2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

evet rehber öğretmenler açıkta kalmıyor ve çok da yüksek puanlarla atama gerekmiyor.
duruma gelince dersanedeki denemelerim vahim netlerimi genel olarak yazayım sen de görceksin zaten vahim olan halimi
gy :45-50 arası
gk:10 net ancak
eğitim : 40-45 arası puan olarak da 60-65 arası geliyor

yurtta çözdüğüm denemelerde durum değişti çünkü eğitimden konu bitirdim ve gk çalışmaya başladım yurtta çözdüğüm denemelerdeki netlerim de
gy : 45-50 arası
gk :15-20 arası
eğitim :55 net felan puanımı hesapladım 70-75 arası çıkıyor

tabiki bu bana yetmez çünkü sınıf öğretmenliği okuyorum atamam çok zor. hedefim
gy :50 den aşağı inmemek
gk : 30 nete çıkmak
eğitim : 60 net bu şekilde 80 puanı yakalarım ancak

Benim de genel kültür sıkıntı. Genel yetenek 55 civarı yapıyorum ama genel kültür 30-40 arası. Bu sayılarla 86 falan alıyorum, vee benim atanmak için en az 92 istediğim yere atanmak için en az 95 almam gerek.
Umarım yükseltiriz temmuza kadar. :18:

mrb nazifecim bikaç gündr rahatszdm cvp yazamadm.iğrenç bir başağrısı 3 gündr ne ağrıkesiciler aldm daha yeni biraz hafifledi..buarada ben de ereğliliyim yani yakınmışz ama şuan eşimin doğu görevi nedeniyle Van a geldk.bir de 20 aylık maviş bi yaramaz prensesim oldğu içn kpss ye evde hazrlanıyorm.canm gk den eğer internet sorunun yoksa sana önerebileceğm video anlatımlar var bakarsn anlatımlar hoşuna giderse ordan dinler çalışırsn ben video anlatmlardan daha iyi verim alıyorm özellikle de tarih ve anayasa açısından ama kitaplarada çalışıyorm tabi ki..alan sınavını da bizm apartmanda sosyalcı bi arkadaş var o çalışıo o yüzden sormuştm sana ama sınıfçılara daha bu sene geldi bildğim kadaryla o yüzden doğrudürüst kitap bile yoktr çalışacağn Allah kolaylık versn cnm benm bölmde psikoloji..daha yolun başındasn kpss ye yeni giriyosn biraz gayret göster ders çalışmaktan sklmadan yaşın ilerlemeden yerleşmeye bak derm..cnm şimdilik benden bu kadr kuzucuğumu yatrp ders çalışmaya başlıycam herkese kolaylıklar dilerm...

kızlar bana akıl verin lütfen.. bende kpssye girenlerdenim ama hiç ders çalışma isteğim gelmiyor.
normalde çok başarılı bir öğrenciydim ama şu an evde inanın hiç çalışasım gelmiyor.
bana bişeyler önerin lütfen

Canım şu an evdesin ve geleceğin için çalışman lazım ilerde keşke demezsin en azından. He sonuç ne olur onu kimse bilemez tabi ama vicdanın rahat olur en azından. Buralara gel bak burda bir sürü insan bir sürü şeyden fedakarlık edip çalışıyor. Böyle düşün bence

Kızlarr iyi geceler öncelikle :) Bugün üniden arkadaşlarla buluştuk eve geldiğimde eşimde evdeydi tabi Konu çalışamadım;ama matematikten 50, tarihten 197 soru çözdüm. Yarın sabah erkenden kalkıp konu çalışmak istiyorum . Allah'ım ne olur biri bir şey çıkarmasın planım bozulmasın amin Çalışanlara iyi çalışmalar uyuyanlara iyi uykular boş oturanlara ne duruyorsunuz çalışsanıza diyorum Yarın görüşürüz ..:)

cnm ne güzeldedin Allah razı olsun..
ya farkındayım kafamı duvarlara vurmak sonradan istemiyorum ama sankibişey beni tutuyor sıkıyorr.
belkideşimdiye kadar eğitimden sonra yaşadığım haksızlıklar buna engel oluyor.
lise ünide okul birincisi cıktım. ismimi bilmeyen yoktur.. nazar mıoldumne oldum bilmiyorum..

çok iş aradım ama olmadı ya tecrübeli eleman istiyorlar ya da arkanda dayın olacak..
hiç okulda elde ettiğim başarılar yok ortada boşmuş meğer. birde meslek lisesi çıkışlı olduğumdan ne genel yetenek ne de genel kültür bilgim çok çok az...

slm kızlar bu ara çok stresliyim . tarihten dağılma dönemini en az 5-6 kez tekrar etmişimdir. ama olmayınca olmuyoo demekki kafam almıyor. daha doğrusu hangi yenilik hangi padişahındı felan karıştırıyorum. konuyu çalışıyorum soru çözümünde baktım yanlışşım çok çıkıyor tekrar çalışıyorum. çalışa çalışa cümleleri ezberledim ama. soru çözümünde karıştırıyorum hep. bunu için bi yönteminiz varmı acaba..

bide reglim geçikti hamiş olmak istiyorudum. strese girdim acaba mı diye.. ay inşallah allahım nasip eder. amin

ben istediğim yer yok yeterki atanayım. çünkü nişanlıyım ve evlenmemiz için şart atanmak . biz çok yüksek puan da yapsak aynı yere atanabilmek için düşük puanlı yerleri yazacağız. nişanlım benden daha iyi durumda şuan o da sınıfçı ve 80 puan alıyor denemelerde. hayırlısı bakalım ben 1.dönem çalışamadım hiç çünkü bi hap kullanıyordum ve tedavi sürecim çok sıkıntılı geçti. ders çalışabilmek için tedavimi de yarım bıraktım. bakalım hayırlısı inş hakkımızda hayırlısı olur. buarada ben gk den 30 40 yapsam şuan için yeter bana. bizim dersanede bi kız sınıf öğretmenliğinde 91 puanla atandı netlerini yazayım bak
gy :55
gk : 40
eğitim : 65 bu şekil birşeydi yapılamayacak birşey değil aslında ama ben gk yapamıyorum.

Allah analı babalı büyütsün canım bebeğini. evet internet problemim yok. hem yurtta hem evde sınırsız bağlanabiliyorum. aslında dersaneye gidiyorum ama rahatsızlığımdan dolayı henüz başlayamadım sadece denemelerine girdim ben de evde halledeceğim yani. ben sözel sıkıntısı yaşayan biriyim. gy bölümünde de türkçede sıkıntı yaşıyorum zaten matematikde problem yok. liseden sayısal çıkışlı olduğumdan sanırsam. önerini bekliyorum birde videodan çalışmayı deneyim bakalım.

ayy hadi hayırlısı canım. çok stres yapma bence bebek varsa o da etkilenmesin. çok güzel bişeydir kesin . ben çocukları çok severim de :) benim de arkadaşım doğum yaptı 20 gün önce çok güzel bi duygu diyo. Allah isteyen herkese nasip etsin ...

canım bu arada geçmiş olsun. baş ağrısını önemsememezlik yapma. eğer migrenin varsa normal ağrı kesiciler migreni iyice tetikliyormuş bilgin olsun. ağrın yine de geçmezse bence bi doktora başvur.

mrb canım.. Bugün temizlik günüm ufaklık uyurken şu evi bi derleyip toplamam lazım ama soruları girip bilgisayarı kapattığım halde dayanamadım senin için tekrar girdim nete.. Öncelikle kafam almıyo diye kendini kodlama lütfen.. Ben fi tarihinde öğretmenlik yaparken öğrencilerime dediğm tek şey(emekli teyzelere benzedim Allahım sen keçilerime mükayyet ol) ''Fizikte neymiş? fizik sizden korksun, ders çalışmak için masaya oturduğunuzda küçümseyin fiziği..'' gibi benzer cümleler kuruyordum... Öğrenciler önce ''aha bi çatlak fizikçi daha''diyorlardı ama ilerleyen zamanda ne demek istediğimi anlıyolardı... Ayy çenem düştü.. bi kere algını değiştir sen tarihi havada kara da halledersin... soruyu çözemediğinde moralini bozmadan cevaba odaklan.. özellikle çözümlü soru bankalarından soru çöz.. bi süre sonra inan bana pekişecek.. bide padişahları ve yaptıkları yenilikleri kodla.. örneğin en çok yenilik 2. mahmut zamanında o zaman diğerlerini öğrenmeye çalış.. (tarihçiler lütfen bana kızmasın.. ben tamamen kendi yöntemimi anlatıyorum) ''birgün abdulaziz amcanın beyninde bi şimşek: bu ülkenin kaymakamı yok bi mülkiye açayımda alem kaymakam görsün demiş ve mektebi mülkiyeyi açmış gibi.. yani diyaloglarla yada kendine özgü cümlelerle kalıcı hale getir bilgileri.. derse otururken yalandan da olsa gülümseyerek otur..bi süre sonra vücut senin gerçekten ders çalışmaya hevesli olduğunu sanıyo ve ona göre hormon salgılıyo.. inşaallah bi nebze olsun yardımcıolabilmişimdir..bu arada yazdıklarımı şöyle bi okudum da, hep emir kipiyle yazmışım canım hakkını helal et bendeki mesleki deformasyon... Rabbim gönlünün muradını versin inşaallah

Anladım canım, inşallah hayırlısı olur. Biz sadece gk-gy ile atandığımız içib 40 soru yetmiyor o netlerle mümkün değil 90 üstüne çıkmam. En düşük puanlı yer diye bir şey yok bizde kadro olmayınca doğuya bile 92 ile atanılıyor. Zaten 15-20 kişi anca alınıyor. Derece yapmam lazım anlayacağın. Ne duruma düşürdüler bizi ya, umarım atanmış oluruz seneye. Geçmiş olsun bu arada.

Hep tecrübeli eleman arıyorlar ama herkes böyle düşünürse bu tecrübesizler nerde tecrübe edinecekler hiç düşünen yok

Canım ben de kitaptan ne kadar okursam okuyayım herşey soyut kalıyor ama video izlediğim zmn tüm taşlar yerine oturuyor bi dene istersen.Benim de sorunum öncüllü sorularda hep iki şık arasında kalıyorum gidiyorum yanlış olanını işaretliyorum bu sorunu nasıl aşıcam bilmiyorum :26:
Bu arada inş. hamişsindir,güzel haberlerini bekliyoruz Senin için dua edicem

Canım ben de kitaptan ne kadar okursam okuyayım herşey soyut kalıyor ama video izlediğim zmn tüm taşlar yerine oturuyor bi dene istersen.Benim de sorunum öncüllü sorularda hep iki şık arasında kalıyorum gidiyorum yanlış olanını işaretliyorum bu sorunu nasıl aşıcam bilmiyorum :26:
Bu arada inş. hamişsindir,güzel haberlerini bekliyoruz Senin için dua edicem[/QUOTE]

canım hem kitapdanda çalışşıyorum videoda izliyorum yazıyorum da ama gel görki hem karıştırıyorum. hangisi hangi dönemindi diye
şıklı sorularda 1. 2. 3. madde veriyorlarda hangileri doğru yada yanlış diye sorularda ben şöyle yapıyorum diyelim ki 1.sıkkın yanlış olduğuna eminim seçeneklerde ne kadar 1.sık varsa eliyorum böylece secenekleri azaltmış oluyorum. kalanlar arasında seçim yapınca genelde doğru şıkkı bulmuş oluyorum.

duaların için sağol allah herkesin gönlüne göre versin

sağol öğretmenim gerçekten yardımcı oldunuz. bu yöntemi deneyeceğim.allah öğretmenlerimizi başımızdan eksik etmesin...

sağol canım çok istiyorumda bebişi bi diyorum stres yapma sakin ol kafana takma hamilemiyim acaba diye .. değilsem üzülüyorum sonra... rahat ol diyorum kendime ama insan sabırsızlanıyor.. allah herkese nasip etsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…