düşüncem daha kötü olmadan sağ salim eve gelebilmekti,
Tatil umduğum gibi geçmedi. Demir'le ilgileneyim diye Deren'le hiç ilgilenemedim. Hastalık ve süt sağma yüzünden de Demir'le istediğim gibi ilgilenemedim.
Ben eve gelince bariz şekilde iyileştim. Sanırım alerjik bir tepki verdi vücudum. Fakat Demir hastalandı. Malum o yaşta çocuklar ayakta oluyorlar fakat lenf bezleri bile şişmiş. İlaç veriyorum. Deren de tüm gün ağladı. Aşılar mı dokundu bilmiyorum.... Bir kötü haber de, tatilde yine hiç kilo alamamış. Oysa en hasta olduğum zamanlarda bile, hatta karnım çok açken bile gıdım gıdım sağıp herzaman içtiğini bermiştim ona. Neler oluyor anlamıyorum...
Geçen hafta aynı şekilde günde 50-60 almış diye güle oynaya geldim eve, bu hafta tam tersi....

İnanın kafam şişti.....

Ayrıca doktor eşim odadan çıktıktan sonra, "işiniz çok zor vallahi Allah yardımcınız olsun" dedi... Tatile aile olarak gittik ama ben birşey yiyemediğim için eşim alakart restaurantların yemeklerine bile tek başına gitti, çoğu zaman denizde, havuzda vs onu rahat bıraktım dinlensin diye. Böyle kopuk kopuk işte ne bileyim.....İçim şişti offff offfffff
Cook gecmis olsun gercekten. Anlattiginiz semptomlar bana da alerji gibi geldi. neden kaynaklandigini bilmeniz sagliginiz acisindan onemli bence. Iste bazen hersey boyle ust uste gelebiliyor. Oncesinde ne planlar yaparken, gittigimizde neler basimiza geliyor. Bende tatilde 1 hafta hasta yattim. Cok sukur ki ñsag salim evinize dondunuz. Eslerden cok sey beklememek lazim diye dusunuyorum. bence bazi davranislariyla kucuk erkek cocuklarindan bir farklari yok. Eger biz gerek fiziksel gerek ruhsal rahatsiz yorgunsak onlar bizden 10 kat daha ilgiye muhtaclar nedense:) o yuzden enerjiyi toplayip ayaga kalkip evdeki duzeni tekrar yoluna koyduktan sonra guzel bir yaklasimla icerledigimiz, uzuldugumuz seyleri konusup paylasmak gerektigini dusunuyorum.yoksa birikirse, birden, incir cekirdegini doldurmayacak bir meseleden firtina koparabilecek yetenege sahibiz biz hanimlar:)bebegin kilosu konusunda bende hala dertliyim.ilk oglum daki gibi gitmiyo kilo alimi ama cok dert etmemeye calisiyorum.ayinda yapmasi gerekenleri yapiyo cok sukur, mutlu bir bebekte.varsin 75-90 persentilin altinda olsun. (hatta biz 50 nin biraz altinda biraz yakininda inip inip cikiyoruz:KK43:) Onumuzde ek gida var.ins kilo farkini da o donemde kapatir bizim bidiklar:)

Dün tatilden döndük kızlar, döndük ama ne dönüş sedyeyke dönmediğime sevindim....

Aslında herşey çok güzel başlamıştı. Gittiğimiz yeri çok beğendim, özellikle çocuklar için cennet gibiydi. Nihayet son bir yıldır hiç olmadığı kadar Demir'le ilgileneceğim dedim içimden. Deren için 2-3 saatte bir süt sağıp, kendimi tamamen Demir'e adamak için gittim oraya. Okul öncesi ikimiz de moral depolayalım diye...
Fakat ilk gün akşama doğru, ben de bir karın ağrısı başladı. Otelin yemeklerinden yedikçe fena oldum, üçüncü günden itibaren korkunç ağrılar,aşırı diyare, iki büklüm soğuk terler dökmeye başladım. Otel görevlileri bile seferber oldular fakat hiçbir çözüm bulamadık, sadece haşlanmış pirinç yiyerek son iki gün biraz rahatladım. Derken o iki günde de, birden küçük dilim ve boğazım şişti, soluk borumu kapatıp nefes almamı engelledi. Süt sağmaya gidip gelirlen yollarda fenalaştım, arabayla odaya taşıdılar beni. Zaten son gün artık tek düşüncem daha kötü olmadan sağ salim eve gelebilmekti,
Tatil umduğum gibi geçmedi. Demir'le ilgileneyim diye Deren'le hiç ilgilenemedim. Hastalık ve süt sağma yüzünden de Demir'le istediğim gibi ilgilenemedim.
Ben eve gelince bariz şekilde iyileştim. Sanırım alerjik bir tepki verdi vücudum. Fakat Demir hastalandı. Malum o yaşta çocuklar ayakta oluyorlar fakat lenf bezleri bile şişmiş. İlaç veriyorum. Deren de tüm gün ağladı. Aşılar mı dokundu bilmiyorum.... Bir kötü haber de, tatilde yine hiç kilo alamamış. Oysa en hasta olduğum zamanlarda bile, hatta karnım çok açken bile gıdım gıdım sağıp herzaman içtiğini bermiştim ona. Neler oluyor anlamıyorum...
Geçen hafta aynı şekilde günde 50-60 almış diye güle oynaya geldim eve, bu hafta tam tersi....

İnanın kafam şişti.....

Ayrıca doktor eşim odadan çıktıktan sonra, "işiniz çok zor vallahi Allah yardımcınız olsun" dedi... Tatile aile olarak gittik ama ben birşey yiyemediğim için eşim alakart restaurantların yemeklerine bile tek başına gitti, çoğu zaman denizde, havuzda vs onu rahat bıraktım dinlensin diye. Böyle kopuk kopuk işte ne bileyim.....İçim şişti offff offfffff
Cok gecmis olsun seneye daha guzel bir tatil yaparsiniz insallah alerjin ilk defami oldu canim bu disardan yemek yiyememen cok kotu insani eve bagliyor umarim kisa zamanda gecer bir doktora git bence

Cok gecmis olsun yaa tatli degil resmen eziyet olmus seninki cnm insallah ufaklik en kisa zamanda duzelir derenin de kilo almamasi cok ilginc ya gercekten tam bi super annesin takdir edilecek kadar hatta allah yardimcin olsun cnm
Teşekkür ederim. Deren Hanım, nazlı bir kız olacak belli ki.

Cok gecmis olsun cnm. Alerjik reaksiyon gelismis vucudnda. Benimde sipiralden olmustu. Yuzum gozum sismisti. Bogazima inmeden hastaneye yetismistik..sana ilac vs vermediler mi guzelim. 3 ay bitecek ben hala alerji hapi kullaniyrm.
Cok gecmis olsun sana. Keske esin rahatlik yasayacagina sana yardimci olsaymis. Uzulmdum acikcasi senin icin.
Orada doktora gitmedim fakat eşime alerjidense yapması gerekenleri anlattım. Fakat pek ciddiye alınmadım sanıyorum. Eşim benim de karnım ağrıyor, senden kötüydüm ama geçer filan dedi ilk başta. Sonra da, ben de hata tatil yapmayı hayal ediyorım, böyle olacağını biliyordum vs diye duygu sömürüsü yaptı.

Cook gecmis olsun gercekten. Anlattiginiz semptomlar bana da alerji gibi geldi. neden kaynaklandigini bilmeniz sagliginiz acisindan onemli bence. Iste bazen hersey boyle ust uste gelebiliyor. Oncesinde ne planlar yaparken, gittigimizde neler basimiza geliyor. Bende tatilde 1 hafta hasta yattim. Cok sukur ki ñsag salim evinize dondunuz. Eslerden cok sey beklememek lazim diye dusunuyorum. bence bazi davranislariyla kucuk erkek cocuklarindan bir farklari yok. Eger biz gerek fiziksel gerek ruhsal rahatsiz yorgunsak onlar bizden 10 kat daha ilgiye muhtaclar nedense:) o yuzden enerjiyi toplayip ayaga kalkip evdeki duzeni tekrar yoluna koyduktan sonra guzel bir yaklasimla icerledigimiz, uzuldugumuz seyleri konusup paylasmak gerektigini dusunuyorum.yoksa birikirse, birden, incir cekirdegini doldurmayacak bir meseleden firtina koparabilecek yetenege sahibiz biz hanimlar:)bebegin kilosu konusunda bende hala dertliyim.ilk oglum daki gibi gitmiyo kilo alimi ama cok dert etmemeye calisiyorum.ayinda yapmasi gerekenleri yapiyo cok sukur, mutlu bir bebekte.varsin 75-90 persentilin altinda olsun. (hatta biz 50 nin biraz altinda biraz yakininda inip inip cikiyoruz:KK43:) Onumuzde ek gida var.ins kilo farkini da o donemde kapatir bizim bidiklar:)
Annelik işte, insan acaba kilo alamamasına neden olacak başka bir neden mi var diye korkuyor. Yoksa sadece yapısı gereği böyle olduğunu bilsem ne kendimi ne kızımı üzeceğim.
Aynı hatta daha az miktar süt içerek, bir hafta çok kilo alıp, diğer hafta hiç alamamasının nedenini merak ediyoruma açıkçası. Neden böyle değişken?

Cok gecmis olsun seneye daha guzel bir tatil yaparsiniz insallah alerjin ilk defami oldu canim bu disardan yemek yiyememen cok kotu insani eve bagliyor umarim kisa zamanda gecer bir doktora git bence

İlk defa oldu böylesi. Herkesin bir iki gün karnı ağrıdı geçti ama ben aşırı su kaybı tablosuna varan bir diyare ile beraber çok ağır geçirdim. Tek çözümü lapa yemekte buldum. İşin ilginci yolda ve evde ne yersem yiyeyim, otelden çıktığım anda şikayetim birden kesildi. Ben şimdi iyiyim ama çocuklar dökülüyorlar ona üzülüyorum.

Primalar öncesine göre daha küçük ebatları. Ben bayadır 4 kullanıyorum. Kilosu 7300 falan. Hatta eşim 4+ alıyo. Abisinin bebekken sırtına kadar çıkardı. Bebeğim öyle yapmıyor şimdi

Canım git artık memleketine ya. Kış gelecek zaten gidemiceksin. Baya büyüdüler artık. Anne ne kadar rahatsa bebek de o kadar rahat büyür.

Ev ortamlarında aynı da dün açık hava bi yere yemeğe gittik bizimki yolda uyumuştu orda hiç uyanmadı şok oldum o gürültüde açık havada mışıl mışıl uyudu töbe töbeee. Evde yarım saat mıy mıy yarım saat uyku şeklinde.
Canim bebeklerin kakalarinin sirtinna kadar cikmasinin nedeni nedir benim kiziminda hep oyle bez buyukmu kucukmu geliyor anlamadim

İnanın kafam şişti.....

PIff zor olmus valla. Tam da gecmisi okurken seni dusunuyordum sesi cikmiyor tatil keyfi yapiyor galiba diyerek keske oyle olsaymis. Cok gecmis olsun. Neyse ki sen duzelmissin cocuklari birkac gune toparlarsin eminim. Eaine de askolsun yani. DDemir'le ilgilenmeyi ustlenseydi bari... seneye daha guzel bir tatil yaparsiniz eminim.

günaydın anneler;
sabah Yusuf gideceğimi mi anladı bilmiyorum ama sürekli gözlerimin içine bakıp dudağını büzdü kucağımdan indirdiğim gibi ağlamaya başladı yanında kalmamı istiyor ama çalışmak zorundayım içim burkuldu :110:

günaydın anneler;
sabah Yusuf gideceğimi mi anladı bilmiyorum ama sürekli gözlerimin içine bakıp dudağını büzdü kucağımdan indirdiğim gibi ağlamaya başladı yanında kalmamı istiyor ama çalışmak zorundayım içim burkuldu :110:

Oyy kiyamam..
Annelerin ise baslamalarindada cocuklarin okula baslamalarindada annelerin bu hissi cocuklara yuklediklerini soylemisti bir uzman gecen gun..Yani bizden hemen onlara geciyor diyoruz ya :KK66:
Pozitif olman hatta onunla simdiden konusman en guzeli..
Allah yardimcin olsun..

Oyy kiyamam..
Annelerin ise baslamalarindada cocuklarin okula baslamalarindada annelerin bu hissi cocuklara yuklediklerini soylemisti bir uzman gecen gun..Yani bizden hemen onlara geciyor diyoruz ya :KK66:
Pozitif olman hatta onunla simdiden konusman en guzeli..
Allah yardimcin olsun..
amin haklı olabilirsin istemeden hissettirmiş olabilirim Rabbim tüm çalışan annelerin yardımcısı olsun çok zor

lilacsofie canım çok geçmiş olsun benimde dün aklıma geldin hatta tatil iyi geçiyor buraları unuttu diyordum hay allah çok fena olmuş inşallah geçmiştir iyisinizdir.
tatil işkenceye dönüşmüş ne yazıkki şimdi evde toparlarsınız kısa zamanda.

Selam teyzoslar biz cocuk doktorumuz dan muayneden geldik.....

Boyumuz 64.5 kilomuz6500kg bas cewremiz 41,5 dr. Herseyin cok ii oldugunu soyledi boyle dewam edin napiosaniz dedi.....

Dawit 3 muzu yazdi yine demir ilaci basladi kan damlasi dedikleri heealde bu.....bide burun damlasi iste ..

Ek beslenmeyle ilgili cok konustuk 4 ay 6 gunluksunuz 2 hafta sonra meywe puresi birdahaki hafta yogurt birdahaki hafta corba olarak 3 gunde bir degisik tat her hafta yeni bir besinogun ekle dedi hersey yolunda yani...

Selam teyzoslar biz cocuk doktorumuz dan muayneden geldik.....

Boyumuz 64.5 kilomuz6500kg bas cewremiz 41,5 dr. Herseyin cok ii oldugunu soyledi boyle dewam edin napiosaniz dedi.....

Dawit 3 muzu yazdi yine demir ilaci basladi kan damlasi dedikleri heealde bu.....bide burun damlasi iste ..

Ek beslenmeyle ilgili cok konustuk 4 ay 6 gunluksunuz 2 hafta sonra meywe puresi birdahaki hafta yogurt birdahaki hafta corba olarak 3 gunde bir degisik tat her hafta yeni bir besinogun ekle dedi hersey yolunda yani...
ohh maşallah bebişine :nazar: 4. ayda başlıyor mu ek gıda

İnanın kafam şişti.....

Gecmis olsun canim kisa surede toparlanirsiniz insallah.

İnanın kafam şişti.....

Canım çok geçmiş olsun..tatilin böyle geçmesine üzüldüm...ama olsun daha güzel tatiller olur daha... her yazında ne fedakar anne diyorum valla

Bizimki de bir haftadir emiyor alt dudagini eli parmagi yumruğu devamli agzinda salya artti doktora goturdum daha erken dedi dos etleri kasiniyor olabilir dedi. Bilemiyoruz hala. Dis doktoruna mi gitsek ki.?

Allahin bir lütfu evlatlarimiz,senin ikinci hediyen hiç bekletmemis canim :) hayirli ugurlu olsun Allah anali babali sağlıcakla buyutmeyi nasip etsin cocuklarini :KK66:

Gelmeui ve seninle tanismayi çok isterim :)

Buyrun çok mutlu olurum ben de...27 Eylülde İstanbul dogum akademisinde sabah 10'da. Eğitimin içeriği tamamen bebeklerimizle nasıl sağlıklı bağ kurmak ile ilgili...O olmadı, bana misafirliğe gelirsiniz, tanışırız... :)

Bugün 4. Aylık kontrolumuzu olduk çok şükür bi sıkıntımız yok..kizim cok ağladı aşıda ama suan uyuyor..ateş olursa surubun dan verirsin dedi ebemiz..kızlar bişi sorcam bugün izmir in kurtuluş yıldönümü ve bi kutlama var turk yıldızlarının gösterisi olcak.. katılmayı çok istiyorduk ama asimiz a denk geldi işte yine de gitsek akşamuzeri aceba bi sıkıntı olur mu die de çok düşünüyorum ateslenir falan ne yapsam ki yanıma atesolcerini ve surubunu falan da alsam belki de hiç ateş falan olmaz ne dersiniz bugünü evde mi gecirmeliyim yoksa planladigimiz gibi dışarı çıksak mi?
Bu arada kilomuz 7300 boyumuz 65 cm

Lilacsofie çok geçmiş olsun, tatilinin böyle geçmesine üzüldüm canım.. Bi dahakine çokkkk güZel geçer inşallah bu tatili unutturur.. Dikkat edin kendinize

Bugün 4. Aylık kontrolumuzu olduk çok şükür bi sıasitımız yok..kizim cok ağladı aşıda ama suan uyuyor..ateş olursa surubun dan verirsin dedi ebemiz..kızlar bişi sorcam bugün izmir in kurtuluş yıldönümü ve bi kutlama var turk yıldızlarının gösterisi olcak.. katılmayı çok istiyorduk ama asimiz a denk geldi işte yine de gitsek akşamuzeri aceba bi sıkıntı olur mu die de çok düşünüyorum ateslenir falan ne yapsam ki yanıma atesolcerini ve surubunu falan da alsam belki de hiç ateş falan olmaz ne dersiniz bugünü evde mi gecirmeliyim yoksa planladigimiz gibi dışarı çıksak mi?
Bu arada kilomuz 7300 boyumuz 65 cm
Gidebilirsin bence canim yanina ates olcerini al bir de surup kontrol edersin sik sik benim kuzumun gecen asida hic atesi olmadi belki sizin de atesiniz olmaz

Slm arkadaşlar bebeğim olduktan sonra yğun bi koşturmacaya girdim uzn zamndr buraya bakamadm sohbetinizi özlemişim doğrusu :)

Kizlar. Gece benim sipa yuzustu dönmeye calisiyr ve bu nedenle surekli uyaniyr. Ayrica tekmeleyerek hep uzerini aciyr.ankarara geceler sogudu.buz tutmus dun gece sipa. Dolayisiyla ben de uykusuz kaliyrm.gunduz uykulari zaten yo denecek kadar az.benim de yorgunluktan tansiyonum dusuyr hep.bayilma noktasina geliyrm.
Var mi bir cozumunuz bu uyku durumuna?

X