2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
talveg .!.:
kızlar genel sezeryanda sonda takılmasını istemelimiyim istememeliyim?? ne dersiniz artıları eksileri????
Canim ben buyukte genel, kucukte ise spinal oldum ikisinde de sonda takildi. Bana sormadılar zaten hazirlanirken taktilar bir zarari da olmadi.

Hemen baktim dis kasiyicisina cok begendim. Iyi oldu yazdigin hepsi cin mali cunku digerlerinin. Zurafa olanimialiyorsun. Zurafanin iki cesiti var sanki yaninda halkalari olan var birde.

miracle alintiyi beceremedim ;-)
haberini ilk okudugumda ben bile korktum.ama sonra esine haber vermen dr la konusmalariniz cok heyecanli.ins hamileligin de iki bebkli hayatin da hem kolay hem mutlu olur...

Canim Sakarya'da nerde bulunmak istedigine bagli? Merkez zaten olmaz yani tatillik degil..Cebeci vs sogumaya basliyor artik suyu vs yagmuru supriz bundan sonra,Sapanca Kirkpinar civarlari var otel icinde yararlanabilirsin herseyden..
Sen baktiklarini semt olarak ve ne yapmak istedigin ilebikgili sorarsan yardimci olurum..Gelirsende mumkunse gorusmek isterim :)

Beni de aglattiinn..Heyecanlarimizi hatirlattinn..Zaten hala gobisimdeki cizgiye bakip hamileligimi ozluyorum guzelde gecmisti..
Insallah benim gb diyeyim bi hamilelik gecirirsin cok mutlu hep neseli sıkıntısızdı,hatta senin hayatini guzellestirecek hir de melegin var..
Insallah hersey umdugundan guzel olur..

Canim bende 2 saatte bir emziriyorum ama o kadar dakik olmana gerek yok kasma kendini yani 12 de emzirsem 2 - 2bucuk arasida olabiliyor ufakligida bagli bazen duruyor daha fazla..
Bilmiyorum ya da ben bu konuda kasmadim hic,hislerimle hareket ettim..Zaten aciktiginda daha farkli kirildaniyor Sezen anliyorum..

Sabah uyandi tabiki ac ama tam uyanamadan ilk kipirtisinda gogsumu werdim emdi ...kendine gelince gun icin de huysuzluk yapti emdi birakti falan ama sanirim bi sorun yok gibi buraya deli gibi yazip okuyamamak cok ama cok canimi sikio :)

Canim kesinlikle katiliorum eger sen bebegin ihtiyaclarina bi aksama yapmazsan walla oda yapmior....tabiki cok yaramaz bebislerde wardir ama benxede genelleme boyle....bende emzirmeme alt degisimine gaz ilacina falan cok dikkat ederim koca bir canta ile cikarim sicak suyum bile acil mama icin termusumdadir...ama ewe gidince icsin gaz ilacinini falan demem...ee her ihtiyaci karsilanan kizimda fildir fildir gozlerle etrafi izler uyur hatta temiz hawa da daha fazla uyur falan...bencede asla bisi ertelenmemeli ve tadi cikarilmali...yani benim bir bebek fikrini kabullenmem tam 2 senemi aldi bi yaz daha bi kis daha bi tatil bi sezon daha deeken baktim millet kisir fala demege basladi....o kadar inandim ki kizimi hayatimmizi degistirmiyceginesuan onunla denize gidioruz aliswerise gidioruz kahwemizi icioruz alaha bi sukur daha ne olsun....hele otelli gezmekler bayilrim yeme ie yikama katlama derdi yok sadece kocana askla bakican yawrunu ope ope emziricen altinda
araban..Allaha sukur olsn

olsun......tecrsenden..benımde senın gıbı kızım olur[/QUOTE]

canim supersin ya saskinligim hala dewam etmekte cok mutlu olun insaallah ne gzuel anlatmissi oyle tatlim masallah size :)))

sen bu topıgın en tecrubelı annesısısn arada yazmasam bıle hep senın yazılarını mutlaka okuyorum cok sey ogrendım senden..ınsallah benımde senın gıbı kızım olur

Çok teşekkür ederim canım, ben de çok şey öğrendim sizlerden ve sayenizde hiç yalnız hissetmedim.

Şuan tatildeyiz çok kalabalık bir otel burası. Etrafta bir yaş civarı çocuğu olup, karnı burnunda hamile olan bir sürü kadın var. Şaşırdım demek ki tahminimizden daha yaygınmış bu durum. Sen aklıma geldin hemen, inceledim hepsini...
Bir kere hiçbiri fazla kilolu değil, hamile halleriyle bile benim yarım kadarlar sanırım sağlıkları için önemli bu.
Bir de çok rahat ve huzurlu görünüyorlar fakaaatt eşler var ya eşler resmen arı gibi...... Çocuğu yedirmek, vs görünen tüm işler onlarda, anneler sakin sakin yemek yiyorlar, dinleniyorlar...
İnşallah senin eşin de, lohusa depresyonunu bir tarafa bırakıp, sana çok yardımcı olur. Sana bol moral gerekli. Sen iyi olursan herkes iyi olur. Ailenin bu anlamdaki direği kadınlar artık.

Kızlar sizin bebişler kaç dk emiyor ya bizimki 5 dk zor emiyor sonra bırakıyor kucağımdan da inmek istiyor ağlıyor, yatırıp veriyorum yine aynı deli oldum ya kaç zamandır, doğru düzgün emmediği için göğüslerimde yeterli süt üretmiyor sanırım. Makine ile sağıyorum ama sanki olmuyor işe yaramıyor.. Akşam yatarken 40 dk göğsümde kaldı emdi , emdiği göğsüm şu saatte sertleşti ve sağma gereksinimi duydum. Daha uzun emmesi için ne yapabilirim fikri olan var mı? Uzun uzun emdiğinde göğüslerim sertleşip süt doluyor kısa zamanda. Memeyi red etme beni mi buldu ya geçmedi gitti, 4 ayı doldurmuş anneler geçiyor mu bu durum?

Benimki de hala ara ara yapiyor. Bazen delirecek duruma geliyorum, biliyorum ac ama emmiyor. İçimden diyorum ek gıdaya bi baslayalim ben sana gosterecem :)

Canım benim oğlum da aynen o şekil en fazla 5 dk emiyor reddediyor zar zor veriyorum ağzına yapan var mı bilmiyorum ama ben sinirli olduğu zamanlarda ayakta emziriyorum daha uzun süre emiyor bir de sıcaklık bunaltıyor olabilir

Kızlar merhaba uzun zamandır yazamıyorum nasılsınız ben bi bogusma halindeyim malum 3 cocuk olunca bebeim beni hic zorlamiyor Allaha hamdolsun ama kizlar beni mahvetti inanirmisiniz herkes yaz tatili gelsin diye dua eder ben okullar artik acilsin diye dua eder oldum evimi tasiyorum aslinda tasimiycaktim ama lanet olsunki ev bocek kayniyo sadece ev deil bina ilaclama firmasi getirdim ilacladilar ama sanki ilaclanmamis gibi Allahim cildiriyorum 13 yillik evliyim ilk kez boceklerle bogusuyorum ve cok tiksiniyorun insallah tasinacagim eve gelmezler esyalarla cok bunaldim cunku cok tiksiniyorum ev sahibiyle kavga ettim pis kadin birakti bicekleri cikti daha 8 ay oldu tasinali tekrar evi tasimak zorunda kaliyorum bu lanet seyler yuzunden bide ustune bana diyoki kontratin dolmadi cikaan bile kontrat dolana kadar bana kira odeyeceksin git dava ac dedim bende ya evi les gibydi gormeden boyasini yaptirdim temizlik sirketine temizlettim tesekkur edecegine pos biraktim temiz teslim ediyosun diyecegine beni boyle bunalima soktu...

Allah yardimcin olsun bocek gercekten cok kotu benim eski evimde de vardi ne yaptiysak care olmamisti.

İnş kısa zamanda düzenini bulursun cnm.Eşimin arkadaşıda bu yüzden taşınmıştı.Eşyaların içine bile yuva yapmış böcekler,çogu eşyalarını atmışlar.Evi boşalttıklarında heryer böcek kaynıyormuş,havada uçuşuyorlarmış.Hiçmi bakmamışlar eve hayret ya.Sende kurtulursun inş o evden,Allah yardımcın olsun.

Meraba kızlar bebeğim diş çıkarıcak galiba parmakları hep ağzında diş etindede şişlik var dişlik almalımıyım bilemedim . Sizde durumlar nasıl geçmişi okuyamadım

Miracleokurrken herkes gibi gözlerim doldu, 41 kere maşallah, mayıs 2015 topiğinden çok bize takıl ama, deneyimlerinş paylaş, yaşı yakın 2 bebek hayal eden annelere kılavuz ol :) lilacsofie erkek demiş, bende ilk okuduğumda bide kız geliyor diye düşündüm, bakalım ne olacak :)

Tatilden döndük, ağır faranjit oldum oğlumda son gün çok huzursuzdu. Hemen doktora götürdüm, orta kulak iltihabı başlangıcı dedi. Öldüm üzüntüden, antibiyotik verdiler hem bana hem oğluma. Benden mi geçti, tatilde hasta mı ettim diye perişan oldum. Başka bir doktora daha götürdük aynı gün. O dr kulakla hiç alakası yok, bütün belirtiler diş dedi. Cuteheart ın yazdigi bütün belirtiler ve ek olarak ateşte vardı bizde. Kafam karıştı, kulak diyen ilk dr a diş olabilir
mi dedim, aşağulayarak baktı, kontrol ttim yok dedi. 2.doktor ise diş sürmeyE başlamış dedi. Çok kararsız kldım, dişse boşa ilaç verecepim, dwğilse tedavisi gecikecek gece hiç yatağında yatmadı, hep kucak istedi, ben zaten hastalıktan perişanım, bebek hastalığı çok zormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…