2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bide kasada öylece kaldım diye genç uzun boylu bir adam arkamda sırada zor durumda kaldıydanız ödiyim dedi.
Teşekkür daha sonra alırım deyip çıktım ordaki çocuklar için ayrılan bölümde oturdum 2 kez gidip geçip bana bakıp durdu.
Yuh bu halimle bile bana bakanlar var diye düşündüm Allah günah yazmasın günahınıda almiyim ama bakışları öyle gidiş gelişi normal değildi eve gelince benimkine anlattım sonradan sadece ödemek isteme kısmını.
Ne kadardıkı dedı 30 kron dedım (6lira)
Hııı deyip sustu halbuki 40-50lira kadardı.
Ay canim oh yani walla aklim sendeydi ara tatlim werim numarami saatlerce dok icini sorun yok yani :) boswer eltileri fala ne yardimi dokunur ki sana elsin onun gozunde yoksa bunca zaman birakirmidi seni yanliz hicbiri.....walla ozurler barismalar tamam iste hayatim daha ne olsun yazdogin herseyi okudum senin adina icim karardi hele annene yahu kadini bi yanlisa suruklemisin bi tane daha aman bos ta kalmasin kizi tovbe yarabbim....canim boyle ufak atismalar fala inan hepimizde oluo ayrilik dusunmek icin cok gereksiz bir sebeb...ha seni kizinla ortada birakmasi terbiyesizlik saygisizlik fakat essek gibi de gelip aldi yani ozur diledi aciklama yapti ee tamam ozman bence bu yontulabilir :) affina siginarak cunki hepizinkilerde az bi odunluk war ah ah nerde o lisedeki hallerimiz pervane olurdu etegim de heygidi hey :) simdi yanimda kici donuk uyuo babsi kilikli kizimda besiginde bi yanimda donmus kicini uyuo ortada ben tek :KK51: yedigin onunde yemediin ardinda ise bi kac laf soz disinda bir sikintin yoksa sen de fazla ustunde durma hayatinin keyfini cikar bitanem yemegini isini yap cik gez harca yani elbet bisiler zamanla yerine oturur bize dok icini boswer herkesi.....

Bu arada bencede fena sayilmayiz heralde ayni bakislari yardimlari falan bende yasadim iki kez biri duru ile biri yanliz iken cok sasirdim yani bu kadar yardim meraklsi degil bu toplum sanirim dedim disardanda normal gorunuruorum artik :KK70: hatta bir kiz cocugu anne ablasindan izin alip bebege bakim mi dedi :) :)
Oy kuzum gecmis olsun.iyidir duru bence. Agrisi acisi falan olsa aglamazmi. Icin rahat degilse doktora gotur yinede. Isini garantiye almis olursun hem.
Bilmiorum canim iki hik yapti sustu ewe cikinca hemen duyduum emzirin diosunuz ya burda asida ignede falan cani acidisa unutsu die hemen emzirdim...walla meger bu kizin kafasi amma desenlimis hic bu kadar incelememisim morlar kirmizilar pwmbeler yer yer inikler sisikler falan cozemedim gitti .... Geceyi mutlu kapattik sarkili falan uyuya kaldi ama bi degisiklik yok simdilik ama yuregim hala ciz edio aklima geldikce nasil acidir o demir dusunemiom :KK43:
Gecmis olsun canim uyutmamaya calis biraz bulanti kusma yoksa endiselenme 2-3 saat takip et bir seyi yoktur insallah sen rahat ol biraz

Saol hayatim emzirdim hemen yarim saate yakin uyudu uyandi bidaha emzirdim uyudu yine sonra 1 bucuk saate yaki oynastik falan hersey yolunda gibi mamasini yeyip uyudu simdikte :KK43:

Annelik nasil bisey.demi..bn normalde cok pinpirik biriydim anne oldum daha fena oldm arkadaslar diyo buyuyunce de aynen dewam edeceksin diyo hani ben buyuse rahatlicam diyorum ama allah saglik sorunu vermesin bebelerimize insallah
Oldum oldum dirildim valla,nasil kizdim kendime nasil boyle bisey yaparim diye..Bebegimden kan aldiklarinda bile o agliyor bende agliyorum tutamiyorum kendimi:KK43: zaten duygusaldim anne oldum daha beter oldum..Kizimin asi oldugu gunler gece alarmimi saat basi kurup atesini olcuyorum.Annelik cok baska bisey tarifi olmayan...

Evt cnm hem emziriyorum hemde gunde 2 kere mama veriyorum.Bazen 3 de olabiliyor
Ben de buyuge hem mama hem de anne sutu veriyordum. O yuzden cok zor yapardi kakasini fitille, zeytin yagiyla. Bu bebisi sadece emziriyorum bu da cok sik yapiyor gunde uc kez. Doktora sordum gunde on kereye kadar normal dedi:KK39:

Ay canim oh yani walla aklim sendeydi ara tatlim werim numarami saatlerce dok emanetsorun yok yani :) boswer eltileri fala ne yardimi dokunur ki sana elsin onun gozunde yoksa bunca zaman birakirmidi seni yanliz hicbiri.....walla ozurler barismalar tamam iste hayatim daha ne olsun yazdogin herseyi okudum senin adina icim karardi hele annene yahu kadini bi yanlisa suruklemisin bi tane daha aman bos ta kalmasin kizi tovbe yarabbim....canim boyle ufak atismalar fala inan hepimizde oluo ayrilik dusunmek icin cok gereksiz bir sebeb...ha seni kizinla ortada birakmasi terbiyesizlik saygisizlik fakat essek gibi de gelip aldi yani ozur diledi aciklama yapti ee tamam ozman bence bu yontulabilir :) affina siginarak cunki hepizinkilerde az bi odunluk war ah ah nerde o lisedeki hallerimiz pervane olurdu etegim de heygidi hey :) simdi yanimda kici donuk uyuo babsi kilikli kizimda besiginde bi yanimda donmus kicini uyuo ortada ben tek :KK51: yedigin onunde yemediin ardinda ise bi kac laf soz disinda bir sikintin yoksa sen de fazla ustunde durma hayatinin keyfini cikar bitanem yemegini isini yap cik gez harca yani elbet bisiler zamanla yerine oturur bize dok icini boswer herkesi.....

Bu arada bencede fena sayilmayiz heralde ayni bakislari yardimlari falan bende yasadim iki kez biri duru ile biri yanliz iken cok sasirdim yani bu kadar yardim meraklsi degil bu toplum sanirim dedim disardanda normal gorunuruorum artik :KK70: hatta bir kiz cocugu anne ablasindan izin alip bebege bakim mi dedi :) :)

Bilmiorum canim iki hik yapti sustu ewe cikinca hemen duyduum emzirin diosunuz ya burda asida ignede falan cani acidisa unutsu die hemen emzirdim...walla meger bu kizin kafasi amma desenlimis hic bu kadar incelememisim morlar kirmizilar pwmbeler yer yer inikler sisikler falan cozemedim gitti .... Geceyi mutlu kapattik sarkili falan uyuya kaldi ama bi degisiklik yok simdilik ama yuregim hala ciz edio aklima geldikce nasil acidir o demir dusunemiom :KK43:

Saol hayatim emzirdim hemen yarim saate yakin uyudu uyandi bidaha emzirdim uyudu yine sonra 1 bucuk saate yaki oynastik falan hersey yolunda gibi mamasini yeyip uyudu simdikte :KK43:
Gecmis olsun canim duse kalka buyuyecekler hazirlikli ol bunlara Rabbim butun kotuluklerden korusun bebislerimizi. Hepsi Allah'a emanet olsun.

Ben de buyuge hem mama hem de anne sutu veriyordum. O yuzden cok zor yapardi kakasini fitille, zeytin yagiyla. Bu bebisi sadece emziriyorum bu da cok sik yapiyor gunde uc kez. Doktora sordum gunde on kereye kadar normal dedi:KK39:
Valla bizde ugrasiyoruz fitil cok nadir veriyorumda zeytinyagi kullaniyorum genelde.Bazende kendi kendine yapiyor..Kaka analizcisi oldum kac gunde bir yapiyor rengi kivami vs vs..Ahh annecigim nasil buyutmus beni..Ben kizima fitil verdikce, annem bende sana veriyordum yapamiyordun diyor..Kizim banami cekti ne:)

Bestekiz cok gecmis olsun birsey olmaz ins...Bu arada telden girdim cokda kotu degilmis fena degil site

Gecmis olsun canim duse kalka buyuyecekler hazirlikli ol bunlara Rabbim butun kotuluklerden korusun bebislerimizi. Hepsi Allah'a emanet olsun.

saolun kizlar ya uf omrumden omur gitti sorumlusu bencoldugum ici vicdan azabim tawan yapmis waziyette..

Ewet tel midu da fana degil ben pc girmedim hic oyuzde karsilastiramiom sanki eksik gibi gelii cok meslea alt cizelgeler yok albumum duruyomu bulamiom falan uyuz oldugum noktalar da war hatta neti cok yio oteki site telefinumda iki uc gun acik kalir di 17 mb falan giderdi simdi 1 gunde 60 mb gidio kac kati dusun yani :KK70:

Valla bizde ugrasiyoruz fitil cok nadir veriyorumda zeytinyagi kullaniyorum genelde.Bazende kendi kendine yapiyor..Kaka analizcisi oldum kac gunde bir yapiyor rengi kivami vs vs..Ahh annecigim nasil buyutmus beni..Ben kizima fitilsenidikce, annem bende sana veriyordum yapamiyordun diyor..Kizim banami cekti ne:)
Buyuyunce duzeliyor cnm. Mama cogu bebegi kabiz yapiyor ek gidaya gecince rahatlar yavru. Annelerin hakki odenmez sozunu simdi cok daha iyi anliyorum. Bizim gibi rahat da degillerdi isleri cok fazlaydi ben iki taneyle bas edemezken annem bize nasil bakmis hayret ediyorum. Canim annem benim.

saolun kizlar ya uf omrumden omur gitti sorumlusu bencoldugum ici vicdan azabim tawan yapmis waziyette..

Ewet tel midu da fana degil ben pc girmedim hic oyuzde karsilastiramiom sanki eksik gibi gelii cok meslea alt cizelgeler yok albumum duruyomu bulamiom falan uyuz oldugum noktalar da war hatta neti cok yio oteki site telefinumda iki uc gun acik kalir di 17 mb falan giderdi simdi 1 gunde 60 mb gidio kac kati dusun yani :KK70:
Cizelgeler kalkti cnm,yerine imza gelmis..Ben imza alanina bebegimin cizelgesini koydum.Telden goremedim ama..Tabiki pc ye gore telin cok eksikleri var.

Kizlar fikrinize cok ihtiyacim var.

bu hafta sonu dugun var gitmek zorundayiz.

5 yildizli otelde yemekli luks bi dugun.

kayinvalidem bebek arabasinida goturelim diyor.

ayip olurmu tuhaf kacarmi bebek arabasiyla salona gitmemiz.

Cnm baktim simdi albumune bakmak icin sag ustte nickin yazili nickine tikla daha sonra profiline gir acilan sayfada fotograflarim var orda album.

Olmaz canim sen kesin arabayla git uyudugunda kucakta zor olur. Yanina 2 ince battaniye al. İsiklardan rahatsiz olursa diye. En kotu ihtimal ana kucagi ile gotur bir sandalyeye koyarsin. Cok kucuklar kucaktan kucaga savrulmasin bence.

Kızlar bu dönme olayı yüz üstü yatarken mi ?Yüz üstü yatarken mi dönmeye başladılar?
Benimki yüzüstü 2 dk fazla kalmaya bile tahammül edemiyor :) Kafasını filan tutamadığından da değil 3-4 haftalıkken bile rahat tutuyordu kafayı ama bu yüz üstü yatırmaya bi türlü alıştıramadım.
Benimkide ayni valla yuz ustu yatiriyorum hemen bagiriyo kaldiriyorum. Kas gelisimine iyimis ama yapamiyo.daha donmuyorda benimki.gerci biz 3 ayi yeni bitirdik ama insallah bir teslik cikmaz

bence ayip olmaz ama yinede arabasi arabada dursun ortama gore ya ana kucagini yada arabayi getirirsin xsonradan

Canim, ben itu mezunuyum mimarlik, ilk yillar beraber yasarken evi gecindirdim hatta askerde baktim bile. Evlendik benim kazandigim parayla, takilarimla da ise yatirim yaptik esim yeni sirket kurmustu. Sonra bebek geldi ben calismadim. Yavas yavas esimin tavirlari degisti. Kirici olmaya kucuk gormeye basladi. Evi gecindirecek para kazanmaya baslayinca denge degisti. Ozetle calismayinca oncesinde ne oldugu cok manasiz hemen uste cikip ezmeye basliyolar. Ev de sabahtan aksama kossan bile yayiyor oluyorsun. Esimin akrabalarindan bile laf yedim, mimarlik da neymis evde oturmuyonmu yillardir dedi kadinin biri ben kizina meslegimi anlatirken. Yani sen sen ol hemen adapte olmaya calis bulundugun yerw, bebek buyur buyumaz de is ara. Yoksa ezilmege mahkumuz. Kendi parani kazanana kadar ne ailesinden ne esinden saygi gormiyorsun. Herkes 3 aylik bebegini birakip calisiyor buyuk bir nedeni de bence bu. Erkegin eline bakinca herturlu istismar hakli oluyor.

Selam canim bu mesaji yazdigin gun alintilamistim ama cevap yazamadim simdiye kismetmis.
Öncelikle mimarlik bile kucumsenecek bir meslek ise kimsenin hicbir bölumu övunerek okumamasi lazim.
Esin neden seni kucumsuyor anlamis degilim halbuki cok iyi bir isin var herseyden önce ona sen destek olup yardim etmissin. Biz kadinlar bu tur seyleri unutmazken erkekler onlara yapilan iyilikleri hemen unutuyormus demekki.

Durumumu özet geceyim Ortaokulu bitirdim Turkiyede calistim tekrar okumak istedim ama nisanlandim buraya geldim. zaten 17 yasindaydim nisanlandigimda.
Esimde isvecin en iyi okulunda okumus makine muhendisi is icin yurtdisindadir cogu zaman özellikle avrupada gitmedigi ulke neredeyse yoktur. onun disinda 2 meslegi daha var.
Övunulecek bir kariyeri var ama benimki öyle degil.
Liseye basladim burada ayni zamanda tup bebek tedavi skintilarim hic bitmedi 4 yil boyunca...
Dili ögrendim liseyi okuyamadan hamile kaldim. hamile olmama ragmen bikac kursu evden okudum.

Ilk zamanlarda dili ögrenmem hemde is hayatinda tecrubem olmasi icin bana is vermek istediler okuldan markette cafede kreste calismak gibi esim istemedi...
Arkadaslarimin olmasina dahi izin vermezdi ilk yillarimda kizardi tanimiyoruz neden konusmak görusmek istiyorsun derdi... simdi tam tersi cevren olsun yanliz kalma diyor ki icimden kimseyle arkadaslik kurmakta gelmiyor artik.
Sadece ailesiyle görusmemi isterdi. Yani önumu kapatip bilmeden beklentilerini hep yuksek tutardi...
Kizim 6 aylik olunca okuluma evden devam edip ehliyet almak istiyorum.
Belki ozaman beni kucumsemez kendi ayaklarimin ustunde durabildigim icinde belki bende kendimi bukadar caresiz hissetmem.

Ğapatyacım başkalarına anlattın mı sen ınutsan olanları onlar asla unutmaz iyi düşün derim. Annenin dediği de olmaz. Hem çocuğun elin adamına baba dicek ve sonuçta evlendiğin kişi gene bi erkek olacak :) hem sen bakma yok yeğenime alırmışım iş ciddiye binain çocuklu karıyı kimse almaz zaten çıtırlar varken :) iyi yanlarına bak erkekleri avlamak da kolay hem. Az alttan alıp biraz ilgilenecez. Özel günlerinizi kutlamaya çalışıyodu yani iyi şey bunlar. Sorunları halletmeye çalışıcaz. Sorunsuz hayat olmuyor

Söylediklerinde haklisin canm bosanmayi istemiyorum benim icin bir secenek bile degil. insallah olmazda...

Kimseye anlatilmiyor kari koca meseleleri esimle kavgamizi anlatirdik ilk yil bizi baristirirlardi kayinbabamlar ama sonrasinda bi baktik ki orada burada bizden bahseder oldular... Diger eltilerim ve ben dahil kimse kimseye biseyini anlatmaz burada... Yalandan kocasini melek gibi yaparlar...
Heleki en buyuk kaynim isten eve gelip saatlerce koltukta horlayan biri iken karisi hergun bana yuzuk aldi bana parfum aldi evlilik yildönumu hediyesi dogum gunu hediyesi bu der durur... ki hepimiz kimin ne oldugunu da cok iyi biliyoruz...

Esimin iyi yönleri de var kötu yönude asiri sinirli eve geldiginde evin temiz olmasi yemegin hazir olmasi esinin bakimli guzel bir sekilde onu karsilamasini ister saygili olmasini ister...
Haaa yeri gelir Bazen evim daginik bulasiklar tezgahin ustunde ben tv karsisinda daginik bir sekilde otursam bile hadi evi toplayalimda bir film izleyelim yada disariya cikalim der...
Neden ev kirli neden yemek yok demez.....
En cok istedigi sey saygi... saygili olabilirim ama o her sinirli oldugunda beni strese sokup uzmesinede dayanamiyorum veriyorum agzinin payini.
Yeri gelir sinirlendiginde esinin alttan almasini ister ama esi sinirlenince kendide asabi ya susamaz karsilik verir iste...
Hamileligimde lohusaligimda bebegimin minicik oldugu zamanlarda az cekmedim bu huyu yuzunden hep kavgaliydik bin yil gecse o gunleri unutmam.
1-2 ay ayri kalalimda belki kiymet anlariz insallah.

Allah'ım kocana insaf sanada sabır versin. Bebekle seni ortada bırakması çok çirkin. Kısa bir zamanda türkiyeye geleceksin nasılsa hem içinde ne var ne yok annene anlatırsın, tansiyonu var diye endişeleniyordun sanırım ama anlatmazsan patlayacaksın, hemde şansın varsa tatilini uzatsan? Yalnız dönse, seni kızını özlese?
Yuva yıkmak kolay olan seçenek, hepimiz öyle yada böyle katlanıyoruz, en kötüyü yapmadan önce denemek lazım bence.. Yeri geliyor insan annesine bile fazla geliyor malesef.. Bunaldıkça yax bize, yalnız hissetme nolur..

A
Canim zaten kizimla yanliz gidip yanliz gelicez macburen esim askerlik yapmamis avrupada yasadigindan askerlik almasi lazim öncelikle simdilik almakta istemiyor....
Elimden geldigince kalmaya calisicam en az 1 ay en fazla 2 ay kalabilirim...
Kizimin göz randevusu var Allah korusun yine en ufak bir rahatsizlik görursem tekrar dönmem gerekebilir hemen bu yuzden dönus biletini almadan gidicez...
En kötuyu dusunmek istemiyorum kizim icin babasiz buyumesi onun icin cok kötu olur... Tabi siddetli kavgali bir ebeveynin arasinda buyumekte onun icin cok daha kötu olur...
Cogu zaman simdiden dikkatliyiz ama bazende ani kavgalarda sesi yukselttigimzde özellikle yavrum korkup agliyor bende dayanamayip agliyorum onunla :KK43:
Iyiki varsiniz zaten ne derdim varsa burada anlatiyorum sizin disinizda kime dersem ya onu yada beni kötuler keyfine göre .....

Ay canim oh yani walla aklim sendeydi ara tatlim werim numarami saatlerce dok icini sorun yok yani :) boswer eltileri fala ne yardimi dokunur ki sana elsin onun gozunde yoksa bunca zaman birakirmidi seni yanliz hicbiri.....walla ozurler barismalar tamam iste hayatim daha ne olsun yazdogin herseyi okudum senin adina icim karardi hele annene yahu kadini bi yanlisa suruklemisin bi tane daha aman bos ta kalmasin kizi tovbe yarabbim....canim boyle ufak atismalar fala inan hepimizde oluo ayrilik dusunmek icin cok gereksiz bir sebeb...ha seni kizinla ortada birakmasi terbiyesizlik saygisizlik fakat essek gibi de gelip aldi yani ozur diledi aciklama yapti ee tamam ozman bence bu yontulabilir :) affina siginarak cunki hepizinkilerde az bi odunluk war ah ah nerde o lisedeki hallerimiz pervane olurdu etegim de heygidi hey :) simdi yanimda kici donuk uyuo babsi kilikli kizimda besiginde bi yanimda donmus kicini uyuo ortada ben tek :KK51: yedigin onunde yemediin ardinda ise bi kac laf soz disinda bir sikintin yoksa sen de fazla ustunde durma hayatinin keyfini cikar bitanem yemegini isini yap cik gez harca yani elbet bisiler zamanla yerine oturur bize dok icini boswer herkesi.....

Canim cok iyisin konusmayi cok isterim teyzemle dozu kacirip saatlerce konustugum birgun faturasi cok gelince Turkiyeye telimi kapadi :KK51:
Simdilik annemlerle viberle idare ediyoruz. bide faceden.:KK35:
Keske ilk tanistigimiz gunlerdeki gibi yasasaydik hep...
Eminim bicogumuzun tanismasi nisanlilik dönemleri cok guzel gecmistir :KK36:
Ama hersey köpruyu gecene kadarmis :KK43:
Dedigim gibi sinirli asabi sinirlendiginde agzini tutamayan lafini esirgemeyen biri bende buna dayanamiyorum...
Bunun disinda hicbir sorunumuz yok kizim ilk dogdugunda sorun yasamistik birde ama onunda cogu gecti....
Allah yardimcimizi olsun hepimizin. Bugun hic kavga etmedik bu bir mucize :KK57:

Bu arada insallah Duru nunda birseyi yoktur canim bende henuz kizim 2 haftallikken kafasini bebek arabasina vurmustum yavrum korktu ama aglamadi....
Gulup cilve yaptigina görede önemli birsey degildir... Rahatsizlik duysaydi ya surekli uyur yada aglardi buyuzden korkma canim :KK33:

Kizlar 9 gun arayla kizima igne yaptik bir sorun olurmu sizce?
9 gun evvel hepatit B yaptirmistik ölu bakterilermis ondaki
bugunde tuberkuloz asisi yaptik bunlardakide canli bakterilermis...
Bu yuzden sorun olmayacagini söyledi hemsire.....doktorda 1 ay arayla yapiyoruz dedi hemsire ona anlatip dosyalardan cikardigi kagitlari gösterince igneyi yapti doktor....

Tehlikeli degilmi diyince bu igne olmadan oraya gitmeniz tehlikeli Turkiyedeki cocuklarda 2. aydan sonra yapiyor ama oraya siginan insanlarinkini bilemezsiniz dedi...
Etkisinide 4 haftaya anca gösterir dedi... 2-3 hafta sonra gidicez zaten ilk 1-2 haftada kimsenin kucagina vermezsem ki sonrada kimsenin kucagina vermem :KK33: sorun olmaz insallah.

Sizin igneler 1 ay araylami yapildi ?

Kizlar 9 gun arayla kizima igne yaptik bir sorun olurmu sizce?
9 gun evvel hepatit B yaptirmistik ölu bakterilermis ondaki
bugunde tuberkuloz asisi yaptik bunlardakide canli bakterilermis...
Bu yuzden sorun olmayacagini söyledi hemsire.....doktorda 1 ay arayla yapiyoruz dedi hemsire ona anlatip dosyalardan cikardigi kagitlari gösterince igneyi yapti doktor....

Tehlikeli degilmi diyince bu igne olmadan oraya gitmeniz tehlikeli Turkiyedeki cocuklarda 2. aydan sonra yapiyor ama oraya siginan insanlarinkini bilemezsiniz dedi...
Etkisinide 4 haftaya anca gösterir dedi... 2-3 hafta sonra gidicez zaten ilk 1-2 haftada kimsenin kucagina vermezsem ki sonrada kimsenin kucagina vermem :KK33: sorun olmaz insallah.

Sizin igneler 1 ay araylami yapildi ?
Evet canim bizimkiler bir ay arayla yapildi.

bestekız canım geçmiş olsun bu tür ufak kazalar oluyor maalesef.büyüdükçe daha çok düşüp kalkacaklar ne yapalım böyle büyüyorlar işte.

X