2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Cok sagol canim ben oyle ezip vermeye korkuyom ya bogazina felan takilir yiyemez diye 16 mart dogumlu simdi sadece anne sutu aliyor sence baslayimmi bende senin gibi

Ayy simdi ne diyim canim ya baslasan iyi oluyor
Bogazina takilmiyo cunku minik minik verip bekliyom
Baktim agzini oynatmiyo gene veriyom bi kasigi bikerede vermiyon zaten
Hem baktin agzi dolu bi kasikta su ver yutuveririr
Ya 6 ayda rahat ederiz gibi geliyor herseyi tatmis
Kasikla yemeyi az cok cozmus elerji konusunda kafan rahat
Genede kendin bilirsin

Bebisiyle carsi pazar gezen arkadaslar lutfen uardim edin nasil cikiyosunuz benimki ne pusette nede arabada duruyor kendini hep kaldirmaya calisiyor bende onca zaman boyunca kucagimda tasiyamamki valla patladim evde bunalima giricem cikamiyoz hicbiyere

Benimki bastan beri duruyo bebek arabasi ve anakucaginda hatta orda uyumayi cok seviyo ama belli sure sonunda benimki de senin dedigin hareketleri yapiyo kaldirmaya calisiyo kendini nasil alistirilir bi fikrim yok ben erken bindrdm ondan mi bilmiyorum yani

Ben milkway inkini kullanıyorum güzel.dondurucuya hemen de koyuyorum 1 gün sonra felan da bebişimin durumuna bağlı.saklama süreleri poşetin üstünde yazıyor.

bacı yaa birşey soracam, bu revaniyi yapıyorum ben tadı falan çok güzel oluyor ama fırında pişmeye yakın orta kısmı fosalıyor çöküyor niye böyle oluyor yaa varmı bi püf noktası :44:

selam kızlar, bi konuda fikrinize ihtiyacım var, bebişim 6 aylık olduğunda memlekete gideceğiz Allah nasip ederse, 10 saatlik yolculuk olacak. geçen gün oto koltuklarına bakalım dedik, yatırma özelliği olanlar 300, olmayanlar 100 lira. düşünüyorum da, yatırılmayandan alsak, bebeğimi kucağımda uyutsam yatıracajk yer yok, mecburen kucağımda alacak uykusunu belki de saatlerce uyuyacak ve kollarım uyuşacak :KK53: oturtsam da zaten 6 aylık çocuk desteksiz oturamayacak, yani oto koltuğuna oturtsam da ben tutacam elimle çocuğumu. birkaç ay daha beklesek yatanlardan alabliriz bütçe bu ara sıkışık , almışken aslında yatanlardan almak lazım diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz? bide sizce ben bu yolculuğu oto koltuksuz rahatça atlatabilir miyim? bunu atlatsak ileride yani birkaç aya iyisinden almak istiyorum da, tamam güvenlik açısından şart, hatta cezası bile var biliyorum ama yine de fikiirlerinizi yazın kızlar bekliyorum illa şart mı bu tatil için oto koltuğu...

selam kızlar, bi konuda fikrinize ihtiyacım var, bebişim 6 aylık olduğunda memlekete gideceğiz Allah nasip ederse, 10 saatlik yolculuk olacak. geçen gün oto koltuklarına bakalım dedik, yatırma özelliği olanlar 300, olmayanlar 100 lira. düşünüyorum da, yatırılmayandan alsak, bebeğimi kucağımda uyutsam yatıracajk yer yok, mecburen kucağımda alacak uykusunu belki de saatlerce uyuyacak ve kollarım uyuşacak :KK53: oturtsam da zaten 6 aylık çocuk desteksiz oturamayacak, yani oto koltuğuna oturtsam da ben tutacam elimle çocuğumu. birkaç ay daha beklesek yatanlardan alabliriz bütçe bu ara sıkışık , almışken aslında yatanlardan almak lazım diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz? bide sizce ben bu yolculuğu oto koltuksuz rahatça atlatabilir miyim? bunu atlatsak ileride yani birkaç aya iyisinden almak istiyorum da, tamam güvenlik açısından şart, hatta cezası bile var biliyorum ama yine de fikiirlerinizi yazın kızlar bekliyorum illa şart mı bu tatil için oto koltuğu...

Guvenlik acisindan tabiki cok buyuk onem tasiyor
Ama alamicamda diyosan ne yap biliyonmu haci super
Oluyo arabanin arka koltugunda oturunca ayaklarini koydugun
Bosluklari doldur bisryle sonra orasi duzlenmis olcakya
At bi yorgan ustune al sana cift kisilik yatak ac arabanin kapisini
Atla yataga papuclarda on koltuga:))hem oglusu ayaginda sallarsin
Hemde uyurken rahat rahat doner

Guvenlik acisindan tabiki cok buyuk onem tasiyor
Ama alamicamda diyosan ne yap biliyonmu haci super
Oluyo arabanin arka koltugunda oturunca ayaklarini koydugun
Bosluklari doldur bisryle sonra orasi duzlenmis olcakya
At bi yorgan ustune al sana cift kisilik yatak ac arabanin kapisini
Atla yataga papuclarda on koltuga:))hem oglusu ayaginda sallarsin
Hemde uyurken rahat rahat doner

Bizde minibus var 6 saat memleket yeni geldik biz de arka koltukta ayagimda salladim ben de durmadigi zaman uyudu oylr

Ayy simdi ne diyim canim ya baslasan iyi oluyor
Bogazina takilmiyo cunku minik minik verip bekliyom
Baktim agzini oynatmiyo gene veriyom bi kasigi bikerede vermiyon zaten
Hem baktin agzi dolu bi kasikta su ver yutuveririr
Ya 6 ayda rahat ederiz gibi geliyor herseyi tatmis
Kasikla yemeyi az cok cozmus elerji konusunda kafan rahat
Genede kendin bilirsin

Peki canim tesekkur ederim bakalim bi yerden baslamak lazim:)

Benimki bastan beri duruyo bebek arabasi ve anakucaginda hatta orda uyumayi cok seviyo ama belli sure sonunda benimki de senin dedigin hareketleri yapiyo kaldirmaya calisiyo kendini nasil alistirilir bi fikrim yok ben erken bindrdm ondan mi bilmiyorum yani

Of valla patladim canim ya cidden bunalimlara giriyom artik cunku bebekten once yedi yirmi dort gezen biriydim simdi resmen daraliyorum masallah oglumda cok hareketli bi bebek oyle koy arabaya etrafi izlesin turlerinden degil yani kaldirmasam artik kendini fallik o derece yani hic cesaret edemiyorum onunla disari cikmaya

bende milkway alayım diyorum bakalım ya bu nofrostun buzluğunda en fazla ne kadar saklanır ki hani 6. ayında yoğurt deneyim diyorum yada başka bişey o yüzden sordum.

Bende onun için biriktirmeye başladım kızım uyanmadığı zamanlarda.yoğurt,muhallebi falan denicem inşallah.6 ay saklanabiliyomuş

bacı yaa birşey soracam, bu revaniyi yapıyorum ben tadı falan çok güzel oluyor ama fırında pişmeye yakın orta kısmı fosalıyor çöküyor niye böyle oluyor yaa varmı bi püf noktası :44:

Bacı ben kek türü şeylerin 20 dk dan önce açmıyorum kapağını ozaman çöküyo.sen nasıl yapıyon ki?

Kizz bu bebeklerinde isi zor haa koca gun yat yat:))
Bende pek almiyom hatta esim oglusa niye almiyo seni kucagana
Dominant anan diyoo:)) heyy guzel kocam koca gun komsular
Bakmiyo bu cicuga alistirimda koca gun vicik vicik tepelenelim
Ayy simdi acip cami bagricam yangin var diye
Bazen odadan cikarmiyo oglus beni yaa sonunda boydan resmimi
Kartondan yaptircam koycam odanin ortasina:)))

Ya ben de kucagima almayayim diyorum biraz oyuncaklariyla dikkatini cekiyorum falan ama surekli sizlanir gibi mizmizlaniyor duymazdan geliyorum sabir cekiyorum sonra dozunu arttiriyo yine almazsam bogazina bisey takilmis gibi yapiyo oksuruyo falan bi telas aliyorum kucagima:) cok fena bu sipalar bizi parmaklarinda oynatiyolar simdiden. Ben de odadan cikamiyorum bi lavaboya gitsem ciglik cigliga yapisik olduk su sicaklarda. Ama bazen kucak da fayda etmiyo mizlamaya devam ediyo o zaman iste sinir tepeme cikiyo ama gulumseyip opuyorum onu sakinlesmiyosa yallah uyumaya:) of yaa ne zor anne olmak uykusuzluk yorgunluk ev alip basini gidiyor sinirler yipraniyor aynaya bakiyorum insanliktan cikmisim:) icim sismis valla ne derdim varmis:)

Cok sagol canim ben oyle ezip vermeye korkuyom ya bogazina felan takilir yiyemez diye 16 mart dogumlu simdi sadece anne sutu aliyor sence baslayimmi bende senin gibi

Bizim dr su bile önermedi bu kontrolde sordum.hayır sadece anne sütü alcak dedi.açıkçası bende öyle düşünüyorum.mama alan bebişlere olabilir ama anne sütü alana pek taraftar değilim ben.ama karar senin.esroş sana bişi demiyorum buarada yanlış anlama hee.

Bizim doktor kilo alimi yeterli oldugu surece ek gidaya gecmicez dedi hatta Avrupada 8. Aya kadar uzatmislar gecis suresini eger kilo alimi iyiyse sut yetiyorsa benim de fikrim acele etmeye gerek yok.

Bizim dr su bile önermedi bu kontrolde sordum.hayır sadece anne sütü alcak dedi.açıkçası bende öyle düşünüyorum.mama alan bebişlere olabilir ama anne sütü alana pek taraftar değilim ben.ama karar senin.esroş sana bişi demiyorum buarada yanlış anlama hee.

Canimsin dünürr:)))

Ya ben de kucagima almayayim diyorum biraz oyuncaklariyla dikkatini cekiyorum falan ama surekli sizlanir gibi mizmizlaniyor duymazdan geliyorum sabir cekiyorum sonra dozunu arttiriyo yine almazsam bogazina bisey takilmis gibi yapiyo oksuruyo falan bi telas aliyorum kucagima:) cok fena bu sipalar bizi parmaklarinda oynatiyolar simdiden. Ben de odadan cikamiyorum bi lavaboya gitsem ciglik cigliga yapisik olduk su sicaklarda. Ama bazen kucak da fayda etmiyo mizlamaya devam ediyo o zaman iste sinir tepeme cikiyo ama gulumseyip opuyorum onu sakinlesmiyosa yallah uyumaya:) of yaa ne zor anne olmak uykusuzluk yorgunluk ev alip basini gidiyor sinirler yipraniyor aynaya bakiyorum insanliktan cikmisim:) icim sismis valla ne derdim varmis:)

Cidden hee wc ye gidince aynaya bakiyomda
Kendimden soguyomm gecen bi is icin disari ciktim
Giyindim makyaj yaptim ayy dedim insana dondumm
Kocagun ayakta pijama agsi inmis adagi kafa tepeden toplu ter inmis sirtindan
Assagi ari viz viz viz haspam hala memnun degil

X