2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
herkese merhaba bugün işime döndüm oğluşumu çok özledim :KK43: geldiğimden beri sütümü yeni sağdım 5 saatte sadece 150 ml çıktı sizce de az değil mi inşallah sütüm yeter oğluşuma

Kızlar bugün 3.ay kontrolümüz vardı, rotavirüs aşımızı olduk. Bu ay 500 gr almış sıpa, normal değerlere göre iyi ama kendi gelişim çizgisine baktığımızdan az almış. Az aldığını tahmin ediyordum zaten çünkü memeden az çekiyordu.. 5 dk emip bırakıyordu sonra yine istiyordu ağlaya ağlaya emdiği dönemleri var bu ay çok sıkıntılı geçmişti zaten. Boyuda 1 cm uzamış.. Resmen ağlayacaktım, üzüldüm az almasına.. Zaten göğüsler yumuşak süt azaldı sanırım. Bakalım kür iyi gelecek mi.
Bizimki ellerini yiyor bazen doyup doymadığını anlamıyorum dedim doktora, o şu anda herşeyi ağzına sokar farkındalığı arttığı için bu şekilde tepki veriyor dedi, keşfetmeye çalışıyormuş sen aç olduğunu düşünme dedi, bu ay itibariyle dişlik al soğuk olarak ver onu emsin dedi dişler için hazırlık başlıyor anladığım. Birde eğer çok emerse jel verdi onu sürücez. Onu rahatlatır dedi.
Yağmurdamlası, seninle konuşmuştuk. Şu her bulduğunu emme normalmiş canım. Illa aç olacak değilmiş.
Gündüz uykuları bizimkinin 30 dk yı geçmiyor, çok dakik bu konuda, o da normal dedi, bizim kıza yetiyormuş 30 dklık uyumalar.
Şimdi bende lilacsofie gibi notlar alıp emzirme biberon seansları yapıcam, bakalım gelecek ay nasıl olacak sıpa.

Kızlar bugün 3.ay kontrolümüz vardı, rotavirüs aşımızı olduk. Bu ay 500 gr almış sıpa, normal değerlere göre iyi ama kendi gelişim çizgisine baktığımızdan az almış. Az aldığını tahmin ediyordum zaten çünkü memeden az çekiyordu.. 5 dk emip bırakıyordu sonra yine istiyordu ağlaya ağlaya emdiği dönemleri var bu ay çok sıkıntılı geçmişti zaten. Boyuda 1 cm uzamış.. Resmen ağlayacaktım, üzüldüm az almasına.. Zaten göğüsler yumuşak süt azaldı sanırım. Bakalım kür iyi gelecek mi.
Bizimki ellerini yiyor bazen doyup doymadığını anlamıyorum dedim doktora, o şu anda herşeyi ağzına sokar farkındalığı arttığı için bu şekilde tepki veriyor dedi, keşfetmeye çalışıyormuş sen aç olduğunu düşünme dedi, bu ay itibariyle dişlik al soğuk olarak ver onu emsin dedi dişler için hazırlık başlıyor anladığım. Birde eğer çok emerse jel verdi onu sürücez. Onu rahatlatır dedi.
Yağmurdamlası, seninle konuşmuştuk. Şu her bulduğunu emme normalmiş canım. Illa aç olacak değilmiş.
Gündüz uykuları bizimkinin 30 dk yı geçmiyor, çok dakik bu konuda, o da normal dedi, bizim kıza yetiyormuş 30 dklık uyumalar.
Şimdi bende lilacsofie gibi notlar alıp emzirme biberon seansları yapıcam, bakalım gelecek ay nasıl olacak sıpa.
Moralini bozma cnm,bu tür sıkıntıları çogu arkadaşımız yaşıyor ve geçiyor sonunda..Eger şu emme normalse yandık bizim kız çok kilo alır o zaman bu ay,gerçi 2 gündür beslenme saatlerini 3 saatte bire çektim oyalayarak..Dün zaten piknige gittik ailecek bayagı kalabalıktık 48 kişi..Kızımı her gören şu yanaklara bak diye sevdi pamuk pamuk.Sık sık okudum bebegimi.Çok şükür bir sıkıntı olmadı,kızımda kalabalıkta huysuzlanmadı

Bestekız ben mamayı günde 2 kere veriyorum.Öglen banyo yaptırıyorum kızımı 150 cc veriyorum uyuyor.Son zamanlarda 2 saatte acıkıyordu yada öyle zannediyordum.Ama 3 saatte bir vermeye çalışıyorum sonrasında sütümü sagıp veriyorum 150 cc..Sonra tekrar mama saat 7 gibi,yatırmadan öncede sütümü sagıyorum tekrar.Gece ve öglen banyo yaptırana kadarda emziriyorum..Buda bizim beslenme günlügümüz.Şunuda belirteyim eger saatimiz geçerse kıyametler kopuyor :-) Ben böyle bit düzen oturttum böyle devam ediyoruz şimdilik bir sıkıntı yok:KK70:

karşılaştırma benim kayınvalidemin en sevdigi şey kaldıgı 20 günde bebeğimi karşılastırmadığı bebek kalmamıştı. ilkin çok takmıştım kafama sinirleniyordum,sonra gülerek evet benimki kilo almıyor gitgide küçülüyor demeye başladım:))

ben mini fırının üsüne dizdim buzdolabında saklanmayacak süt yapan şeyleri,gidip gelip bişeyler yiyorum. halim çok komik yani:))

Sen ona gelince benim kayinvalidemi anlat o zaman:-):KK53:

Ben yaptiklarimi karistirmadan 1 er hafta sureyle yaparak buldum careyi..
Birini bir hafta digerini bir hafta fln diye devam ettim bari yapacak birsey cikiyor :)
Insallah ise yarasinlarda..

Sanirim.oglum dis cikarmaya calisiyr.3ay 3 haftalik.
2 gundur mahvetti beni. Mizmiz.tepemden inmiyr. Dogru duzgun uyumiyr.salyasi artti hatta oksurtuyr.atesi yok.kaka yapma sayisi artti.agzina elini sokardi simdi resmen parmagiyla kasiyr. Memeyle de kasiyip isiriyr. Agzina bakayim dedim elletmiyr bile.koysam agliur alsam agliyr ters duz cevirsem.agliyr. biraz sakinliur arada. Zorla baktim. Ust damakta on dislerin oldugu yer beyazlamis ;(

Hem erken hazirliklar hemde ust damak..cok ilginc..yani genelde ilk alt cikar ya..

Acaba buyume atagi geciriyor olabilir mi ki?

Yani mizmizlanma tepeden inmeme tukurukler genel artik hatta tukuruk arttikca oksuruk yapmasida normal yagmurdamlasida soylemisti doktor onayli:KK53:

Benimkide dilini donduruyor icerde ucu cikiyor kasirken cok komik ama bisy yok..

Bazilari erken cikaracak tabii bakalim senin kii mi :)

Bu aylarda agizlarina soktuklari icin herseyi,bunlarda damaklari uyarirmis:KK52:

Sen ona gelince benim kayinvalidemi anlat o zaman:-):KK53:

Ben yaptiklarimi karistirmadan 1 er hafta sureyle yaparak buldum careyi..
Birini bir hafta digerini bir hafta fln diye devam ettim bari yapacak birsey cikiyor :)
Insallah ise yarasinlarda..

Hem erken hazirliklar hemde ust damak..cok ilginc..yani genelde ilk alt cikar ya..

Acaba buyume atagi geciriyor olabilir mi ki?

Yani mizmizlanma tepeden inmeme tukurukler genel artik hatta tukuruk arttikca oksuruk yapmasida normal yagmurdamlasida soylemisti doktor onayli:KK53:

Benimkide dilini donduruyor icerde ucu cikiyor kasirken cok komik ama bisy yok..

Bazilari erken cikaracak tabii bakalim senin kii mi :)

Bu aylarda agizlarina soktuklari icin herseyi,bunlarda damaklari uyarirmis:KK52:
Bilemedimki cnm. Insallah degildir. Dun gece dönmeye basladi. Sirt ustunden yuzustune. Altta kalan koluda kurtardi. Sastim kaldim. Bi acelesi var.
Ama.dedigin gibi buyume atagi benimde aklima geldi. Ama bilemedim iste. 2 gundur perisan etti beni sipa.

resmen benim oğlumu anlatmışsın 2 aylıkken 1000 gr almıştı boyu 58 cm di 1 ay sonra 500 gr tek almış boyu ise 59 cm olmuş iştahı pek yoktu bakalım 4. ayda nasıl olucaz eli zaten ağzından hiç çıkmıyor

kızlar 150 cc süt sağdım diyorsunuz ya mesela o ne kadar 1 cc eşittir 10 ml mi?? mesela bir so bardağı 200 ml ya o zaman 1500 cc mi bir su bardağı???

Bugün k.validemle gezmeye gittik. Eşimin arkadasinin bebeği oldu 1 ay önce.
Kizim öğlen 1de emdi evden cikmadan önce, oraya gittik bir saat falan geçti uyudu uyandi emzirmeye calistim emmedi. Bir saat daha gecti yine emmedi. Tabi onlarinki daha küçük olduğu icin sık sık emiyo. Doğumyapan kadinin da k.validesi vardi. Sürekli sizinki emmiyo emmiyo dedi durdu sinir etti beni.
Başka odaya gittim sessizlikte rahat rahat emzireyim diye, içeri bi girdiiimm iki k.valide beni cekistiriyoo.
Sen hamile falan olmayasin, çocuklar o zaman memeyi almaz demesinler mii..
Töbee dedim Alahtan adetim şu anda.. Yok ya son zamanlarda böyle yapiyo dr normal oldugunu söyledi dedim.. Hala daha olsun canim ne var bunda hamile de olabilirsin diyolar.

Adet olmasaydim hamile damgasini yiyordum hey Allahim..
Bu yaslilar illa herşeye bi ssebep bulup damgalamak zorunda mi.
Ki zaten su anda 3 saatte bir emmesi normal..
Hani kızım çok zayıf da değil. Kilosunu soranlara çoğu zaman söylemeyip gecistiriyorum nazar olmasin diye.

Allahim yaslaninca biz anlayisli hep pozitif konuşan ve herşeye mmüdahale etmeyen anneler k.valideler oluruz inşaallah..

Son düzenleme:
Herkes iyi aksamlar daha once buzluga atilan sutlerle ilgili konusmustuk 3 gundur buzluktan cikarip veriorum cok sukur bir sorun yasamadim sutlerin en eskisi bir ay oncesinden sut saklama posetim kraft akma koku falan olmadi ilgilenen arkaraslara soylemek istedm

Prematüre bebek için farklı bir hesap yoksa, kilo alımı gayet iyi değil mi? İlk 3-4 ayda doğum kilosunun iki katını yakalamış olmalı ki yakalamış geçmiş bile...
Ben kaba taslak ne yaptığımı yazayım;
Öncelikle üç gün sorunu tespit dönemi olarak belirledim, bu yüzden memeden emmeyi tamamen kestim 3 gün... Çünkü gerçekten kaç saatte bir ne kadar içtiğini görmem gerekiyordu. Boşluğa düşmemesi için tamamen sağdığım boş gögsümü uyumadan önce verdim.)
İlk gün 500 cc.yi bile yakalayamadığımızı görünce şok oldum. Buarada sağarken sütümün de ne kadar azaldığını farkettim.
Önce üç saatte bir 20 cc lik biberonlarla başladım. Bitiremezse kaşıkla veriyordum. Kaşığı dilinin üstünde bir süre tutunca otomatikman yutuyordu. Eğer bir sonraki 20 cc yi içmezse gazını çıkarıyor, gezdiriyor, oyalıyor tekrar deniyordum. Tabii bu sürekli az az vermeler üç saatte bir gibi bir düzen kurmamı engelliyordu. Gece de dahil olmak üzere her hareketlenmesinde bir 20 cc deniyordum.
Bir sonraki 20 lik denemelerle arasına muhakkak en az bir saat boşluk koydum. Uyku düzenine çok dikkat ettim, uykusu gelip huysuzlanmadan muhakak uyuttum. Yoksa beslenmesi olumsuz etkilenirdi.
Bu 20 lik ısrarlar sonucu üç saatte bir 50-60 içmeye başladı. Sonra 70-75 e çıktı ama bir türlü daha fazla olmuyordu. Gece uykusu 12 saat olduğu için gündüz saatleri 800 cc içmesi gereken tutara yeterli olmuyordu.
Gün içinde sabah sonrası yaklasık iki saatlik uzun bir uykuya daha ihtiyacı oldugunu farkettım. Bu uykuyu uyumasını sağlayınca gece uykusuna girişi aniden 2-3 saat kadar ileri attı. O saatte iştahı daha fazla oluyor geceye stok yapıyordu.

Doktorun izniyle günde bir çay kaşığı toplamı kadar halis üzüm pekmezine başladım. (Aman bunu kendi drunuza sormadan denemeyin) Sabah ilk hareketlenmesinde ama henüz uykudayken 50 cc (06:30) pekmezli süt içirdim. O aldığı enerji ile uyandı. Biraz oynayıp altını değiştirip tekrar uykuya geçişi sırasında bir 50 daha içirdim. Toplam bir saatte 100 içmiş oldu. Bir saatte 50+50 leri gün içine de yaydım. Ayrıca sabah uyanması da 1-2 saat öne çekilmiş oldu.
Üç saatte bir 50 +50 vermeye başladım. Muhtemelen pekmezli süt kansızlıktan kaynaklı iştahsızlığı varsa iyi geldi. (Burada bir daha benim sade sütümü içmemesi riskini almış oldum)
Üç saatte bir 100 ler toplam miktarı yakalamama yetmiyordu. Birkaç öğün boyunca üç saatte bir 100'ün üstüne ilk açlık belirtisi gördüğümde içtiği kadar içirdim. (Yine 20'likler yaptım) ilk bAşta 50 içerken birden 70-80 lere çıktı. Hemen üç saatte bir 120 yaptım tekrar. Şimdi kendiliğinde iki saatte bir 120 civarına yaklaştı.

Tüm uyku ve beslenme saati durumlarını günlük gibi not ettim. Elimde hesap makinası, uyanık kaldığı saat miktarı, içmesi gereken süt miktarı vs ile sürekli çizelgeyi takip ettim. Çizelge tutmak; uyku ve beslenme sisteminde yaptığım hataları görmemi, güniçinde neler yaptığımı ve onun verdiği sinyalleri inceleyebilmemi sağladı.

İşte böyle birşeyler yaptım halen çalışmamız kağıt kalemli şekilde devam ediyor. Doktor iştah merkezinin olumlu etkilendiğini söyledi.

Tüm bunlarla birlikte süt te sağmam gerektiğinden çok yoruldum. Uykusuzum. Tek başına yapılacak birşey değil. Bu sistemi uygularken bebekle hergün iki kez temiz havada yrüyüş yaptım.onun dışında hiçbirşey için dışarı çıkmadım, misafir kabul etmedim. Tüm dikkatimi listeye ve benim yaptıgım seylere karsılık Deren'in tepkilerine odakladım,
tesekkür ederim bu yoğunluğun içinde uzun uzun yazmıssın.pekmezi kontrolde soracagım onun dısında önerilerini deneyeceğim.dogumuna göre kilosu düşük değl ama sınırda aslında.beni düşündüren yaklasık üc haftadır aynı kiloda olusu.biberonu diliyle itmeyi oyun belledi.tam olarak acıkmadan bır damla yediremiyorum kasıgı deneyeliim cok mantıklı.

herkese merhaba bugün işime döndüm oğluşumu çok özledim :KK43: geldiğimden beri sütümü yeni sağdım 5 saatte sadece 150 ml çıktı sizce de az değil mi inşallah sütüm yeter oğluşuma
Canım bende bugün işe başladım benimde 150 ml çıktı tedirgin olma kesilmez inş aklına getrme bence ben düşünmüyorum bile hiç yoksa olumsuz etkileniyorum

Dün bugün yazamadım okumayıda ancak bitirdim. Kuzey bugün anasınıfına başladı aslında kreşe devam edeceğini düşünürken okul müdürü anasınıfına aldık Kuzeyi diyince şok oldum canım oğlum seneye birinci sınıf olacak çok heyecanlandım. 2010 yılında burda sizler gibi arkadaşlarımla Kuzeyi konuşuyordum şimdi ilkokula başlıyacak seneye zaman hızlı geçmiş.
Lilacsofie yazdıklarını okudum çok zor bir maratona girmişsin gerçektende senin azminden hiç bişey kurtulmaz buna eminim.
Özlemişim iki günde sizi güzel annişler.

Bizim doğduğumuz zaman (70'lerin ortası-sonu), anne sütü verenler biraz hor görülüyormuş. Mama modası varmış. Daha faydalı olduğuna inanılıyormuş, doktorlar da her fırsatta hoop hemen mama verin diyorlarmış. Markasının adı da, esema imiş...

valla çok doğru.ondan anam durmadan mama ver diyor.hastanede sabaha kadar kafamın etini yedi bu çocuk aç mama ver.aldık bir kutu sonra sürekli aç diye bitirdi o kutuyu bana.ama ben ısrarla vermedim.hiçbirimizi kendi sütüyle beslememiş.mamamızda esema tabikiii.

kızlar sütümü sağdığımdan beri günde bi kere biberonla içiriyordum.ama nerdeyse 15 günden beri çok az emiyordu haliyle benim stresim derken sütüm çok azaldı.bugün sağlık ocağına götürdüm.ayın 7sinde dördü bitecek.bir ayda 550gr almış bu ayda kilo alımı ne kadar olmalıydı.bide doktor bana biberona alıştırmıssın bebeğin emmeyi bırakmış.buyur sağ içir dedi.uyuz adam insan bi yol yordam soyler.zaten bebeğin kilosu iyiymişte.valla doğdgundan beri garip emiyo.2-3dk oda en az 5kere ağzından çıkarır sonrada bırakır.artık sağmayıp sürekli emzirmeyi deniyecem.

Kizlar selam.fikirlerinize ihtiyacim var..ben henuz ana kucagimidiyoalr habi hem oto hem anakucagi olanlardan almadim..lmak iatiyorum yakinda yolculukyapmam gerekecek ama karar veremedim acemilikte var almisken bir iki artik nekadar yasta kullaniliyosa kullanmak istiyorum haa birde bebek arabamizda yok ondanda alacam nr onerirsiniz yani ana kucagini alip bir iki ay degil uzunnca kullanmak istiyorum degerli yorumlarinizi bekliyorumm

Prematüre bebek için farklı bir hesap yoksa, kilo alımı gayet iyi değil mi? İlk 3-4 ayda doğum kilosunun iki katını yakalamış olmalı ki yakalamış geçmiş bile...
Ben kaba taslak ne yaptığımı yazayım;
Öncelikle üç gün sorunu tespit dönemi olarak belirledim, bu yüzden memeden emmeyi tamamen kestim 3 gün... Çünkü gerçekten kaç saatte bir ne kadar içtiğini görmem gerekiyordu. Boşluğa düşmemesi için tamamen sağdığım boş gögsümü uyumadan önce verdim.)
İlk gün 500 cc.yi bile yakalayamadığımızı görünce şok oldum. Buarada sağarken sütümün de ne kadar azaldığını farkettim.
Önce üç saatte bir 20 cc lik biberonlarla başladım. Bitiremezse kaşıkla veriyordum. Kaşığı dilinin üstünde bir süre tutunca otomatikman yutuyordu. Eğer bir sonraki 20 cc yi içmezse gazını çıkarıyor, gezdiriyor, oyalıyor tekrar deniyordum. Tabii bu sürekli az az vermeler üç saatte bir gibi bir düzen kurmamı engelliyordu. Gece de dahil olmak üzere her hareketlenmesinde bir 20 cc deniyordum.
Bir sonraki 20 lik denemelerle arasına muhakkak en az bir saat boşluk koydum. Uyku düzenine çok dikkat ettim, uykusu gelip huysuzlanmadan muhakak uyuttum. Yoksa beslenmesi olumsuz etkilenirdi.
Bu 20 lik ısrarlar sonucu üç saatte bir 50-60 içmeye başladı. Sonra 70-75 e çıktı ama bir türlü daha fazla olmuyordu. Gece uykusu 12 saat olduğu için gündüz saatleri 800 cc içmesi gereken tutara yeterli olmuyordu.
Gün içinde sabah sonrası yaklasık iki saatlik uzun bir uykuya daha ihtiyacı oldugunu farkettım. Bu uykuyu uyumasını sağlayınca gece uykusuna girişi aniden 2-3 saat kadar ileri attı. O saatte iştahı daha fazla oluyor geceye stok yapıyordu.

Doktorun izniyle günde bir çay kaşığı toplamı kadar halis üzüm pekmezine başladım. (Aman bunu kendi drunuza sormadan denemeyin) Sabah ilk hareketlenmesinde ama henüz uykudayken 50 cc (06:30) pekmezli süt içirdim. O aldığı enerji ile uyandı. Biraz oynayıp altını değiştirip tekrar uykuya geçişi sırasında bir 50 daha içirdim. Toplam bir saatte 100 içmiş oldu. Bir saatte 50+50 leri gün içine de yaydım. Ayrıca sabah uyanması da 1-2 saat öne çekilmiş oldu.
Üç saatte bir 50 +50 vermeye başladım. Muhtemelen pekmezli süt kansızlıktan kaynaklı iştahsızlığı varsa iyi geldi. (Burada bir daha benim sade sütümü içmemesi riskini almış oldum)
Üç saatte bir 100 ler toplam miktarı yakalamama yetmiyordu. Birkaç öğün boyunca üç saatte bir 100'ün üstüne ilk açlık belirtisi gördüğümde içtiği kadar içirdim. (Yine 20'likler yaptım) ilk bAşta 50 içerken birden 70-80 lere çıktı. Hemen üç saatte bir 120 yaptım tekrar. Şimdi kendiliğinde iki saatte bir 120 civarına yaklaştı.

Tüm uyku ve beslenme saati durumlarını günlük gibi not ettim. Elimde hesap makinası, uyanık kaldığı saat miktarı, içmesi gereken süt miktarı vs ile sürekli çizelgeyi takip ettim. Çizelge tutmak; uyku ve beslenme sisteminde yaptığım hataları görmemi, güniçinde neler yaptığımı ve onun verdiği sinyalleri inceleyebilmemi sağladı.

İşte böyle birşeyler yaptım halen çalışmamız kağıt kalemli şekilde devam ediyor. Doktor iştah merkezinin olumlu etkilendiğini söyledi.

Tüm bunlarla birlikte süt te sağmam gerektiğinden çok yoruldum. Uykusuzum. Tek başına yapılacak birşey değil. Bu sistemi uygularken bebekle hergün iki kez temiz havada yrüyüş yaptım.onun dışında hiçbirşey için dışarı çıkmadım, misafir kabul etmedim. Tüm dikkatimi listeye ve benim yaptıgım seylere karsılık Deren'in tepkilerine odakladım,

azmine ve fedarkarlığına hayran kaldım.cocuklar çok şanslı.

Bence ben emzirdim'i yanlis anliyor herkes..
2 sene hic bisy vermeden mi emzirmis?
Insan bebekkende ve yasi ne olirsa olsun karsilastirilmamali..
Biz olana belki mudahale ediyoruz yedilerimizle vs ama nasip Allahtann..hic sıkma canini..

Corekotlu dereotlu peynir,peynirli corekotlu dereotlu makarna vs tukkettim biara :) insan neyi nasil tuketecek diye yol ariyor valla..
Gozumde canlandirdimda ufakliga serpistirirken :KK53: Allahta seni guldursun..

Goguslerin artik eskisi gb olmasini beklemek bosuna bence bnmkilerde uzun zamandir oyle:KK51:
Sut sut diye diye 4 aylik yaptik cocuklari:KK53:
Demek ki varmis:KK53:

Canim damla icin yazaym dedim..Ben Hipp cay iciyordum eczanede olmayinca damlayi onermisler esime bende bi arkadasimdan duymustum iskini ama denememistim,keske deneseydim..
Bitkisel iste o da..
Ictigin sut,su,meyve suyuna vs 15 damla damlatiyorsun gunde 3 kez,fiyatida 20lerde bisydi yanlis hatirlamiyorsam,caylardan farkli degil yani fiyatida..:)

canim kesinlikle katiliorum sana ;D ben 17 ay emzirdim wallahi gg demedim ... Bu ne ya baska naptin teze baska ne yaptin ay biberona alistirmadim aman mamanin tadini wermedim aman aman o cocuk acmi uyudu ne halt ettin 5 lt sut mu urettin hergun bu cocuga sen yemin ederim hep soluyorum ana her seferi den daha bi hirs ve nefretle soyluorum deli oluorum bu insanlara cenesine patlatasim gelio en deli edenide

ay mama mi weriosun hiii anladim

kinayan bir bakos arkasinda fisirdama ay memeyi birakir mamaya alosir kof siser allahin cezasi 5 aydir alismadi senin gozun gordu ya kesi birakir o memeyi cocuk supurge kafalar....

İlk carsiya indigimde de bakicam ilaca canim damlaya yani....yemin ederim artik cikarmak istemiorum duruyu disari hatta kendimide bu kadar mi bi insan hayattan sogutulur bu kadar mi ya

kızlar sütümü sağdığımdan beri günde bi kere biberonla içiriyordum.ama nerdeyse 15 günden beri çok az emiyordu haliyle benim stresim derken sütüm çok azaldı.bugün sağlık ocağına götürdüm.ayın 7sinde dördü bitecek.bir ayda 550gr almış bu ayda kilo alımı ne kadar olmalıydı.bide doktor bana biberona alıştırmıssın bebeğin emmeyi bırakmış.buyur sağ içir dedi.uyuz adam insan bi yol yordam soyler.zaten bebeğin kilosu iyiymişte.valla doğdgundan beri garip emiyo.2-3dk oda en az 5kere ağzından çıkarır sonrada bırakır.artık sağmayıp sürekli emzirmeyi deniyecem.
İste sonra hastalar dr.a nie saldirio ....bacim sen tika kulagini bebeginin kg su ii se ve anne sutu bir sekilde o mideye gidio ise satmisim dunyayi anne sutunu sagip sakir sakir veriosun sukur olsun daha ne ....
Kizlar selam.fikirlerinize ihtiyacim var..ben henuz ana kucagimidiyoalr habi hem oto hem anakucagi olanlardan almadim..lmak iatiyorum yakinda yolculukyapmam gerekecek ama karar veremedim acemilikte var almisken bir iki artik nekadar yasta kullaniliyosa kullanmak istiyorum haa birde bebek arabamizda yok ondanda alacam nr onerirsiniz yani ana kucagini alip bir iki ay degil uzunnca kullanmak istiyorum degerli yorumlarinizi bekliyorumm

tatlim kendim den ornek verim ben bebek arabamizin iki koltugu var biri anakucagi ve oto koltugu gibi biri buyuyunce ki bebek arabasi koltugu cok memnunum ana kucagini takip gezdiiorum anakucagini yine alip arabaya bagliorum ozaman da oto koltuu gibi oluo babymax trawel sistem buyuk tekerlek cok memnunum....

Lilacsofie

bu sagdim verdim 20 30 vb anlatiosun ya o arada o sutleri nasil muhadaza ediosun bnm elim ayagima karisio dolapta bekletiorum guzelce sagdigimi icircegim zaman yaklasinca mesela bibero isiticim da hafif soguklugunu kiriorum sonra o sutten kalinca o musluga dimi artik bi de bole rengi sapsari oluor ilk sagarken daha krem uff aglamak istiorum yaaa....

X