2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

buarada 1 ay tatilim var ve hedefler koydum kendime. femin soru bankası setini aldım eğitim bilimlerinde onu bitireceğim günde 150 soru çözerek biter diye tahmin ediyorum. konu olarak da günde 1 konu bitirip beyaz kalemin soru bankasından da sorularını çözeceğim bu şekilde 1 ay geçirmeyi hedefliyorum. haftada da 1 tane deneme yapacağım. bakalım konular ilerledikçe ne duruma geliyorum. şuan denemelerden 60 puan felan alıyorum hedefim 75 sizce çok mu yüksek hedef koymuşum 1 ay sonrası için. ???

Bence yaparım diyorsan yaparsın canım :) Sen hedefi koy sonuca göre birdahaki hedefini ayarlarsın bu sana bir deneme olmuş olur :KK34:
Bu arada günaydın kızlar :KK16: Kahvaltı yapıp derse oturmayı planlıyorum bakalım uygulayabilirsem :KK70: Konularımı birdahaki rapor bildiriminde yazarım :KK8:

günaydınn.
uzun süredir miskinlik yaptım:KK15: ama toparlanmanın vakti geldi. ipin ucu kaçmadan müdahale etmezsem vakit gelince vicdan azabı çekeceğim. keşkelerime bir keşke daha eklenecek.
tarihten en son padişah dönemlerini bitirmiştim tekrar yapmam şart yarın yaparım.
sevdiceğim bugün ilk ders olarak mat çalış dedi. köklü sayılardayım. önce çözümlü video seyredip kitapta ki soruları çözerim. diğer derslerede bakmaya çalışacağım.

hepinize verimli çalışmalar:KK16::KK16::KK16::KK16:

bu arada konu anlatım çalışıyorum şuan soru çözmüyorum. sizce soru çözmeyi nasıl yapmalıyım? haftada 2 konu bitire

bu arada konu anlatım çalışıyorum şuan soru çözmüyorum. sizce soru çözmeyi nasıl yapmalıyım? her ders için haftada 2 konu bitirme hedefim var. hafta sonları boş genelde. soru çözme işini haftasonuna mı bırakmalıyım? yoksa konu biter bitmez mi soru çözmeliyim? bide başlangıç için kaç soru çözmek gerekir. sabah sabah ne soru sordum he :KK53:

bitmiş konuları yazmak süpermiş... gerçi benim listem pek parlak değil ama...
tarih:77 soru
geo:18
türkçeden anlatım bozukluklarına kadar bitti.
matematikte obeb okekteyim.
tarihte osmanlıda kültür ve medeniyetteyim.
geometride üçgenlerdeyim.
vatandaşlıkta Türk anayasa tarihindeyim.
coğrafyada iklim ve bitki örtüsündeyim.

kızlar benıde lısteye eklermısınız
bende

turkce :atasozlerı ve deyımler
tarıh :eek:smanlı dagılıs
cografya :turkıyenın yer sekıllerı
mat :rasyonel sayılar
ı bıtırmıs bulunmaktayım
soru sayılarımı dıkkate almıyordum artık onlarıda hesaplayacagım
allah zıhın acıklıgı versın:nazar:

bitmiş konuları yazmak süpermiş... gerçi benim listem pek parlak değil ama...
tarih:77 soru
geo:18
türkçeden anlatım bozukluklarına kadar bitti.
matematikte obeb okekteyim.
tarihte osmanlıda kültür ve medeniyetteyim.
geometride üçgenlerdeyim.
vatandaşlıkta Türk anayasa tarihindeyim.
coğrafyada iklim ve bitki örtüsündeyim.
maşallahh:nazar:

slm kızlar bende bitirdiğim konuları yazayım.

türkçe tamamen bitti.. ama tekrar edilecek.

tarih. milli mücadeleye hazırlık dönemine kadar bitti. ama önceki konuları tekrar ediyorum 3. sefer çünkü soru çözümlerim iyi olmadığını gördüm boş çalışıyorum sanki. elimde bitmiş konularla ilgili 600 soru var onları çözeceğim tekrarı yapayımda . 400 de türkçeden çözersem 15 ine kadar 1000 soruyu yetiştirmiş olurum. inşallah. aslında tekrar yapmasaydım tarih çabuk çözülüyor ama soruya bakınca bu neydi ben bunu okudummu felan deyince baktım olmuyo hadi kızım dedim bi gayret tekrar et diye kendimi gazladım.

matdan ...
temel kavramlar
sayı sitemleri
bölme bölünebilme
ebob ekok asal sayılar
rasyonel sayılar
üslü sayılar bitti ama baştan tekrar edeceğim tarihe çok vakit ayırdığım için mat soru kalıplarını unuttum malaseff..

of of tekrar etmeseydim konuları şimdiye kadar bütün dersler bitmişti..

vatandaşlık coğrafya geometri var daha sınavaada az kaldı çok panikledim ama .

bide kaynanamlar gelicek köyden kendime bu ay için ne güzel plan yapmıştım ama uygulamak zor olacak hatta imkansız gibi.
ben kafama göre cabucak kahvaltımı yapıp başlıyordum derse.. şimdi ise kahvaltı öğle yemeği akşam yemeği temizlik bulaşık derken mutfaktan çıkamayacağım .. inşallah uzun kalmazlar 1 ay kalırlarsa ben biterim heralde... inş. hiç gelmezler.. yani gelmesini istemediğimden değilde şimdi ders çalışamazsam onlar yüzünden gıccık olurum... of of

selammmm

bugun
cografyadan 58
turkceden 88 soru cozdum
sımdıde mat cozcem ıns:nazar:
hergun 150 soru cozcem kısceler
konular bıtıncede 250 ye yukseltecegım ıns
hadıııı durmak yok yola devam :KK76::KK76::KK76:
ama bıraz durgunuz sanırım

İyi geceler gençler :)) Sabah Tarihten muharebeler dönemine başladım 2. inönüye geldim ki annem aradı size geleceğiz diye meğer cam silmeye geliyormuş . Doğuma daha var dedim 2 ay sonra yaparız dedim hiiiç dinleyen kimm :KK36: Neyse akşamda matematikten 60 soru çözdüm eşitsizlikler konusunun kurallarına falan şööyle bir göz gezdirdim .. Benden bu kadar bugünlük az ama aradan temizliği çıkardım :)
Haydiinn haydinn çalışmalarınızı yazın gaza gelelim hep beraber :KK52: Acayip uykum geldi iyi geceler herkese :KK55:

bu arada konu anlatım çalışıyorum şuan soru çözmüyorum. sizce soru çözmeyi nasıl yapmalıyım? her ders için haftada 2 konu bitirme hedefim var. hafta sonları boş genelde. soru çözme işini haftasonuna mı bırakmalıyım? yoksa konu biter bitmez mi soru çözmeliyim? bide başlangıç için kaç soru çözmek gerekir. sabah sabah ne soru sordum he :KK53:

bence konu bitince biraz soru çöz mesela elindeki bi kitabı konu bitimlerinde çöz . başka bi soru bankasını da tüm konuların bitince çözersin. ben öyle yapıyorum güzel gidiyor kalıcı oluyor

İyi geceler gençler :)) Sabah Tarihten muharebeler dönemine başladım 2. inönüye geldim ki annem aradı size geleceğiz diye meğer cam silmeye geliyormuş . Doğuma daha var dedim 2 ay sonra yaparız dedim hiiiç dinleyen kimm :KK36: Neyse akşamda matematikten 60 soru çözdüm eşitsizlikler konusunun kurallarına falan şööyle bir göz gezdirdim .. Benden bu kadar bugünlük az ama aradan temizliği çıkardım :)
Haydiinn haydinn çalışmalarınızı yazın gaza gelelim hep beraber :KK52: Acayip uykum geldi iyi geceler herkese :KK55:

olsun canım calısmıssın yınede
bencede herkez yazsın gaza gelıyoruz
ben sımdı hazırlanıp gıdıyorum kursa:KK16:

topiğin tembeli geldiiii :KK55: maşallah maşallah Allah nazarlardan korusun çalışmalarınızı :nazar: :nazar: :nazar: :KK9: aöfe mi baksam kpss mi çalışsam diye düşünürken 3-4 gündür hiç bişey çalışamadım :KK5: ama sanırım en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir demi.. oğlum acayip hareketlendi sürekli bi yerlerden düşüyo benimde acayip moralim bozuluyo hatta bi ara bıraksam mı diye düşünmedim değil ama şimdilik devam etmek istiyorum da bi gayret, çalışma yok ortada :KK5: ama sizi görünce hırslandım baka şimdi bu gün bende tarihten 1 konu ve matten 1 konu bitireyim inş sonra bitirdiğim konuları yazarım :KK8: kolay gelsin hepinize, hadi çalışak gari :KK8: :KK8: :KK8:

Burada yeniyim hiç bilmiyorum sizleri, aranızda rehber öğretmeni olan var mııı? Üniversitede son senem, projeler, ödevler ile uğraşıp duruyorum. Halen kpssye adam gibi çalışmaya başlamadım :KK43: Malum bir de üniversite finalleriydi falan.. Bir de şimdi başıma alan sınavı çıktı. Ee doğal olarak bende de bir yusuf yusuf hali :18: Benimle aynı durumda olan, alan sınavı haberinin dehşetini yaşayan var mı merak ediyorum.

Burada yeniyim hiç bilmiyorum sizleri, aranızda rehber öğretmeni olan var mııı? Üniversitede son senem, projeler, ödevler ile uğraşıp duruyorum. Halen kpssye adam gibi çalışmaya başlamadım :KK43: Malum bir de üniversite finalleriydi falan.. Bir de şimdi başıma alan sınavı çıktı. Ee doğal olarak bende de bir yusuf yusuf hali :18: Benimle aynı durumda olan, alan sınavı haberinin dehşetini yaşayan var mı merak ediyorum.

sen yine de durumuna şükret bence. ben de son sınıfım ama sınıfçıyım. alan sınavı haberiyle şok haline girdik ve henüz atlatamadık. neden şükret diyorum açıklayayım. biz 85 86 alamazsak atanamıyoruz. onunla da 26 yı açmak gerekiyor. zaten atamamızın yapılacağı iller belli şırnak ş.urfa mardin diyarbakır vs. bunlar kötü demiyorum keşke il merkezi olsa ama biz 85 aldığımızda buraların en ücra köylerine atanıyoruz. sizin atama puanınız daha düşük benim bildiğim kadarıyla. bence olaya şu yönden bak herkes bu alan sınavını yeni öğrendi. yani herkesle aynı durumdasın. sen eğitim bilimleri ve gk gy bölümünü hallet sonrası da alan sınavıyla ilgili bilgiler tam netleşince halledilir gider diyorum.

bunu bende merak ediyorum ya özellikle de ihtiyaç tg denemelerine giren varmıııı?

canım bizim okula ihtiyaç akademiyi tanıtmak için geldiler ve geçen yılın tg denemelerinden dağıttılar. ben de yurtta oturdum saat tutarak çözdüm. internetten de puan hesapladım. kendi dersanemizin denemeleri de oldu fakat ihtiyaç bana çok kolay geldi dersaneninkine göre.

Açıkta kalan rehber öğretmen yok diye biliyorum, hatta kadro boş kalmıştı sanki öyle bir şey hatırlıyorum. Rahat ol bence.

canım bizim okula ihtiyaç akademiyi tanıtmak için geldiler ve geçen yılın tg denemelerinden dağıttılar. ben de yurtta oturdum saat tutarak çözdüm. internetten de puan hesapladım. kendi dersanemizin denemeleri de oldu fakat ihtiyaç bana çok kolay geldi dersaneninkine göre.

Durum nasıl, kaç net yapıyorsun? Bana çalıştıklarım boşa gidiyormuş gibi geliyor da. :KK50:

X