2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

canım zaten bende bugün o performans vardı.sabahtan beri hastanelerde çatmadığım kalmadı.ağrıyan dizimle kuyruğa girmişim adam gelmiş önüme geçiyo.bağırdım çağırdım bikaç bayanda destek çıkınca adam neye uğradığını şaşırdı.buda aile hekimimiz bana rapor lazım şimdi aramı bozmayayım.raporlarım biter bitez kavga edecem.bebeğime obez dedi dengesiz.her gittiğimizde arkadaşlarıyla sigara içip gırıgır yapıyo eşim gidip çağırıyo.bide özür dilerim diyo eve geldim bide onla kavga ettim.valla bugün elimden kurtulan olmadı.akşamada misafir vardı allahtan onlar gelene kadar sakinleşmiştim.

dipteyim sondayım başka bişey demiyom.anam bile beni anlamıyorsa elin yabancılarından ne umayım.bende şimdi facemi sildim tlf kapadım.bidaha dışarıda çıkmayacam.hoş kimin umrunda varlığımdan haberleri varmiki yokluğumu hissetsinler.ama zamanında kendimden çocuğumdan zaman ayırıp dost zannettiğim insanlara ayırdığım o bir saniyeme bile çok acıyorum.gerçekten kimsenin yüzünü bile gormek istemiyorum.sizden başka

Rica ederim canım, ben de okudum çok karışık oldu dedim ama gerçekten önemli olan önce uyku saatleri ve beslenme şekli listesi. Liste yaparsan daha çok yardımcı olabilirim belki.

Başka yazında de dediklerini okudum. Benim dr um da bana aynısını söyleyebilirdi ama ne yapalım çocuk kilo alamıyor. Önemli olan gelişimi dedi benimki, tamam her çocuk memeden cuk cuk içip kil alıyor olabilir, benimki emiyor da ama kilo alamıyor. Sağıp verince aslan gibi aldı. Ne yapalım ki şimdi, illa meme diye ego mu yapalım?

Buarada Dr sana pekmezin süt işe birleşince demir özelliğini kaybettiğini söyleyebilir. Gıdalar birbiri işe max %2 etkileşimde bulunuyorlar. Demir hapını sütle içsen haklılar çünkü demir hapı gıda değil, sütle birleşirse emilini azalır, fakat doğal olan pekmekz ile süt sadece söylediğim kadar az etkileşime girerler. Bence pekmezin riski, gerçekten tatlı tada alışıp sütü normal haliyle beğenmemesi olabilir. Bunu düşün sadece...

Canım stres olma
Dolaptan çıkınca biberon ısıtıcının düşük ayarında ılıtmak en iyisi
Orda birden ısıtıp sonra muslukta soğutmayı mümkünse yapma
Isıttığını 1 saat ılık tutup içirebilirsin. 1 saat geçti ve içmediyse.... İşte o zaman çöpe

İlk çocuğumu doğurduğumda şok olmuştum senin bu haşadıklarının aynısını yaşamıştım.
Bebeğim, arkadaş çevremi de yeniden şekillendirmişti ve hiç bir zaman eskisi gibi olmadı artık...

Canım ilk günden söyledik sana kilo alımı hesabına göre ya aşırı tok tutucu konsantre bır sutun var, ya da emerken daha çok çekiyor diye, moralini çok bozuyordun...Ben açıkçası daha çok çektiğini düşünüyorum ve azmin için seni gerçekten tebrik ediyorum. Hiç pes etmedin, vazgeçmedin.

Eve döner dönmez de söylediğin yönteme bakacağım zayıflamak için. Çok merak ettim neymiş...

herkese merhaba bugün işime döndüm oğluşumu çok özledim geldiğimden beri sütümü yeni sağdım 5 saatte sadece 150 ml çıktı sizce de az değil mi inşallah sütüm yeter oğluşuma
Hayırlı olsun. 5 saatte az gibi ama daha sık sağmalısınız sanki değil mi?

Gunaydin kizlar ben mayis anneaiyken misan annesi oldum hatirlayanlar vardir. Calisan anneler islerine donmusler akillari bebeklerinde kaliyodur allah kolaylik versin bol bol sut sagip biraksinlar..
Malum yaz giden gelen derken firsat bulup takip edemedim ama ara ara girip okuyorum. Umarim anneler ve bebisler iyidirler gorusmek üzere...

günaydın canlarım bugün güne çok fena başladım kadının birini dövecektim zor aldılar elimden.önce Kuzeyi okula bıraktım güzel güzel işime gidiyorken kadın bir şöför tarafından trafikte resmen sıkıştırıldım artık manyakmıydı acemimiydi bilmiyorum kendimi sağa zor attım ve sonuçta arabamı kaldırımdaki yüksek taşa sürterek durdum.benim duruduğumu ve arabayı çarptığımı görünce kadın şöförde durdu birde bana bağırmaya başladı ne biçim araba kullanıyorsun diye.zaten günlerdir Kuzeyin okul stresi var üstümde kadına bir bağırdım bir üstüne yürüdüm korktu arabasına nasıl bindiğini bilemedi.sabah sabah yine güne aksiyonla başladık hadi hayırlısı bakalım.
bu süt mevzusuna bende katılayım biraz bizimde Ayaz paşa artık çok az emiyor bir iki çekiyor fırt fırt bırakıyor sonra sütümde azaldı iyice.günde iki kere mama veriyor annem artık çünkü süt sağıp biriktiremiyorum.bu cumartesi kontrol var ek gıda mevzusunu konuşacağım doktorla bakalım ne diyecek.
Kuzeyim okula bugün daha iyi gitti hala gözleri doluyor benden ayrılırken yarın babası bırakacak sanırım daha iyi olur.
offf işlerimde acayip yoğun çokkkk öpüyorum sizi.

Arkadaslar. Bir ricam var.yapabilecek olanlardan.
Oglumun dis cikardigi saniyrm biliyrsunuz. Ust damaga baktim. Dudak ve damak arasinda kalan kisma yani. Ön iki diş yerine patlamamis mısır tanesi seklinde oturmus. Sizinkiler de oyle mi? Ayrica bembeyaz. Dedigim yeri umarim anlatabilmisimdir.

4. ay aşımız dan geldik teyzoşlar ilk bacakta gülüp duruyodu ama ikinci bacakta yıktı ortalığı çokk ağladı kuzumm yaaa nası sarıldı boynuma anlatamam aşılardan nefret edcemm yaa
bide yağmurun memişlerinde ufak sertlikler var onu sordum çocuk doktoruna bi görünün hormon testi gerekebilir dedi ne olaki acaba inşallah önemsizdirr
bu ay 650 gr almışız boy 64 kafa 41 olmuş kafa biraz büyük müki ne

ağzının içini iyce inceledim de bizde bişey yok daha canım bazı bebişler erken çıkarıyo seninkide onlardan heralde bebişin dönmesi de artık çok normal benim kuzuyu ben gece normal yatırıyom emzirmeye kalktığımda yüz üstü buluyorum bizim ki zaten yüzüstü yatmayı çok seviyo sadece çarşafına dikkat et dümdüz olsunki gece ağzına burnuna gelmesin

masallah size..kiz ve erkek bebeklerde degisiyr ama 3.ay kontrolde 42 cm.di.bizimkinin basi da.
asilar geliyr yine kabus oldular resmen. Bizimiki her asida atesleniyr mutlaka.
bebegim goguslerine her alt actiginda ve banyoda parmaklarinla minik minik.masaj yap cnm. Sut birikmis der buyukler. Bizimki o sekilde gecti.

Saol cnm. Anlasilan geliur bizim misir patlaklari.cok erken ama yapacak bisi yok. 3 gun bugun. Hala huysuz ama.biraz daha sakinlesti. Hala kucagimda yatmasini saymazsak.

Cansın sen kız... Ne güzel yorumlar yazıyorsun, moralimi sana borcluyum valla :))

Merhaba arkadaşlar bnde mayisannesiyim araniza yeni katil bnm oğlumun da kilo alimi az bi ay boyunca kilo almamisti mamaya baslasik.mama verdiğim icn ek vida ya erkn mi baslamm lazim

bu haftalar da büyüme atagı var biz gecen hafta atlattık bekli seninkide atak yaşıyodur

canlar yaa hani bebişler için mevye fileleri var ya onlar kullanmaya başlasam erken mi olur sonuçta her bulduğunu agzına götürüyo boş durmasın elma armut yesinn
fikirlerinizi bekliyorumm

bugün Ayazda meme emmek istemiyor protesto var galiba.sabahtan beri memeyi redediyor sanki zehir veriyorum daha memeye yaklaşınca basıyor çığlığı.samaya çalıştım 20 cc çıktı hadi mama verelim dedik yok onuda istemiyor bugün açlık grevinde.

Canım benim kızımında üst damaktan dişi çıkacak sanırım.Alt damak dümdüz,üst damak diş yerleri ayrılmış gibi,beyazlık falan yok ama...

Maşallah bebişine cnm.Aşılardan biri yakıyormuş o yüzden ortalıgı yıkmıştır.İlaydada ilk bacakta ellerini yiyordu,ikincide ortalıgı yıktı..

Memişlerdeki sertlik için banyo yaptırırken masaj yapıyormusun ? Büyükler süt birikir derler,o yüzden memişlere her banyoda masaj yapıyorum ben,birde sırtına,sırtındada diken olurmuş..Banyoda masaj yaparak memişlerdeki sertlikde,sırındaki dikende çıkıyor cnm...

Boy İlaydanında 64,kafada büyük degil heralde bizimkide 39,5..Zaten biliyorsun cnm her bebek farklıdır...

Cok zor foto cektim. Bilmem gorebilecek misniz. Ben canlo halinde cok net goruyrm. Sagda solda dis ortada cizgi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…