2014 kpss çalışma günlüğüm

Günaydın
çağdaş dünya tarihini bitirdim canım aslında ama çok sıktı beni . fazla soru çözmedim . denemelerde de şansıma genelde kalıp sorular çıktı.
ilk yıl kolay sorarlar gibi saçma fikre nasıl kapıldım bilmiyorum ama boşlamam tabi ki 1 soruyla kaç kişiyi eleyeceğiz
bugünlerde okuduğumu anlayamıyorum. türkçeden de bir soruyu 2 -3 kez okuyorum.
kitabın zor gelmesinin bi sebebi de bu sanırım, anlamıyorum:26:
zor diye bırakmıyorum, bilmediklerimi özet defterime not ediyorum.

Son düzenleme:
Hocamızda bize terimleri öğrenin konuyla ilgili bunlarda dedi, olayların akışı yada yorum sorulmazmış buyük ihtimalle
bende ilk defa soracakları için kolay soracaklarını düşünüyorum :44:

fındık fıstık ceviz çok tüket, günde 1 türk kahvesi de çakraları açıyor tavsiye ederim

terimleri iyi öğren, not edildi. kuruyemiş tüketiyorum ama fazla değil. arttırayım miktarını.
teşekkürler
senin dil bilgisi nasıl gidiyor ?

terimleri iyi öğren, not edildi. kuruyemiş tüketiyorum ama fazla değil. arttırayım miktarını.
teşekkürler
senin dil bilgisi nasıl gidiyor ?

Korkulacak gibi değilmiş, dün konu çalıştım bugün çözümlü soru bankasından soruları çözeceğim, forumun başından kalkabilirsem

safrasarı o bende de oluyor . illa bir derdim var kısmına ve saç uzatma topiklerine uğrayacam yoksa gözüm açık gidiyorum
bu başlığı sık kullanılanlara ekledim direk okuyup çıkmaya çalışıyorum bu aralar. yoksa forum çok oyalıyor

Ya sanırım hastalık bu bit derdim var. Verde girip yeni eklenen konuları okuyorum mutlaka

Eskiden yorumları da okurdum hep, şimdi sadece konu okuyup oyalanmadan cikiyorum. Cok takilmamak gerek.

Kpss olmadı bir derdim var köşesinde yönetici olurum artık

ay sorma yazın bütün konuları okuyordum üşenmeden, şimdi ilgimi çekmeyen konu başlıklarını açmıyorum bile zaman kaybı :))

ay sorma yazın bütün konuları okuyordum üşenmeden, şimdi ilgimi çekmeyen konu başlıklarını açmıyorum bile zaman kaybı :))
Bana zaten bu hastalığı sen bulastirdin bade

Profilime bakardım yazım kimler neye yorum yapmış tüm konulara yorum yapardın, görür girip bir bakayım ne derdi varmış diye bakmaktan alışkanlık oldu bende

Neyse bazı konular bulundugumuz ortama ailemize eşimize sukretmemizi sağlıyor.

Bdv delisiydim resmen ama napim en ilgi çekici konular orada

Evet o konuda haklısın, ne hayatlar var...

Bdv delisiydim resmen ama napim en ilgi çekici konular orada

Evet o konuda haklısın, ne hayatlar var...

konunuzu bölüyorum ama, bade sana teşekkür etmek ıcın gırdım araya:)

nerede yazdıgını hatırlayamadıgımdan alıntılayamadım ama sayende Hakan Dede ıle tanıstım ve kabusum olan tarıhı sanki yeniyorum,sanki anlıyor ve cozuyorum......çoooook teşekkür ederim, hayrı aldın benden yana :))

Bugün dayanamayip yine kitap aldım
Uzman kariyerin anayasa öğreten soru bankası
Elimde 3 tane hiç başlaMadigim tüm dersler soru bankası ve 1 tane de tarih soru bankam vardi
Elimde birde yarım başka kitaplar var
En iyisi bir liste çıkarmak hangi kitaptan hangi konular kaldığı gözümün önünde olur. Sonra çözdükce listeyi karalar kitapların azaldigini görüşürüm

Bugün inceledigim kadarıyla zaman kariyerin öğreten serisini tavsiye ederim. Testler çözümlü, ve ilk testlerde çözüm sorunun hemen altında. Her cevapta konuyu anlatiyor gibi uzun açıklama yazmışlar.

Ben geçen hafta önümüzdeki 1 ay konu ağırlıklı bir program yapmıştım kendime. Konu ekaiklerimi kapatmak sonrasında bol soru çözmek için.
Ama şimdi goruyorum ki konuyu hemen atlayıp soru cozmeye çalışıyorum :44:
Bu hafta coğrafya ve türkçe konuları calisacaktim güya, coğrafya konularını çalıştım sorularını çözdüm turkceye gelince dilbilgisine biraz baktım diğer konuları biliyorum nasıl olsa diye soru cozmeye koyuldum

ben geldim ama çok keyifsizim.
deneme çözdüm türkçe netlerim yerlerde. geçen denemede de aynıydı.
normalde çok kitap , gazete okurum ama denemelerde ne oluyor bana anlamıyorum.paragraflarım yanlış .
kaç net çıkardığımı söylemeyeyim, utanıyorum.
kpssde hedefim 25 net ama böyle giderse yarısını çıkarcam .
nasıl düzelir bu netler ?
utanmasam ağlarım .

Denemem bunlar ilgili geçenlerde güzel bir bilgi vermişti
O 1 haftada 1000 tane paragraf sorusu cozmus, o hafta sadece paragraf cozmeye odaklanmış her testi de çizerken zaman tutmus. O hafta o kadar çok cozmus ki ondan sonra tüm deneme sınavlarında paragraflar tanidik gelmiş ve turkceden iyi netler çıkartıyor.

Bende bunu tüm dersler için yapmak istiyorum eksik konuların bir bitsin 1 hafta full türkçe sonra matematik sonra tarih şeklinde kamplar yapacagim ve her birinden birer kitap bitirecegim 5 haftada inşallah.

Kitaplarda kalan testlerin konu dagilimina göre listesini çıkardım. Sanırım sinava kadar başka kitap almama gerek yok hatta inşallah bunları sinava kadar yetiatirebilirim

evet hatırladm şimdi. okumuştum onu . geçmişe dönüp tekrar bakayım şimdi.

Kitaplarda kalan testlerin konu dagilimina göre listesini çıkardım. Sanırım sinava kadar başka kitap almama gerek yok hatta inşallah bunları sinava kadar yetiatirebilirim

sen yetiştirirsin hatta daha da alırsın bence. çok iyi gidiyorsun maşallah benim de kitap almak istiyorum aslında. beyaz kalem ve yargının kozmik oda seti kaldı elimde. beyaz kalem tarih ve coğrafya bitmek üzere.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…