2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar oglum bildiginiz ciglik atiyo, duysaniz inanmazsınız. Butun gun basim agriyo.bagirisindan zevk aliyo cunku hemen ardindan guluyo.ses telleri ne halde kimbilir. Sizinkilerdede vsrmi boyle bir durum.ben konusmaya baslayinca susup beni dinliyo. Sanirim surekli ilgi istiyo

Kizlar oglum bildiginiz ciglik atiyo, duysaniz inanmazsınız. Butun gun basim agriyo.bagirisindan zevk aliyo cunku hemen ardindan guluyo.ses telleri ne halde kimbilir. Sizinkilerdede vsrmi boyle bir durum.ben konusmaya baslayinca susup beni dinliyo. Sanirim surekli ilgi istiyo
Benim kizimda keşfetti bu çığlık olayını ☺kendi sesini duymak hoşuna gidiyor herhalde

Benim kızımda öyle cnm..Bazen çıglık atmaktan sesi kısılıp öksürmeye başlıyor..Telefonda bile konuşamıyorum çıglık sesinden :KK75:

Kızlar çok teşekkür ederiz valla komik gelecek ama buralara çok yakın bir yerlere bir türbe var geçen cuma annemle pilav yapıp orada dağıttık, orada namaz kılıp bol bol dua ettim. O günden beri sanki biraz daha iyi gibi Rengin çarşamba doktor kontrolümüz var zaten bakalım doktorumuz ne diyecek. Uykusundayken kaşık maması ve normal mamayı karıştırıp biberonla beslemeye çalışıyorum inşallah çabalarım sonuç verir de yavrum biraz toparlanır.
Bu arada sadece miraclemiracle yi gördüm hamile olan, başka okumaya fırsatım olamadı, hayırlı olsun canım Allah sana bebeklerine layığıyla bakabilmen için güç versin...
İnş dahada iyi olur cnm.Allah yavrularımızla imtihan etmesin inş...

Of ya kizim gene krize girdi sanki dersin atese attim onu uykusu var ama aglamaktan uyumuyo esim dedi ki arabayla gezdirelim uyur arabaya bindik uyudu neyse ki simdi uyuyo niye boyle oldu ya hoc boyle yapmazdi siziin bebekleriniz de yapiomu kizlar ya cok uzuluyorum o boyle aglayinca offf

Of ya kizim gene krize girdi sanki dersin atese attim onu uykusu var ama aglamaktan uyumuyo esim dedi ki arabayla gezdirelim uyur arabaya bindik uyudu neyse ki simdi uyuyo niye boyle oldu ya hoc boyle yapmazdi siziin bebekleriniz de yapiomu kizlar ya cok uzuluyorum o boyle aglayinca offf
Bence bu modeller hep ayni cnm. Benimki arabada da uyuymuyr ayrica.

Normalde biraz mizirdanip uyurken son 10 gundur filan uykusu gelince inanilmaz derecede ciglok cigliga agliyr. sanirsin bir yerine birsey oldu. Uykuya direniyr. Basta korkmustum. Ama uykudan oldugunu anlayinca alistim. Kucagimda sarki soylerek gezdiriyrm. Derken yavas yavas sakinlesip, icini ceke ceke uyuyor yavrum.

Aynen bizimki de öyle başımız ağrıyo resmen çığlık atmak çok hoşuna gidiyor..

Kizlar bugun 4 ay asimizi olduk ve kizim biraz ateslendi calpol iciremiyorum oguruyo midesi bulaniyor ne yapsam fitilmi vereyim acaba onuda yarimmi vereyim atesi suan 37.1 sizce ne yapayim offf canim sıkkın

Kizlar bugun 4 ay asimizi olduk ve kizim biraz ateslendi calpol iciremiyorum oguruyo midesi bulaniyor ne yapsam fitilmi vereyim acaba onuda yarimmi vereyim atesi suan 37.1 sizce ne yapayim offf canim sıkkın

37.1 pek ates sayilmiyor canim. Bence suan müdahale etme. 38'dEn sonra yarim fitil verebilirsin. Ayrica suruptansa fitil daha etkili ve zararsiz diye biliyorum. Tabi benden ziyade annelik hislerini dinle:) Gecmis olsun.

37.1 pek ates sayilmiyor canim. Bence suan müdahale etme. 38'dEn sonra yarim fitil verebilirsin. Ayrica suruptansa fitil daha etkili ve zararsiz diye biliyorum. Tabi benden ziyade annelik hislerini dinle:) Gecmis olsun.
Tesekkur ederim canim surubu iciremedim zaten evet suan uzerini ciplattim bakalim kendiliginden dusmezse fitil verecem

Benim kizimda keşfetti bu çığlık olayını ☺kendi sesini duymak hoşuna gidiyor herhalde

Benim kızımda öyle cnm..Bazen çıglık atmaktan sesi kısılıp öksürmeye başlıyor..Telefonda bile konuşamıyorum çıglık sesinden :KK75:

Aynen bizimki de öyle başımız ağrıyo resmen çığlık atmak çok hoşuna gidiyor..
ah bu bebisler daha ne huylari cikacak bakalim

Tesekkur ederim canim surubu iciremedim zaten evet suan uzerini ciplattim bakalim kendiliginden dusmezse fitil verecem
Ayaklarinin altlarina ve kollarina soguk kompres yap cnm. 37.5den sonra surup veriyrm ben. Hemsiresi oyle demisti.

Slm kızlar ne var ne yok imş iyisinizdir. Son 8 sayfayı henüz okumadım. Ailem geldi günler yoğun geçiyo.
Esmarn üzüldüm canım böcek olayına. Allah yardımcın olsun çok zor bişi

:110:Kızlar bezde 4'e gectiniz mi? Ben kizima 3'ü kullaniyorum da daha, iki üc gündür büyük cişi beline kadar cikiyor. Acaba bez kücuk mu oluyor artik. Her bebek farkli bir tecrübe sanki daha önce bebek büyütmemis gibi hic birseyi hatirlamiyorum.:110:
Primalar öncesine göre daha küçük ebatları. Ben bayadır 4 kullanıyorum. Kilosu 7300 falan. Hatta eşim 4+ alıyo. Abisinin bebekken sırtına kadar çıkardı. Bebeğim öyle yapmıyor şimdi
Aciklayici yazin guzel anlatimin icin cook tesekkur ederim canim :)
Sözde bu gecen cumartesi gidicektim ama cesaret edemedim. Herseyden önce yanlizim kizimla tekiz yolculugum boyunca arkadaslik edecek kimse olmayacak yanimda.
Buradaki havaalanindan ist.a 3,5 saat istanbuldanda aktarmali adanaya 1,5 saat adanadanda mersine arabayla 1-2 saat yol gidicez.
Bir gunde 2 ucak olmasi beni biraz korkutuyor.
arkadasim 3 aylik kiziyla 1 ayda 6 ucaga bindi yanilmiyorsam sorun yasamamis masallah.
Bende orada kizimin testlerini yaptirmak isterim. Kalbine özellikle baktirmayi istiyorum. pulmoner stenoz teshisi kondu önemsiz gecmezse bile tehlikesiz ameliyata gerek yok dediler.
6. ayda burada yine bakacaklar. Ben ne olur ne olmaz rahatlamak icin 1 doktorun daha bakmasini istiyorum.
Burada zar zor vakit veriyorlar bize doktor yuzu gördugumuz yok insan gibi özeli desen oda siraya göre.
Cesaretimi toplarsam ki insallah toplarim artik önumuzdeki cumartesi gitmeyi isterim havalarda serinledi gibi :)
Ama hala icim icimi yiyor napcam ben ya aglarsa ya hastalanirsa diye cok korkuyorum.
Eltimde uyardi gidersen ve kizin hastalanirsa bu ailenin dilinden bir ömur kurtulamazsin beni dinle gitme daha cok kucuk dedi.
Kizim da olurda haftaya gidersek 4 ay 10 gunluk olmus olacak.
Canım git artık memleketine ya. Kış gelecek zaten gidemiceksin. Baya büyüdüler artık. Anne ne kadar rahatsa bebek de o kadar rahat büyür.

Bizde 3 numara kullanıyoruz.1 paketimiz kaldı sadece,bitince 4 numaraya geçicez...
Kızlar bebişleriniz başka ortama girdiginde ne yapıyorlar.Benim kızım evimizde gülüyor neşeli,çıglıklar atıyor.Misafirlige gitsek suratı asık bakıyor etrafa,bize bile gülmüyor..Eve gelir gelmez gülmeye başlıyor...
Ev ortamlarında aynı da dün açık hava bi yere yemeğe gittik bizimki yolda uyumuştu orda hiç uyanmadı şok oldum o gürültüde açık havada mışıl mışıl uyudu töbe töbeee. Evde yarım saat mıy mıy yarım saat uyku şeklinde.

A
Bence bu modeller hep ayni cnm. Benimki arabada da uyuymuyr ayrica.

Normalde biraz mizirdanip uyurken son 10 gundur filan uykusu gelince inanilmaz derecede ciglok cigliga agliyr. sanirsin bir yerine birsey oldu. Uykuya direniyr. Basta korkmustum. Ama uykudan oldugunu anlayinca alistim. Kucagimda sarki soylerek gezdiriyrm. Derken yavas yavas sakinlesip, icini ceke ceke uyuyor yavrum.
Aynen ya 10 gundur falan oyle bizimki de uykusu geldi mi tmm basiyo cigligi insllah duzelir bi an once:KK43:

Dün tatilden döndük kızlar, döndük ama ne dönüş sedyeyke dönmediğime sevindim....

Aslında herşey çok güzel başlamıştı. Gittiğimiz yeri çok beğendim, özellikle çocuklar için cennet gibiydi. Nihayet son bir yıldır hiç olmadığı kadar Demir'le ilgileneceğim dedim içimden. Deren için 2-3 saatte bir süt sağıp, kendimi tamamen Demir'e adamak için gittim oraya. Okul öncesi ikimiz de moral depolayalım diye...
Fakat ilk gün akşama doğru, ben de bir karın ağrısı başladı. Otelin yemeklerinden yedikçe fena oldum, üçüncü günden itibaren korkunç ağrılar,aşırı diyare, iki büklüm soğuk terler dökmeye başladım. Otel görevlileri bile seferber oldular fakat hiçbir çözüm bulamadık, sadece haşlanmış pirinç yiyerek son iki gün biraz rahatladım. Derken o iki günde de, birden küçük dilim ve boğazım şişti, soluk borumu kapatıp nefes almamı engelledi. Süt sağmaya gidip gelirlen yollarda fenalaştım, arabayla odaya taşıdılar beni. Zaten son gün artık tek düşüncem daha kötü olmadan sağ salim eve gelebilmekti,
Tatil umduğum gibi geçmedi. Demir'le ilgileneyim diye Deren'le hiç ilgilenemedim. Hastalık ve süt sağma yüzünden de Demir'le istediğim gibi ilgilenemedim.
Ben eve gelince bariz şekilde iyileştim. Sanırım alerjik bir tepki verdi vücudum. Fakat Demir hastalandı. Malum o yaşta çocuklar ayakta oluyorlar fakat lenf bezleri bile şişmiş. İlaç veriyorum. Deren de tüm gün ağladı. Aşılar mı dokundu bilmiyorum.... Bir kötü haber de, tatilde yine hiç kilo alamamış. Oysa en hasta olduğum zamanlarda bile, hatta karnım çok açken bile gıdım gıdım sağıp herzaman içtiğini bermiştim ona. Neler oluyor anlamıyorum...
Geçen hafta aynı şekilde günde 50-60 almış diye güle oynaya geldim eve, bu hafta tam tersi....

İnanın kafam şişti.....

Ayrıca doktor eşim odadan çıktıktan sonra, "işiniz çok zor vallahi Allah yardımcınız olsun" dedi... Tatile aile olarak gittik ama ben birşey yiyemediğim için eşim alakart restaurantların yemeklerine bile tek başına gitti, çoğu zaman denizde, havuzda vs onu rahat bıraktım dinlensin diye. Böyle kopuk kopuk işte ne bileyim.....İçim şişti offff offfffff

Dün tatilden döndük kızlar, döndük ama ne dönüş sedyeyke dönmediğime sevindim....

Aslında herşey çok güzel başlamıştı. Gittiğimiz yeri çok beğendim, özellikle çocuklar için cennet gibiydi. Nihayet son bir yıldır hiç olmadığı kadar Demir'le ilgileneceğim dedim içimden. Deren için 2-3 saatte bir süt sağıp, kendimi tamamen Demir'e adamak için gittim oraya. Okul öncesi ikimiz de moral depolayalım diye...
Fakat ilk gün akşama doğru, ben de bir karın ağrısı başladı. Otelin yemeklerinden yedikçe fena oldum, üçüncü günden itibaren korkunç ağrılar,aşırı diyare, iki büklüm soğuk terler dökmeye başladım. Otel görevlileri bile seferber oldular fakat hiçbir çözüm bulamadık, sadece haşlanmış pirinç yiyerek son iki gün biraz rahatladım. Derken o iki günde de, birden küçük dilim ve boğazım şişti, soluk borumu kapatıp nefes almamı engelledi. Süt sağmaya gidip gelirlen yollarda fenalaştım, arabayla odaya taşıdılar beni. Zaten son gün artık tek düşüncem daha kötü olmadan sağ salim eve gelebilmekti,
Tatil umduğum gibi geçmedi. Demir'le ilgileneyim diye Deren'le hiç ilgilenemedim. Hastalık ve süt sağma yüzünden de Demir'le istediğim gibi ilgilenemedim.
Ben eve gelince bariz şekilde iyileştim. Sanırım alerjik bir tepki verdi vücudum. Fakat Demir hastalandı. Malum o yaşta çocuklar ayakta oluyorlar fakat lenf bezleri bile şişmiş. İlaç veriyorum. Deren de tüm gün ağladı. Aşılar mı dokundu bilmiyorum.... Bir kötü haber de, tatilde yine hiç kilo alamamış. Oysa en hasta olduğum zamanlarda bile, hatta karnım çok açken bile gıdım gıdım sağıp herzaman içtiğini bermiştim ona. Neler oluyor anlamıyorum...
Geçen hafta aynı şekilde günde 50-60 almış diye güle oynaya geldim eve, bu hafta tam tersi....

İnanın kafam şişti.....

Ayrıca doktor eşim odadan çıktıktan sonra, "işiniz çok zor vallahi Allah yardımcınız olsun" dedi... Tatile aile olarak gittik ama ben birşey yiyemediğim için eşim alakart restaurantların yemeklerine bile tek başına gitti, çoğu zaman denizde, havuzda vs onu rahat bıraktım dinlensin diye. Böyle kopuk kopuk işte ne bileyim.....İçim şişti offff offfffff
Cok gecmis olsun yaa tatli degil resmen eziyet olmus seninki cnm insallah ufaklik en kisa zamanda duzelir derenin de kilo almamasi cok ilginc ya gercekten tam bi super annesin takdir edilecek kadar hatta allah yardimcin olsun cnm

İnanın kafam şişti.....

Cok gecmis olsun cnm. Alerjik reaksiyon gelismis vucudnda. Benimde sipiralden olmustu. Yuzum gozum sismisti. Bogazima inmeden hastaneye yetismistik..sana ilac vs vermediler mi guzelim. 3 ay bitecek ben hala alerji hapi kullaniyrm.
Cok gecmis olsun sana. Keske esin rahatlik yasayacagina sana yardimci olsaymis. Uzulmdum acikcasi senin icin.

X